Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Anyám netezik... fórum

Anyám netezik... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Anyám netezik...

1 2 3
2021. jan. 4. 14:48

Piroskát ismétlem :

és akkor mi van ?

2021. jan. 4. 13:48
Én is,és akkor mivan?
2021. jan. 4. 12:42
jól teszi
71. 298b15dfdd (válaszként erre: 56. - Kry84)
2012. okt. 20. 05:49
Mi lenne,a megmutatnád neki?:)
70. Regin_a (válaszként erre: 63. - Babszemkirálykisasszony)
2012. okt. 12. 08:28

Tudtátok, hogy a nyugdíjasok 4% netezik már?"


Nem!

Sokkal nagyobb %-a netezik bizonyára

A nyugdijasok nagyrészének a munkahelyén is szüksége volt bizonyára a pc alkalmazása, így nyugdijasként ugyanugy folytatja

69. Regin_a (válaszként erre: 45. - Edit)
2012. okt. 12. 08:25

Ne izéj má'!

Egyik ember ilyen, a másik olyan. Nagyon sok embert ismerek a korosztályodbol aki tényleg alig tud kezelni egy mobiltelefont, nemhogy a netet


Amikor elkezdődött a számitástechnika elterjedése, kevés 50-es használta volna a pc-t

Abban az időben még parancsokat kellett begépelni és nem ikonokra kattingatni és nem futottak csak ugy automatikusan a programok, nem frissitgették magukat és alkalmazkodtak a felhasználóhoz


Használtál már a WIN95-ben is ott levő Hyperterminált?

Tuttam hogy nem! :)


És fel tudnék tenni pár kérdést, amire bizonnyal nem tudnál válaszolni, bár te "használod" a netet


Én még a Commodere-ral kezdtem a számitógép ismerkedést és nőttem bele a mai technikába , de bizony kezdetben voltam egy egy napos netes tanfolyamon

Semmit nem ért, mert 5 óra alatt semmit nem értettem meg belőle

Persze beletanultam a mindennapi életben, mert érdekelt


Szoval nem kell magadra venni, nem te képviseled egyedűl a korosztályodat

68. 298b15dfdd (válaszként erre: 1. - Babszemkirálykisasszony)
2012. okt. 12. 07:01
Nagyon jó a cikk!:) Teljesen magamra ismertem.:)
2012. okt. 11. 18:15
Szerintem nagyon kedves a cikk, nem bántott meg senkit.Bárcsak az én anyám állna így a nethez!
66. inci47 (válaszként erre: 65. - Bódiné Anikó)
2010. jún. 3. 20:05
...na én is így vagyok vele!
2010. jún. 3. 11:47
Én is kb 3 éve netezek a lányom unszolására. De nekem bejött, így találtam meg régi osztálytársaimat és vettem fel velük a kapcsolatot.Így sikerült összehozni a 45 éves érettségi találkozót . Így tettem szert nagyon sok receptre és sok újdonságot is kipróbáltam.A lányom mondani szokta anya te függő vagy. Lehet mert sokszor többre becsülöm , mint a TV műsorokat. Főzni azért még szoktam. /ez vicc volt/
2010. jan. 15. 10:17
Az én nagyanyám is netezik,szinte magától tanulta meg,lassan már "hekkerkedik is.Ügyes ,nagyon!Persze tudja,hogy így egyszerűbben kommunikálhatunk,akár félóránként is ránk kérdezhet.....?
2010. jan. 15. 10:10

Megjelent ez a cikkem az oreganeniked.hu oldalon is Hoxa jóváhagyásával. :))


Tudtátok, hogy a nyugdíjasok 4% netezik már? És ez a szám valószínűleg rohamosan növekszik.


Hajrá nagyik, nagypapák! :)))

2009. okt. 14. 14:55
A szüleimnek-akik 600kmre élnek tőlünk-mindig "magas" volt a számítógép, nemhogy az internet, egész addig amig megszületett édes pici lányom. Hat hetes koráig itt voltak velünk, aztán haza mentek, de már itt eldöntötték, hogy lesz nekik internetjük, mert belebolondulnak, ha nem látják unokájukat. és ez jó. Tesomék, akik velük egy városban laknak és mi összedobtuk az "alkatrészeket" és lett nekik is egy számítógépjük, egy héten belül, ahogy haza mentek internetjük és azóta majdnem minden nap beszélünk és látják a kisunokájukat. sokszor sirnak, hogy úgy megfognák, de ez is jó, majdnem ingyen lehet órák hosszat beszélni és nem havonta egy levelet küldeni. Örülök, hogy lányom is ismeri őket és már felismeri őket, pedig még csak 9 hónapos lesz. És ha minden igaz lehet hogy idén még repülőre is szálnak, hogy a közel 10 órás buszozást felcseréljék egy olcsobb egy órás repülőútra.
61. inci47
2009. okt. 14. 10:33
Csak azt nem értem, ha valaki indít egy fórumot, az miért tűnik el !?
60. inci47 (válaszként erre: 52. - Babszemkirálykisasszony)
2009. aug. 4. 11:13

Nagyon jó a cikked!!! és nincs benne semmi sértő!!!

Igen , és is szeretem ezt a masinát, pedig elmúltam 62 éves!Imádom a játékokat, barátokat találtam, tudok beszélgetni a barátaimmal és a családdal.

Szerencsém van , mert a férjem nem tud , mit kezdeni vele, így csak a négy fiú unokámmal kell osztoznom rajta, ha itt vannak nálunk.

És , ha gondom akad ők segítenek megoldani, Főleg Ádám, mert ő informatika középiskolába jár, de a többiek is" kenik-vágják", hiszen ők már beleszülettek.

Ebéd még nem maradt el miatta, de szerintem , nem is bánnák, hiszen örülnek neki, hogy elboldogulok a világhálón!

59. Myrad
2009. febr. 25. 13:31
Az én anyukám is netezik... na és?
2009. febr. 25. 13:30
Mi abban az elrettentő. Én sem vagyok mai gyerek, és netezek. A gyerekeimet nem zavarja.
2008. okt. 29. 10:15
Azt híszem én vagyok a legidősebb aki netezik de sajnos mivel egyedül élek és a gyermekeim megleptek egy masinával amit már ők nem használtak igy netfüggővé váltam.de nagyon szeretem mert addig is nem fáj semmim mig itt ülök és pötyögtetek.
56. kry84
2008. okt. 11. 16:34
Anyám azt se tudja hogy kell bekapcsolni a számítógépet,nem hogy még netezzen!
2008. okt. 9. 17:45
Sziasztok! Én nem tartom magam idősnek, 51 éves vagyok és kb. másfél éve netezek. Úgy osztom be az időm, hogy este a munka után, mivel aktív dolgozók vagyunk még :)szakítok időt a netezésre. Nagyon sok hasznos dolog segíti a munkám is. Úgy hogy hajrá ötvenesek! :) Üdv
54. monika1225 (válaszként erre: 45. - Edit)
2008. szept. 8. 18:44

Szerintem egyáltalán nem sértő a cikk! A testvéreimmel felnőttünk , haasználtuk a számitógépet amit ennek a korosztálynak köszönhetünk. majd mikor már a szélesebb rétegnek is elérhetővé vált az internet, akkor anyánknak köszönhetően használtuk az internetet is! Ó de sokat halllgattuk tőle hogy kikapcsoltatja azt az átkozott netet mert csak ott ülünk és nem csinálunk semmi értelmeset! Elköltöztünk , hugom 250 kmre , az olcso és napi szintü komunikáció érdekében megtanult anyu msnezeni , amíg ott ült kiprobált pár oldalt használta a freemailt , iwiwet és még sok más honlapra is rákapott! egyidő után azt vettük észre hogy anyunak nincs "ideje" főzni , boltba menni.....stb stb!!!

Szóval ezt akár az én anyukámról is lehetett volna írni!

2008. aug. 11. 23:43

Eszedbe ne jusson ilyen gondolat! Én most is elolvastam és nagyon kedves írásnak tartom.

Én úgy gondolom, hogy "edit"-nek csak egy rossz napja volt. Neked pedig ne legyen!

2008. aug. 11. 16:32
Köszönöm, hogy megnyugtattatok. Senkit nem akartam bántani.
51. gerna
2008. aug. 11. 05:55
A cikk pedig valóban kedves, a korosztály nagy része valóban a gyereke által, gyereke által tanítva vagy miatta kedvet kapva kezdett bele a témába ;-)
50. gerna
2008. aug. 11. 05:39

A korosztály "védelmében": úgy 10 évvel ezelőtt, egy érettségi találkozón (kezdésként) sorban mindenki röviden elmondta, mi a munkája. Kb. az osztály harmada a számítógépek itthoni "honosítását", számítógép programozói és felhasználói ismeretek oktatását (saját cég) említette. Ők műegyetemet, műszaki főiskolát, esetleg orvosegyetemet (!) végeztek, és akkoriban ott hallottak először számítógépről, röviden szólva, úgy gondolták, hogy ez nekünk is KELL :)

Én magam, 1996 óta használok számítógépet (először a munkámhoz, majd a fiamat követve itthon netezéshez, fórumozáshoz). De mondhatom, hogy a volt osztálytársaim és a korosztály többi képviselője fedezte és hozta el nekünk ezt az egész új kultúrát.

2008. aug. 11. 04:02

Nem sértettél meg te senkit, szerintem kedves, aranyos volt a cikked. Én 54 éves vagyok, dolgozok, aktív vagyok,mindenre vevő vagyok, de a munkámhoz nem kellett a számítógép, így elmaradt a netezés is.Pedig a kicsi fiam tavaly végzett az egyetemen műszaki informatikus mérnökként, a nagyobbik nyondában dolgozik szerkesztőként. Mégis csak másfél éve kezdtem, de pár hét alatt a bolondja lettem.

Nem tudom, hogy mi a sértő a cikkedben, nekem kedves volt és sok szeretetet éreztem benne.

Nyilván nem a "profiknak" írtad, mint a megsértődött hölgy is. Együtt azért nem nőttünk fel a számítógéppel, mivel 1975-ben készült a személyi számítógép, ami elérhetó volt a számunkra és kb. 1982 körül tudtunk olyanhoz hozzájutni, mint "Spectrum, Commodore 64 (C64, CBM64), de csak Ausztriában. Szóval, Magyarországon nem igen nőtt fel ezen az ötvenes korosztály. Az internetelérés pedig gyakorlatilag pár éve lehetséges a többségnek. Nem "profikról" beszélek, mint "edit".

Egy szó, mint száz, drága "babszemkirálykisasszony" én köszönöm neked, amit írtál, kedves volt, aranyos.

Aláírásgyűjtés!!!!!! Nekem tetszett!- Adrildi

2008. aug. 10. 19:44

Elírtam: munkájához. Elnézést, elég blőd hiba volt.


Egyébként eltelt pár óra és még mindig nem értem kit sértettem meg az írásommal és miért és főleg hogyan.

2008. aug. 10. 13:16

Nem minden ember ugyanolyan, és nem mindenki netezik 10 éve. Én az anyámról írtam, nem rólad és kedves, vicces írásnak szántam, nem sértőnek. Ő nem találta sértőnek, jót nevettünk rajta. Mert ő ilyen, ő így netezik és nem is régóta.


Szerintem az ritka, hogy valaki 10 éve netezzen, ha közvetlenül nem tanulta, a munkályához nem használta és sosem volt szüksége re. 2008-at írunk, nincs olyan régóta széles internet-elérési bázis az országban, hogy a te példád lenne általános.


De mindegy is, akinek nem inge ne vegye...

46. edit
2008. aug. 10. 13:06
Bocsánat, hogy belétek fojtottam a szót, de elkeserítőnek tertom, hogy az ötvenes korosztályt már mindenki leírja - holott javában dolgozunk (ha tehetjük), még szellemi teljesítőképességünk sem romlott, a számítógéppel együtt nőttünk fel.( Sajnos a cikk ennek a "leírásnak" jellegzetes példája, még ha vállveregetős jó szándékkal íródott is.
45. edit
2008. aug. 6. 09:22

Egyszerűen felháborító!

Még ha a 88 éves anyádról írtál volna, érteném, mert az én 84 éves apám áll így hozzá a nethez - de én 56 éves vagyok, és kb 10 éve netezem, 5-6 éve intenzíven, és nem hiszem, hogy ránk, a mi korosztályunkra ezt a sémát rá lehetne húzni. Rettentően korlátolt hozzáállás.

Ritkán szólok hozzá itt bármihez is, bár az egyik legrégibb tagja vagyok ennek a portálnak. De ha itt ilyen az én korosztályom megítélése, nem is érdemes.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook