Anyatej (beszélgetős fórum)


1 2
48. Grepike (válaszként erre: 47. - Bambuc)
2009. szept. 2. 14:01
Köszönöm a jótanácsot! Keresem a kiadványt! És próbálok minnél több információt összegyűjteni a témával kapcsoaltban. - ha minden igaz, hétfőn már az én tejcsimet isszák az ikrek! :)
47. bambuc (válaszként erre: 1. - Grepike)
2009. szept. 2. 10:00
Tök jó, hogy ilyen elkötelezett vagy, de tudnod kell, hogy a tejcukordiétát tartani nem könnyű. Én tejcukorérzékeny vagyok 6 éve és szoptatás mellett is tartom a diétát, hogy a babám se legyen majd az. Keress rá a neten a Laktóz Érzékenyek Társaságára,akik minden évben kiadnak egy kiadványt(500 ft), azoknak a termékeknek a felsorolásával, amiket a tejcukorérzékenyek ehetnek(márka+terméknév).Meg lehet rendelni, elküldik postán, vagy érte mész a Bródy Sándor utcába Pesten.Én tudtam az elején tejet adni egy újszülött kisbabának, de most már nincs felesleg. HA tényleg szeretnél nekik tejet adni, olvass el mindent a tejcukordiétáról, mert lényegesen kevesebb kálciumod lesz, mint más anyukáknak, ha nem pótolod. Sokkal jobban oda kell figyelned magadra. De nagyon nagy dolog, ha megteszed.
46. Grepike (válaszként erre: 44. - Mókicaaaa)
2009. aug. 31. 10:00

Ne is hagyd!!! :)

VAgy a másik lehetőség a TB-n keresztül... lentebb a becseiagi leírta annak a menetét! Érdemes elolvasni!

45. becseiagi (válaszként erre: 42. - Grepike)
2009. aug. 31. 09:46
Egyetértek, mert nálunk is csak el kell menni tüdőszűrőbe, vérvétel, széklet minta. Tőlem még tejcsit sem kértek külön. Asszem 3000 Ft volt a vizsgálatok ára. Sőt! Én a második lányomnál mentem tüdőszűrőbe, ez 2006. márciusában volt, és a fiam 2008. októberében született. Az ő születése után nem kellett elmennem tüdőszűrőbe, elfogadták a 2006-os eredményt is.
44. Mókicaaaa (válaszként erre: 42. - Grepike)
2009. aug. 30. 20:33
Hát pedig tényleg hidd el, hogy én szerettem volna, még nem is a pénz miatt, hanem mert rengeteg volt, állandóan fejtem így is...segítehettem volna ...vagy 6 szatyorral kellett kidobnom amikor lejárt... nah a másodiknál már akkor nem hagyom magam...
2009. aug. 30. 12:52

Elméletileg egyáltalán nem ehetsz tejet,még a kávéba sem.De lehet kapni növényi alapú tejszinhabot,főzőtejsznit,ezekkel ugyanúgy tudsz sütni, főzni.Szójatejjel,rizstejjel krémes sütiket is készíthetsz,egyáltalán enm érzik az ízén.A férjem is azt eszi..

Ami felmerül bennem,hogy így a te babádtól is megvonod ezeket...Szép,hogy segíteni akarsz másoknak.De mint mondtam ez azért nem könnyű,és mindezek a növényi alapú dolgok drágábbak is.

Sajnos ezek a tápszerek mind tehéntejből készültek,így biztosan azért nem tudják a babaák enni.

Húsokat,rizst,krumplit,zöldséget,gyümölcsöt,úgyanúgy fogyaszthatsz/persze a "k˝" betűs zöldségekkel óvatosan!

Sok sikert!Az biztos,hogy az édesanyjuk nem fogja tudni meghálálni,ha megteszed mindezt értük...

42. Grepike (válaszként erre: 39. - Mókicaaaa)
2009. aug. 29. 21:17

Mi van????

Ebből semmi nem igaz! Legalábbis nálunk nem!

Amikor le akartam adni, el kellett mennem tüdőszűrőre, vérvételre (aids teszt), székletet kellett leadni és ennyi!

Azonkívül egy mintát kellett adnom a tejcsiből, amit bevizsgáltak. Ha minden stimmel jöhet a tej. Én egy hétfőn adtam a tejmintát, a többit meg intéztem menetközben. Hétfő, és szerdán már szóltak, hogy másnap várják a tejcsimet.

Azóta folyamatosan küldik véletlenszerűen a mintákat vizsgálatra - de ahhoz nekem már semmi közöm. Ha találnak benne valamit, szólank, hgoy vízkőtelenítsem ki a mellszívót, vagy jobban figyeljek a bemosakodásnál... és ennyi. Mitől lenne drágább a tej? Ezt nem értem!!! NEm értem!

(nem téged kérdőjelezlek, hanem a védőnő által elmondottakat!)

41. Mókicaaaa (válaszként erre: 38. - Grepike)
2009. aug. 29. 21:10
hát elvileg nem...
2009. aug. 29. 21:10
Pedig 14 hónapos a fiam és még mindig sok tejem van...
2009. aug. 29. 21:09

Szijjasztok!

Szerintem sokan azért nem adják le, amiért mondjuk én sem adtam le anno, a védőnő azt mondja nagyon kemény feltételei vannak és állandó ellenőrzésre kellene járni, ami miatt már drágább lenne a tej mint régebben...így nem kérik..

2009. aug. 29. 21:03

nem tudom, de jó ötletnek tűnik...

Egyébként tejszínhabos sütit se lehet enni??? mert akkor nagyon szomorú leszek! :)

37. becseiagi (válaszként erre: 36. - Grepike)
2009. aug. 29. 20:09

Én még mindig itt vagyok! :)


A neten nézz utána diétás ételeknek, tejérzkenyeknek, meg ilyeneknek szerintem. Nem?

2009. aug. 29. 19:54

van még itt valaki?

Mert még mindig nem tudom, hogy miket egyek! :)

Akár recepteket is szívesen fogadok :)

2009. aug. 29. 19:53
bocs csajok, csak délután el kellett szaladnom - hirtelen.
34. becseiagi (válaszként erre: 33. - Grepike)
2009. aug. 29. 15:12
Igen ezért is írtam le. Nekem pl. jó volt, mert volt hogy 3 anyuka vitte egy nap. Volt egy akinek csak napi 300 ml kellett, volt aki kérte, hogy fagyasszak neki le összesen 2 litert negyed literekre osztva, ő zsebből fizetett, és jött este 6 fele a harmadik, akinek a napi 800 ml kellett
2009. aug. 29. 15:08
egyenlőre nem akarom így eladni a tejet, csak jó ezt is tudni
32. becseiagi (válaszként erre: 30. - Grepike)
2009. aug. 29. 15:06

Ezért viszont a TB-s jobb. Ha szólsz a védőnődnek, hogy olyan anyukát keresel, akinek kell anyatej és a TB-n keresztül szeretné rendezni az árát, akkor ő szól a többinek is a városban, és akkor szólnak neki, hogy melyik körzetben van olyan anyuka, akinek nincs sajnos elég teje.


Azért írtam, hogy vigyázzatok arra, hogy melyik nap megy az anyuci a gyerek orvoshoz, mert a doki állítólag visszamenőleg nem írhatja alá a papírt!

31. becseiagi (válaszként erre: 28. - Grepike)
2009. aug. 29. 15:03
Találsz egy anyukát, akinek a babajának kell a tejcsi. Ő elmegy a gyerek házi orvosához, a doki felírja neki a napi 800 ml-t receptre. Vagy ott, vagy a védőnőtől kell kérni nyomtatványt( , amit jobban jársz, ha lefénymásolsz, mert ha sűrűn kérsz tőlük, akkor megőrülnek valamiért). Az egyik nyomtatványra kerülnek a nevek, hogy ki adja, kinek, lakcím, TAJ számod. Hogy milyen címre vagy számla számra kéred a pénzt. Van egy másik papír, amire fel kell tüntetni azokat a napokat, amikor vitte a tejet, és hogy mennyit vittek tőled. Asszem 27 nap fér egy papírra, kell ahhoz egy másik is, ha 30-31 napot írtok rá. Arra vigyázzatok, hogy megírjátok előre a papírt, de majd a doki úgy is elmondja, és hó végén kell elvinni hozzá a nyomtatványokat. Akkor megírja a receptet, és ezt mind el kell postázni a hozzátok legközelebb MÁK-hoz asszem. De ezt megkérded a védőnődtől, neki tudnia kell.
2009. aug. 29. 14:57
férjem viszi minden reggel. hétvégén és ünnepnap is! de talán szeptembertől már csak munkanapokon lesz gyűjtő... csk jön a kérdés: hétvégén nem éhes a gyerek? De erre még nem adott választ az önkormányzat!
29. becseiagi (válaszként erre: 27. - Becseiagi)
2009. aug. 29. 14:55

Fizut akartam írni!!! :D


És nálatok a gyüjtőből mennek a tejért, vagy nektek kell bevinni?

2009. aug. 29. 14:55
Ezt a Tb-n keresztüli tejleadást még nem hallottam. Ez hogy működik???
27. becseiagi (válaszként erre: 25. - Grepike)
2009. aug. 29. 14:53
Igen, ezért nem értem, hogy miért öntik ki. Egy minimál béres fiut már kitesz, ja! ;-)
26. becseiagi (válaszként erre: 23. - Grepike)
2009. aug. 29. 14:51
Tényleg? Nem értem miért? Nem kell nekik a pénz? Mi úgy örültünk neki! Sok mindent abból vettünk meg, vagy fizettünk ki. Mondjuk a gyüjtő annyiból jobb, hogy ott annyit adsz le, amennyid van. A TB-n keresztül meg csak napi 800 ml-t adhatsz el neki.
25. Grepike (válaszként erre: 24. - Becseiagi)
2009. aug. 29. 14:51
Nagyon jó! :) (én utóbb most 56ot kaptam! - egy havi fizetés!!!!) :)
24. becseiagi (válaszként erre: 22. - Grepike)
2009. aug. 29. 14:49
Én havi 40 EFt-ért fejtem a fiam mellett is a tejcsit, szerintem az jó havi bevételnek a többi mellet, nem? :)
23. Grepike (válaszként erre: 19. - Becseiagi)
2009. aug. 29. 14:48
Egyébként sajnos panaszkodnak a gyűjtőben, hogy nagyon kevés anyuka viszi be a tejcsit... inkább kiöntik!!!!
22. Grepike (válaszként erre: 19. - Becseiagi)
2009. aug. 29. 14:47
igen! (bár nem bánnám, ha több lenne :)))))
21. Grepike (válaszként erre: 16. - Mel81)
2009. aug. 29. 14:46
A dietetikus és a nőgyógyász... egyébként már nem tartom olyan kőkeményen, mint az elején! :)
20. Grepike (válaszként erre: 15. - 3a92f8d690)
2009. aug. 29. 14:45
Köszönöm :)
19. becseiagi (válaszként erre: 15. - 3a92f8d690)
2009. aug. 29. 14:45

Miért öntené ki? Én is eladtam az enyémet. Először a gyüjtőbe, aztán meg anyukáknak a TB-n keresztül volt kifizetve. Azt kényelmesebbnek tartottam, mert az anyukák jöttek érte, személyesen találkoztunk, meg tudtuk beszélni a baba dolgokat.


Még mindig 1800 Ft/litere?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook