Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyaság mindennapjai: örömök és bánatok... fórum

Anyaság mindennapjai: örömök és bánatok... (beszélgetős fórum)


2014. nov. 21. 06:12

Köszönöm a válaszokat. Remélem sikerült el indítani egy kis fórumot ahol ki tudja mindenki beszélni magát ha akarja. Vagy közös gondokra, kérdésekre megoldást találni. Az is fontos hogy tapasztalatot cseréljünk. Egy összefoglaló fórumon ahol

senki nem adja fel olyan könnyem hogy megoldást találjon a felmerulo kérdésekre.

10. Tavirózsa :) (válaszként erre: 6. - Gekko69)
2014. nov. 14. 06:55

Ezen igazán nem rágd magad, minden anyukának osztják az észt mindenhonnan, az első gyereknél meg pláne. Ez van ezt el kell fogadni. Viszont azért azt mondom, hogy hallgasd meg őket, mert akadhat köztük jó is, ami esetleg nálatok is befog válni.

Persze nem mondom, hogy nálam nem volt anno olyan pillanat amikor elküldtem mindenkit melegebb éghajlatra (és micsoda megkönnyebbülés volt :), de azért csipegettem a tanácsok közül. Egy dolog. Ha a védőnő jön, te mindig mindenben helyeselsz és természetesen mindig mindent úgy csinálsz, ahogyan tanácsolta (még akkor is, ha nem).

Nyugodj meg! Minden szépen fog alakulni, hiszen a te gyermeked és te fogod ismerni minden kis rezdülését. :)

9. 6b006fc769 (válaszként erre: 1. - Gekko69)
2014. nov. 13. 17:58

Vissza, bár addig lesz pár átalvatlan éjszaka. Pihenj, amennyit csak tudsz! Sokat számít a lelkiállapotod szempontjából is.

Nekem már "nagy" a lánykám, négy és fél éves, nagyon élvezem, hogy anya vagyok. Pedig akarata az van bőven...:))

2014. nov. 13. 16:45
Boldog vagyok, de az nem azt jelenti, hogy minden hibátlan és minden tökéletes. Vannak nehéz napjaink. Szinte minden nap sírok és nevetek is:D így vagyunk egyensúlyban.
2014. nov. 13. 14:34

Szia :) de jó téma ez.

A fiam 21 hónapos, érkezését igencsak pörgős életvitel előzte meg, illetve világéletemben azt csináltam amit csak akartam.

Rettentő nehéz csecsemőkorunk volt, hasfájás miatt, akkor ami lejátszódott bennem, ma visszagondolva szégyenlem magam érte. De sajnos a fáradtság, a kialvatlanság és gyermeksírás kombó nálam elég erős majdnem depit hozott elő.

Amikor kérdezték, hogy ugye milyen csodás érzés? egyszerűen nem tudtam mit felelni, mert azt éreztem, hogy kb leugrom az emeletről, túl nagy feladat ez, az éjszakák a napalokkal egybefolytak.

Aztán szép lassan elmúlt a hasfájás, 13hósan már átaludt éjszakát...

Dolgozgatok rugalmasan, mindent csinálok amit az érkezése előtt. Csak jól megszervezve.

Ma már olyan szinten szerelmes vagyok belé, hogy a családi napközit is lemondtam, amit terveztünk, hogy megy. Nap mint nap rácsodálkozom a fejlődésére. S minden egyes perc rossz nélküle.

Ez az egész tényleg maga a csoda, és hálás vagyok, hogy én is a részese lehetek.

Tényleg kitartást, és csinálj mindent úgy, ahogy jónak érzed.

2014. nov. 13. 08:36
Másképpen látok dolgokat mint mások. Nem egyedi vagy kirívó. Szeretném ha megkapna mindent amitől boldog és egészséges lenne és teszek is érte. Csak nem könyvből meg mások elvei alapján fogom csinálni. Ezt nehéz megertetni a külvilággal mert sokan azt hiszik csak ők tudják hogy kell mert már van gyerekük. Én azt hiszem jobb is ha mindenki másképp csinálja vagyis úgy ahogy érzi hogy jó.
2014. nov. 13. 08:30
Vagyis nem kockáztatok.
2014. nov. 13. 08:29
Nem a régi életem hiányzik. Hanem önmagam. De mit is akarok mivl még csak 3 hete tart az új élet. Valóban mindennap tartogat meglepetést örömet. Nem vagyok befordulva szerencsére azon túl voltam még a kórházban. Utána már csak a sok jó tanácsokkal kellett megbirkozni. Nincs túl sok tejem és ezért sokan okoltak hogy nem teszek meg mindent..pl. nem teázom. Én úgy vélem hogy mindent megteszek. Szoptatom amikor tudom, maszirizom a mellem,melegítem, lefejem ha marad valami de más stimulálot nem szeretnék alkalmazni. Nem kértem tanácsot soha és nem is fogok amíg az első érzéseim nem csalnak. Eddig mindig bejott ha magamra hallgattam. Pl, amikor 5. Napja nem volt széklete a picinek nem próbálkoztam ész nélkül hanem tettem amit az orvos mondott. Estére volt. Első babaskent kockázatok.
2014. nov. 13. 08:15

Szia. Vissza? Hova? A régi életedbe? Oda nem, de talàlsz újat:) Hogy szerintem milyen az anyasàg? Hmm. És személy szerint egyszer fent, egyszer lent vagyok... Az én kislànyom 27 hònapos. Kicsinek hasfàjòs volt, a fogzàst nagyon megszenvedtük. Ezek miatt nem nagyon élveztem a csecsemőkort. Viszont nagyon jò volt làtni a fejlődését. Amikor àtfordult, amikor kúszni, màszni, felülni, felàllni tanult. Az félő lépések, az első szavak.:) Ezek a dolgok bearanyoztàk a napokat.

Most màr folyamatosan beszél tudja mit akar, és ezért megy is a hiszti, de ezt az időszakot én sokkal jobban tudom kezelni, mint a mikor csecsemő volt.

Szòval vannak szép, de vannak nehéz időszakok.:) nem egyszerű, de egy esti ölelés és szeretlek anya mindenért kàrpòtòl:)

2014. nov. 13. 08:06
Vissza!Mert nincs más választásod!Ha baj van,kérj segítséget.A te boldogságod,nyugalmad biztosítja a nyugodt kiegyensúlyozott babát.
2014. nov. 13. 07:01

Sziasztok. Régen nem indult ilyen fórum..Ezért úgy döntöttem beszéljünk róla. Milyen is anyának lenni? Jó? Boldog vagy?vagy depressziós? Kettő között vergődsz? Mond ki ne tartsd magadban.

Én 3 hete szültem első kislányom. Mindennap más. Egy kérdés foglalkoztat. Tényleg visszatalálok majd?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook