Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Antidepresszáns? fórum

Antidepresszáns? (beszélgetős fórum)


9. Super Woman (válaszként erre: 1. - Erz123)
2021. szept. 10. 02:03
Nem tudom, aktuális-e még a kérdésed, de hátha. Szerintem a pszichiáter + pszichológus a legjobb kombó. Én mindkettőhöz járok magánban, drága, igen, de jelentősen javított az életminőségemen. Ha van kedved, nyugodtan írj.
8. liliom10 (válaszként erre: 5. - Erz123)
2021. aug. 16. 09:36

Tornázz jó zenére, amit szeretsz ! A zene is terápia, tornával, tánccal pláne ! Minden nap fél óra elég.

A természet is segít, (kicsit tempósabb) sétával. A szellő, a a színek, a madárcsicsergés gyógyító hatású.

A munkahelyi, otthoni mászkálás nem fog segíteni, az nem mozgás.

A helyedben beszélnék egy pszichiáterrel is.

2021. aug. 16. 08:36
Sport. Kint a természetben. Mindenre gyógyír, ha nem is hiszed.
6. Amaunet (válaszként erre: 5. - Erz123)
2021. aug. 15. 20:10

Pedig az segítene. Önbizalomban, fogyásban, koncentrációban.


Igen, mamám is mindig ezzel jön, hogy mozog ő eleget. De az nem ugyan az.

5. Erz123 (válaszként erre: 4. - Amaunet)
2021. aug. 15. 19:03

Nem sportolok. Itthon néha tornázom, de mióta szorongok azt sem csinálom.

Egyébként a munkahelyemen sokat kell mászkálnom. Ott megvan a napi mozgás.

4. Amaunet (válaszként erre: 1. - Erz123)
2021. aug. 15. 18:37
És mit sportolsz?
3. globus (válaszként erre: 2. - Bichi)
2021. aug. 15. 17:58

Nálunk is így megy. Első alkalommal pszichiáter, aki felméri az állapotot, és ha nem vészes, ad elérhetőséget pszichológushoz. De előfordulhat, hogy gyógyszeres kezelést lát szükségesnek. Jó, ha a páciens jelzi, hogy hajlandó aktívan közreműködni pszichoterápiában.

Bármilyen hihetetlen, vannak, akik szívesebben kapkodnak be bogyókat, ipari mennyiségben.

2. Bichi (válaszként erre: 1. - Erz123)
2021. aug. 15. 17:55

Először egy pszichiáter, aztán majd ő meg mondja. Az hogy kinek mi válik be, az teljesen egyéni, abból nem lehet kiindulni. Mondjuk szerintem nem az antidepresszáns miatt híztál meg, elég sokféle van, és sokan is szedik hízás nélkül, de ez részletkérdés.

Bár a leírásod alapján nekek nincs szükséged semmire, csak egy kis önbizalomra, igaz nem is írtál le semmit, hogy mi a szorongásod oka...

2021. aug. 15. 17:40

Sziasztok!

Mióta az eszem tudom szorongtam. Voltak jobb és rosszabb időszakaim.

Gyógyszert kb.másfél, két évig szedtem még huszonéves koromban. Jól meg is híztam. Most középkorúként felerősödött a szorongásom. Gondolkozom, hogy elkezdjek e antidepresszánst szedni megint. Nem nagyon akarok, de a pszichoterápia túl sokba kerül és lehet nem is segítene. Ha a közeledő klimax miatti hormonzavar okozza, akkor nem fog segíteni. Olyan tanácstalan vagyok. Tudom ez az állandó bizonytalanság is valahol a szorongassal jár. Mindig más fizikai tünetem van, ami leköti a figyelmem es lehet rajta szorongani. Attól félek, hogy elér egy olyan szintet, amikor már dolgozni sem tudok. Mit tegyek? Pszichoterápia vagy gyógyszer? Kinek mi vált be?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook