Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Anyós szindróma fórum

Anyós szindróma (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Anyós szindróma

1 2 3 4
49. zsizsmizs (válaszként erre: 46. - Szaida)
2010. szept. 10. 14:10
Hiába van valakinek rossz anyja/apja/tesója, akkor is szereti őket, mert mégis csak a családja. :)
48. szaida (válaszként erre: 47. - Tundicicca)
2010. szept. 10. 14:08
Ejej, de gáz. Anyósom is megszállottan tunkolta párom fejébe, hogy csak a pénzéért vagyok vele és most, hogy "kisemmizte" (jogilag családi ház van páromnak, de mi albérletezünk) azzal magyarázta ezt, hogy azért teszi, mert félti és nem akarja, hogy elvegyem én a páromtól a vagyonát. :D Kedves!
2010. szept. 10. 14:04
Nekem egyszer azt mondta az anyósom, hogy a fia bankszámláját szeretem, pedig egyáltalán nem is állunk " úgy " anyagilag! De Ő bezzeg minden hónapban kölcsönkér, a mai napig, mert hát ugye nem dolgozik! :S
46. szaida (válaszként erre: 45. - Zsizsmizs)
2010. szept. 10. 14:04
Ja hát igen, egyetértek. Így rossz anya, csak párom nem látja, hogy ez rossz, ő mai napig úgy látja, hogy anyja csak egy anya aki félti. :D
45. zsizsmizs (válaszként erre: 44. - Szaida)
2010. szept. 10. 14:00
Mondjuk nekem az érzelmi zsarolás is kimeríti a rosszul bánás fogalmát. Egy anyának nem a gyereke boldogsága lenne a legfontosabb? Ezzel csak a fia életét nehezíti.
44. szaida (válaszként erre: 41. - Zsizsmizs)
2010. szept. 10. 13:56
Igazából a fiával nem bánt soha rosszul, ezek csak érzelmi zsarolás dolgok, tavaly amikor a párom eljött velem anyósom azt mondta neki, hogy bármikor visszamehet hozzá, minden anyagi vagyonát visszaadja és bármikor számíthat rá... persze nélkülem. :) Azaz anyósom kijelentette, hogy vagy ő vagy én, a párom engem választott. Anno is párommal mindig mézes-mázas volt anyós, párom sokáig nem látta, hogy mit művel ez a nő... Anyós mindig azt mondta neki, hogy anyád tudja mit mond ez a nő nem Neked való. A baj az, hogy minden nőre ezt mondja, aki a fiai közelébe kerül. :D Na, hát érdekes egy helyzet az tény.
43. Pankakukac (válaszként erre: 42. - Doresz88)
2010. szept. 10. 13:49
És nem hagytad ott a Pasit? Én tuti azt tetem volna!
42. doresz88 (válaszként erre: 38. - Szaida)
2010. szept. 10. 13:45
Olvastam! Ő sem piskóta! De hálisten a párod belátta a dolgokat! Az a legrosszab, amikor a szülőt választják a férfiak! Nagyon szar egy érzés. Emlékszem, mert nekem is volt ilyen. Két nap 18 órát dolgoztam, kb 4 órát aludtam, a többi utazás. Pesten dolgoztam, de vonzáskörzetben lakom. Csüt-péntek meló, szombaton mertem aluzdni 10-ig, és kikelt, hogy lusta vagyok, kerülöm a munkát, és döglök. Ezt természetesen elpanaszolta fiának, aki meg hazajött és nekem támadt, hogy nagyon jó lenne ha nem az anyjától kéne megtudnia, hogy én délig alszom, és ki se tolom a képem a szobából, meg nem csinálok semmit. És jó lenne ha ezentúl 7-8 fele fel is kelnék... Na fasza mondom. Te akartad! Mindent úgy csináltam ahogy kitalálták, persze anyósomnak az se volt jó, én meg gyomorfekélyt kaptam az idegtől.... Szóval ismerem azt a szar érzést, amikor anyucinak van igaza...
41. zsizsmizs (válaszként erre: 37. - Szaida)
2010. szept. 10. 13:43
Mondjuk az az általánosabb hogy anyuka a kis menyét szekálja halálra. Ha valaki a saját gyerekével meg unokájával így bánik, az nem egyszerűen rossz anyós.... nem is értem hogy lehet valaki ilyen.
40. zsizsmizs (válaszként erre: 33. - Kobagabi)
2010. szept. 10. 13:40
Ilyen szitu nálunk is volt, csak nekünk após morgolódott. Ez az amivel szerintem nem kell törődni, nem az ő pénzét költitek... Jó az ha az embernek szelektív a hallása és rossz a memóriája. :) Különben is, csak magunkat idegesítjük, ráadásul más hülyeségén.
2010. szept. 10. 13:25
Anyámmal reménytelen a helyzet, ha jön, csak kritizál, ha szólok érte, akkor megsértődik, nem jön. De már ott tartok, hogy akkor vagyok nyugodt, ha nem jön...
38. szaida (válaszként erre: 35. - Doresz88)
2010. szept. 10. 13:21
Nem semmi anyósod van az a fix, de bátran olvasd csak el az én sztorim, szerintem legalább annyira szörnyű, mint a Tied. ;)
37. szaida (válaszként erre: 31. - Woroscsaj)
2010. szept. 10. 13:19
Ez azért jó! Engem először elhagyott a párom az anyjáért, ahogyan a történetemben is leírtam. De látom, amiket én írtam az nem nagyon hatott meg senkit. :D
36. doresz88 (válaszként erre: 33. - Kobagabi)
2010. szept. 10. 13:00

Nálunk ez úgy működött, hogy ha mi vettünk magunknak valamit, akkor az neki is kell, és persze pénze nincs rá, természetesen a férjem fizesse ki. Ő meg olyan jóvan muter akkor megkapod fajta. Komolyan mondom direkt azon volt, hogy minél több szarságot megvetessen magának vele.

Mikor beköltöztünk a lakásba vettünk egy lcd tv-t. Le volt akciózva 100ezerre 200ról. Férjem tesója is vett (ők egy szobában laknak a 8 éves lányukkal, mert az a .... kitúrta őket a házból) hogy több legyen a hely. Erre kitalálta, hogy 70 éves fejjel neki is kell. Persze hogy nem ő fizette. Egyből 200 lett a tv.nk....

2010. szept. 10. 12:53

Hát az én anyósom még rosszabb mint amit írtatok! Férjemék 3-an vannak testvérek, a legidősebb nősült először, már akkor ribanc volt, aki nem csinál soha semmit, még beszélni sem hajlandó (időjárásról, meg macskákról pl, mert más témája nincs).

Van egy házuk, amiben laknak, helyesebben alszanak, és van egy másik, ahova minden nap sötétedésig fel járnak főzni, meg segget mereszteni. Ez régen az anyjáé volt (anyósom anyjáé). Itt felakartak újítani egy részt sógoromék, és mikor kész lettek, úgy összeveszett velük, hogy 2 évig nem beszéltek, és be sem költöztek. Szóval a pénzük jó volt.

Mikor mi jöttünk össze férjemmel, mi ott laktunk. Minden nap reggel 7től ott kotlottak a fejünk felett, mindig baj volt hogy ki meddig alszik, meg milyen semmilyen a munkája, az nem is munka, mert a kapálás a munka, nem ez (napi 18 óra vendéglátás), persze a partvist egyszer nem emelte meg míg én ott laktam! Egyszer nem láttam. Aztán 3 nagy balhéja volt. Üvöltözve megalázva küldött el anyámba, mindennek elhordott, amit el tudtok képzelni. A legborzasztóbb az az egészben, hogy nagy pofám van, mindenkit elküldök, ha arról van szó, de ott akkor, csak álltam és bőgtem. Aztán nagy nehezen vettünk egy házat. Hát ide nem jár fel. Mert mi olyan bunkók vagyunk, hogy még a wc papírt is elrakjuk mikor ő itt volt egyszer. Meg hellyel se kínáljuk, sbt.

Meg akarta szervezni az esküvőmet is. Komolyan mondom életem legszebb napja helyett a legnagyobb kínszenvedés címet érdemli az a nap, meg az azt megelőző pár hét.

Középső fiával meg 1,5 éve nem beszél, mert utálja a barátnőjét. Amúgy mindhárom nő büdös pénzéhes kurva, és min3 fia semmirekellő senkiházi. És ezt ő így ki is mondja. Amíg bármikor kérhetett tőlük pénzt, addig jók voltak, mostmár mind senki. És a szemükbe is ezt mondják. Ti senkik vagytok itt! Megmondták, hogy végrendelet írnak, amiben egyik se kap semmit, a két unokát is leszarják (8 és 1,5 éves)

Régen a nagyitól kapott zsebpénzt is elvette tőlük, és azon vett cipőket, meg ruhákat magának. Az örökségét meg elherdálta magára 1 év alatt. Akkor 6 millió volt, és 15 éve örökölte. Hát akkoriban ez enyhén szólva sokat ért... Senki nem érdekli a családban. Még a férje sem. Most volt érszűkület műtétje az öregnek, fel se bír kelni, mire kijelentette, ő nem marad otthon idegesíteni magát, inkább megy dolgozni. A papa meg nem bír egyedül menni.

Hát ez az én anyósom!Csak a kinlódást okozza! Feszíti a légkört. Rabszolgának szülte a gyerekeit.

Bocs ha hoszú lette, még lenne mit írnom, de egy hét múlva sem végeznék....

2010. szept. 10. 12:52
És tudjátok mi a szörnyű: amíg a férjemmel nem házasodtunk össze azt gondoltam nekem van a világ legjobb anyósa. Mert addig csak a szép oldalát láttam. A foga fehérjét az esküvő után kb. 2 héttel kezdte el kimutatni.
2010. szept. 10. 12:50

Tudjátok, nálunk még az akaszt ki, mikor anyós bármire amit csinálunk, ill. veszünk azt mondja minek az, meg hogy mi luxusolunk. Pl. Mikor vettünk egy kocsit (nem vaci újet egy 12 éves Opelt), hogy minek az nekünk. Nem fogja fel, hogy a 3 gyerek mellé igenis kell. És most mind nekem, mind a férjemnek munkaeszköz. Nélküle fele ennyi lenne a bevételünk.

Mikor meg elkezdtünk építkezni, akkor meg az volt a baj. De kömyörgöm előtte csak egy szoba-konyhás, fürdős házunk volt. Éshát mi fizetjük azt nem ő.

Mikor meg a számítógépet vettük, akkor meg az minek. De a hugica is vett, na az nem volt baj, hisz neki tanuláshoz kellett!!! Hát nekünk mire, mit gondolt?!

32. zsizsmizs (válaszként erre: 31. - Woroscsaj)
2010. szept. 10. 12:43
Az jó, a legtöbb férfi csak annyit mond hogy az anyám, mit csináljak? Nem veszhetek össze vele, az nem old meg semmit....
31. woroscsaj (válaszként erre: 30. - Woroscsaj)
2010. szept. 10. 12:36
Mondjuk férjem teljes mértékben kiáll mellettünk még akkor is ha csak kevés időt tölt itthon. Kiáll az anyja ellen és a tesói ellen is.
2010. szept. 10. 12:33

Sziasztok! Nekem is van egy anyósom. Nagyon jól el vagyunk (itt lakunk náluk), de van amikor már nagyon sok.

Pl.Most voltak itt Anyukámék és állandóan produkálta magát a lányommal, Anyu szinte hozzá se tudott nyúlni. Nekem ezzel van bajom. Hogy mivel itt lakunk a gyerek nagyon hozzá szokott hogy ő mindent megenged neki, az ő szobában állandóan szétpakol de nem szól rá hogy pakoljon össze. És mindenféle hülyeségre tanítja, lehet hogy furcsa a felfogásom, de azt tanítja neki hogy a nagypapa egy öreg csont és amikor a kislány mondja akkor jókat nevet rajta, és amikor mondom hogy ne tanítson neki ilyet azt mondja hogy úgyis elfelejti, hát nagyot téved, amikor meg majd rá mondja akkor majd ki lesz kelve magából hogy én mit tanítok a gyereknek.

Sajnos főzni mondhatnám úgy hogy nem enged!! Sőt néha még segíteni sem, tudom hogy nagyon jó dolgom van de azért 22évesen azért már jó lenne ha egy pörit vagy egy hús levest meg tudnék csinálni.

Amikor megkérdezem hogy mit segítsek, mindig azt a választ kapom hogy semmit, akkor elmegyünk sétálni vagy valamit elkezdek csinálni és amikor megint megkérdezem akkor azt mondja már mit? Ettől már a falnak megyek:(

A férjem nem látja mert reggel 5:30kor megy és este 6-7mire haza ér. Majd azért még nézem a fórumot hát ha olvasok jó ötleteket:))

2010. szept. 10. 12:31
Hál'istennek az én férjem kiáll mellettem, és mindig ki is osztja, ha olyat mond.
2010. szept. 10. 12:24

Szerintem a fiús anyák általában nehezebben viselik hogy más gondoskodik a pici fiúkról. Meg ugye ott van a korkülönbség, ő már leélt 25-30 évet egy házasságban, felnevelt 1-2-3 gyereket. Persze hogy azt hiszi hogy mindent jobban tud.

Kérdés hogy az ember lánya ezeket megpróbálja a helyén kezelni, és nem mindenben rosszindulatot feltételezni (ez persze nagyon nehéz, nekem legalább is). És jó ha van egy olyan férj, aki kiáll a felesége és az új családja mellett és leállítja a drága mamát ha nagyon bele akar folyni az életükbe.

Egyébként anyósom mondás: "Költözz olyan messze a szülőktől hogy papucsba ne lehessen átmenni!" :D

27. Pankakukac (válaszként erre: 26. - Kobagabi)
2010. szept. 10. 12:23

Anya persze. Csak nagyon rossz anya. Sajnos nem mindenkinek a gyereke a legfontosabb, hiába így kellene lennie. Gonoszak, kekeckedők, sértők, bosszantók, tenyérbemászók és az a legrosszabb, hogy el kell fogadni mert a párunk anyja és Őt meg nem akarjuk bántani.

Persze tisztelet a kivételnek és hiszem azt (remélem)hogy a kivétel a több!!!!

2010. szept. 10. 12:19

Ja! Mikor építkeztünk, mondtuk neki vegyen magának lakást, mert mi elakarjuk adni amiben lakik, hisz a férjemé. Ésha én viszem a sajátomat az újba, akkor a féremét is illene, hisz az épített ház közös néven lesz. Erre azt mondta, nem megy sehová, neki haszonélvezete van. Ezt is akkor tudtam meg sajna. A férjem olyan naiv volt, hogy szépen rávette erre is. Meg elvették az Ifjúsági betétjét is csak hogy hugica boldoguljon.

Mikor összekerültünk a férjem kérte tőle a pénzét, és azt felelte az már nincs, mert a hugának adta. Anya az ilyen?

25. Pankakukac (válaszként erre: 20. - Jozsi.38)
2010. szept. 10. 12:17

Volt már ere is példa, ezt a poént már ellőttük egyszer:-)))

Mondtam neki, hogy csak gesztus volt, de hát aki nem értékeli....

24. Pankakukac (válaszként erre: 21. - Kevian)
2010. szept. 10. 12:14

Nálunk meg pont akkor kezdődtek a gondok, amikor bepasizott.

Azelőtt tényleg nagyon jó volt a viszonyunk, úton-útfélen hangoztatta, hogy milyen jó, hogy bekerültem a családba. Azóta senki nem jó neki, a saját lányával baja van és az unokák is eltűntek a föld felszínéről a számára. Ezzel nem is lenne gond, csak állandóan említi, hogy Ő milyen nagyon super anyuka és nagymama. Mindenkit lepipálva a konyhában robotol, hogy a családot elkápráztassa, de azt nem veszi észre, hogy jobb lenne ha nem a hátát látnánk egész nap,hanem beszélgetnénk.

Azóta senki nem elég jó a számára, de azért amikor ezt szóvá tettük neki, azt mondta, hogy "ti változtatok, ti vagytok furcsák". Könyörgöm mindenki? És mindenki egyszerre? A pasijával nincs gond, nagyon szeretjük az öreget, csak anyós nagyon meg akar oda felelni. Mármint az após 4 gyerekének és azok családjának, miközben a saját családra meg tesz magasról. Azért bosszant, mert nem ilyen volt és én nagyon szerettem Őt.

2010. szept. 10. 12:14

Ez az anyós dolog nálunk is fennáll.

Kezdjük ott hogy elvált, a férjemet és a hugát egyedül nevelte, és jól magához láncolta őket. Vagyis csak azt hitte. A férjem így is 33 éves volt, mikor mi összekerültünk, nekem volt már egy lányom. Na akkor kaptuk az első ítelkezést. Hogy a fia más gyerekét fogja nevelni?!

Hozzáteszem én 25 éves voltam, házam, kocsim volt, dolgoztam, a fiától meg míg én meg nem jelentem minden pénzt elszedett. A hugocskát istápolta a férjem pénzéből. A férjem vette meg azt a lakást is amiben a mai napig él... Mármint az anyós.

A következő sokk az volt, mikor 1 év után, hívott minket menjünk el 1 hétre hozzá a gyerekekkel (hál istennek 80 km-re lakik tőlünk). Hát elmentünk. Hozzáteszem a legkisebb gyermekünk akkor 1 éves volt, és 3 naposan látta utoljára, ja és védőnő a szakmája. Fújj...

Szóval elmentünk hozzá, vittünk egy csomó mindent. 1 nappal akartunk tovább maradni, mint ő tervezte, mert a férjem egyik barátjához, csak akkor tudtunk volna elmenni, akit évekkel ezelőtt látott, így nem akarta kihagyni.

Na mikor anyós meghallotta, hogy 1 nappal tovább akarunk maradni, kikelt magából. Hogy mit élősködünk rajta, így is ránkment a nyugdíja az 1 hét alatt. Hozzáteszem a legtöbbször mi vásároltunk még a kajáhozvalót is magunknak. Na itt betelt nálam a pohár. Hisza ahelyett, hogy örülne, hogy unokázhat, még sérteget is. Összepakoltunk, és eljöttünk. Ennek már 4 éve. Azóta én nem voltam, csak a férjem 1-szer, és a gyerekeket azóta nem is látta. Hozzátenném, hogy azóta építkeztünk, és még erre sem kíváncsi, nem jön, de talán jobb is így....

22. erikpipi (válaszként erre: 11. - 10ee523fed)
2010. szept. 10. 12:13
Nálunk is:D De már nyugszik kissé.....:))
21. kevian
2010. szept. 10. 12:07

Látom nagyon érdekelte, hogy kinek mi a véleménye története...

Nekem 60 km-re lakik az anyósom, mégis a falra másztam tőle. Ha jött, egész nap itt voltak. Reggel 9 és este 9 között. Mindenbe beleszólt, kioktatott.

2 hónapja bepasizott, azóta alig tudunk róla valamit. Nekem ez csodás, a férjem meg kezdi megszokni. Így már optimális életet élhetünk. :)

2010. szept. 10. 11:58
pankakukac vegyél neki illatszer csomagot. akkor azt fogja mondani hogy büdösnek tartod :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook