Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Anya terhes, apa meghülyül fórum

Anya terhes, apa meghülyül (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
125. spinneli (válaszként erre: 124. - 06718ca650)
2013. jan. 9. 20:39

Köszi.

:)

124. 06718ca650 (válaszként erre: 98. - Spinneli)
2013. jan. 9. 20:22
világos, egy apukának nem feladata anyukának lenni. azt hiszem vagyunk annyira normálisak, hogy megoldjuk majd (az élet majd eldönti, hogy les-e nekünk), ti meg megoldjátok most:) egyébként is, garulálok Nektek! ♥
123. b0bf6b3d9f (válaszként erre: 121. - Névtelenutazó)
2013. jan. 9. 20:14
:) Sokféle ember ír egy ilyen fórumba, válogatni érdemes az értékes és a spam között.
2013. jan. 9. 20:12

Valóban meg kell teremteni az egyensúlyt itt is, mint az élet minden területén. Ha igazán jó a kapcsolat, akkor a helyzet úgyis hozza magát, megoldást lehet találni úgy is, hogy a babának ne legyen baja. Ez világos.

Ami nem világos, az az, hogy itt többen csak azt nyomatékosítják, hogy SZÜKSÉGE VAN RÁ ÉS KÉSZ:)


Ha csak erről szól az egész, akkor nem ér semmit a párkapcsolat, hiszen csak egy rendkívűl buta és ösztönlény férfi fogja fel így, a legtöbben nem. A testi kapcsolatnak ezer formája van és ha igazán szereti a feleségét, akkor keresi azt is, hogy neki mi a jó.

121. névtelenutazó (válaszként erre: 120. - B0bf6b3d9f)
2013. jan. 9. 20:10

Én írtam...

bevallom azt hittem hogy Ő egy pasi aki a farkában hordja az eszét meg az érzelmeit.

De nem. Miután elküldtem a hozzászólásomat, akkor néztem az adatlapot hogy nő az illető...

Így tehát a helyzet sokkal súlyosabb, nekem pedig hamut kell szórnom magamra mert hölgyekkel nem illik így megnyilvánulni...

:D

120. b0bf6b3d9f (válaszként erre: 109. - Kukacc)
2013. jan. 9. 20:06

Valaki itt azt írta, hogy rendkívűl primitív lehetsz... nem tévedett, de szerintem a férjed is az, ha te ennyira ráhelyezed a hangsúlyt a szükségleteire:)


Értelmezzek, amikor olvasok? A szövegértés a gyengém:) és nem negatív értelemben. Ha gondolod, állok elébe, hol kezdjük? melyik területtel? Irodalom? Jog? Közgazdaságtan? Pedagógia? Politológia? :)

119. 5146e98818 (válaszként erre: 107. - Kukacc)
2013. jan. 9. 18:55

A szex a Maslow piramis legalján a legelemibb fiziológiai szükségletek között foglal helyet, az emberi szükséglethierarchiában.


[link]

118. Averil (válaszként erre: 115. - D71ef05a8e)
2013. jan. 9. 18:54
Sajnos más tekintetben is többet engednek meg a férfinak, mint a nőnek... Már régen nem élünk a középkorban, ideje változtatni az átlagos gondolkodásmódon.
117. spinneli (válaszként erre: 113. - 4c1a787e8f)
2013. jan. 9. 18:52
Nem azokra gondoltam, akiknél komoly eü. probléma, vagy szülés utáni depresszió van.
116. névtelenutazó (válaszként erre: 107. - Kukacc)
2013. jan. 9. 18:50
Ahogy elnézem a hozzászólásaidat, rendkívül primitív és ostoba lény lehetsz.
115. d71ef05a8e (válaszként erre: 113. - 4c1a787e8f)
2013. jan. 9. 18:49

Erről még az jutott eszembe, hogy ha egy férfi lenne legyengülve, fájna a feje, hányna, állva elaludna, émelyegne egész nap, este bezuhanna az ágyba, és a felesége tudná, hogy ez egy állapot, de átmeneti állapot, vajon 10-ből hányan követelnék maguknak a heti x számú betevő szexet, hányan helyeznék kilátásba emiatt kimondva vagy kimondatlanul a félrelépést, csak mert nem kapják meg két-három hónapon át a nekik járó szexet? Továbbmegyek: hány nőnek okozna az őszinte örömöt, ha egy alig élő férfi, akin messziről érezni, hogy utolsó gondolata a szex, szívességből kielégítené? Nem csodálkoznék, ha a nők legalább fele ilyen esetben inkább pátyolgatná a férfit és eszébe sem jutna követelőzni, főleg, ha tudja, hogy ha meg is kapja, amit akar, a férfinek nem jó, vagy kifejezetten kellemetlen.


Szóval igen, igaz, nem szabad elhanyagolni a férjet, nem szabad önző módon sem viselkedni, főleg nem szabad a gyereket már megszületése előtt olyan helyzetbe hozni, hogy nehezteljen rá az apja, de azért az a hatalmas áldozat, amit egy veszélyeztetett terhes várna a férjétől a másik oldalról fordított esetben legtöbbször kérés nélkül meglenne, ráadásul teljesen természetesnek érezve.


Amúgy... erősen sarkított legenda ám az a bizonyos mindenkori Horváthné - mindenkinek volt vagy egy ilyen ismerőse, vagy egy ilyen rokona, dédikéje, akárkije, aki szülés után felpattant, és szaladt kapálni.... szerintem az is bolond, aki ezt elhiszi. A hat hét gyermekágy a paraszti rétegeknél is megvolt, jött segíteni az anya, az anyós - akivel eleve együtt éltek -, és a friss anyukának falu legszélső végéből is hozták a komáék a gyöngyöző tyúkhúslevest, kelt tésztákat, kásákat. Az tény, hogy NEM a férj kényeztette az asszonyt, hanem a nőrokonok.


Szerintem ma sokkal gyakoribb, hogy egy fiatal anyának nincs segítsége, az anyóssal nincsenek jóban, a saját anyja messze van, a barátnői dolgoznak, és ha segítségre van szüksége, mondjuk császársebbel, vagy egyáltalán, vagy a férje segít, vagy orvosi utasítás ellenére hamarabb nekikezd a házimunkának. Az sem véletlen, hogy sokszor két hónap múlva is ramatyul van, mert az elején nem pihente ki, amit ki kellett volna.

114. Averil (válaszként erre: 112. - 4c1a787e8f)
2013. jan. 9. 18:23
Még nem voltam terhes, de ha majd ennek is eljön az ideje, én is ezt fogom tenni... nem azért, mert a pasinak "jár", hanem mert ez tényleg jó átmeneti megoldás, és mert attól hogy egy pár gyereket vár, attól még nő, illetve férfi. Én is félteném a gyerekem, az első három hónapban amúgy is nagyobb a vetélés kockázata. Szóval én is óvatos lennék.
113. 4c1a787e8f (válaszként erre: 94. - Spinneli)
2013. jan. 9. 18:18

Alapvetően igazad van, tényleg sok nő érdekesen gondolkodik, vagy inkább nem gondolkodik.


De azért lehet ott komolyan is szarul lenni úgy, hogy senki nem fogja fel, hogy komoly a baj. Horváthné megszüli a mezőn a 18.-at, és visszaáll kapálni, a szomszédasszony meg lehet egy életre kiakad az elsőtől és egyetlentől. És mind a kettő igaz. Ez az, ahol nem lehet azt mondani, hogy bezzeg a másik...

112. 4c1a787e8f (válaszként erre: 110. - Averil)
2013. jan. 9. 18:14

Hát pedig lányok azért annyira nem ördögi megoldani mind a kettőt. Amikor szülés után 6 hétig nem lehetett semmit, be is tartottuk. Addig használtam esetenként a kezemet, meg a számat.. Egyébként amúgy is szoktam a változatosság kedvéért. Már elnézést, nem akarok szexfórumot csinálni a topikból..


Egyébként tök fáradtak vagyunk mindig, a férjem is, tehát nem napi 6 alkalomról van szó, de mondjuk, ha a hét végén már nagyon jelentkezik, azért csak ránézek már, mi van ott... Még terhesen is. Az mondjuk evidens, hogy ez nem ez szolgáltatás, hanem a kölcsönös intimitás, símogatás része..

111. 4c1a787e8f (válaszként erre: 91. - Bd55e3f068)
2013. jan. 9. 18:09

Ezzel nem egészen értem, mit szeretnél mondani, vagy mire vonatkozott. A tudomány jelenlegi állása szerint az autizmus egy génhiba, olyan, mint a down-kór. Csak nem annyira könnyű azonosítani a génjét. Ergo ennek mondjuk egy terhesség alatti vérzéshez, vagy akár idegeskedéshez nem sok köze van, a fogantatás pillanatában edől. Így értettem.


A sorstársak legnagyobb része a legjobb belvárosi középiskolákat végzi, teljes életet él. Remélem mi is így leszünk, ennek jelenleg nem látom akadályát. Persze még minden lehet, de igazából bárkivel lehet minden.

110. Averil (válaszként erre: 102. - Kukacc)
2013. jan. 9. 18:08
És a feleségnek kötelezettsége a rendelkezésére állni, mert a pasinak szüksége van a kielégülésre... Persze, az ember már azelőtt folyton azt hallja, hogy a pasinak szüksége van a szexre, hogy komolyabb kapcsolatba kezdene, szóval igen, tudjuk. De egyszer már megtörtént a tragédia, érthető, hogy legközelebb már óvatosabb. Senkivel nem fordult még elő, hogy túlzottan is aggódott valakiért, amikor rövid ideig nem került elő vagy messzire utazott? Mindenki más tudja, hogy felesleges aggódni, nem lesz semmi baj, de te mégis megteszed, mert fontos neked az a személy. A gyerekét meg mindenkinél jobban félti az ember lánya. Ennél egy pasi kielégülése nem lehet fontosabb, biológia ide vagy oda.
109. Kukacc (válaszként erre: 104. - B0bf6b3d9f)
2013. jan. 9. 18:04

Nem az ösztönökkel van a baj.


Lehet, a te embered jól viselné, ha nem lenne intimitás a kapcsolatotokban csupán azért, mert gyereket vársz, de én ismerem a férjem és tudom, hogy szüksége van intimitásra. Ez nem feltétlenül jelent szexet, bár nyilván te azonnal erre asszociáltál.


SENKI nem írta, hogy a baba élete volt a tét. A fórumindító sem. Egyszerűen annyit írt, hogy ő féltette a babát. DE arról nem tett említést, hogy az orvos tiltotta volna a párjától, vagy ilyesmi.


Szóval értelmezz, amikor olvasol, kérlek.

108. 4c1a787e8f (válaszként erre: 100. - B94b39b09f)
2013. jan. 9. 18:02

Ez teljesen igaz, amit írsz.

Mindemellett igaz az is, hogy amit tud a nő, tegyen meg. A saját érdekében.

Nem azért, mert akkor "joga van" bármelyik félnek férrenézni, hanem azért, mert a nő képes a kettő közül általában megfelelően gazdálkodni az erőforrásokkal, így a férfi erővel is. Ez nekünk adatott meg, éljünk vele. Ez nem megalázottságot jelent, sőt, éppen azt, hogy a mi kezünkben van a gyeplő...

107. Kukacc (válaszként erre: 105. - Névtelenutazó)
2013. jan. 9. 18:01

Nem hal meg.


De szüksége van.


Egyéb kérdés?

106. bd55e3f068 (válaszként erre: 105. - Névtelenutazó)
2013. jan. 9. 17:33
Nem hal meg, mivel életani képtelenség, hogy ne süljön el. Hogy ez miként történik meg, és mennyire jelent kielégülést az már más kérdés.
105. névtelenutazó (válaszként erre: 102. - Kukacc)
2013. jan. 9. 17:14

" a kielégülésre egy fiatal, életerős férfinak szüksége van"


Miért, ha nem kapja meg meghal?

104. b0bf6b3d9f (válaszként erre: 102. - Kukacc)
2013. jan. 9. 15:08
Az embert többek között az különbözteti meg az állattól,hogy kordában tudja tartani az ösztöneit. Mi az hogy szüksége van? Ha egy ember élete a tét, akkor tudjon már parancsolni magának!
2013. jan. 9. 14:45

Látom egészen beindult a fórum.

Egyenlőre a megbeszélés dolog folyamatban wan,tegnap már feszegettük a témát.Nem mondok még semmi biztosat,de úgy néz ki,nem reménytelen a dolog.

Az éjszakai felkeléshez és a pelenkázáshoz annyit fűznék hozzá,h nem azt várom el,h minden nap ő kelljen fel,de ha már hetente 1-2x megteszi,az is nagy segítség lesz.A pelenkázást meg ha bekakil megértem h nem csinálja meg,mert annyira gyenge gyomrú h még a wégén hányingere lenne,sőt...de azért a pisist kicserélheti.Tisztában vagyok vele,hogy a feladatok 95%-a rám hárul.nincs is ezzel baj.csak az a rossz hogy így elöre kijelent dolgokat.

102. Kukacc (válaszként erre: 100. - B94b39b09f)
2013. jan. 9. 14:16

Nem akartam indulatos lenni, csak egyszerűen elszállt attól az agyam, hogy bármilyen fórumba beleolvasok, ahol Párok veszekednek, vagy házastársak, mindig kivétel nélkül a férfit teszik felelőssé.


"Mondanom sem kell - az elozo veteles utan - hogy mindketten automatikusan alltunk at egy masfajta intimitasra, nehogy baj legyen (csak az elso uh.-ig). "


Itt a lényeg! Az intimitás megmaradt.

De a fórumindító semmi ilyesmiről nem írt. Mindössze arról, hogy nem volt szex az első 12 hétben, mert féltette a babát.



Nyilván óvatosabb, gyengédebb az ember, de a kielégülésre egy fiatal, életerős férfinak szüksége van.


Nyilván egy görény, ha így félrelép, ezt nem vitatom :) Csak annyit mondok, hogy mindketten hibásak a kialakult szituációért.

101. 0a84e34983 (válaszként erre: 100. - B94b39b09f)
2013. jan. 9. 14:10
Mondjuk az teljesen igaz,hogy ha egészségügyi okból nem lehet összebújni,az nem azt jelenti,hogy a férjnek egyből másfele kéne keresgélni.Ha igazán szereti és tiszteli a férfi a párját,nem normális rögtön másfele keresgélni.Szülés előtt sem nagyon jó szexelni és utána is ott a 6 hét regenerálódás,mégsem megy minden férfi félre kielégíteni a szexhiányát.
100. b94b39b09f (válaszként erre: 51. - Kukacc)
2013. jan. 9. 13:57

Persze, hogy komolyan mondtam. :)

Ugy kezdtem, hogy egy ilyen helyzetben.

Nyilvan, ha az orvos latta a kismamat, es zold utat adott, egyertelmu, hogy a szex egy jo kapcsolat resze, termeszetes. Felreerthettel, hogy kihangulyozod: NEM KELL megtagadni a szexet. En nem mondtam. En azt irtam le, hogy milyen rossz az olyat olvasni, hogy az apa nem kapta meg ami jar neki, johogy felrenez. Hat elvileg nem. Szerintem. Ebben a helyzetben.

Ugyanis amikor 2 eve teherbe estem, es orvoshoz mentem (kulfoldon), annyit mondott, hogy jo, akkor majd menjek a 12. heten ultrahangra. Sem a folsavrol, sem masrol egy szot sem szolt. Nem vagyok mar mai csirke, megis utana kellett olvasgatni, mi a legidealisabb ilyenkor. Vettem folsavat, vitaminokat stb.

Aztan egyik meghitt estenken osszebujtunk a parommal, es masnap beindult a veteles. Ketsegbeesetten olvasgattam utana, es akkor bukkantam ra, hogy bizony nagyon sok orvos arra biztatja a kismamakat, hogy amig nincs meg a 6-8 hetes uh, ahol latszik, hogy minden rendben, beagyazodas alakul, jo helyen, nincsen haematoma stb, addig tartozkodjanak a szextol. Nyilvan aki nem is eszleli addig es ugy vetel el, talan nem is tudja mi tortent. De mi lett volna, ha mi tudjuk, hogy babat varunk? Igen, biztos vagyok benne, hogy tartozkodtuk volna arra a par hetre. Onszantunkbol. Mindketten.

Eltelt ket ev, es a legszebb szuletesnapi ajandekot kaptam: megfogant a kislanyunk. Mondanom sem kell - az elozo veteles utan - hogy mindketten automatikusan alltunk at egy masfajta intimitasra, nehogy baj legyen (csak az elso uh.-ig).

A parom nem erezte ugy, hogy nem kapja meg, ami jar, hanem nagyon gyongeden allt hozzam, azota is.

Picit ugy erzem, hogy elbeszelunk egymas mellett, holott mindketten ertjuk a masikat. :)

En tehat az ilyen helyzetre irtam, mint a forumiditoe, es mint az enyem (es annyi masik kismamae). Amikor mar egy veteles bekovetkezett, nagy valoszinuseggel a szex miatt. Ugyanis akkor a kis embrio meg annyira serulekeny, hogy egy erosebb mehosszehuzodas, mint pl. az orgazmusnal kilokheti a helyerol. Ezek tenyek. Szoval ezert veszelyesebb az elso hetekben. A 12-re mar beagyazodik annyira, hogy kapaszkodjon, valamint rendszerint megtortenik az uh is, kiderul a haematoma stb. De be kell valljam, megneztelek, es latom, hogy egy gyonyoru csalad vagytok, tunder kisbabaval, ugyhogy mindezeket biztosan tudod.


Roviden: nem egyrol beszeltunk, es az utolso ket mondatot nem vettem magamra, mert korabban is irtam: szamomra az idealis csaladban mindenki figyel mindenkire, es nincs olyan, hogy csak a ferfi hibas. De olyan sem, hogy csak a no!

Kicsi indulatot erzek benned. Hat, felem ne legyen, mert nalam 'igazsagosabb' hozzaallasu embert nehez talalni. :) Mindig igyekszem mindket oldalrol nezni a dolgokat.

2013. jan. 9. 13:13
mi nagymamák azért vagyunk hogy segitsünk a fiataloknak de csak ha szükség van ránk és csak is amire megkérnek minket
98. spinneli (válaszként erre: 96. - 06718ca650)
2013. jan. 9. 12:35

Persze a besegítés alap, a kifacsarás viszont nem.

Anyukának csak ez a feladata, apukának nem csak ez-szerintem ennyit kell megérteni.

2013. jan. 9. 12:25
Nekem így az előzményeket elolvasva még az is megfordult a fejemben, hogy mi van, ha ő félti a gyereket, hogy lesz valami, ha lefeküdtök? Hiszen legutóbb is szex közben jött a baj (még ha nincs is a kettőnek köze egymáshoz), mi van, ha benne van ez a félelem, hogy ha megint lefeküdtök, megint baj lesz?
96. 06718ca650 (válaszként erre: 95. - Spinneli)
2013. jan. 9. 12:23
igen. én sem azt mondtam, hogy apuci meló után éjszakázzon, hanem, hogyha összeesek a fáradtságtól, lássa el a kölköt.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook