Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Antikolni szeretnék deszkákat. Van valakinek gyakorlati tapasztalata? fórum

Antikolni szeretnék deszkákat. Van valakinek gyakorlati tapasztalata? (tudásbázis kérdés)


2011. máj. 4. 16:06

Először fölkentem a fehér festéket. Hagytam megszáradni. Majd itt-ott vékonyan bekentem gyertyával, ahol azt akartam, hogy fehér maradjon. pl, a széleket érdemes, hiszen valóban ott kopik le a festék először. Ez után szintén szivaccsal rákentem a kéket. Ahol be lett maszatolva gyertyával, ott természetesen nem vette föl a második réteget.

A csiszolós techikát én nem alkalmaztam még, de úgy gondolom, hogy ott finom szemcsés csiszolóvásznat kell használni, és óvatosan, finom mozdulatokkal kell dörzsölni a felső réteget, vigyázva, nehogy leszedjük az alsó festéket is.

18. Banyanyanya (válaszként erre: 17. - Kakukkfű)
2011. máj. 4. 15:44

Akkor lépésekben magyárázd el kérlek!

-Elöször kented -gondolom- a kéket,

-Száradás után a fehéret

-Utána visszacsiszoltad.

Jól gondolom?

Amikor a második szint kented, az nem oldotta fel az alatta levöt?

2011. máj. 4. 15:41
Teljesen mindegy, hogy milyen márkájú festéket használsz, a lényeg, hogy vizes bázisú akril festék legyen. Ha szivaccsal fested, úgy szebb az eredmény, mert az ecset csíkot húzhat.
16. Banyanyanya (válaszként erre: 14. - Kakukkfű)
2011. máj. 4. 15:38
ès milyen festéket használtál hozzá? Nevére nem emlékszel?
2011. máj. 4. 15:32
Képkeretet akartam írni! :D
14. kakukkfű (válaszként erre: 12. - Banyanyanya)
2011. máj. 4. 15:32
Én széles keretű lépkeretet antikoltam kék és törtfehérrel, majd dekupázsoztam rá virágokat. Nagyon szép lett!
13. enderkora (válaszként erre: 11. - Banyanyanya)
2011. máj. 4. 15:27
Igen! :)
12. Banyanyanya (válaszként erre: 10. - Kakukkfű)
2011. máj. 4. 15:26
Jó gondolat, köszi!
11. Banyanyanya (válaszként erre: 9. - Enderkora)
2011. máj. 4. 15:26
Falfestékkel? Hm! Nem is rossz ötlet! Gondolom utána lakkal lezártad...
2011. máj. 4. 15:24

Én sem vagyok profi, de szerintem is jobb a vizes bázisú festékkel dolgozni.

Viszont fehér helyett törtfehéret használnék, ha már egyszer antikolás, akkor színében is legyen antik.

2011. máj. 4. 15:19

Egyébként szerintem vizes bázisút érdemes használni, mert az nem olyan büdös és könnyebb is vele dolgozni. Legalábbis nekem jobb volt.

Én nem vagyok szakember, de én már falfestékkel is festettem fát. Nagyon jó lett...

2011. máj. 4. 15:18

Én is csináltam már ilyesmiket.

Pl. deszkából polcos fogast,stb....

Én azt ajánlanám neked, hogy egy darab maradék raklapfán próbálgass mielőtt a cipőtartóra kennéd a festéket.

7. enderkora (válaszként erre: 6. - Banyanyanya)
2011. máj. 4. 15:17

Ez tök jó ötlet!

Szerintem a csiszolással látványosabb eredményt érhetsz el, de az lenne a legjobb, ha kipróbálnád egy fadarabon az eredményt.

2011. máj. 4. 15:15
Ne nevess ki, raklapból csináltam cipötartót. Tehát ez még egy kezeletlen fa. Az elöszoba lila-fehér. Ezt a két szint szeretném a cipötartón is látni. Azt nem tudom, hogy milyen festékeket használjak. Valamint, hogy visszacsiszoljam-e száradás után vagy szebb ha a még meg nem száradt festéket törlöm vissza. Mik azok a buktatók, amiket el kell kerülnöm, stb.
2011. máj. 4. 15:15

Úgy is csinálhatod, hogy lekened a festékkel, majd száradás után csiszolópapírral megcsiszolgatod.

Másik megoldás, ha festesz egy alapszínt, majd szivaccsal, vagy ronggyal rámaszatolsz. Bár ez falon jobban mutat.

4. enderkora (válaszként erre: 3. - Tótágas)
2011. máj. 4. 15:13
Szerintem ez a repesztőlakk, amire gondolsz. Alá kell kenni a festéket, majd rá ezt a lakkot és ha megreped, akkor előbukkan a szín.
2011. máj. 4. 15:12
Lehet kapni olyan festéket ami száradás után megrepedezik és antik hatást kelt.
2011. máj. 4. 15:04
Szia! Én már csináltam ilyesmit. Mégis, mi az elképzelésed?
2011. máj. 4. 14:52
Antikolni szeretnék deszkákat. Van valakinek gyakorlati tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook