Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyatejleadással kapcsolatos tapasztalatok. fórum

Anyatejleadással kapcsolatos tapasztalatok. (beszélgetős fórum)


2010. ápr. 16. 11:40
Csak bátorításként: a legelső, pozitív tejcsink után zsinórban 23 negatív leadásunk volt azaz az összes eddigi a két hónap alatt... (azért kop-kop lekopogom.. :) A pénzt is időre utalták érte (eddig kétszer), ami azóta át is alakult sok kicsi babaruhává...
2010. febr. 25. 13:55

A párom ad le anyatejet. Nem volt olyan nagy macera kieszközölni, tüdőszűrés, vérvétel kellett, a székletmintát pedig elvitték amikor hozták a felszerelést. A védőnő persze nálunk is elfelejtette, de mi erőltettük a dolgot, mert nagyon sok tejcsi ment el pocsékba...


Az első adag nálunk is pozitív lett, azóta lejjebbállítottuk a hűtő hőmérsékletet, reméljük ez elég is lesz, mindenesetre a következő kettő leadás (köztük a hétvégi is) negatív lett szerencsére. Otthon azt számolgattuk, hogy milyen sok pici baba kaphatott belőle 50-60g-jával, amennyit meg tudnak inni....

2010. febr. 12. 15:27
nekem most hozták vissza a második pozitív visszajelzést :( Pedig 1.5 óra mire előkészültem hogy minden steril legyen és mégis, és pont ez a baj hogy összeöntik úgyhogy vissza fogom mondani mert literesleg öntik ki a tejemet amit egy csomó időráfordítással fejek nekik. Inkább keresek egy anyukát aki megbecsüli.
8. Ildenc (válaszként erre: 7. - Megryan)
2009. febr. 20. 12:09

Szió!


Köszönöm az infókat!

Épp mire elkezdhettem volna leadni a plusz mennyiséget, addigra a lányom elkezdett felfalni mindent!

:)

Így nincs mit leadnom.

Én is hallottam, a macerákról, ami a leadással jár. Hát nem könnyű negatív tejet produkálni, az biztos.

7. megryan (válaszként erre: 5. - Ildenc)
2009. febr. 16. 19:15

Én az első gyerekemnél a védőnő által ajánlott családnak adtam el a tejet, ha tudsz ilyet az sokkal jobb.


A hivatalos leadás elég macerás, a másodiknál volt részem benne. Kapsz minden cuccot tőlük: steril üveg, fejő, szájmaszk, kézfertőtlenítő stb.

de mivel minden leadott tejet tenyésztenek, elég nehéz negatív tejet leadni, (legalábbis én sterilizálót használtam, lemosás-kézmosás és mégis sokszor volt pozitív) és ha pozitív tejet adsz le, azt nem fizetik ki, csak az első 5 alkalmat, ami ún. betanuló idő.

Ráadásul azt hallottam, hogy ha több üveget adsz le mondjuk hétfőn) akkor összeöntik és úgy vizsgálják. tehát hiába fejtem mondjuk 2 üveg sterilet szombaton, ha vasárnap elrontottam egy üveget, akkor a teljes hétvégi liter ment a kukába.


Ezért jobb az első lehetőség, mivel alapvetően az ember tisztán csinálja, és jó a teje, hiszen a sajátja is azt eszi, és fejlődik tőle, és lehet hogy nem labor-steril, de nekem soha semmi baja nem volt a babának tőle, egy évig kapta a tejet tőlem.


[link]

itt sok infot megtalálsz

2009. febr. 16. 18:33

nekem amikor az első babám megszületett,akkor annyi és olyan tejem volt,hogycsak na...kértem a védőnőt,keressen valami megoldást,mert hát ez nekik is jó,én nem iszom,nem dohányzom és makk egészséges vagyok,azt igérte kiirja a számomat a faliujságra,persze nem tette meg...elfelejtette.

tele volt a mélyhűtő és a kislányom nem szorúlt rá,hiszen olyan voltam mint egy fejős tehén..a gyerekorvos amikor megtudta,hogy anyósom a macskáival itatja fel az anya tejet,akkor kiadt...de ő sem tett semmit...aztán kiderült,az egyik ismerősöm anyatejet keresett,ráadásúl olyantól aki nem iszik,nem dohányzik,egészségessen él...

most a második gyeremekemet várom,majd meglátjuk,lessze olyan temés mint akkor,most 18 hetes vagyok,de már megindúlt az előtej termelés...

5. Ildenc (válaszként erre: 4. - Ee8583e1f3)
2009. jan. 27. 09:57

Köszönöm az infót!


Én elkezdtem a tortúrát tegnap a tüdőszűréssel.

Ma megyek vérvételre.


Az a megoldás nagyon jó, amit említettél, mert én sem szívesen önteném ki a felesleget.

2009. jan. 26. 20:21

szia!

Nekem sok tejcsim volt, de nem mentem a tejleadóba, nagyon sok helyre kellett volna elmenni vizsgálatra, és meg van tán szabva hogy mindennap vagy minden másnap mennyit kell leadni, ami nálam nem jött volna be, változó volt hogy mennyit tudtam lefejni, ráadásúl ikreim voltak, meg vannak is!:) Szóval Én szóltam a védőnőnek, aki egy anyukának megadta a számom, ugyanis örökbefogadott babája volt az Én babáimmal majdnem egyidős pár nap külömbséggel! Szóval Nekik adtam, mindennap elvitték a felesleget!

2009. jan. 26. 17:19
Valaki!!!
2009. jan. 26. 12:48

Sziasztok!


Érdekelne azon anyukák tapasztalata, akiknek volt többlet tejcsije és azt leadta, vagy elvitték.


Én most készülök utánajárni.

Mennyire volt macerás és mik a tapasztalatok?

2009. jan. 26. 12:46
Anyatejleadással kapcsolatos tapasztalatok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook