Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Antidepresszáns szedésének és kontrollvizsgálatnak a megtagadása, milyen hatással lesz a jogosítvány hosszabbítására? fórum

Antidepresszáns szedésének és kontrollvizsgálatnak a megtagadása, milyen hatással lesz a jogosítvány hosszabbítására? (tudásbázis kérdés)


28. Mezei Virág (válaszként erre: 20. - 826302286d)
2019. júl. 19. 11:41
Ezzel teljesen egyetértek!
27. 826302286d (válaszként erre: 25. - Unom)
2019. júl. 19. 09:54
Csak nagyon nehéz eltalálni a megfelelő gyógyszeres kezelést .
26. 826302286d (válaszként erre: 25. - Unom)
2019. júl. 19. 09:52

Debrecenben,a pajzsmirigy műtétem után kellett szednem Frontint .

Az öcsém szerint úgy néztem ki ,mint aki be van állandóan piálva.Az arcom is lárva szerű lett.

Én ezt nem láttam magamon sajnos,akkor szóltam ,hogy más megoldást keressünk ha lehet.

25. unom (válaszként erre: 24. - 826302286d)
2019. júl. 19. 09:46

Szapora pulzusra Frontin? Ez tényleg hülyeség. Nálam a Frontin, Xanax egyébként is a kerülendő listán van, sose szedtem.

Valódi depresszióval nem szabad játszani, nagy baj lehet belőle.

A Szendi féle megoldások jók lehetnek rosszkedvre, vagy kiegészítőnek.

24. 826302286d (válaszként erre: 23. - Unom)
2019. júl. 19. 09:39

Köszönöm,nagyon kedves vagy..,(Szendi félék )


Írtam,hogy ha indokolt ,akkor KELL szedni a gyógyszert,de csak akkor.


Nekem a magas pulzusszámra Frontint írt fel a belgyógyász.Minek??Utána kérésemre válltott Nevibolora.


Senkit nem akarok meggyőzni ,hogy az ördögtől való a gyógyszer,de csak ha màs lehetőség kimerült akkor szedje.

23. unom (válaszként erre: 1. - Gas015)
2019. júl. 19. 09:18

Szerintem mindenképpen működj együtt az orvossal. Mondd el neki, mi a problémád, keressétek rá együtt megoldást.

A szcientológusokat pedig kerüld el jó messzire, bármennyire is ajánlgatják ( a Szendi félékre gondolok)

Egyáltalán nem biztos, hogy életed végéig szedned kell a gyógyszert. Én másfél évig szedtem, azóta nincs rá szükségem.

22. fincsi5 (válaszként erre: 21. - Pink habroló)
2019. júl. 19. 09:12

Debrecenben igen jó pszichiáterek vannak, és többségük nem okosabb a magánrendelésen sem, tehát nyugodtan maradhat az állami szférában is.

A kérdező azért elég fiatal, ha még nem is, de lassan dolgozik, a munkahelyen és az utakon sem mindegy, hogy kezeletlenül vezeti az autót.

Jobb, ha egy doki látja végig, és ő vált a gyógyszeren, ha kell.

A Milgamma helyett jobb a receptes Neuromultivit. Ezt is kövesse orvos.

Azt mondom, müködjön együtt mind a házi- mint az idegorvosával.

21. pink habroló (válaszként erre: 1. - Gas015)
2019. júl. 18. 22:59

Nem muszáj visszamenni kontrollra,és ha a vényen vagy vényeken nem volt 3.vonalkód vagy kézzel írta az orvos akkor nem került fel a gyógyszer az elektronikus térbe,szóval igazából a háziorvos sem látja.Amennyiben felkerült a térbe,egy bizonyos idő után el is tünik onnan a nyoma, olyan mintha nem is lett volna.

Azért mindenképpen keress fel egy szakembert,mondjuk menj magánrendelésre,több szem többet lát alapon.Tudom nem szívesen fizet az ember magánúton,ha a szakrendelés ingyenes,viszont megvan ennek is az előnye,pl kérhered,hogy ne rakja fel a térbe a gyógyszered,sokszor kézzel írt vénnyel jönnek a gyógyszerárba,az meg,hogy mennyit vallasz be a háziorvosnak be az már a te döntésed.Lehet,teljesen más lesz a véleménye,és kezdetben javasol gyengébb idegerősítőket pl milgamma neurot,vagy citromfű vagy komlótoboz tartalmú készítményeket,vagy B vitamin komplexet esetleg B1 vitamin injekciót,tök sok lehetőség van.Érdemes felkeresni más orvost .Mielőbbi jobbulását kívánok ! :-)

20. 826302286d (válaszként erre: 16. - Mezei Virág)
2019. júl. 18. 22:36

Igen , pontosan .

Nem kellene ágyúval verébre lőni .


Ha nincs más megoldás ,és indokolt akkor szedni a gyógyszert.

19. df1e1c376c (válaszként erre: 11. - Vivo44)
2019. júl. 18. 20:53
Baromira orvosa valigatja. Valaki lazan felir valamit, ami epp eszebe jut, esetleg azt amelyik gyogyszergyarto ceg promotalja, vagy amitol jo penzert studyt akar irni, aztan a beteg le van szarva. Valaki meg csak nagyon sulyos esetben nyul szerekhez, inkabb terapiaval probal megoldast keresni.
18. df1e1c376c (válaszként erre: 8. - 9b10f3d7ff)
2019. júl. 18. 20:49
Ez tok altalanos mellekhatas az antidepresszansoknal. Ezek a gyogyszerek ugy mukodnek, hihy beadjuk, majd meglatjuk.
2019. júl. 18. 20:11

Szerencdés vagy, ha úgy érzed, nincs szükséged gyógyszerre, mert akkor tényleg nincs súlyos depressziód.

Egyébként aki vacakul van, az beszedi a gyógyszert, hogy jobban legyen. Szerintem a súlyos depressziós valóban jobb, ha nem vezet, de a pszichiáter nem hiszem, hogy elvetetheti a jogosítványát.

16. Mezei Virág (válaszként erre: 15. - 826302286d)
2019. júl. 18. 19:46

Tanácsokat is ad. Hátha javítana az állapotán. Érdemes kipróbálni.

Lehet vitamin, ásványi anyag hiány is az ok.

15. 826302286d (válaszként erre: 13. - Mezei Virág)
2019. júl. 18. 19:42

Szendi Gábort én is sokat olvastam.

Azok a történetek és tönkretett életek a nem megfelelő gyógyszerezéssel.

Ezzel nem azt mondom , hogy tagadjuk le a gyógyszer létjogosultságát.

2019. júl. 18. 19:25

"Legfőképpen, mert azt mondta a pszichiáter, hogy ilyen gyógyszerrel nem lehet vezetni és a jogsit se hosszabbítanák meg márpedig nekem ez nagyon fontos lenne."


Ki volt ez a szakbarbár, aki ekkora baromságot mondott neked? Adja vissza a diplomáját

13. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - Gas015)
2019. júl. 18. 19:21

Ezeket olvasd el, hátha kapsz jó ötleteket!

Ne veszélyeztesd az utakon a többieket!!

[link]

Depresszió

RxISK: Gyógyszerek, amelyek, depressziót, agitáltságot és öngyilkosságot okozhatnak

Ykelenstam: Szorongás, depresszió és a hisztamin

Hari: Téves-e mindaz, amit a depresszióról tudni vélünk?

Szendi Gábor: Hogy állunk a depresszióval?

Sukel: A gyulladás csökkenti a jutalmazó rendszer működését depresszióban

Szendi G: Mozgás és depresszió

Williams, C: Lehet, hogy a depresszió valójában gyulladásos reakció?

A csokoládé csökkenti a szorongást, a depressziót...

Boldogtalanság és evolúció

Depresszióipar

Depresszió és táplálkozás

Gyorséttermi ételek és finom pékáruk depressziónövelő hatása

A cytokinek szerepe a depresszióban: metaanalízis

A történelem előtti Prozac

Egy másik lehetséges út

Depresszió és testmozgás

SAMe: egy természetes "Jolly Joker" a depresszió kezelésében

Depresszió: vissza az okokhoz

A mediterrán diéta véd a depresszió ellen

Miért nem tartom a depressziót betegségnek?

Sok depresszió diagnózis megalapozatlan lehet, állítja egy vizsgálat

Betegség-e a depresszió?

12. keki70 (válaszként erre: 1. - Gas015)
2019. júl. 18. 19:07

Szia!


Ha nem szeded,még erősebbek lesznek a tüneteid,még rosszabbul leszel,depressziód-szorongásod-pánikolás felerősödik.És míg most ebből az állapotból próbálnak jobb állapotba hozni,hogy megfelelően tudd élni az életedet,a napjaidat és ne érezzed azt,hogy minden nap egy "túlélés",addig később a mélyből kell összeszedniük.Vedd komolyan,ne kockáztassál!


" A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és gépek kezeléséhez szükséges képességekre

- A gépjárművezetés, illetve a gépkezelés kerülése javasolt mindaddig, amíg nem tisztázódik, hogy miként hat Önre az ESCITIL."


Négy hét alatt kiderül,hogy hat a gyógyszer,ennyi időt hagyni kell neki.Megtapasztalod,hogy okoz-e valamilyen mellékhatást ill. nem.


Jobbulást kívánok!

11. vivo44
2019. júl. 18. 18:15

Szerintem pedig nagyon nagy a távolság a gyógyszeres kezelés és a terápiás kezelés között.

Ha egy pszichológus és a pszichiáter gyógyszeres kezelést javasolt, akkor az nem enyhe depresszió.

A kezeltnek pedig csak annyit, hogy több százezren vannak benne a rendszerben, majd kerülnek ki onnan, mert megoldást akarnak és nem a megoldáson is aggodalmaskodni.

10. 826302286d (válaszként erre: 9. - Fincsi5)
2019. júl. 18. 18:03

Nagyon keskeny az a vonal ,amikor már indokolt a gyógyszer.

Még mindig az a meglátásom, hogy kérje ki egy másik orvos véleményét is.

9. fincsi5 (válaszként erre: 7. - 826302286d)
2019. júl. 18. 17:48

De, nyugodtan. Csakhogy: elment pszichiáterhez, az elküldte pszichológushoz, ott teszt, és vissza a pszichiáterhez.


Ha ezek után írnak neki gyógyszert, én azt hiszem, szednie kellene.

8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Gas015)
2019. júl. 18. 17:41

Nem jól olvastad a gyógyszer tájékoztatót. Ez áll benne.

"A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és gépek kezeléséhez szükséges képességekre

- A gépjárművezetés, illetve a gépkezelés kerülése javasolt mindaddig, amíg nem tisztázódik, hogy miként hat Önre az ESCITIL."

Tehát, addig nem javasolt vezetni, amíg nem derül ki a gyógyszer hogyan hat az állapotodra, gondolom ez kiderül egy hónap alatt.

Viszont durva, hogy öngyilkossági hajlam alakulhat ki.

Azt olvastam, hogy egy közeli ismerős figyeljen, mennyire változik a jellemed, ha kell figyelmeztessen a negatív változásokról.

Összefoglalva,köze nincs a jogosítvány elvételhez.

Te és az orvos tudja miért kell ez a gyógyszer, de próbálj meg túrázni, sportolni, valami hobbit találni, ami a depressziódról tereli a figyelmet, azt nem merem mondani ne szedd mert talán családi halmozódás, és nem tudom mi okoz nagyobb gondot, ha beveszed, vagy ha nem.

Egy biztos, a sport, a mozgás pozitívan hat mindenkire, na és a jó barátok.

Fel a fejjel, légy erős!!

7. 826302286d (válaszként erre: 5. - Fincsi5)
2019. júl. 18. 17:34

Nem ,csak fórum inditójában írta ,hogy enyhe tünetekkel fordult az orvoshoz.

De igazad van ,nem kellett volna beledumálnom.

6. Amaunet (válaszként erre: 1. - Gas015)
2019. júl. 18. 17:34

Meg tudod ítélni, hogy mennyire súlyosak a tüneteid, amelyekkel az orvoshoz fordultál? Mert ha orvoshoz fordultál, akkor már elég súlyosak lehetnek - gondolom?

Ha a gyógyszer hatása, mellékhatása korlátozást jelent a vezetésben, akkor beszéld meg az orvossal, hogy keressen olyan gyógyszert, amivel vezethetsz.

Bár ez a te felelősséged, hogy mennyire vállalod be azt, hogy másokat veszélyeztetsz, ha a volán mögé ülsz.

Unokaöcsémet epilepszia miatt tiltották el a vezetéstől. Néhány évig szedte a gyógyszert és ma már vezet.

Hat év alatt téged is kikezelhetnek a depressziódból.


Jah! jut szembe a hírekben volt szó egy depressziós pilótáról, aki hegynek vezette a repülőgépet az utasaival együtt.


Én nem szeretnék veled egy úton közlekedni, míg meg nem gyógyulsz.

5. fincsi5 (válaszként erre: 4. - 826302286d)
2019. júl. 18. 17:31
Mert te tudod, milyen tünetei vannak?
4. 826302286d (válaszként erre: 1. - Gas015)
2019. júl. 18. 17:29

Én nem is értem ,enyhe tünetekkel miért írt fel gyógyszert?

Terápiával is megoldható.

Tényleg nem kötelező vissza menni a kontroll vizsgálatra.

Hat év múlva megmondod az igazat.

De ezt a dokit kerüld el nagy ívben.

3. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Gas015)
2019. júl. 18. 16:10
Ha nrm akarod, nem szeded be. 6 ev mulva meg mikor hosszabbitatod a jogsig, megmondod az igazat, hogy nem szedsz semmit. Nem kotelezo visszamnni sem. Kereshetsz masik pszichiatert, magad valaszthatsz pszichologust, ha terapiara akarsz jarni.
2. ariana (válaszként erre: 1. - Gas015)
2019. júl. 18. 16:07
Annak lesz következménye, ha mindent ilyen tragikusan fogsz fel.
2019. júl. 18. 15:55

Sziasztok!

26 éves fiú vagyok és enyhez depressziós/szorongásos problémák miatt naivan felkerestem egy pszichiátert. Utána elküldött pszichológushoz (Rorschach-teszt) és ma voltam a pszichiáternél kontrollon és hiába mondtam, hogy nem akarok gyógyszert szedni, felírt 2 doboz Escitil antidepresszánst. Anyám itthon kiborult, mert ő tudja milyen ha az ember függővé válik és én is eléggé sajnálom, hogy elmentem végül. Legfőképpen, mert azt mondta a pszichiáter, hogy ilyen gyógyszerrel nem lehet vezetni és a jogsit se hosszabbítanák meg márpedig nekem ez nagyon fontos lenne. Most az a tragikus helyzet van, hogy bekerültem az adatbázisba, mint alkalmazkodási/szorongásos/depressziós zavarral küzdő fiatal és megbélyegeztek annak ellenére, hogy közel se olyan súlyos a helyzetem. A kérdésem: ha nem megyek el kontrollvizsgálatra (nem szedem a gyógyszer) annak milyen következményei lesznek legfőképpen 6 év múlva, amikor majd a jogsit akarom hosszabbítani. Nem akarok visszamenni, mert lehet még jobban meg leszek bélyegezve, mint pszichés beteg és soha többet nem vezethetek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook