Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Anyák, akiktől elvették a gyermeket ..... fórum

Anyák, akiktől elvették a gyermeket ..... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
111. Vik2 (válaszként erre: 101. - Napsugar301)
2018. okt. 20. 20:29

Szia!

Nekem nem volt szakértő, talán jobb is hogy nem tettem ki magam ennek. Mi van a háttérben?

Ez érdekes kérdés, csak sejtem.

Hogy mi lehet.

Minden esetre együtt érzek és ne okold magad.

Velem is hasonló történt.

Üdv! Írj, ha van kedved, bár már régi a bejegyzés!

110. Vik2
2018. okt. 20. 20:23

Heló!

Tőlem is elvették a gyerekeimet!

Az vígasztal, hogy életet adhattam nekik, és hogy kicsi korukban rentgeteg időmet adtam nekik.

Olvastam itt, hogy a gyermekjóléti meg egyéb az anyát támogatja, meg hogy nem bontják meg a családot. Hát ez nem így van. Egyszerűen nem is tud máshogy cselekedni, mivel hím soviniszta világban élünk.

Ahol a férfiaknak sokkal többminden megengedett. Gondolj csak vissza. Már az iskolában hány beírást kaptak a fiúk és mennyit a lányok. Már akkor jobban viselkedtünk, nem engedtünk meg magunknak semmiféle kihágást, mert a lány arra van nevelve. Másrészt a beírásnak semmiféle haszna nem volt, legalábbis én nem emlékszem h bármelyik fiú szégyellte volna magát. Talán némelyik otthon az apjától még vállveregetést is kapott, hogy nem hagyja magát regulázni.

Amúgy meg az országot férfiak vezetik, ahol manapság az az elfogadott álláspont hogy a nő szüljön és viselkedjen.

2016. jún. 1. 21:44
En tolem elvettek, mert atvert a ferjem.kerte irjam ala a megegyezest, hiszen ez csak papir, h nala maradjon..kiderult van masik gyereke...ne kelljen ket helyre gydijat fizetnie.alairtam..pokol....lett.azota en is szakbizsgazott jogasz lettem, de a gyerekemet megvettek grammra..ja es gydijat is vonnak..remelem Isten megveri...minden nap kivanom...jogom van, h eliteljem..
108. napsugar301 (válaszként erre: 107. - 7d6739e46c)
2012. jan. 3. 12:34
Kikérem magamnak, nem vagyok érzelmileg kiüresedett, sőt inkább túl érzelmes vagyok. Nem vagyok sem drogos, sem alkoholista( ebben az esetben szoktak ilyet megállapítani).A kedves korrupt "szakértőnek" meg csak annyit kívánok, hogy kerüljön ugyanilyen helyzetbe és érezze ugyanezt a fájdalmat. Ha az ilyen embereknek egyáltalán vannak érzései(bár azt is kétlem).
107. 7d6739e46c (válaszként erre: 106. - Napsugar301)
2012. jan. 3. 12:05
És ha őszintén magadba nézel,nem lehet hogy igaza van a szakértőnek?
2012. jan. 3. 11:50
Pedig ez az igazság. A "szakértő" össze-vissza írkált rólam mindenféle hazugságot, hogy érzelmileg kiüresedett vagyok stb.,meg hogy a gyerek az apjához kötődik jobban érzelmileg.(5 éves volt ekkor) Az akkori kirendelt ügyvédem pedig elfogadta a szakértői véleményt az én beleegyezésem nélkül(bár jogi szempontból nem voltam tájékoztatva, tehát nem tudtam mivel jár ezt elfogadni...) Elsőfokon elveszettem a pert. Majd fellebeztem egy másik ügyvéddel, aki azt mondta ezek után már nagyon nehéz lesz, mert nem kellett volna elfogadni a szakértői véleményt, az elsőfok döntését pedig nagyon ritkán változtatják meg. 3 hete van a kisfiam az apjánál , másik városban, másik oviban... Egyszerűen nem tudom mit csináljak, hova forduljak mindenhol csak elutasítanak és belémrúgnak. Ha valaki tud egy jó ügyvédet akár Pesten, akár Győrben írja meg legyen szíves! Köszönöm
2012. jan. 3. 07:53
:O
2012. jan. 3. 07:29
De, hogy semmi nyomós ok ne legyen...az furcsa. :(
2012. jan. 3. 07:28
Szégyen? Az....
2012. jan. 3. 07:06
Aki nem volt ilyen helyzetben, az ne ítélkezzen! Ennyit jelent sajnos a befolyás és a korrupció. Magyarország 2012. Szégyen
101. napsugar301 (válaszként erre: 27. - 48fcfe4c8f)
2012. jan. 2. 21:52
Szia! Én is ugyanebben a helyzetben vagyok, elvették tőlem a kisfiam, pedig semmi nyomós indok nem volt. Egyszerűen a szakértői véleményben azt állapították meg hogí az apa kis mértekben alkalmasabb a gyermek nevelésére. Minden ügyvéd egy idő után átált a másik oldalra. Nem értem mi van háttérban. Írjon aki hasonló helyzetben van...
2010. szept. 10. 13:01

Szerintem ez is kamu volt.

Törölte magát..

Érdekes,írkál össze-vissza,egyszer leszbikus egyszer nem..csak olvasni kellett a hszait...

4 év elteltével nyit egy fórumot és támad..

Szomorú hogy nem lehet eldönteni vajon igaz amit írt vagy sem..

Egy biztos:a történet sántít valahol.

(Én is elváltam,de fel sem merült hogy a gyerek ne nálam legyen.És még sokan vagyunk így ezzel)

2010. szept. 10. 10:17
Én tökéletesen megértem az indulataidat, hogy mindenből eleged van...Lehet, hogy valami olyan esemény miatt vagy ilyen hangulatban, ami nélküled múlott el a kislány életében...itt volt az iskolakezdés pl...nekem az is rossz, ha más hozza el az enyémet az oviból.Egyébként nem akarsz még egy gyereket vállalni? Tudom, hogy egyik nem pótolná a másikat, de egy hatalmas űrt töltene ki benned...Azzal egyetértek, hogy ne válaszolgass ekkora indulattal...vegyél egy nagy levegőt, aztán lassan lélegezd ki, na utána írd be a válaszod :-)))
2010. szept. 10. 10:11
Most hány éves a kislányod? Soká lesz 12? Addig is törekedj minnél meghittebb kapcsolatra vele, hogy ha eljön a választás ideje, téged válasszon...De olyan sok minden közrejátszik majd itt is...nekem az a tapasztalatom, hogy a kamaszodó lányok inkább az apjuk felé húznak...De a barátnői viszonyt próbáld kialakítani...
2010. szept. 9. 18:23

Az én szüleim 3 éves koromban elváltak, édesanyámmal nem volt semmi gond, szépen és jól nevelt, mégis az édesapámnak ítéltek. Az ok a pénz volt, mivel mint megtudtam a bírót lefizették, sajnos ilyen létezett és valószínűleg még most is létezik.

Dream nagyon sajnálom, valóban nehéz lehet neked. Kitartást.

2010. szept. 9. 18:13

Egy kérdésem lenne a hozzászólókhoz:voltatok már ilyen helyzetben?Ha nem,kívánom soha ne is legyetek!

Én elhiszem azt amit a fórum indítója leírt.Sajnos ma mindez megtörténhet Magyarországon.

95. andi6020 (válaszként erre: 88. - 48fcfe4c8f)
2010. szept. 9. 17:57
Ne üvölts már egyfolytában!
94. Krisztine2 (válaszként erre: 83. - 48fcfe4c8f)
2010. szept. 9. 17:42

Ha nagy betűvel írsz,az KIABÁLÁSNAK számít;)

Nem,nem nehéz felfogni...csak azt hogy miért vagy ilyen,mikor az ember SEGÍRENI AKAR NEKED!


Nem miattunk fórumozók miatt kerültél ebbe a helyzetbe,mégis azokon vezeted le a dühödet akik segítemi próbálnak!


Ha megnyugodtál olvasd vissza a hozzászólásaidat,így nem lehet viselkedni.

2010. szept. 9. 16:40

Látod, megnyugodtál, mindenki másképp viszonyul hozzád..

Kezdd előről a dolgot, hogy mindenki megértse..

Volt egy kapcsolatod, (talán a férjed is volt), babát terveztetek, közben a kapcsolatotok megromlott, Te megszülted babát, és utána...?

92. Zsu77 (válaszként erre: 90. - 48fcfe4c8f)
2010. szept. 9. 16:39
Nem tudsz mást tenni. Fáj ez a helyzet, mert anya vagy, de még mindig jobb, mint 1,5 évvel ezelőtt.
2010. szept. 9. 16:32

mivel indokolták, hogy nem nálad helyezik el a gyermeket?

mit mondtak, miért nem vagy alkalmas rá? illetve mit mondta, miért alkalmasabb az apa?

2010. szept. 9. 16:29
a kapcsolattartással MÁR nincs gond, korlátlan. hurrá. részt veszek a kis életében, megyek érte suliba, tudom,ha beteg,ha bármi van...de ez csak 1,5 éve van így.
89. Zsu77 (válaszként erre: 88. - 48fcfe4c8f)
2010. szept. 9. 16:27
Ebben igaza van. Viszont, ha jól megnézed a csjtk-t, akkor Neked rengeteg mindenhez jogod van, Te vagy a kapcsolattartó szülő. Amennyiben nincs korlátozva a láthatás, nincs eltiltás, Te ugyanúgy résztvehetsz az életében. A gondozó szülőnek pedig kötelességei vannak minden téren. Joga még a férjednek, a nagyszülőknek, rokonoknak is van. Tudom, hetente kapom a fejemhez.
2010. szept. 9. 16:21
Nem utolsó sorban: a jogi fórumos ügyvédnő ezt írta: AZ APÁNÁL IS LEHET EGY GYERMEK, HOL VAN LEÍRVA, HOGY AZT CSAK AZ ANYA NEVELHETI. eZEK UTÁN AKKOR MIRE SZÁMÍTSAK??
2010. szept. 9. 16:21
Egyetértek a 82, 80 és a 79-es hozzászólással!
86. Zsu77 (válaszként erre: 76. - 48fcfe4c8f)
2010. szept. 9. 16:20
Örülök, hogy ilyen sokszor beszéltek és együtt vagytok. Természetes, hogy bánt amiért nem veled van. Igazán nem is tudok biztatót mondani, esetleg közhelyek, mint a majd alakul a helyzet, telik az idő stb., de ettől még nem lesz könnyebb.
2010. szept. 9. 16:18
Az a baj, hogy nem tudom őket negatív minősítés nélkül hagyni,hiszen ha: kurva és drogos, alkesz lettem volna, akkor most nem itt hőzöngenék,hanem elfogadnám a bírósági ítéletet. Értitek????????
2010. szept. 9. 16:17
OKÉ,VEGYÜK ÁT MÉGEGYSZER. nem vagyok leszbikus! Nem vagyok indulatos, csak útálom,ha ok nélkül bántanak. Nem fogom a magam igazát hajtogatni.
2010. szept. 9. 16:15
A FÓRUMHOZ NEMRÉG CSATLAKOZTAM. A VÁLÓPER ALATT IS FÉRFIVAL VOLT KAPCSOLATOM. EZT NEHÉZ FELFOGNI??????????????? DE AZÉRT KÖSZI.
82. puritan (válaszként erre: 76. - 48fcfe4c8f)
2010. szept. 9. 16:15

Az a baj, hogy nagyon indulatos vagy. A harcban nem a durva szavakban rejlik az erő. Sokkal hitelesebb lennél szerintem, ha visszafogottan, higgadtan és átgondoltan intéznéd a dolgaidat.


Ezt nem bántásként mondom, tapasztalat.

Gondolj csak bele, hogy elmégy egy ügyvédhez ilyen indulatokkal. Zaklatott állapotban nem lehet világosan beszélni, gondolkodni és a feltett kérdésekre reagálni sem.


Tehát: pontról pontra írd le akár, mi hogyan történt veled, tárgyilagosan, az anyósod, a pszichológus és az összes szereplő negatív minősítése nélkül.


Ha van esélyed, és ezt papírok igazolják, akkor nem nyom a latban semmit, hogy te mennyire kiabálsz vagy mennyire indulatos vagy.


Itt a neten sem tanácsos sok felkiáltójelet, hangulatjelet és nagybetűket használni.


Higgadj le. Az, hogy leszbikus vagy, nem ok arra, hogy ne nálad legyen a kislány. Gondold át azt is, hogy a kislányod most hogy érzi magát. Az egy dolog, hogy kudarcként fogod fel, hogy elbántak veled, de elképzelhető, hogy az apja és a nagyszülei szeretik őt. Nem érezheted jól magad helyette, csakis ő érezheti jól magát a saját bőrében és ha jelenleg sokat találkozhatsz vele, talán nem kellene kiszakítani őt a környezetéből.


Sajnálom, ami veled történt.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook