Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Anyák, akik mindig a "legjobbat akarják" fórum

Anyák, akik mindig a "legjobbat akarják" (beszélgetős fórum)

13. Kis Cidri (válaszként erre: 12. - Mamcili)
2011. jan. 26. 09:14
Ez akkor is igaz, ha a viszony egyébként jó. Én mindenkinek ajánlom a saját lábra állást, ami elsősorban a saját lakás.
2011. jan. 21. 23:39

én megéltem az anyós és anyával együtt élni párkapcsolat témát...


és tudom milyen külön lenni, mindkettőtől...


hát ha választanom kéne soha nem választanám azt még egyszer, hogy valamelyik szülő is beleszóljon abba, hogy mikor mit csinálunk, mihez van kedvünk

arról nem is beszélve, hogy felnőtt emberként, be kelljen számolnom arról, hogy mikor hova megyek és mit csinálok...


én akkor tudtam meg igazán milyen felnőttnek lenni

mikor elköltöztem otthonról...


akkor tudtam meg mi a felelősség...


kevés olyan embert tudok, aki élete végéig, nyugalomban tudott együtt élni több generáció egy fedél alatt.


és a nagyszüleim is mindig azt mondták

hogy egy asszony akkor érzi otthon magát ha a saját portáján van (mama ezt mindig a konyhára értette) 70 évesen alig engedett minket a tűzhelyhez, hogy megcsináljuk magunknak az ennivalót...mondván az az ő konyhája

2011. jan. 18. 13:30
Én is voltam hasonló, de tényleg csak hasonló helyzetben, és biztosan csak az önálló élet lehet csak a megoldás minden áron. A gyerek is megissza a levét nem is kicsit, látom a különbséget a két gyerekem között.
2011. jan. 18. 13:28

"férj sem egyszerű eset, ő meg az anyjához nagyon ragaszkodik, és ő szeretne ott élni,"


És ez soha, de soha nem fog változni..anyuci pici fiai..röhej!!

2011. jan. 18. 13:25
Nos..ilyenkor adok hálát a jó istennek, hogy a lányom időben lépett ki egy ilyen kapcsolatból:)
8. gabcsyka (válaszként erre: 6. - -magnólia-)
2011. jan. 18. 12:31
Közel van hozzá, hogy rámenjen, de sajnos a szülői segítségre is szükség van, mert ők vigyáznak a kislányra, olyan a munkahelyük, hogy nem tudják megoldani a gyerekfelügyeletet...szerintem a férj sem egyszerű eset, ő meg az anyjához nagyon ragaszkodik, és ő szeretne ott élni, de a Timi megbolondulna ott, az tuti--ő kevésbé bírja az anyósáékat. A lány szülei pedig állandóan ezt hajtogatják, a mi segítségünk nélkül sehol nem lennétek, majd ha nem leszünk megtudjátok és hasonlóak. Ha az uncsitesómék véletlenül hármasban mennek az anyósékhoz, akkor az anyjának minden baja van....Komolyan egy borzalom az egész élete!!!--és kifelé nem ez látszik.
2011. jan. 18. 12:23
Jaj ettől a "csak jóindulatból mondom " mondattól nekem is borsozik a hátam, az én anyósomék is bele akarnak szólni mindenbe. Én erre magamba mindig csak azt mondom a pokol kapuja is jóindulattal van kikövezve. Nekem erre csak egy tanácsom van egyik füleden be a másikon ki tudom, hogy nehéz, de csak így megy ha az ember nem akar bele örülni a sok "jó tanácsba".
2011. jan. 18. 12:18

Sz@r egy helyzet, az biztos. De az igazság az, hogy nincs olyan, hogy nem lehet leállítnai a szülőket. Inkább az van, hoyg a legtöbb ember nem képes erre, pedig az unokatesódnak nincs más választása, ha jót akar magának.

Sajnos egyes emberek képtelenk megérteni, hogy ilyen helyzetben az az egyetlen megoldás (ha már különköltözni nem tudnak), hogy igen határozottan, akár keményen fel kell lépni a szülőkkel szemben. Először csak határozottan és ha nem hatásos, akkor lehet keményen, kerek-perec közölni velük, hogy állítsák le magukat. Teljesen mindegy, mi az, ami nem tetszik nekik a férjben, semmi közük hozzá. Az unokatesódnak szíve-joga eldönteni, kire van szüksége, milyen férfival akar együtt élni. Sajnos a legtöbb ember nem képes arra, hogy saját magánál tovább lásson, vagyis azt gondolják, hogy a gyerekeküknek is ugyanarra van szükségük, mint nekeik. Pedig NEM! A lánygyermeknek sokszor teljesen más a férfiideálja és teljesen másmilyen férfire vágyik, mint teszem azt, az anyja. És olyan jó lenne, ha a sok ...... (inkább nem írom le ezt a szót) végre megértené vagy még inkább elfogadná, hogy a gyereküket estleg teljesen más teszi boldoggá, mint őket és nagyon-nagyon nincs joguk ahhoz, hogy kritizálják a gyerekük választottját. Mert szerintem az unokatesód nem véletlenül ment hozzá, ahhoz a férfihoz... Remélem végre észhez tér, és a sarkára áll, mert ha nem, akkor előbb-utóbb a szülők nagy örömére, rámegy a házassága.

2011. jan. 18. 12:12

gabcsyka

Storno,az elobbi írásomra,megértem ot.Hasonlo helyzetben vagyok csak én az anyosommal vagyok így.Nekem is van egy 2éves fiam,s o is puszta joindulatbol szol bele mindenbe.Ez nagyon nehéz téma.Csak annyit lehet csinálni,hogy turni,turni,és turni.Tudom nehéz,mert nálam is volt,hogy szakatt a cérna.Olyankor egy darab gyonge nyugtato?s minden mehet tovább.

2011. jan. 18. 12:03
Sziasztok!Hát elég nehéz helyzet,de én is csak azt tudom tanácsolni,hogy álljon a lábára,s tegyen lépéseket.Ezt a lavinát neki kell elindítania.Ahogy vberni01 fogalmazott kezdjen élni.Ha eddig nem tette,mikor akarja elkezdeni,a nyugdíjas éveiben,elég kicsi az esélye az elrugaszkodáshoz.
2011. jan. 18. 12:02
Á, sajnos ez ettől bonyolultabb.. ők vidékről költöztek Pestre a lakásukon hitel, amit a Timi fizet, ő is az adós. A szülők nyugdíjasok ami nem túl sok pénz. Időközben a lány férjhez ment, van egy 3 éves kislányuk is...de sajnos a férjet ki nem állják az első perctől kezdve, mert úgy vélik nem való az ő egyszem gyermekükhöz, és az anyja állandóan beleszól mindenbe, pusztán "jószándékból", mostmár az apja is..sajnos együtt kell lakni a szülőkkel, mert nincs hová menni, a fiú szülei nem állnak rosszul, de azok se egyszerűek. Néha már olyanokat mond az uncsitesóm, hogy elege van a szüleiből, és a férjével is rengeteget veszekszenek...
2011. jan. 18. 11:55
Költözzön el! :) Járjon el szórakozni, élje az életét, és ne hagyja hogy beleszóljanak az életébe! Ha felnőttként viselkedik, úgy is fognak vele bánni, nem mint egy gyerekkel. :)
2011. jan. 18. 11:54

Mit tegyen az a felnőtt 28 éves "gyerek" akit teljesen megfojtanak a szeretetükkel a szülők?

Az uncsitesómról volna szó, és szegényt borzalmasan sajnálom, mert a saját csapdájában vergődik....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook