Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyaszállás (kórházon belül). Tapasztalatok? fórum

Anyaszállás (kórházon belül). Tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


2009. nov. 10. 18:19

Mi születésekor kerültünk Gyulán a gyerek kórházba tüdőgyulladással, ott anyaszállón laktam, akaja nagyon rossz volt és minden 3 órában lehetett felmenni szoptatni, és slussz.

Utána egy éjszakát megfigyelésen Orosházán a gyerekosztályon, ahol 2 öngyilkos tinilánnyal raktak egy szobába és egy ágyban aludtunk a Fannival.Gyógyszer nem volt az osztályon vasárnap délután.És csodálkoztak hogy másnap saját felelősségre hazajöttünk.


Harmadszor ismét egy éjszaka befulladás veszélye miatt benn töltöttünk , de már tanulva az előzményekből Szegedre mentünk a gyerekklinikára, ahol kinyalták a fenekünket, külön ágyat is kaptam és megbecsülést amiért benn maradtam a gyerekkel.

2009. okt. 11. 11:53
Végülis a mondandómból a lényeg, hogy a szállásomat kifizetem, azért jár, ami jár, de azért, mert a szülő bennvan, azért a gyereknek ugyanazt az ellátást meg kellene adni, mintha nem lenne.
7. Nikice (válaszként erre: 4. - Fdóri)
2009. okt. 11. 11:51

Igen, ezt is akartam írni, hogy azért örülök, hogy volt lehetőségem ott aludni "kényelmesen". Ugyanezt széken ülve, nem tudom, meddig lehetett volna csinálni. 7 éjszaka biztso nem..vagy nem tudom.

De az összeget nagyon magasnak tartom. Azért egy hosszabb bentartózkodás (ugye hétvégén fű sem nő odabenn, se vizzgálat, se semmi, még vizit is alig)..szóval hamar összejön egy gyesre való összeg, vagy éppen az egész gyedre való...

6. Nikice (válaszként erre: 2. - 37403e3af4)
2009. okt. 11. 11:49

Akkor panaszláda kinyit.. előre bocsi, h hosszú leszek.


Hasonlóak a tapasztalataim. Napi 3000 Ft volt a szoba.(amivel egyébként meg voltam elégedve, mert tökre nem az érdekelt...)A kaja nem túl jó, de az sem érdekelt, ettem, mert féltettem a tejcit.

Az eslő kellemetlenség az volt, hogy senkit nem érdekelt, hoyg Lilien szopizik. Kizárólag anyatejeseknek ez az összeg harmada, de mivel Lili már mást is eszik, szért csak abban volt szerepe a szopinak, hoyg a napi 5-szöri étkezés helyett kettőt biztosított a kórház neki(ami más babának 5 volt..úgy értem). :S


Mivel előző este már párakötést kellett Lili fejére tenni, ezért mikor bekerültünk, akkor adtak hozzá mindent (ramofixet mondjuk kettőt a 8 napra, el lehet képzelni, hogy nézett ki :S) szóval egyedül operáltam fel a gyerek fejére azt a sok rétegű kötést. Orrcsepp, fájdalomcsillapító, lázmérés szintén önállóan... Nem vártam el, hoyg körbeugráljanak, de jól esett volna legalább néha egy kis segítség. Az teljesen természetes, hogy én etetem, fürdetem, ha már ott vagyok, de maga az eü ellátás szerintem az ő dolguk lett volna.

Műtét után pedig szintén kettesben hagytak a babával, aki akkor ébredezett, infúzió lógott a kezéből, egész nap nem vetett/ivott és elkezdett dagadni. :( Akkor már nagyon kétségbe voltam esve...

2009. okt. 11. 08:28
Az I. sz gyerekklinikának állítólag van 1 utcával arrébb valami szállás a szülőknek, de csak a tartósan ott levőknek szokták felajánlani, a mi 1,5 hetünk nem volt az...
2009. okt. 11. 08:26

Én eddig 2 kórházban voltam a 2 gyerekemmel, mindkettőben aludhattam egy széken a gyerekeim mellett...Pénzért sem tudtak volna ágyat adni... Én 24 órában ott voltam velük, fürödni sem lehetett csak az egyik kórházban,de ott sem az összes osztályon...

Mondjuk az igazsághoz hozzátartozik, hogy állítólag épp felújították a 'mama szobát'.

2009. okt. 10. 21:53
Ja, persze csak ezt az egy kórházat tudom példának mondani, lehet hogy ahány ház annyi szokás, más a napidíj is, és lehet hogy az ellátás és odafigyelés is más arányban van.
2009. okt. 10. 21:52
Szia, a barátnőm kislánya van most kórházban, ma mentem be hozzájuk látogatni. Nos, ha az anya bent van a gyerekkel, az naponta 2500Ft-ba kerül, a személyzet dísznek van kb, mert pl. beadták a szobába a lázmérőt hogy mérje meg a kicsi hőjét, a gyógyszert is a barim imádkozza a kislányba. JA! Azt mondták neki hogy minden nap kérdezze meg hogy mikor lehet nekik hazamenni mert ha nem teszi akkor a doki "úgy gondolja" hogy az anyukának ez nem fontos, avagy mindegy és NEM MONDJA MAGÁTÓL. Szóval sztem a pénzre megy ki az egész...
2009. okt. 10. 21:27
Kíváncsi vagyok, ki, hol, mennyiért, milyen ellátást kapott. Milyen lehetőségeitek voltak, mikor gyermeketekkel szerettetek vona maradni a kórházban töltött napok alatt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook