Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyák napja fórum

Anyák napja (beszélgetős fórum)


1 2
55. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Kunigunda)
2014. ápr. 24. 23:28
virág de nem vágott :)
54. anya4005 (válaszként erre: 52. - A0c1361e44)
2014. ápr. 24. 22:54
Kérlek,ne elemezgess!!! Foglalkozz a saját családi kapcsolataiddal,készíts kari díszeket,locsold meg a szobanövényed,csinálj,amit akarsz,csak légyszi: pattanj már le valamiről,amit sem megvitatni,sem véleményeztetni nem kívánok veled,mert baromira se közöd hozzá,se fogalmad róla!
53. Kunigunda (válaszként erre: 42. - Sly7105)
2014. ápr. 24. 22:07
Annyira jó, hogy végre valaki azt is megemlíti, hogy jó lenen ha egy kicsit több pozítiv ember lenne. Nekem már volt olyan is, hogy semmit sem kaptam anyák napjára csak Boldog Anyák Napját! és megpusziltak a gyerekek. Ez is nagyon jól esett. Utána egyet mnagyot sétáltunk. És jó volt.
52. a0c1361e44 (válaszként erre: 51. - Anya4005)
2014. ápr. 24. 20:53

Akkor nyisd meg az apák napja fórumot és ott majd mi szidjuk azt.

Nem értem, hogy miért nem lehet az anyák napjáról beszélni itt, miért kell az apák napját belekeverni, azt sem értem, hogy téged miért zavar ha vannak akik ezt a napot túllihegik.

Én pl. a karácsonyt szoktam "túllihegni", már karácsony előtt 1 hónappa készülök rá. Készítem a díszeket és egyszer, ha már lesz annyi, akkor igazi giccses karácsonyt tudunk rendezni:)))

Ebben semmi rossz nincs, de abba, ahogy te állsz anyukádhoz, az érdekes. Lehet bosszant még is csak, hogy nem kezelteti magát? Lehet mégsem tudod elfogadni, hogy feladta? Remélem, hogy ez az okod...ezért én is dühös lennék...

51. anya4005 (válaszként erre: 50. - Sly7105)
2014. ápr. 24. 20:41

Az apákra június 3. vasárnapján gondoljunk!:-)

Egyébként 2011.-ben anyák napján volt a szülinapom! A nagyfiam 9 hónapos volt,a kicsi pedig még csak osztódgatott bennem. Na,az csodaszép érzés volt.

50. Sly7105 (válaszként erre: 48. - Anya4005)
2014. ápr. 24. 20:16
Értem. Mégis mintha elbeszéltünk volna egymás mellett. Te kiemelted a túlzásokat, én pedig csak rá szerettem volna világítani arra, hogy anyák napján ne az apákra gondoljunk, az egy másik nap !
49. Regin_a (válaszként erre: 13. - Éva82)
2014. ápr. 24. 20:12

Nekem meg József Attila: Mama

[link]


Én még mentem vele a mosókonyhába fateknőben mosni és a padlásra teregetni, majd leszedni a záraz ruhát.

Egy életen át cseléd volt.

Most látom csak milyen nagy volt ő..... :(

48. anya4005 (válaszként erre: 45. - Sly7105)
2014. ápr. 24. 19:29
Nem bosszant,mint ahogy a karácsony vagy a húsvét sem! Az bosszant,h emberek a saját döntéseik miatt ünnepeltetik magukat,sokszor túlzásokba esve! Mi is tartunk anyák napját,de apát is megünnepeljük. Ennyi és nem több!
47. anya4005 (válaszként erre: 44. - A0c1361e44)
2014. ápr. 24. 19:24
Azzal!
46. Éva82 (válaszként erre: 43. - Anya4005)
2014. ápr. 24. 18:24
De fura vagy. Senki nem bántotta az apákat. Nekem apából is, és férjből is a legjobb jutott, sosem bántanám őket. DE, a fórum címe Anyák napja. Most vagy csak kötekedni akarsz, vagy valami bajod van az anyasággal. Természetesen nem kell túllihegni az anyák napját sem, mint ahogy semmilyen más ünnepet sem. Nyiss egy fórumot Apák napja címmel, és ott majd legyen ez a téma.
2014. ápr. 24. 18:13
Anya4005! én is úgy érzem, hogy téged mintha bosszantana az anyák napja, és inkább az apák napját pártolod. De nincs ezzel baj, csak szerintem is oka lehet...
44. a0c1361e44 (válaszként erre: 43. - Anya4005)
2014. ápr. 24. 18:12

Nekem meg az jön le minden hozzászólásodból, hogy anyukádat semmibe sem nézed.

De ez van. Biztos meg van az okod rá.

Remélem nem későn fogsz majd ezen bosszankodni.



Tényleg bízom benne, hogy a szövegértelmezésemmel van gond!

43. anya4005 (válaszként erre: 39. - A0c1361e44)
2014. ápr. 24. 18:04
Nem! Engem az zavar,ha valaki szűk látókörű,és minden hozzászólásából az jön le,hogy nem értelmezte,amit írtam!
42. Sly7105 (válaszként erre: 39. - A0c1361e44)
2014. ápr. 24. 17:57
:) Egyébként igen, mindent le lehet szólni, mindent túlzásba lehet vinni, sokszor elegünk is van valóban az ünnepekből, de én mégis várom őket, és jónak tartom, mert kicsit kimozdít a hétköznapokból és lehet azt úgy csinálni, hogy ne menjen az ember agyára a vásárlás, a költekezés, stb.stb. egyszerűen csak próbáljunk meg örülni a dolgoknak. Olyan sok negatív hatás éri az embereket, én azt gondolom, hogy egyszerűen nincs idő, ne legyen idő a rosszakra, a sérelmekre, ne legyen idő arra, hogy haragudjunk, hogy gonoszkodjunk, hogy másokat bántsunk és kritizáljunk, legyen idő inkább sok szép dologra, örüljünk annak, ami jó és amitől mi is jól érezzük magunkat. És ehhez elég egy nyugis nap, egy jó beszélgetés, vagy sorolhatnám. Hogy miért nincs idő??? Aki elmúlt már 40, az talán érzi már ezt, amiről beszélek. Rohannak az évek, és sokszor olyan dolgokra fordítunk energiát, ami kiveszi belőlünk is azt. Na nem okoskodom tovább, csak olyan jó lenne, ha kicsit több pozitív ember lenne...
41. Sly7105 (válaszként erre: 40. - Globus)
2014. ápr. 24. 17:52
Ez is egyfajta megemlékezés, csak a szomorúbb változata :( Nagyon sajnálom! Viszont szép hogy kimész és ott leszel!
40. globus (válaszként erre: 1. - Kunigunda)
2014. ápr. 24. 16:32
Egy csokor virággal a temetőben.
39. a0c1361e44 (válaszként erre: 23. - Anya4005)
2014. ápr. 24. 16:22

Jaja, és van valentin nap is és takarékossági világnap is, és munka ünnepe is, régen április 4-ét is ünnepeltük.


Csak tudnám, hogy miért zavar valakit az anyák napja, vagy az, hogy nem találták ki előbb az apák napját?


Ez kb. egy olyan hozzászólás, mint amikor valaki azt mondja, hogy a karácsony béna ünnep és mégis agyba-főbe vásárol...

2014. ápr. 24. 16:17

Igen, elég szempárásító ez a fórum....


Mindig az jut eszembe, hogy nincs akit köszönthetnék ezen a napon, de örülök, hogy van aki köszönthet engem.:)


Naponta gondolok a szüleimre és vannak olyan napok, amikor még többet. Ilyen a születés napjuk, a névnapjuk és a haláluk napja is, illetve november 1-, karácsony és még sorolhatnám...

2014. ápr. 24. 15:38
Az utóbbi időkben azért tűnik,úgy, hogy "fel van fújva" az Anyák napja hiszen május elején mindenhol ezt hallani, főleg a virágüzletek " környékén" . Meglátjátok egy két év és már az Apák napja is felkapott ünnep lesz!
36. anya4005 (válaszként erre: 35. - Sly7105)
2014. ápr. 24. 15:29
Nem,nem errol van szo! Szerintem jo dolog,csak azt nem birom,ha tullihegik! Biztos lattal mar tunemenyes kepeket,alatta az anya magasztalo dumaval.
35. Sly7105 (válaszként erre: 34. - Anya4005)
2014. ápr. 24. 15:12

Semmiképp nem túllihegni kell az anyák napját. Hiszen aki ezt megünnepli az édesanyjával, gyerekével, ez egy bensőséges kapcsolatnak az "egyszerű" megemlékezése, akár csak egy öleléssel egy szál virággal. Hidd el hogy azért mondják azt, hogy anya csak egy van, mert jó esetben a szülőanya neveli fel a gyermekét, viszont a gyermeknek van egy biológiai édesapja is nyilván, de ha nem vele él, attól még lehet nevelőapukája, és emellett még tarthatja is a kapcsolatot az édesapjával, tehát máris apa nemcsak egy van :)

A terhesség nem betegség, ezt nem is állította senki. Viszont egy gyermek születése számomra egy valóságos csoda, hiszen sokaknak nem is adatik meg sajnos. Ettől persze a nő nem lesz Isten, ahogy Te mondod, de azt gondolom, hogy egy évben egy napot, az anyák napját boldogan és bátran megünnepelhetünk, megköszönve az édesanyánknak azt, hogy a világra hozott bennünket és azt is, hogy gondoskodott rólunk, felnevelt, stb. De ha Neked ez az ünnep "terhes" és túlkapásnak tartod, szíved joga mellőzni az életedből.

34. anya4005 (válaszként erre: 32. - Sly7105)
2014. ápr. 24. 14:57

Ezzel nem értek egyet! Mármint persze, egy anya van,de apa is csak egy van! Az,h léteznek rossz apák,azért van,mert az adott fickó car alak,gyerek ide-gyerek oda!

Ha nálunk csak anyák napját ünnepelnénk (a családban),azt nem tartanám fairnek!

Életet adó anya?! Istenem,még mit találnak ki a nők,h magukat magasztalják?! Ha valaki állapotos,az nem beteg,és ha valaki anya,az még nem (nem is tudom) isten!

Szép dolog,h van anyák napja,csak nem kell túllihegni;-)!

33. Kunigunda (válaszként erre: 32. - Sly7105)
2014. ápr. 24. 14:54
Van valami igazság benne.
32. Sly7105 (válaszként erre: 29. - Anya4005)
2014. ápr. 24. 14:35
Talán pont azért mert csakis az anyák az életet adók, ezért nagyon is megérdemlik azt, hogy kiemeljék őket, hogy egy picivel fontosabbak legyenek, mint az apák. Szerintem ettől egy apa tekintélye, fontossága sem csökken. De ahogy mondani szokás, "ANYA CSAK EGY VAN" !
2014. ápr. 24. 14:02
Nálunk a férjem virágot vesz, szétosztja acsemeték között és akkor Ők átadják nekem. Ez az alap eset. Van amikor a középső verset mond amit Ő " talaált ki", vagy énekel. Szóval néháyn perc az egész de egy Örök Emlék!
2014. ápr. 24. 13:49

Nálunk igyekszünk mindenkire kellő figyelmet fordítani! És igen, mi tartjuk az Apák napját is!

Miért is ne?

Szerencsére aférjem olyan amilyenre mindig is vágytam!

Sajnos a "csomag" amit vele együtt kaptam az katasztrófa! ( Értem a szüleire, testvérére).

29. anya4005 (válaszként erre: 24. - Éva82)
2014. ápr. 24. 13:45
Éppen ez az,h szerintem igenis kell,h legyen apák napja! Csak nagyon unom,h mindig mindenhol az anyákat emelik piedesztálra,holott apja is van a gyereknek!!!!
2014. ápr. 24. 13:30
Nálunk ebéd van,jön a nagyim is,virág..
2014. ápr. 24. 12:47

Igen, valószínű az életet adó anyák napját ünnepeljük ilyenkor.

A munkamegosztás az mindenkinél más, de nagy általánosságban ki merem jelenteni, hogy legtöbb helyen a nőkre hárul több feladat. Mondom ezt én, akinek a férje segítős fajta, nem nézi fotelból a hétvégi teendőket. A szeretetet pedig valóban ne tegyük mérlegre anya és apa között, mert optimális esetben nem is lehetséges.

26. Éva82
2014. ápr. 24. 12:45
Szerintem ezt így nem lehet általánosítani. Mindenki teszi a dolgát, apa is, anya is. Mindenki szereti a gyerkőcöt, legféltettebb kincsük. Az anyák napja - meglátásom szerint - inkább az "életadásról" szól. Anya volt, aki hordta, és megszülte. Ezen kívül a többi teendőt, és szeretetet nem lehet megosztani, hogy ki tett többet!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook