Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Antibiotikum után mindenféleképp hüvelygomba? fórum

Antibiotikum után mindenféleképp hüvelygomba? (beszélgetős fórum)


2013. febr. 22. 14:03

A monural portól biztosan nem lesz hüvelygombád.


De ártani nem ártasz vele, ha van otthon Vitagyn C hüvelykrém, s utána használsz. Vagy egyéb tejsavas kúp.

11. mkjudit (válaszként erre: 10. - Cipy)
2013. febr. 21. 17:21
Ha elmúlik tőle ne szedj antibiotikumot, csak azért, hogy attól azt gondolod jobban kiölöd őket. Teljesen nem tudod őket kiölni csak ártasz a jó baciknak..
10. Cipy (válaszként erre: 7. - Mkjudit)
2013. febr. 21. 16:50
Hétfőn jelentkeztek a felfázás tünetei, és kedden én is vettem tőzegáfonya kapszulát. Aznap egyszerre négyet is bevettem, már csak hármat-hármat és tényleg használ, és folytatni is fogom. Csak, gondolom egy durvább baciölés nem árt.
9. Cipy (válaszként erre: 6. - PradaAngel)
2013. febr. 21. 16:49
Még első alkalom, de remélem, az utolsó is. Gondolom, ez a hűvös idő, de most már jobban odafigyelek az öltözködésre.
8. Cipy (válaszként erre: 5. - PradaAngel)
2013. febr. 21. 16:48
Hű, erről már hallottam, csak még nem jutottam el oda, hogy kipróbáljam, de már nagyon érik a dolog. Danone natúr jó erre a célra? :oD
2013. febr. 21. 16:40
Szerintem nem törvényszerű, hogy gombát kapsz, de ha hajlamos vagy rá akkor igen. Én nem merek semmi antibiotikumot beszedni, mert és tutira gombás leszek tőle. Felfázásra én mindig tőzegáfonya kapszulát szedek ( Dr. Tamasi vagy C-cran)attól mindig elmúlik. Torokgyulladástól félek ilyen időben mindig, mert arra még nem találtam alternatív megoldást!
2013. febr. 21. 16:38
A másik meg, ha esetleg visszatérő a felfázás (húgyúti fertőzés), szerintem látogass el a nőgyógyászhoz és vetess vele kenetet, mert onnan is átmászhat néhány baci, ami a problémát okozza. Nekem volt ilyen és évekig szenvedtem vele, mire végre a századik urológus eljutott idáig (hogy nem csak vizeletet kell nézni).
2013. febr. 21. 16:35
Ha az immunrendszered nagyjából rendben van, akkor még szélesspektrumú antibiotikumtól sem törvényszerű, hogy kijön a hüvelygomba. De ha aggódsz, akkor szerintem érdemes a Canesten kúra helyett natúr joghurtba mártott tampont feltenni néhány éjszakára (tudom, undorító), nagyon jó, természetes módszer a hüvelyflóra helyreállítására.
4. Cipy
2013. febr. 21. 16:27

De, Monural.

Csak máshol találkoztam olyannal, hogy valakinek kijött tőle, és nem akarok csöbörből vödörbe esni.

3. agis
2013. febr. 21. 16:22
jav. Monural
2. agis
2013. febr. 21. 16:22
Monzural por? Attol nem lesz semmi bajod., Nem szelessprektumu AB.
1. Cipy
2013. febr. 21. 16:21

Egyszer volt hüvelygombám eddig. (Le is kopogom...)

Most felfáztam, és az orvos felírt egy egytasakos antibiotikumot. Valami koncentráltabb, nem megy át minden szerven, hanem célzottan a vesék kiválasztják és a hólyagba kerül. Ezt azután írta fel, hogy mondtam neki, volt már hüvelygombám.

Ha most valami probiotikumot kezdek el szedni (mondjuk Lactiv), az segít a komolyabb megelőzésben, vagy érdemes Canesten kúrát kezdeni szerintetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook