Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anya leszek?! fórum

Anya leszek?! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. jún. 25. 08:42
Na, mi újság? Ki tud róla, hogy babátok lesz?
83. 93515c3d87 (válaszként erre: 82. - Ed6a77a3b3)
2010. máj. 26. 16:12
Most az orvos az Elevit-et ajánlotta, úgyhogy szerintem azt fogom elkezdeni, bár arról is hallottam már sok mindent. Én a hétvégén megyek a szüleimhez, akkor talán célozgatok majd a dologra, de szerintem ők sem fogják még azt gondolni, hogy nagyszülők lesznek :):D
82. ed6a77a3b3 (válaszként erre: 80. - 93515c3d87)
2010. máj. 26. 06:10

Minden rendben lesz!:) Az én párom is volt hogy 7 és fél hónapot nem volt itthon,és mostanában is 1-2-3heteket is távol van!De mi már megszoktuk!November óta már lakásgond sincs,végre nem albérlet!:)

Én tegnap próbáltam célozni anyának,de mivel voltak mostanában gondjaim és orvoshoz is sokat jártam,ezért nem gondol babára,szerinte más oka van!adok még neki időt!:)

Szedsz valamit?

2010. máj. 25. 22:25

Szia Lia!


Gratulálok.

Én sz elsőmet szültem viszonylag fiatalon (23) és semmit sem bántam meg. Mi is csak 1 éve voltunk együtt. Azóta már van 5 gyerekünk.

Szerintem is fiatalon gyorsabban vissza lehet kapni a régi alakot. Vagyis én is ezt tapasztaltam. Az első fiam születése után 3 hónappal nem hogy felesleg nem volt rajtam, de még leugrott rólam 5 kiló minuszban. Az esküvönkön max. 50 kg voltam 164 cm-hez.

80. 93515c3d87 (válaszként erre: 79. - Ed6a77a3b3)
2010. máj. 25. 17:29

Szia!:)


Én 3 napja voltam az orvosomnál, előtte egy héttel csináltam egy tesztet ami pozitív lett. A család még nem tud róla és izgulok is hogyan mondjam el és hogyan fognak reagálni. A párommal mi még csak 1 éve vagyunk együtt és fél éve költöztünk össze. Tudom nagyon frissnek számít még ez a kapcsolat, de én teljesen megbízok benne és szeretem. A párom külföldön dolgozik, de minden hétvégén itthon van és mint már mondtam a baba miatt haza is fog költözni :) Az orvoshoz legközelebb én is kb. 2 hét múlva megyek :)

79. ed6a77a3b3 (válaszként erre: 73. - 93515c3d87)
2010. máj. 25. 17:18

Örülök,hogy van valaki aki tényleg kb. ott tart ahol én!Írd te is mi újság!

Ma hívtam fel az orvost,három hete voltam rákszűrésen,akkor még nem is gondoltam,hogy ilyen hamar látogathatom újra!:)Annyit mondott elég ha két hét múlva megyek,addig meg javasolta mit szedjek!

Kicsit több mint 5és fél éve vagyunk együtt a párommal,bár minden adott egy babához,és mindenki kérdezgeti is, hogy mikor akarunk,(4 éve élünk együtt,november óta már nem is albérletbe)Mégis nem tudom hogy mondjuk el a szüleimnek!

Te hol tartasz:család,orvos?

2010. máj. 25. 16:53
Köszönöm, ezek nagyon bíztató és megnyúgtató történetek. Biztos vagyok benne, hogy képes lennék csak vele lenni és érte élni, mert nagyon családcentrikus vagyok. Persze eddig elég fiatalos életmódot éltem, sokat jártam bulizni és rengeteget utaztam. Persze azt is tudom, hogy ezt nem kell abbahagynom, csak most kicsit felfüggesztenem. Biztos vagyok benne hogy egy gyermekkel is ugyan olyan jó lehet elutazni, sőt, mint barátokkal.:)
77. Tina87
2010. máj. 25. 15:44

persze hozzáteszem gondolkodás mód függő a dolog.Ha képes vagy feladni az eddigi életed egy időre és csak érte élni.Mert ha már meg lez a bébi szüksége lesz rád, és fontos hogy ezt biztosítani tudd neki és ne nyűg legyen, hogy inkább elmennél ide-oda.

Én nem voltam bulizós,így egyszerű volt.Nem volt miről lemondanom :)

76. Tina87 (válaszként erre: 74. - 93515c3d87)
2010. máj. 25. 15:40

20 évesen szültem, és attól hogy nem jól alakult apukával a kapcsolatom, nem bántam meg, sőt...a világ legnagyobb ajándéka amit csak az élet adhat egy nőnek.nehogy eldobd magadtól azért met itt egyesek olyanokat írnak.

Egyébként én 63 klóval indultam, 86 kilósan mentem szülni.Kb két hónap alat újra 65 lettem :D

De igazából engem sosem érdekelt az alakom, csa bébi jól legyen :)


Sok egészséget és minden jót nektek :D

2010. máj. 25. 15:25

Szia Lia! Ha jól látom egyidősek vagyunk! Nekem már van egy 19 hónapos kislányom és abszolút nem bántam meg, sőt örülök neki, hogy ilyen fiatalon lettem anyuka, mert később lehet, hogy nem lenne türelmem és én sem voltam az az otthonülős típus, szerettem bulizni élni az életet, aztán megváltozott minden, más lett a fontosabb és más lett a középpontban! De ez így jó! Az én Párom idén lesz 25 éves, szóval ő sem "öreg":) A szórakozásról sem kell lemondani, esetleg más formában szórakoztok, amióta megszületett Vanda nem voltam bulizni és valahogy nem is kívánkozok, ez biztos változik majd, mert néha érzem, hogy de jó lenne most elmenni egyet bulizni, de aztán ránézek a kislányomra és ez kárpótol mindent!:) Mi összeszoktunk ülni barátokkal grillezni vagy csak dumálni, a fiúk megisznak valamit, néha a lányok is!;) A suli miatt ne izgul én is fősulira járok, levelezőn, nem kell otthagyni max. halasztasz, aztán folytatod kicsit később! Az alakod miatt se aggódj!:) Én 59-el mentem szülni, 50-el jöttem ki, most vagyok kb. 48 kg és járok hetente 2-4 alkalommal konditerembe, de nem azért, hogy fogyjak, hanem, hogy formálódjak! Terhesség előtt is kb. ugyanennyi kg voltam amúgy! Szóval ne izgulj és nem önzőség, én csíkoktól féltem, de sok babaolajozással és testápolóval azt is sikerült kivédenem!

Bocsi amiért ilyen hosszú voltam, remélem segítségedre leszek ezzel a pár gondolattal!

Szép jövőt kívánok nektek!

2010. máj. 25. 15:12
Arra lennék még kíváncsi, bár tudom ez önző kérdés, de úgy hallottam, hogy minél fiatalabban szül egy nő, annál könnyebben kapja vissza a régi alakját.
73. 93515c3d87 (válaszként erre: 71. - Ed6a77a3b3)
2010. máj. 25. 15:08
Gratulálok :) Írj majd, hogy hogyan alakulnak a dolgok. Szívesen beszélnék olyannal, aki hasonló dolgokon megy keresztül és velem egykorú :)
2010. máj. 25. 15:07
Köszönöm nektek :) Igen a párommal még csak alig egy éve vagyunk együtt, de már elég rég óta ismerem. Fél éve már együtt is lakunk. Igen külföldön dolgozik, de minden péntek-szombat-vasárnap itthon van és azt mondta, hogy a baba miatt, ha kell örömmel otthagyja azt az állását.
2010. máj. 25. 06:39

visszaolvasgattam a hozzászólásokat!nekem is múlt héten lett pozitív tesztem!én is alig múltam 22,de nagyon örülünk neki a párommal!

Lia nekem sincs baráti körben még senkinek,de nem zavar boldog vagyok,tele kérdésekkel és egy kicsit félek is,de úgy érzem a legszebb ajándék a baba az életemben!:)

70. hnora
2010. máj. 24. 21:54

Kedves Lia!

Gratulálok én is neked, nektek, az, hogy ez a baba a gyógyszer mellett jött össze, tényleg csoda, úgyhogy vigyázzatok rá! :)

Az egyetem miatt ne aggódj, ha jól számolom, januári/februári lesz a bébi, tehát ezt és a következő félévet még simán el tudod végezni, sőt nálunk a tanárok még elnézőbbek is voltak a pocakos diákokkal:)))

A baba születése után nyilván halasztanod kell, de utána simán befejezheted. Sokan a gyes alatt szerzik meg a második diplomájukat (én is játszom a gondolattal:))

Az iker dolog meg úgy tudom a nőtől függ, mégpedig attól, hogy hány petesejtje érik meg (és termékenyül meg). Elvileg a gyógyszer befejezése után "felszabadul" a szervezet, és ezerrel elkezdi kilökni a petesejteket - ezért nagyobb az esély az ikerterhességre. Egypetéjűt nem tudom :) De a legfontosabb úgyis, hogy egészséges legyen(ek) :)))


Azoknak pedig, akik az abortuszt javasolták neked itt a fórumon, ajánlanél egy jó kis filmet a kaparásról: látszik ahogy a kis ember menekül az őt üldöző vákuum elől, és bújik minél mélyebbre az anyukájába. Mert igen, már a 8 hetesen is ki lehet venni a leendő emberkét. Főleg azon a hozzászólón döbbentem meg, aki maga is anyuka. A húszas években még talán érthető, hogy az ember idegenkedik a babától, tart tőle, meg fél, önző is még egy kicsit, talán nem is elég stabil a párkapcsolata. Nem is sejtjük, hogy 10 évvel később már a fél karunkat odaadnánk egy pozitív tesztért (érdemes körbenézni itt a Hoxán - a fórumok jelentős része arról szól, hogyan lehet teherbe esni...). Na mindegy, nem papolok, ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan (én novemberre várom az első babám).


Ja, és a szüleid miatt ne aggódj, ha meg is fognak lepődni először, utána ők lesznek a legbüszkébb nagypapák és nagymamák! És - köszönhetően a fiatalságotoknak - jó sokáig kiélvezheti majd az unoka a társaságukat...

69. Erikkka (válaszként erre: 65. - **Kata**)
2010. máj. 24. 21:17
:) Nekem ezt a doki személyesen magyarázta el, mert mondtam neki, hogy abba fogom hagyni, és erre hívta fel a figyelmem. Amúgy az én apumnak van egy iker lánytesója...:)
68. **Kata** (válaszként erre: 64. - Erikkka)
2010. máj. 24. 21:16
Igen, erre gondoltam én is
67. Miss Jane (válaszként erre: 60. - Erikkka)
2010. máj. 24. 21:15
Elhiszem, köszi az infót, sajnos ebben még nincs tapasztalatom. A hormonszint miatt gondoltam, hogy az ikrekhez talán más/magasabb hormonszint kellene, ami tabi mellett nehézkesebb. De én is tévedhetek:)
66. 07c4794583 (válaszként erre: 54. - 93515c3d87)
2010. máj. 24. 21:15
A barátoddal már laktatok együtt? Mert a korábbi hozzászólásodból úgy tűnik, még csak féléves a kapcsolat, és akkor azt írtad, külföldön dolgozik... mit szól a gyerek gondolatához?
65. **Kata** (válaszként erre: 63. - Erikkka)
2010. máj. 24. 21:14
:) ok.
64. Erikkka (válaszként erre: 62. - **Kata**)
2010. máj. 24. 21:14
Akár, ha nem szed valaki tabit, a peték rugó szerűen lökődnek ki és egyszerre több is, mivel előtte le volt állítva a termelődésük.
2010. máj. 24. 21:13
Nem jellem, hanem hajlam :) Bocs
62. **Kata** (válaszként erre: 60. - Erikkka)
2010. máj. 24. 21:13
a kétpetéjűekre gondolsz, ugye?
61. **Kata** (válaszként erre: 58. - Erikkka)
2010. máj. 24. 21:12

Jellem? Ezt nem értem, hogy hogy "jellem"?

Én úgy tudom,h mindegy, h az apa vagy az anya családjában vannak-e ikrek, minél több iker pár van (akármelyik) családban annál nagyobb az esély rá,hogy ikrek lesznek.

60. Erikkka (válaszként erre: 59. - Miss Jane)
2010. máj. 24. 21:12
De pont hogy nagyobb az esélye ilyenkor! Nekem azt mondta a dokim, hogy 3 hónapig nagy az ikerterhesség veszélye ( a gyógyszermentes első 3 hónapban). De ezt már sok helyen hallottam.
59. Miss Jane (válaszként erre: 57. - 93515c3d87)
2010. máj. 24. 21:10
Nem hiszem, hogy tabi mellett ikrek lennének.
58. Erikkka (válaszként erre: 57. - 93515c3d87)
2010. máj. 24. 21:06
Az iker jellem női ágon öröklődik leginkább.
2010. máj. 24. 21:04
Köszönöm az eddigi támogatásokat és tanácsokat! Most el kell köszönnöm, viszont holnap még visszatérnék mert lenne pár kérdésem. Többek között az is hogy a párom családjában vannak ikrek és hogy mekkora rá az esély, hogy ez most is előforduljon?! Még egyszer köszönöm mindenkinek! Jó éjszakát!
56. **Kata** (válaszként erre: 48. - Miss Jane)
2010. máj. 24. 21:01
Igen, sok ilyen van. Nekem egy kolléganőm mesélte, hogy amikor megtudta, hogy babát vár, komolyan elgondolkodtak rajta hogy nem tartják meg.Albérletben laktak, fiatalok voltak, stb, szívesebben vártak volna még pár évet. Végül is mégis megtartották. A kislány már 10 éves, azóta IS albérletben laknak, mert nem úgy jött ki a lépés, de együtt vannak, boldogok, és mondta, hogy élete legjobb döntése volt, hogy akkor megtartotta a babát!
55. Erikkka (válaszként erre: 54. - 93515c3d87)
2010. máj. 24. 21:00
Itt sokan segítenek majd! :) Leendő és már babás anyukák!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook