Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Anyagi, és hagyománybeli különbségek. Tönkreteheti a kapcsolatot? fórum

Anyagi, és hagyománybeli különbségek. Tönkreteheti a kapcsolatot? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
36. reménytelen? (válaszként erre: 31. - Hemos)
2010. júl. 17. 23:40
Tartok attól, hogy nem békélne meg soha, ha nem az elvei szerint élnék...
35. Totesz (válaszként erre: 30. - BayBanya)
2010. júl. 17. 23:40
Ja,ja de nem baj...
34. reménytelen? (válaszként erre: 29. - BayBanya)
2010. júl. 17. 23:39
50
33. Totesz
2010. júl. 17. 23:39
Egyébként mikor a hagyományokat említetted,én más jellegűre gondoltam.
32. reménytelen? (válaszként erre: 28. - Totesz)
2010. júl. 17. 23:39
Nem is vettem annak. Tényleg nem halad, és ettől kezdek bekattanni. Nem tudok két felé szakadni, és mindkettőjüknek "megfelelni". Mert megértem a páromat is, hogy nem tudunk együtt emiatt elmenni sehová, de valahol talán anyukámat is, bár a féltése már túlzás.
31. hemos (válaszként erre: 23. - Reménytelen?)
2010. júl. 17. 23:39

Így már érthetőbb. De lényegében a válasz ugyanaz. Ha te már nem azt vallod, amit a szüleid, akkor élj úgy, ahogy te szeretnél. Én értem, hogy anyánk az anyánk marad, de ha úgy élsz, ahogy ő diktálja, nem biztos, hogy boldog leszel és valószínüleg elöbb hal meg mint te, aztán csak áll ott középkorú nőként boldogtalanul és nem tudod, mit csinál magaddal.

Míg ha most a saját fejed után mész, anyádék előbb utóbb megbékélnek, hiszen az anyád az anyád :)

30. BayBanya (válaszként erre: 29. - BayBanya)
2010. júl. 17. 23:39
(elég aktív vagyok ahhoz képest, hogy aludni indultam :D )
2010. júl. 17. 23:38
Bocsáss meg ... hány éves Édesanyád?
28. Totesz
2010. júl. 17. 23:38
Mondjuk elég nehéz lehet így neked,hogy anyukád nem "halad" a korral.Ezt nem sértésnek szántam.
27. reménytelen? (válaszként erre: 26. - Totesz)
2010. júl. 17. 23:37
Igen én értem, de vele már próbáltam ezerszer megbeszélni. Sajnos sikertelenül. Sőt a párom is próbálkozott. Csak rosszabb lett a helyzet...
26. Totesz (válaszként erre: 23. - Reménytelen?)
2010. júl. 17. 23:36
Akkor pedig ülj le anyukáddal,és próbáld neki elmondani,hogy ma már másképp működnek a dolgok,mint abban a világban amiben ő nevelkedett.Hiszen ő sem szeretne neked rosszat,és szerintem nem szeretné,hogy azonnal férjhez menj úgy hogy nem is igazán ismered a párod,hiszen szerintem a szex is nagy szerepet játszik abban,hogy milyen egy kapcsolat.Gondolom nem kell tovább részleteznem.
25. Totesz (válaszként erre: 22. - Tulipfairy)
2010. júl. 17. 23:32
Jó kérdés...
24. reménytelen? (válaszként erre: 22. - Tulipfairy)
2010. júl. 17. 23:31
Van egy évvel ezelőtti fórumom is. A három hónappal ezelőttiről meg is feledkeztem, de az már meg is oldódott. Az egy évvel ezelőtti nem aktuális, abban még egy másik srác volt (egy randi erejéig, de részletesen ott), rá két hétre ismertem meg a mostanit.
23. reménytelen? (válaszként erre: 20. - Totesz)
2010. júl. 17. 23:30

Elvi különbségek? Itt a nyár, menjünk el nyaralni. De én nem mehetek, mert anyukám szerint egy lánynak nem illik házasság előtt egy férfivel töltenie az éjszakát. Vagy esetleg, hogy nála aludhassak stb. Összeköltözést már meg sem merem itthon említeni, csak és kizárólag házasság után. Ő más "világban" nevelkedett.

Ha nem kapok a környéken munkát friss diplomásként, akkor nem mehetek el pl albérletbe, mert akkor a párom nálam tud aludni. Inkább itthon legyek munkanélküli és eltartanak. Na ilyen elvi különbségekre gondolok.

2010. júl. 17. 23:29
Na akkor most nem értem. Ha 3 hónapja még egy másik srácról volt szó abban a fórumban, akkor hogy vannak ezzel a sráccal együtt egy éve?
21. BayBanya (válaszként erre: 15. - Reménytelen?)
2010. júl. 17. 23:24

a három hónap különbségre céloztam a két fórumtémád között ...

viszont mindentől függetlenül tartom az első hozzászólásomban leírt véleményemet.

Csak akkor szólhat bele bármi/bárki a kapcsolatotokba, ha hagyjátok.

20. Totesz (válaszként erre: 14. - Reménytelen?)
2010. júl. 17. 23:24

A pénzt értem,de mégis mit gondolsz az elvek beli különbségen?Az egy dolog,hogy a szüleid esetleg nem szeretik a párod,nem is kötelező nekik,viszont szerintem el kellene fogadniuk a választásod,ebbe nem szabadna beleszólniuk,hiszen nem vagy már "gyerek" csak a véleményüket elmondani amit te vagy megfogadsz,vagy nem.

És gondolom amúgy sem akarsz a pároddal a szüleidnél lakni,nem hogy nap mint nap meg kelljen felelned mindenkinek.

A hagyományokat melyek a családodban vannak pedig a párodnak kellene elfogadni.Mindenki enged egy kicsit és megy a dolog,ha mindenki akarja.Ez a kompromisszum!

Nekem ez a véleményem,és bocs ha hosszú voltam.

19. bared (válaszként erre: 9. - Reménytelen?)
2010. júl. 17. 23:22
oké, akkor bocsi!
18. bared (válaszként erre: 8. - Reménytelen?)
2010. júl. 17. 23:22

[link]


első bejegyzés:-(

17. hemos
2010. júl. 17. 23:20

Na de most erre mit lehet mondani? Van akinél igen és van akinél nem! Ez annyira csak kettőtökön múlik!

Ha két ember szereti egymást akkor tojik mindenre és csak együtt van, nem?

Én is voltam olyan szerelmes, hogy egy évig nem beszéltem anyámmal, mert neki nem tetszett a dolog! Sose fogom megbánni!

16. Totesz (válaszként erre: 9. - Reménytelen?)
2010. júl. 17. 23:18
Ja hogy nem ugyanaz a srác?Akkor bocsika.
15. reménytelen? (válaszként erre: 12. - BayBanya)
2010. júl. 17. 23:18
Neked is jó éjt! Bár most nem értem mi a gond a három hónappal. Vagy hogy jön most ide a három hónap?
14. reménytelen? (válaszként erre: 10. - BayBanya)
2010. júl. 17. 23:16
Ezt a helyzetet már megváltoztattam. :) Dolgozik, és nem is keres keveset. Igazából az alap kérdés érdekelne, ha előzményeket nem ismertek, akkor beleszólhat-e az anyagi különbség (vagyis inkább anyagi háttér) és az elvek beli különbség (itt is inkább háttér) a kettőnk kapcsolatába.
13. Totesz (válaszként erre: 5. - Bared)
2010. júl. 17. 23:16

Igen én is beleolvastam,igazad van.

Nem egyszerű helyzet az biztos.

12. BayBanya (válaszként erre: 9. - Reménytelen?)
2010. júl. 17. 23:14

vicces ...

három hónap??

na jó ... nekem ennyi elég is volt ebből ...

jó éjt

11. hemos
2010. júl. 17. 23:14
Na akkor miért is gondolod, hogy gondjaitok lesznek?
10. BayBanya (válaszként erre: 8. - Reménytelen?)
2010. júl. 17. 23:13
gondolom a munkanélküliségre, és a munkakerülésre gondolt ... amiből számomra egyenesen következik, hogy ha az ő szülei tiltakoznának a kapcsolatotok ellen, az igen valószínű, hogy azért lenne, mert nem látják, hogy változtatnál a fiúkon, és - ebből következik, hogy ha hagynak titeket továbbra is 'együtt lenni', akkor majd bizony Téged is nekik kell eltartani :) -ami valljuk be őszintén, nem az anyák/apák álma ...
9. reménytelen? (válaszként erre: 5. - Bared)
2010. júl. 17. 23:12
Nem ugyanarról a srácról van szó, viszont a szüleim ugyanazok, és ugyanolyanok...
8. reménytelen? (válaszként erre: 5. - Bared)
2010. júl. 17. 23:10
Ezt hogy érted?
2010. júl. 17. 23:09
Vannak itt már előzmények? Én nem tudok semmit, csak ami az alapkérdés! Na de persze semmise olyan egyszerű, mint amilyennek gondolnánk elsőre.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook