Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Anyák napjára kapott törzses azáleám levelei hullanak.Mi lehet a baj? fórum

Anyák napjára kapott törzses azáleám levelei hullanak.Mi lehet a baj? (tudásbázis kérdés)


11. danina
2011. máj. 30. 09:56

Sziasztok!

Hát,kiültettem,nem tudom,megmarad-e?Eléggé keservesen néz ki...

10. danina (válaszként erre: 9. - 7adf5aff48)
2011. máj. 27. 21:13
Igen ezt tudom.Imádom én is a növényeket(bármilyet)Köszönöm a válaszaidat,igazán!Ha lenne kedved,nézd meg a képeim között a tegnap elkészült új virágtartómat :-) Most azon agyalok,futómuskátlin kívül mi mutatna még rajta?(Napos helyen van)
9. 7adf5aff48 (válaszként erre: 8. - Danina)
2011. máj. 27. 21:07
Kétnaponta :) és mindenképp olyan 18-19 közt vagyis ne legyen már nagyon meleg,nem tezs jot neki,se semmilyen kerti növénynek ha napsütésben vagy kánikula idején locsolják.
8. danina (válaszként erre: 7. - 7adf5aff48)
2011. máj. 27. 20:59
Köszönöm szépen a segítségedet.Még egyet kérdeznék:ha elvirágzott és kiültettem,milyen gyakorisággal öntözzem?
7. 7adf5aff48 (válaszként erre: 6. - Danina)
2011. máj. 27. 20:39
Persze megértelek,kövesd ugy ahogy leirtam :) Én panelben lakom,de petrezselymem is van saját termesztésü persze :D
6. danina (válaszként erre: 4. - 7adf5aff48)
2011. máj. 27. 20:02
Ezért kértem a segítségeteket,köszönöm előre is.Neten megnéztem,de csak káosz lett bennem, egyik oldalon azt írják legyen mindig vizes a földje,a másikon,hogy ne álljon alatta a víz...savanyú földben van,most virágzik el.Ha elvirágzott,kisüllyesztem cseréppel együtt félárnyékba,mert a meleget-tűző napot nem szereti ugye.Még most kaptam először ilyet,egyébként rododentronom,leanderem van,úgy tudom,ezekkel rokon...
2011. máj. 27. 19:54
Én is kiültettem a kertbe és gyönyörűen kövérednek a levelei. Szépen nő.:D
2011. máj. 27. 19:53

Semmi bajom a kiültetéssel de a kiültetés nyáron ugy valosul meg h a fölbe cserepestől ülteted be és virágzás után árnyékosabb helyre rakod...


bocs de nekem rengeteg virágom van és értek hozzá :)

2011. máj. 27. 19:50
Ki kell ültetni a szabadba:) ott szeret nyáron:D
2011. máj. 27. 19:50

Szia


az azálea se a csapi meleg se hideg vizet nem szereti. Kizárolag az esővizet vagy hónak a levét,ezeket nagyon birja(én szoktam eső eséskor kis edényt kirakni és abba gyüjtök vizet,ha nem lehetséges akkor forrald fel a vizet és azután hüsd le,ez is jo,de legjobb az előzők). Ha elvirágzott tedd félig árnyékos helyre,viszont virágzáskor adhatsz neki egy két hetes folyékony virágos növényekre valo tápot,amit én tesco bol szoktam venni,levágom a végét,és beszurom a földbe. Önadagolos,tehát nem megy több bele a földbe csak rendes menyiség.


Remélem segithettem

Brigi

2011. máj. 27. 19:43
Segítsetek!Anyák napjára kapott törzses azáleám levelei hullanak.Mi lehet a baj?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook