Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyák napja... fórum

Anyák napja... (beszélgetős fórum)


17. H.Ancsi (válaszként erre: 16. - Alfoldi13)
2009. máj. 7. 14:27
Tudod, az a baj, hogy én is ilyen vagyok. ha bármelyiket meglátom a színpadon végem van, egyszerüen potyognak a könnyeim, mindegy hogy táncolnak, verselnek, színészkednek. Na de ez legyen a legnagyobb baj. Most megyek, aztán drukkolj nekünk. Majd holnap megnézem a naplódat, mert ma már sajna nem leszek gépközelben. További szép napot neked.
2009. máj. 7. 14:11
előbb utobb sok ok öröm még ebből de ezek az igazi kincsek a naplom elejében rengeteg nem lerágott vers és próza van amivel mi sok versenyt nyertünk meg a legtöbb az elejére került de természetesen mikor elő elő került egy egy az is utolag be lett irva nekünk sok örömünk volt ebből mikor kicsik voltak
15. H.Ancsi (válaszként erre: 14. - Alfoldi13)
2009. máj. 7. 14:02

köszönöm, aranyos vagy. Neki nem avval van baja, hogy nem készül fel, vagy izgul. Rendszeresen ő játsza a főszerepet, ha valami előadás van a suliban. Egyszerüen attól a gyönyörű verstől elérzékenyült.

Igen, én is rávettem, hogy modja el este, szerencsére ez egy rövid vers, nem is olyan megható mint a másik volt. Az a baj, hogy már ugy ment el reggel, nehogy megint sirjon, mert az neki már nagyon ciki. Hát majd lesz valami...

2009. máj. 7. 13:58
hát ezt ebben a korban még nagyon nehéz de a tökéletes felkészülés sokban segít és ha kicsit biztatva van az meg pláne segít neki anyáknapja pedig elmult hogy a sulikban mikor ünneplik azt nem tudjuk iskolája válogatja... nem muszály annak annyira meglepetésnek lennie egy érzékeny lelkü gyereknél...
2009. máj. 7. 13:53
Hát sok tanácsot nem kaptam..., nem sokára indulok, remélem jól fog sikerülni. sziasztok, ha jár még valaki erre
2009. máj. 4. 11:49

Nekem Anyák napjáról mindig a gyerekkorom jut eszembe, mikor a testvéremmel korán keltünk és elmentünk orgonát szedni Anyukánknak. Sajnos 10 éve már csak a temetőbe visszük az orgonát.

Néhány nap múlva lesz az iskolában anyák napi ünnepség és én már előre félek. Kisfiam tavaly 4.osztályban a Mama című verset szavalta, gyönyörűen. Én természetesen megkönnyeztem, amit amikor a drágám meglátott sírva fakadt és nem tudta a verset befejezni. A szívem szakadt meg érte, mert bár senki nem nevette ki, sőt.. Ő nagyon szégyelte magát. Most már 5.-es nagyfiú és az ünnepségen megint szavalni fog és én nem tudom,hogyan tudnék neki abban segíteni, hogy ne forduljon elő a tavalyi.. Ha van ötletetek szívesen veszem.

2009. máj. 3. 11:13
A lányom tőlem nagyon messze lakik. Próbáltam lebeszélni, hogy haza jöjjön, mert hallom a hangján, illetve tudom is, hogy nagyon beteg. De most nem akartam neki mondani - lehet, hogy elfelejtette, ami még sohasem fordult vele elő, hogy anyák napja van,- emiatt ugyan ne jöjjön haza, ne utazzon órákat.
2009. máj. 3. 11:12

"Az én Anyukám

Szeretem, amikor felkelek,

Jó lesz a kedvem, ha felnevet.

Szeretem, amikor enni ad,

Azt is, ha álmából felriad.

Van úgy, hogy ilyenkor morcosabb,

és persze kicsinykét kócosabb.

Nem bánom azt sem, ha mérgesebb,

ilyenkor talán még édesebb.

Szeretem, amikor jót mesél,

azt is, ha énvelem mendegél.

Szeretem, amikor ad puszit,

s húsvétkor hozza a kis nyuszit.

Szeretem, amikor megdícsér,

és ha a suliig elkísér.

Szeretem, amikor rámhajol,

homlokon csókol és átkarol.

Szeretem, amikor dolga van,

meglátom rajta, ha gondja van.

Szeretem, amikor ölbe vesz,

és azt is, ha esténként kádba tesz.

Szeretem, amikor kérdezem,

jó-e, ha öleli két kezem?

Szeretem nagyon, ez nem vitás,

annyira és úgy, mint senki más!"

(Nagy Bandó András)

Minden édesanyának sok-sok boldogságot kívánok!

2009. máj. 3. 06:33
nekem is vannak emlékezetes anyáknapják a fejemben volt mikor ezt egy egy ünneplést kulturházakban nagyon szép egységes ruhákban 11 gyerek vagy idösotthonokban adtunk ezeken a napokon müsort egy egy szép dal zongora darab novella és mind a gyerekeim szájából de volt rá példa ,hogy a templomban mondták a verset és mivel ők orgonáltzak is ez igazi ajándékként hatott.. mivel zongoráztak gitároztak fuvoláztak nem volt nehéz kitölteni egy félórát műsorral ilyenkor előkerült persze még apa egy egy kedvenc dala is...hát ma már az unokák a fénypontok...
2009. máj. 3. 05:54
Nekem azok az anyák napják a legemlékezetesebbek, amikor még kisiskolás koromban, az "őrssel" együtt jártunk köszönteni. Az őrs minden tagjának anyukájához elmentünk, közösen énekeltünk, az adott gyerek elmondta anyukájának a köszöntő versét és virággal ajándékoztunk meg minden anyukát. Egész délelőtt jártunk így egyik helyről a másikra és mindenhol megkínáltak bennünket valamivel. Az anyukáknak pedig egy hatalmas csokrétájuk jött össze. De régen is volt.
2009. máj. 2. 21:48
Én felhívom és egy veset küldök neki a kis családommal,mert 200km.re lakik.
2009. máj. 2. 18:49

én készülök...:)))

virággal és egy könyvel,remélem örülni fog neki..:)))

2009. máj. 2. 17:35
már csak órákra vagyunk remélem senki se felejti el...és mindenki készül.. az is akinek már nincs legalább emlékeivel...
2009. máj. 2. 14:50
egyre közelebb
2009. máj. 2. 08:34

Anyák napjára

Ha én nagy leszek, Te kicsi

tiéd lesz a babakocsi

Én dolgozom, Te játszol

várat építsz, fára mászol

Leviszlek a játszótérre,

lepkét kergetni a rétre,

Boltba is én megyek,

veszek tejet, kenyeret,

banánt is mert szereted.

Hazaérek, ölbe veszlek,

úgy SZERETLEK, úgy SZERETLEK

2009. máj. 2. 08:10
Nagyon szép...
2009. máj. 2. 07:46

ez a nap a napok közt is egy igazi csoda:


Anyák napi rózsaszál /Csépány 2008-03-28 20:53


Nyílik a tavasz .Nyilik az ég. Nyilnak a rózsák és nyilnal a szivek .Anyáknapja van ma.A köszöntök már elhangosztak.Felszáradtak a meghatotság könnyei. A szivemben még vissza hangzanak , Mécs versének gyönyörű sorai :,,Hogyha minden folyó lelkemen átfolyna s ezer hálamalom csak zsoltárt mormolna az én köszönetem úgy is kevés volna Hogy ha a föl minden szinmézét átadom az ő kedvességét meg nem hálálhatom,ez az én bánatom harmadik bánatom.

Ünnepi ebéd. Kint madárdal, bent kanál csörgés , halk beszélgetés . Az asztalon a párolgó étel , égő gyertya , és egyetlen szár piros rózsa .A kis kert legszebb rózsaszála . Rajta gyöngyszemek. A

köszöntö,, kisember" és a megköszöntött édesanya ,

könnyei. Olyan szép minden .Együtt a család . Együtt az asztalnál , együt szivben lélekben .Ott leng közöttük a béke angyalok . de ott rettenkedik az ördög is .Bele bújik a " kisemberbe

aki , ki tudja milyért megrángatja Ágika cofját.

A gyertya tovább ég, de a mécses el törik. Ágika nem sír , visit mint akit nyúznak. Nagyi vígasztalná kedves " rózsaszálát " . Így becészte unokáját , de az még hangosabban zokog . Nagymama

villámló szemekkel fordul Lackó felé: " legalább

anyák napján hagynátok bákát egymást ! " A kis bűnösnek nem tetszik a feddö szó .Összeránytya szemöldökét és hangosan sziszegi : Meddig tart még ez az anyák napja? Soha nem lesz vége? A vázából kirántja a rózsát és dühötten kivágja az ablakon. Döbbent csend.Egy nagy csattanás. Egy rettenetes atyai pofon. Az első . Apa soha nem ütötte meg egyetlen gyermekét sem, de most elragadta az indulat. Atya és nagyi egyszerre sírja apa felé: Ne bántsd , ne bántsd ! ( Az atyai szív már ilyen ) Az apa ki megy az udvarra fölveszi a letörött fejü rózsát be hozza. Megcsokolja. Megcsokolja felesége kezét is ( Milyen szép: közel 20 év után) Át adja a virágot.

Fiad helyet én kérek bocsánatot... A bünös magába roskadtan de dacosan ül.Tizen évesen talán legnehezebb beismerni, hogy hibáztunk .Sötét lesz a szobában. Felhö vonul a nap elé az arcokról lehervad a mosoly . Elhallgat a madár dal is .A futó felhöből néhány szem eső hull a kerti vírágokra. Mintha valaki sírna az égből Az ebédnek és a jó hangultnak vége. Az asszonyok rendet teremtenek.Valamiféle rend teremtödik a kisember lelkében is ,aki most már nem annyira dacosa inkább valami bünbánat félét érezve ül az asztal mellett. Apa megérinti a vállát. GYere ki a kertbe ! A rózsák között kis pad. A szülök kedvenc tartoszkodási helye. Már amikor ráérnek,

és amikor nyílnak a rózsák. A szoba ablakán át éppen arra a rózsára látni .Lackó elforditja a fejét. Hosszú , hosszú csend után apa szólal meg:

Látod mit tettél?

A kis embert elfutja a könny. Most oldodik benne minden .-Sajnálom apuka, bocsánetot kérek! Apa magához öleli a kis bünöst. Én is sajnálom azt a pofont. De ne feledd anyák napja addig tart amíg él az édesanyád . Fujd ki magad, és menyj be anyádhoz . Vigyél neki egy másik szál rózsát. De ne pirosat , fehéret! Igen fehéret ,mert ez a békének és a szelidségnek a színe...

Sok- sok tavsz múlt el az óta. sok rózsa hullatta el szirmait . Az a rózs tő már régen ki veszett, de él utodaikban az új hajtásokban oltásokban . Apukából dédapa lett aki unokának és rózsának szenteli életét. Anyuka el ment . Sírjáról soha nem hiányoznak a rózsák. Az egykori kisember nagy ember lett . Fő mérnök . Ritkán tud hazamenni, de évente legalább kétszer ki megy az édesdanya sírához. Mindenszentekkor és anyák napján. Most is anyák napja van.A fő mérnök úr volvoját a temetön kivül hagya . Oda sétál a sírhoz. Egyedül . (csak az emlékek kisérik . Annak a régi , fájó anyák napjának az emléke. A kezében egyetlen piros rózsa . A sírnál csendben ímádkozik. Valahol madár dalol. Az égen felhők szállnak . Szállnak mint az évek, színte észrevétlenül. Éppen 40 éve volt az az anyák napja . a deresedö hajó férfi megcsokolja a rózsát , megsimogatja a keresztet , amelyen egyetlen szó áll . Édes anyánk . Egyszer majd oda kerül a másik szó is . Édes apánk.Megcsokolja az arany betüket is . Ezek a csokok persze édes annyjának szolnak , mint ahogy az a néhány forro köny csepp is ami a rózsára perdülve gyémántként ragyog az égö szirmokon . El helyezi a rózsa szálat. Még egyszer megsimogatja a síremléket . Körül néz. Egyedül van. Szinte csak maga eklé suttogja :

Anyuka! Apuka tévedett , amokr azt mondta akkor , hogy az anyák napja addig tart amig édesanyánk él . Tovább tart. Addig amig mi gyerekek élünk .

A futó felhőből néhány szem eső hullt a virágokra. Vagy talán az égből hulltak le a boldogság könny csepjei édesanyja szeméből? Ki tudja.

Vannak még , lehetnek még csodák.


Csépány László

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook