Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyatej mellé tápszer? fórum

Anyatej mellé tápszer? (beszélgetős fórum)


2010. ápr. 2. 05:22

Szia!

Este a tej mennyisége mindenkinek kevesebb, ez egy élettani dolog része. Ilyenkor zsírosabb a tej, laktatóbb, jobban telíti a pocakot a kevesebb is. Én semmi esetre sem gondolnék a tápszerre első körben. Érdemes lenne megpróbálni, hogy úgy szoptatsz, hogy elkezded egyik oldalon, ha úgy érzed végére értetek, akkor át a másik oldalra. Ha ott is végzett, vissza az előzőre. Így szépen jól tud lakni a babád, szaporodik a tej mennyisége is.

A tápszerek, még abban az esetben is ha HA feliratúak tehéntejből készülnek, és tartalmazzák a tehéntejfehérjét, csak kisebb darabra hasítva. A speciális szója alapú tápszer az valóban nem tartalmaz tehéntejfehérjét, de első körben nem ezt írja fel az orvos. Mivel tehéntejből készülnek, ezért az arra érzékeny babáknál okozhat problémát. És ezért inkább donor női tej az elsődlegesen választandó, ha saját tej nincsen elég.

A hozzátáplálással én is várnék még. Az emésztőrendszere még nincsen felkészülve más kajákra.

Írj, ha tudok segíteni, átbeszélhetjük a dolgokat.

Akár privátban, akár a szoptatásról mindent topikban.

8. 123csilla (válaszként erre: 7. - 5e48d37001)
2010. márc. 30. 15:19

Köszi a tanácsot.

Valószínű megfogadom ha lesz cirkusz este.

7. 5e48d37001 (válaszként erre: 6. - 123csilla)
2010. márc. 30. 14:58

Én adtam neki ,nem bírtam nézni,hogy nyugtalan és éhes.Mindent megtettem pedig,óránként szoptattam,teák,bogyók tejszaporítok,elektromos mellszívóval történő fejés..mégis napi fél liternél több tejet nem tudtam produkálni.

Szerintem adj neki este 90 milit..inkább mint a női tejet ..vagy adhatsz neki kajcsikat,de ahhoz még lehet éretlen a pici gyomra.

Ezek jó tápszerek,nincs bennük tehéntej fehérje és nem lesz allergiás a babód.

Az,hogy adsz tápszert neki naponta 1X nem jelenti azt,hogy leszokik a ciciról,én is 16 hónapig adtam azt a kevés tejemet amim van.

6. 123csilla (válaszként erre: 5. - 5e48d37001)
2010. márc. 30. 14:52

Az orvosunk írt ki beba1-es tápszert.

Mível vidékiek vagyunk én kiváltottam de még nem adtam neki.Leginkább este van gond velle.

Adjak neki vagy menjünk orvoshoz.

Az bisztos,hogy 3-4 napja estére kevés a tejem,mível érzem is.

5. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - 123csilla)
2010. márc. 30. 14:34

Szia,ha nyugtalan síros akkor valószínű nem elég a tejcsid.

2 lehetőség van,vagy elkezded a hozzátáplálást,vagy tápszer.

Én a tápszer mellett döntöttem.Naponta 2x adtam.Egyszer délben szoptatás után 100mlilit és este is szoptatás után 100 milit.Így elég volt neki.Az Én gyerekorvosom inkább a tápszeres kiegészítést javasolta.Szóval 6 hónapos koráig így csináltuk.

De kérdezd meg a gyerekdokitokat.

4. 6f731e9185 (válaszként erre: 2. - 6f731e9185)
2010. márc. 30. 14:04
szoptatni , bocsi
2010. márc. 30. 14:04
Lehet, hogy csak egy növekedési ugrás, és majd visszaáll a kereslet-kínálat, én nem nyúlnék rögtön a tápszerhez, inkább többször tenném mellre.
2010. márc. 30. 14:04

Először ne adj neki, henem szerezz egy mérleget és mérd le h mennyiket eszik és a nap végén összegezd...

Ha elég (nálunk tápiból 1 liter fogy) akkor nyugi, ne adj neki tápszert...


Hanem kezdd el hozzátáplálni....


Inkábbn az mint a tápi:(

Sajnos én 2 hónapig tudtam szpotatni:(((


Egyébként a háziorvos ír fel tápszert , de ő is a méregetést fogja elsőkörben javasolni....

2010. márc. 30. 13:58

A kisfiam most lesz 4 hónapos 2-án.

Csak egy mellből eszik.De egy 3-4 napja úgy érzem mint ha nem lenne elég a tejem.

Szerintetek adjak neki az anyatej mellé tápszert?

Ha igen,hogy kezdjem?

A többi gyerekemmel nem volt ilyen gondom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook