Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyának lenni a legjobb dolog a világon! fórum

Anyának lenni a legjobb dolog a világon! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Anyának lenni a legjobb dolog a világon!

1 2 3
2010. febr. 11. 10:43
Vállalnám..ha én is szeretném, nem csak a párom miatt. Vannak már olyan szűrések, vizsgálatok, amivel sok komolyabb betegség kiszűrhető. Teljesen biztosra meg a 20 éves sem mehet.
2010. febr. 11. 10:42

Szia! Először is szerintem a gyermekvállalás elsődlegesen nem kor kérdése. Ha vaqy olyan szerencsés, hogy 46 évesen még képes vagy gyermeket foganni és vágytok is mindketten erre az áldásra, szerintem ne habozz!

A másik gondolatom: kicsit egy cipőben járunk, abból a szempontból, hogy én is színpadi ember vagyok. Énekelek elsősorban, de kacsingattam a színészet felé is. Most várom második babámat, az első 18 hónapos, vele végig, az utólsó hónapig színpadon álltam, nem volt semmi gond. Egyetlen dologról mondtam le (időlegesen): a színészetről. Ha nem jön a lányom, azóta színházban játszanék, de nem érzem, hogy nagy árat fizettem volna. Az éneklés kielégít. Lányom születése után egy hónappal már színpadon voltam, 5 hónapos volt, amikor a karácsonyi rockoperában Mária szerepét énekeltem, óriási dolog volt, karomban a kislányom, mint "Jézuska". Nem volt segítségem, a párom is, a szüleim is dolgoznak, vittem a próbákra mindig (ez így van a mai napig) és mindössze annyi történt, hogy a gyerek zenefüggő. :-)És olyan jó, hogy fellépéseken az első sorból tapsol nekem!

Most is folyamatos a színpadi létem, nem befolyásolja sem a másfél éves törpi, sem a pocaklakó. Beleszoknak a gyerekek (gondolj a színészgyerekekre!) a helyzetbe és remekül alkalmazkodnak.

A betegségektől ne félj, a mai technikával szinte teljesen biztosra mehetsz. Én a helyedben biztosan vállalnám - hallgass a szívedre! Sok boldogságot!

2010. febr. 11. 10:37
Szia!Én a helyedben lennék,biztos csak a salyát ösztönömre hallgatnék,hiszen a te életed a te tested,a döntés a te kezedben van.A mai orvostudomány meg amugy is fejlett,én bevállalnám.De ha van egy orvos akiben megbízol hallgasd meg a tanácsát.Üdv Erika
2010. febr. 11. 10:26

Szia! Szerintem is a szívedre hallgas! Most már tényleg nagyon jó vizsgálatok vannak,amivel ki tudják deríteni,hogy beteg lesz-e a baba. Olvasataim és a nődokik is azt mondják,hogy a fiatal (20-30év) korosztály a veszélyeztettebb a baba várásnál.

Kívánom,hogy ha úgy döntesz/döntötök,hogy belevágtok, egy egészséges picurkának adj majd egy gyönyörű életet!

2010. febr. 11. 10:19

Szerintem a szívedre hallgass. A korodra meg inkább legyél büszke, megvan már az egzisztenciád és sok évnyi tapasztalatod. A háttér biztosabb a baba számára, lelkileg és egyéb szempontból.

A biológia szólhat közbe, de ez majd menet közben derül ki úgyis és remélhetőleg maximum csak döcögősebben megy, de az is simán lehet, hogy semmi akadály nem adódik.


A betegségek elég jól kiszűrhetők a magzatnál.


Szerintem fiatalon és idősebb korban is csodás dolog babát vállani, ha igazán akarják és szerető légkörbe érkezik akkor nagyon is jó döntés. :)


Boldog és problémamentes babavárást kívánok, ha úgy döntötök, hogy hajrá! :)

2010. febr. 11. 10:03
Üdvözlök minden kedves Édesanyát!
Megfogalmazódott bennem a gondolat, hogy írok nektek néhány sort azzal kapcsolatban, hogy mi a véleményetek a késői babavárással kapcsolatban?!
Kérlek Benneteket, hogy őszintén írjátok meg a véleményeteket! Előre is köszönöm szépen.

Ugrás a teljes írásra: Anyának lenni a legjobb dolog a világon!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook