Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyatejes kisbabád mikor állt át a 4 órás etetési rendre? Vagy az egész éjszakás alvásra? fórum

Anyatejes kisbabád mikor állt át a 4 órás etetési rendre? Vagy az egész éjszakás alvásra? (tudásbázis kérdés)


2011. okt. 17. 21:27
kébzejétek ell a kisfiam tegnap éjel nem kellt fel játszani csak 3szor enni és aludt tovább szoval este 22től regel 7 ig aludt kőzbe 3szor szopizot.nem tudom mit csináltam máskép de remélem hogy továbra is igy fog aludni és nem csak egyszer véletlen megtévet,és anya is jot aludt
21. misz (válaszként erre: 1. - Ezti)
2011. okt. 15. 22:22

Az én kisfiam 27 hónapos és két kezemen meg tudnám számolni hány éjszakát aludt át eddig.


Remélem Te szerencsésebb leszel. :)

20. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - Ezti)
2011. okt. 15. 12:49
A gyerek magatol nem all at semmire ! Neked kell raszoktatnod amire akarod !
19. homern
2011. okt. 14. 16:16
4 óránkénti evésre már 5-6 hónaposan átállt,az éjszakát most kezdi átaludni,kb 1 héttel ezelőttig nem volt még átaludt éjszakánk(21hónapos lesz)
18. f758a7200f (válaszként erre: 17. - 06744c3d07)
2011. okt. 14. 13:54

Sajnalom:(


Nekem a picuri pl sokaig ejjel is szopizott de utana mindig bealudt. Esetleg nappal alszik a tied? Mert 2 verzio van:

-vagy tul sokat alszik nappal es ejjel mar nem almos

-vagy nem alszik nappal sem es ettol baromira hiperaktiv lesz ejjel is, mint amikor valaki nagyon faradt de tulesik egy holtponton es utana mar csakazertis porog


Ha szoptatsz, kizarom hogy kavet vagy ilyesmit iszol este (tea, csipos kajak stb), ezek a tejbe jutnak es ebren tartjak ot is, de az elso 2-obol valamelyik igaz lehet szoval ha nappal alussza ki magat akkor probald ezt megakadalyozni, igy faradtan megy aludni es jobban alszik, ha meg az ellenkezoje (napoal sem alszik), akkor iktass be egy pihenot igy nyugisabban kezdi eleve az ejjelt, nem nyugos es jobban alszik.


Enyemek is volt, hogy nagyon ritkan beprobalkoztak hogy ejszaka bulizni akartak de en kapasbol inkabb sirni hagytam, persze vele maradtam de nem hagytam villanyt felkapcsolni, maszkalni.


Ha amig kicsi, nem ismeri meg, ki a fonok (jelen esetben te), akkor tovabbra sem hagy majd aludni, szoval csak neked lesz rosszabb ha bedolsz a krokodilkonnyeknek. Azert en sem vagyok szivtelen de az ejjeli alvas a mindenem, szoval meset akar? Oke! Vizet akar? Oke! Takarot megigazitani?? Oke! Ezek utan stop es szepen megmondom hogy most anyuci lefekszik es tobbet nem kelek fel, jo ejt. Persze ezen szokott o pityeregni de ha azt mondom: nagyon faradt vagyok, aludni akarok, ez mintha jobban meghatna ot is:)))


Ja meg mi a szomszedok miatt sem zajonghatunk ejszaka szovsl felkeles az kizart

17. 06744c3d07 (válaszként erre: 14. - F758a7200f)
2011. okt. 14. 09:41
ezt is kiprobáltam már szopizik és anya elringasa és már alszik is mindenki eztmongya de az én fiam ha főlébred nem mingyárt eszik hanem mászik akaszt a tesojához majd a játékos sarokba a játékokhoz sőtétbe én meg csendbe figyelem mivel sőtét van nem látjátszani megy továb a másik szobába apához éa az ágyánál ál és kiabál,mikor altatnám és ha nem ekar aludni akkora kőnyekel sir hogy a szivem megszakad már gyerek orvosnál is jártam kikértem a tanácsát hogy mért sir a gyerekem ha altatom azthitem valami baj van,de meg nyugtatot semi csak nem szeret aludni és egy kevés alvásal is beéri,megszokta hogy egy másotpercre se nincs egyedül mindég jácanak vele beszélgetnek vele stb és ezt élvezi,egy hete már fel ál egyedül a szoba kőzepén kapaszkodás nélkül és 3honapja mászik,van egy 5éves lányom aki tejesen az elenkezője volt és it a fiam nemtudom hova teni ijen gyereket még nem látam,és anyira kényes hogy az leirhatatlan,nem akartam regéyt irni
2011. okt. 14. 09:00

7 hetes kora óta alszik este 9-től reggel 8-9-ig, de nappal a reggeli után 4 óra múlva egyébként 3 óránként eszik.

Ha elmegyünk valahova pl. egésznapra kirándulni akkor elég neki ritkábban is kb. ha 4 óánként etetem(van sok érdekes látnivaló, elvan foglalva). Most 5 hónapos.

15. abeni
2011. okt. 14. 08:59

Szerintem a szoptatás és az éjszakai ébredés nem függ össze.

Kisfiam igaz, hogy csak 4 hónapos koráig szopott, de ahogy hazahoztuk a 2. éjszakát végigaludta.

Lányom 8 hónapig szopott 4 hetes korában aludta át az éjszakát.

14. f758a7200f (válaszként erre: 6. - 06744c3d07)
2011. okt. 14. 08:57

Szerintem ne hagyd hogy jatszon ejjel, mert osszekeveri a nappallal. Nehez eleinte de probald meg hogy pl nem kapcsolod fel a villanyt mikor ejjel felebred szopizni es nagyobb pelust raksz ra este hogy ejjel ha csak pisi van akkor ne kelljen peluscsere (a mai pelusok jo nedvszivok, birnia kellene ejjel), vagy ha megis van peluscsere akkor se vidd ki a halobol, villanykapcsolas meg hasonlok.


Ha felebred akkor szopi es utana alvas de ha nem akar aludni akkor is sotetben mittudomen ringatas stb. Igy megszokja hogy ejjel ne bulizzon:)

2011. okt. 14. 08:54
5 hetesen már át akarta aludni az éjszaka nagyját...A védőnő szerint rendben lett volna így, de nekem nem tetszett, így hajnalban még sokáig megébresztettem, s evett is rendesen akkor is. Nappal egyébként sokáig 2 óránként szopizott, 10 hósan elválasztotta magát. 4 hósan már hagytam aludni rendesen éjjel, este fél9 körül ment a kiságyába, és reggel 5 körül kelt szopizni.
2011. okt. 14. 08:52

2,5 honapos kortol ejszakat vegigaludta de napkozben gyakrabban szopizott, nemcsak 4 orankent (inkabb 2-3 pl reggeli utan 3 oran keresztul is kibirta, delutan-este gyakrabban).


Az ejjelt en ugy ertem hogy utso szopi kb 9.30 korul volt es ezzel reggel 5-ig kibirta vagy esetleg 6-ig, de azert fejlodes volt alvas teren (nekem is:D)

11. Ylush
2011. okt. 14. 08:52

A kisfiam lassan 20 hónapos lesz...

Egy kezemen megtudom számolni hány átaludt éjszakán vagyunk túl...

Amíg csak anyatejet kapott (tehát nem volt hozzátáplálva - 6 hónapos koráig), sosem volt olyan, hogy 4 óránként evett volna...

Ja, és a mai napig is szopizik, reggel-este...


De azért kitartás, a remény hal meg utoljára! :))

10. Ezti (válaszként erre: 8. - Bajaikriszta)
2011. okt. 14. 08:47
Fú, az kemény:) Nekem a kisfiam 3,5 hós korától aludta végig! Akkor nekem nem volt egyszerű:(
2011. okt. 14. 08:46

2,5 hónapos korától aludta át az éjszakát és 2,5 éves koráig szopizott.

Szerintem ez nem függ egymástól.

Ja, kb a 4 órás evésre is olyan 2,5 hósan állt át.

2011. okt. 14. 08:43
Kb. 3 éves korában.Két évig szopizott, de utána még jó egy év kellett, hogy átaludja az éjszakát.
2011. okt. 14. 08:40
Sziasztok.A kisfiam 13hónapos korától kezdte.De voltak kisebb nagyobb szünetek,de kb 18hónapos korától átalussza:-)17hónapos koráig szoptattam.
2011. okt. 14. 08:39
az én fiam 9 honapos és még mindég nem aludja át az északát,már anyi mindenel probálkoztam,este 8 kor fürdés kilenckor már alszik is éfélig aztán 2ig játszik 2.30kor megint alszik 5ig és regel kilencig megint főnt van eszik tejci játszik stb.nappal 3szor alszik egyora hoszátol tőbet soha nem alszik,és téleg már nem tudom mit csinájak már vele,hogy legalább ÉJEL ALUDJON,
2011. okt. 14. 08:32
az enyém 22 hós, és még nem állt be :DDDD
4. SZNÉANETT (válaszként erre: 1. - Ezti)
2011. okt. 14. 08:31
Szia! Az én kislányom kezdetben 2-szer, majd 1-szer ébresztett éjszaka, aztán kb 5-6 hónapos korától reggelig alszik. De ritkán azért még most is ébreszt éjszaka (most lesz 15 hónapos a kislányom).
2011. okt. 14. 08:30
Hehe, sose:p. Na jó, úgy 3 hónaposan, utána 7-8 hónapos korától állandóan felébredt és nem akart aludni, rosszabb volt mint újszülötten:)
2011. okt. 14. 08:26
9 hetes korától aludta át az éjszakát a fiam.
1. Ezti
2011. okt. 14. 08:25
Anyatejes kisbabád mikor állt át a 4 órás etetési rendre? Vagy az egész éjszakás alvásra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook