Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Anyák, akiktől a volt férjük elperelte gyermeküket fórum

Anyák, akiktől a volt férjük elperelte gyermeküket (beszélgetős fórum)


2017. febr. 13. 11:58
Akár az én történetemet hallanám...mint a leveledbe mint itt😟 annyi különbséggel hogy bár nagyon ki tartóan pröbálkozott ez tény de nem sikerült a pszichiátriára juttatnia hiszen ő is és én is tudtam akkor végképp esélyem sincs a bíróságon...
18. Andi12345 (válaszként erre: 16. - 28925ed061)
2017. febr. 13. 11:47
Igen, én adtam be a válókeresetet. Haragja valószínűleg a szülei miatt lehet ekkora. Soha nem tudott leválni róluk.
17. Bekacomb (válaszként erre: 14. - Ikebana3)
2017. febr. 13. 11:16
Leggyakrabban a gyerek mindkét szülőhöz ugyanúgy kötődik, nem mindig jó választásra bírni.
2017. febr. 12. 21:40
De miért haragszik?Te adtad be a válókeresetet?
15. Andi12345 (válaszként erre: 11. - Bekacomb)
2017. febr. 12. 19:46
Sajnos nem rugalmas, és nem segítőkész. Még mindig a bosszú élteti.
2017. febr. 11. 15:13
Igen, általában a gyerek érdekeit nézik. De ez a leggyakrabban az anyagi dolgokra terjed ki. Az érzelmi kötődésre nem. Ha ugyanis az a szülő, akihez érzelmileg jobban kötődik a gyerek nem tud minden alap dolgot megadni a gyereknek, akkor esetleg segélyt, támogatást kérhet majd, de ezt már nem szívesen vállalná fel az állam. Így inkább annak a szülőnek ítélik (ha mindkét szülő érdemes a tartásra), ahol az anyagi körülmények jobbak, függetlenül az érzelmi kötődéstől.- hacsak az egyik fél ezt a jogot át nem adja a másiknak.
13. Nomen ist omen (válaszként erre: 2. - 9c57fd10dc)
2017. febr. 10. 18:19
Ez nem mindig igaz. Közeli ismerős családnál az apának az volt a véleménye, hogy a gyereknek az anyánál a helye, ezért bele is ment. kiderült, hogy az anya életmódja miatt százszor jobb helye lett volna a gyereknek az apánál, de akkor már ez senkit se érdekelt.
12. moonlight13 (válaszként erre: 10. - Zsanci79)
2017. febr. 10. 18:08
Szerintem is a gyerekek érdekében meg kellene egyeznetek, hogy akár mindkettőtök jelenlétében többször találkozhass a gyerekekkel. Kívülállóként nehéz megítélni a helyzetet, de amiket olvastam, annál azért stabilabb hátteret kell részükre biztosítani akkor is, ha nem az önhibádból történtek ezek a dolgok. :(
11. Bekacomb (válaszként erre: 1. - Andi12345)
2017. febr. 10. 15:21
Nem tudtok valahogy mégis megállapodni, hogy több időt tölthess a gyerkőcökkel?
10. zsanci79 (válaszként erre: 1. - Andi12345)
2017. febr. 10. 15:07
Beleolvastam a hozzászólásaidba, most már értem, hogy miért kerültek az apához. Nagyon sajnálom, biztosan nem lehet könnyű 3 gyermektől elszakadni, pláne ennyi lombik után.
9. Bekacomb (válaszként erre: 8. - Zsanci79)
2017. febr. 10. 15:05
Senki nem bántotta a fórumindítót, viszont gondolom nem kell elmagyarázni, hogy ilyenkor a kommunikáció során kialakul egy olyan párbeszéd, ahol egymás ilyen-olyan felvetéseire szintén reagálunk. És igen, van amikor az apánál jobb a gyereknek. Ebben szerintem nincs semmi kivetnivaló. Biztos jön majd sorstárs is, aki érdemben is hozzá tud szólni a témához.
2017. febr. 10. 15:00
Tök jó, hogy szerencsétlen fórumozó sorstársakkal beszélgetne, Ti meg végig arról beszéltek, hogy milyen jó is az apánál, úgy, hogy az Ő helyzetéről semmit nem tudtok, pedig vannak "érdekes" élethelyzetek. Biztosan nagyon örül a hozzászólásaitoknak.
2017. febr. 10. 14:51
Szóval igen, sokszor az apánál jobb helye lenne egy gyermeknek, de a "régi felfogás" többeknél még be van csípődve...
2017. febr. 10. 14:49

Nálunk a párom lánya az anyánál maradt, így egyeztek meg. De minden hétvégén velünk van, plusz ha bármi adódik, akkor is. Hétköznap meg oviban. Akkor mikor is van az anyjával?


Nyáron a 8 hét szünetből 6.5-öt velem volt (apja év közben a csajszi betegségei miatt kivette majdnem az összes szabadságát), egyet az apai mamánál, 4 napot az anyai mamánál. Anyjával? Szerintetek?

Akkor minek vitte magával?


(Én csak a válás után jóval jöttem a képbe, de mostanság már többet van velünk, mint bárki másnál...)

2017. febr. 10. 14:42
Nálunk még a gyámhatóság is kinnt volt fel leltározni,hogy mim van van e bankszámlám pénzzel.Pedig én egy nagyszülő vagyok.De úgy látszik ott jobb helye van,ahol két alkoholistával van együttTőlünk az utcára egy vasalatlan ruhában ki nem engedte volna az apja.Jó helye lett volna,de a gyámhatóság felénk egy nulla,az én szememben az biztos.Van aki a biróságon jelentette fel,a másik az ombucmannál.De semmit sem ért.Nem a gyerek érdekeit nézik,hogy ne nélkülözzön.
4. Bekacomb (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2017. febr. 10. 14:14
Egyetértek. Egy apa ugyanúgy el tudja látni és tudja szeretni a gyerekét.
3. andi6020 (válaszként erre: 2. - 9c57fd10dc)
2017. febr. 10. 14:10

Egy gyereknek annál a szülőnél van a helye, amelyik jobban tud gondoskodni róla.

Nemtől függetlenül.

Gyalázat az, hogy mennyire hátrányba vannak részesítve az apák :(

2017. febr. 10. 13:31
Ilyen az én anyukám is, nem volt könnyű se neki, se nekem. Egy gyereknek az anyánál a helye. Főleg egy lánygyermeknek.
2017. febr. 10. 12:57
Olyan édesanyákat keresek, akiknél egy nehéz válóper és gyermekelhelyezés következtében a volt férj elperelte a gyermekét, így hétvégi anyákká váltak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook