Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anya, kiskorodban te sem tudtál számolni? fórum

Anya, kiskorodban te sem tudtál számolni? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Anya, kiskorodban te sem tudtál számolni?

2010. nov. 29. 14:31

Örülök,hogy vannak akik látják a cikkemben a tanulságot és megértenek!Tudom vannak TÖKÉLETES anyák,mamák akik soha de soha nem botlottak meg az életben,sosem gondoltak vagy mondtak ki csúnya szót!Minden tiszteletem az övék!:) Az igaz,gyermekkoromban a legcsúnyább szó a buta volt.De manapság ennél sokkal rosszabb,csúnyább szavakat hallani az iskolában...Vajon azoknak a gyerekeknek milyen szülei vannak?

Köszönöm,hogy elolvastátok és véleményeztétek!

2010. nov. 29. 12:10

Őszintén szólva nem tudom miért mindig a hibákat keresik az emberek a másikban. A másik cikkjében stb. Én speciel elolvastam és nagyon megtetszett. Nem azt néztem, hogy mint ember mit nem kellett volna megtenni, vagy mit csinált a cikk írója rosszul, hanem magát a történetet olvastam, és már pár sorral az eleje után könnyes volt a szemem. És milyen igaz...Velünk sokat ültek le szüleink, és nekünk is sokkal többet kellene leülnünk gyermekeinkkel, de a mai informatika világában elég nehéz, mert az internetet sok embert elcsábít.

Szerintem ez a cikk jól sikerült. :)Nekem tetszik, és felhívja az olvasóit arra, hogy türelmesebbek legyünk, ne legyünk annyira ingerültek, ami egyébként nehéz ebben a rohanó világban. Kitartást kívánok, és sok boldogságot nektek...:)

Köszönöm szépen.

2010. nov. 29. 11:36
Szerintem is csak a mindennapi stressz hozta ki a párodból, hisz másnapra átgondolta. De azért át kell beszélni az ilyesmit. Meghatott a cikked, gratulálok hozzá.
2010. nov. 29. 11:33

MEghatott a kis cikked, és jó hogy másnapra a párod is átgondolta. Mikor négyszemközt vagytok gondolom átbeszélitek az ilyesmit, a gyerkőc előtt jobb ha a két szülő egy nézetet mutat, van hogy ez nem megy, de akkor négyszemközt kell letisztázni, hogy legközelebb.

Biztosan jó szülei vagytok a kislányotoknak!

2010. nov. 29. 10:45
Szerintem meg nem volt szándékos a párodtol csak a mindennapi stresz.Nekem nagyon tetszik a történeted olyan igazi.Gratulálok hozzá!
2010. nov. 29. 10:43

Három gyereket neveltem fel és két unoka neveléséhez sok közöm volt. Az a szó, hogy " hülye " nem szerepelt és na sem szerepel a szótárban. A gyerekek egymásra sem használták soha. Kivéve egy esetet. Tanulság miatt elmondom.

A fiam lehetett vagy 9 éves, magas vékony gyerek. Munkából hazamenet a lányomat sírva találom. Mi a baj? kérdem Válasz nézz a plafonra. Mit látok? Hatalmas betűkkel oda van irva, radirral HÜJE M::: ( lányom neve.) Vettem falradírt és a fiam minden szabad idejében, az ebédlő asztalra állva radírozta a plafont, míg az egyenletes tiszta nem lett. Végleg elfelejtették ezt a szót.

Tudodm, a párod nem gyerek. Beszéljétek meg, mint mindent, ami a gyerek nevelésével kapcsolatos.Megéri, később kamatozni fog.

2010. nov. 29. 10:18

Jó cikk. Aranyos. Csak annyi hozzáfűzni valót tennék, hogy a Te párod soha nem lesz olyan mint apukád. És ezt ne rossz értelemben vedd. Mind a ketten más neveltetést kaptak, más szokásokat hoztak a családba. Nálunk sem így van. Én is szeretném, ha olyan lenne egy kicsit a párom mint velem volt az apukám. De a párom és az apukám 2 külön személyiség. Le kell ülni és elmondani neki. Mert a gyerek nem 1 emberes feladat, ha családban nő fel. De a párodnak meg üzenem, hogy ne haljon bele, ha még 5 percet ad a gyermeknek mert éppen kedve van számolni vagy játszani. Igaz a mi fiúnk még ovis, de ha benne van a játékban akkor szoktam neki mondani, hogy kisfiam még 5 percet játszhatsz és irány a fürdő.

Van sajnos olyan, hogy a falnak is mondhatnám a mondatot mert olyan mint aki süket. Ekkor kell a határozott fellépés.


De ne vegye el a kedvét. Mert manapság a gyerekek többsége nem szeret tanulni.

2010. nov. 29. 10:18
Ne haragudj, hogy ezt írom, de egy szülő soha nem hülyézheti le a gyerekét. Miért hagyod, hogy a párod ( nem derül ki vérszerinti apa e )íygy bánjon a lányoddal. Neked hogy esne ha egy kicsit elsózott vagy épp sótlan étel megkóstolása után hozzádvágná, hogy hülye vagy, még főzni se tudsz és rádcsukná a konyhaajtót...közben Te meg kedveskedni akartál neki azzal, hogy finomat főzöl. a gyermekeket mi indítjuk el az útjaikon, amit felnőttként majd élnek! Kérlrk titeket így ismeretlenül is , hogy ne így tegyétek. Még ha másnap számolt is vele de gondold át, hogy este lefekvéskor mik járhattak a kislány fejében....
2010. nov. 29. 10:08
A lányom mostanában több olyan emléket hozott elő belőlem, amit kezdtem a gyászom után eltemetni, feledni.
Az egyik a villamosról való leszálláskor jutott az eszembe.
Figyelmeztettem, siessen le és felszállni, mert odacsukhatja az ajtó!
- Óvodás koromban szeretett édesapám a hónom alatt fogva próbált leemelni a buszról, amikor is a sietős buszsofőr bácsi bezárta az ajtókat, odacsukva apukámat a két ajtó közé, kezében velem!

Ugrás a teljes írásra: Anya, kiskorodban te sem tudtál számolni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook