Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Anya vagyok, hatalmas akarat erővel lefogyok fórum

Anya vagyok, hatalmas akarat erővel lefogyok (beszélgetős fórum)


2016. okt. 4. 07:02

Sziasztok!

Rég nem jelentkeztem. Az életmódváltásom óta 4 kiloval vagyok kevesebb. Az elmúlt 2 hétben nem fogytam semmit, keresztelők, szomszéd asszonyom süti kóstolója révén. Örömhír számomra, hogy a lánykori nadrágom már feljön, és össze tudom gombolni. Nincs centim, de határozottan alakul a formám, annak ellenére, hogy a súlyom áll. Remélem hamarosan újra elindul. Hetente 6 napot tornázok 20 percet, és továbbra is elliptikus trénerezek 15-31 perc között. Továbbra sem eszem 17 után semmit.

27. Nyuszó123 (válaszként erre: 26. - Xyzsuzsi)
2016. szept. 16. 17:07

Nálam hasonló eset fordult elő, de az étkezest nézve. Régen akkor ettem és azt amit "akartam". Már tudatosan vásárolok. A diétás étkezés eléggé feldob. Fele akkora adagot sem tudok enni, mint 3 hónapja. Szintén többször, kevesebb ételt eszek meg. Látni az eredményt, ez meginkább ösztönöz. Halat szoktam párolt zöldséggel, vagy pipicicit.

Könnyebb amúgy, mint gondoltam. (Tényleg fejben dől el.)

2016. szept. 16. 16:59
Szeretnék mindenkit biztatni. Az evés visszafogása mellett, (ami nem azt jeleni, hogy ki hagyok étkezéseket, hanem napi 5 szöri étkezést-fontos gyakran -én 2 óránként eszem keveset) fontos a mozgás. Ami vagyon felemelő, hogy így 2 hét után már alig várom reggel, hogy mozoghassak reggeli előtt, és tudományosan bebizonyították, hogy a zsírégrés nem csak a torna alatt történik, hanem annál tovább. Vére érzem, hogy egyre többet tudok mozogni, ma már 45 perces tornát csináltam végig- 30 perc norbival-15 perc elliptikus tréner, sajnos a gyerekek mellett nem volt többre időm, pedig csináltam volna még- tényleg élveztem:-) Fontos a fehérje, mert az is segít kiüríteni a szervezetből a zsírt- na ezt sem magamtól tudom ám- ajánlom a fogyás 10 titka című tudományos filmet megnézni.A férjemet sokkolja a rengeteg napi több mint 3 liter vízfogyasztásom, de én tényleg kívánom a vizet, Ti?
25. fehérke111 (válaszként erre: 21. - Xyzsuzsi)
2016. szept. 14. 14:04
Klassz, ügyes vagy! :-)
24. 6496c360f6 (válaszként erre: 21. - Xyzsuzsi)
2016. szept. 14. 13:39
Wow! Gratula! :)
23. 388b941089 (válaszként erre: 21. - Xyzsuzsi)
2016. szept. 14. 13:13
Tök jo, gratula!!
22. Arabrabareg (válaszként erre: 21. - Xyzsuzsi)
2016. szept. 13. 14:04
Gratulálok ügyes vagy
2016. szept. 13. 13:51
Köszönöm az eddigi hozzászólásaitokat. Jelentem a kilók rohamléptekkel olvadnak:-) 60 ról 56,4 re ment le a súlyom 2 hét alatt. Napi 1200 kalóriát viszek be, de. a szénhidrát nagy részét, du. a fehérjét. Kb étkezéseim: Reggeli 10 szem paprikával töltött olivabogyó, barna kenyérrel. Tízórai mindig gyümölcs. Ebéd, ugyanaz ami a gyermekeimnek, párolt hús, párolt zöldséggel vagy barna rizzsel, salátával. Itt mar alig bírom megenni a kis mennyiségeket is. Uzsonnára: gyümölcsöt vagy puffasztott búzát vagy rizst eszem. Vacsorám mindig 17 kor van egy natúr joghurt. Ha étkezések között éhes lennék, mandulát, vörös áfonyát, mogyorót rágcsálok. Eddig 2-3 nap kivételével nem tornáztam. 30 perces youtube-os videókra. A vízfogyaztásom több mint 3 liter/nap
2016. szept. 9. 17:57

Pl én mindent megeszek,amit megkívánok,de keveset.

Figyeltem egy darabig a kalóriákat ,kb 3-4 évig.

Most nem,csak a mennyiségeket és nem eszem 3-nál többször..édességet nem szeretem,de néha becsúszik egy zserbó,talán 3 havonta.Aki szereti annak nehezebb.

2016. szept. 9. 17:55

Az a 10 kg nem is sok.Sok folyadék,napi 3-4 kisebb étkezéssel,egy kevés mozgással el is éred a célod.

Reggel evés előtt egy kis citromos vizet iszol az plusz segít,nekem segített.

A lényeg hogy olyan étrendet alakíts ki magadnak,amit mindig tudsz tartani,nem csak amíg eléred a célod.

18. 6496c360f6 (válaszként erre: 17. - Arabrabareg)
2016. szept. 3. 15:01
Lehet bele túrót is törni meg zabpelyhet szórni :) Mi mézzel és kókuszreszelékkel ízesítjük.
17. Arabrabareg (válaszként erre: 1. - Xyzsuzsi)
2016. szept. 3. 14:47
Sok sikert, ha szereted a joghurtot készítsd el házilag. Sokkal finomabb és az van benne amit bele teszel. A gyerekeknek mehet bele gyümölcs.
2016. szept. 3. 13:33
még pár jó tanács, este 6 után lehetőleg ne egyél semmit és valami mozgásformát legalább heti egyszer be kéne iktatni akár bicaj, gyaloglás edzőterem bármi
15. 6496c360f6 (válaszként erre: 14. - Xyzsuzsi)
2016. szept. 3. 08:26
Ha sikerül (és miért ne sikerülne?!), akkor, ha lehet, szeretnék majd recepteket kérni :p
2016. szept. 3. 01:17
Köszönöm szépen mindannyitok biztatását:-) Igen mindenképpen beszámolok mindenről:-) Most még nem mérem magam, mert külföldön nyaralunk, de 13-tól hetente jelentkezem majd.
13. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Xyzsuzsi)
2016. szept. 2. 16:22
Sok sikert! Drukkolok!
12. 6496c360f6 (válaszként erre: 9. - Fehérke111)
2016. szept. 2. 12:28
Na! Ez tök jó! Köszi a tippet! :)
2016. szept. 2. 11:30

Hajrá, menni fog.

Nekem más sikere volt, ami segített :)

10. fehérke111 (válaszként erre: 8. - Fehérke111)
2016. szept. 2. 11:26
magába - ott egy n betű felesleges, bocs
9. fehérke111 (válaszként erre: 5. - 6496c360f6)
2016. szept. 2. 11:25

Halat is így rántok, sőt nyuszit is - gyakrabban kell forgatni. A disznókaraj és -tarja is finom, bár a tarjának a zsírossága miatt hosszabb idő kell. Éééés: itt tanultam a hoxán, hogy a rántott cukkini és padlizsán szelet is nagyon jó, zellert még nem próbáltam, de tervezem.

Kedves Fórumindító (akaratos anyuka:-))), ha tetszik, használd ezeket az ötleteket, főleg ha a család szereti a bundás dolgokat :-)))

8. fehérke111 (válaszként erre: 1. - Xyzsuzsi)
2016. szept. 2. 11:19
Nagyon jól csinálod, drukkolok neked én is! Rántott húst lehet sütőben, tepsiben is - nem szív magában annyi zsiradékot, és nagy mennyiség hamarabb elkészül, nem kell felette állni :-)
2016. szept. 2. 09:30
Ügyes vagy, drukkolok neked!
6. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Xyzsuzsi)
2016. szept. 2. 08:56
Sok sikert! Nem semmi ilyen kicsi korkülönbség a gyerekek között, el tudom képzelni, hogy levegôt venni sincs idôd mellettük, így még nagyobb kihívás lesz.
5. 6496c360f6 (válaszként erre: 1. - Xyzsuzsi)
2016. szept. 2. 08:19
Gratula az elhatározáshoz!! :) A rántotthusira van ötletem. Egyrészt a zabliszttel való panírozás, másrész nem muszáj elmeríteni az olajban, legalábbis a csirkét nem(a többit nem próbáltam). Ha tepsibe teszed és sütőben sütöd, alig kell olaj. Picit alá kell, hogy ne ragadjon le és picit a tetejére. És mivel ez nagyon kevés, olivaolajjal is megoldható, mert nem egy vagyon. :) Sok sikert!!! :)
4. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Xyzsuzsi)
2016. szept. 2. 08:14
Sok sikert! Aztan majd idonkent jelezd, hol all a dolog :)
3. Panna.33 (válaszként erre: 1. - Xyzsuzsi)
2016. szept. 2. 08:12

Drukkolok! :)

Én is fogynék, de rajtam több van, mit tíz kiló.

Jók az elképzeléseid, biztos müködik is, ha van kitartásod. Nekem az nem szokott lenni.:S

2016. szept. 2. 06:26
sok sikert!
2016. szept. 2. 04:33

3 gyermek édesanyja vagyok. 5,5 év leforgása alatt születtek, vagy kismama voltam vagy szoptattam,most is szopizik még a legkisebb (19 hónapos) . Az évek során 10 kiló plusz súly rakodott rám, de ennek szeretnék véget vetni. Nagyon akaratos vagyok,s ez most kapóra jön, mert nemet mondok nasikra, kalóriabevitelemet 1200 re csökkentem. Eddig, ha ideges voltam a körülöttem lévő nagy zsivaj miatt, azonnal édesség után nyúltam. 1 tábla csokit egy ültő helyemben megettem, ha ennek vetek véget. Aggyal csinálom, tudatosan irányítom magamat. 3 napja keztem hozzá, és fel se tűnik az embernek,hogy miközben süti a sültkrumplit igenis csipeget belőle, hogy a rántott húsit is megkóstolja, hogy rendesen átsült e. A gyerekek maradéka sem mehet kárba. Tudatosan odafigyelve észrevettem, hogy nagyon sokat ettem ilyen formában. De vége- én irányítom az étkezésemet, tudatosan, akaraterővel, aminek nálam nincs hiánya:-)

Főzés: Az én gyermekeim válogatósak, mindig van valaki, aki nem akar enni, ez idegőrlő ám.

Férjem süti a teljes kiőrlésű kenyeret, így ezzel nincs nálunk gond. Panírozást rétesliszttel végzem. A gyümölcslevest is rizsliszttel sűrítem egy kicsit, és fűszereken kívül semmi mást nem teszek bele.


nasinak köles golyót eszem, mint a gyermekeim. Ha éhes vagyok, bekapok egy egy szem mandulát. Vacsora 5-kor- (gyerekekkel együtt fekszem, korán kelő vagyok) egy natúr joghurt

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook