Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Antibiotikum: beadjam vagy ne? fórum

Antibiotikum: beadjam vagy ne? (tudásbázis kérdés)


1 2
45. Sylvia81 (válaszként erre: 44. - Sylvia81)
2009. szept. 24. 11:55

Értelemszerűen az előbbiből kiindulva, a háziorvos se tudja...

A kiskönyvben valóban ott a helye, de üresen van hagyva.

Bár szerintem jobb lenne, ha mindenkinek megnéznék. Úgyse változik, viszont mennyivel nyugodtabb lenne az ember, ha tudná. Nem menne vele az idő súlyos esetben...

44. Sylvia81 (válaszként erre: 41. - Lengyelnehajni)
2009. szept. 24. 11:53

Hát nincs benne se a kiskönyvében, se a zárójelentésben. Direkt megnéztem az előbb...

Csak akkor nézik és tudják születéskor, ha vércsoport-összeférhetetlenség van. Én is csak ezért tudom az enyémet...

43. Sylvia81 (válaszként erre: 42. - Lengyelnehajni)
2009. szept. 24. 11:50

Az enyém beveszi az adagolókanálból, vagy az adagolópohárkából. Nincs választása! :D

Az egyetlen, amit nem tudok vele megitatni, az a Ca-Kid. Mondjuk az olyan bűn rossz, hogy nem csodálom.

42. lengyelnehajni (válaszként erre: 36. - Sylvia81)
2009. szept. 24. 08:46
Én a lányomnak a panadol és a nurofenben található szívókával adom a gyógyszert.Csak belenyomom a szájába és kész.
41. lengyelnehajni (válaszként erre: 39. - Blerka)
2009. szept. 24. 08:17
A gyermek kiskönyvébe is bent van,amibe az oltásokat kapja,és amikor megszületetta kórházi zárójelentésen is.Ja és háziorvos meg tudja mondani.Bent van a gyerek kartonjába.
40. Sylvia81 (válaszként erre: 37. - Blerka)
2009. szept. 23. 23:19

Nagyon köszi! A tieid is szépek. :)

Ágfalva is majdnem Sopron... :)

39. blerka (válaszként erre: 29. - F64f0d9a69)
2009. szept. 23. 22:25

Hülye voltam,hogy nem tettem el a papírt!

Lehet,hogy felhívom a vérellátót,hátha meg tudják nézni a gépben a vércsoportjukat!

Ki fogom próbálni a tej és a sajt elhagyását.

valahol olvastam,hogy előfordulhat,hogy a szervezet éppen azt az ételt kívánja,amitől szinte megbetegíti saját magát: a lányom imádja a sajtot és asztmás,a fiam a kakaót és örökké fülgyulladása van.

Utána fogok nézni a vércsoport-diétának,köszi az ötletet!

38. blerka (válaszként erre: 28. - Lengyelnehajni)
2009. szept. 23. 22:23

Nem biztos,hogy asztmás!

A lányomnak alig egy éves korában mértek vérből egy nagyon magas IgE-értéket,ami azóta sem jött elő,de a doki allergiára gyanakodott.Minden vérvizsgálat negatív lett utána.

Most csak megelőzésképpen kezdtük el a pipás asztmagyógyszert és mivel azóta nem volt hörghurutja,a doki azt mondta,ez valszeg asztma.De jövő héten visszük a gyerektüdőgyógyászatra is!

37. blerka (válaszként erre: 27. - Sylvia81)
2009. szept. 23. 22:19

Igen,soproniak vagyunk (de már nem sokáig,mert hamarosan költözünk Ágfalvára)

Az ügyeletre ált.hétvégén megyünk,akkor van gyerekorvos,és ha szerencsénk van,akkor a K.Ibolya ügyel,aki mindig belenéz a gyerek fülébe és megmondja,hogy be van -e gyulladva.A két legutóbbi látogatásunknál nem ő volt,másodszor én kértem volna meg a dokinőt,hogy kukkantson bele a fiam füléba-amúgy csak ezért vittük le-,de azt mondta,ő nem tud.Nem értem,miért olyan speciális dolog ez,ha egy sima iskolaorvos meg tudja csinálni..


Nagyon aranyos a kislányod!

36. Sylvia81 (válaszként erre: 34. - C8d7687b4c)
2009. szept. 23. 18:39

Mi most majdnem Zinnatot szedtünk, de arra azt mondta a doki, hogy csak 5 napig kell. És nekünk kiszámolta, hogy 1 adag pont elég.

De volt már olyan gyógyszer, amiből kiírt 2-t és mondta, hogy pocsék íze van, úgyhogy csak az egyiket váltasam ki, ha megeszi, és nem is allergiás rá (penicillin-érzékenység-gyanús a lányom, de szerintem nem az), csak akkor váltsam ki...

No persze ha nem ette volna meg, akkor kiír neki egy másikat. Na köszi! Úgy döntöttem, hogy meg fogja enni! :D

Egyébként szerencsém van a lányommal, legkésőbb 1-2 nappal a kezdet után hiszti nélkül veszi be a gyógyszereket...

35. f64f0d9a69 (válaszként erre: 34. - C8d7687b4c)
2009. szept. 23. 14:45
Orvost kérdezd meg, hogyan is gondolta!
2009. szept. 23. 13:05
én azt sem értem ,hogy legalább 5 és 7 napig kell adni az antibiotokumokat, ugye 3x5 ml vagy7ml, nekem már a 4. napon alig van benne ,hogy a francba adjam 7 napig ha csak egyet ír fel a dr
33. f64f0d9a69 (válaszként erre: 32. - Sylvia81)
2009. szept. 23. 13:02

A napocska is biztosan segített viszketni.

Az ásványvíznek semmi köze hozzá!

32. Sylvia81 (válaszként erre: 31. - F64f0d9a69)
2009. szept. 23. 12:56
Hihetetlen, de mióta hosszúnadrágos idő van, fele annyit se vakarózom... A bőröm folyton száraz, de akkor is az volt, mikor 3 liter vizet ittam naponta... :S Pedig csak ásványvizet iszom, menteset, és még váltogatom is!!!
2009. szept. 23. 12:48

Megvettem Dr. Peter J. D' Adamo : Az AB0 terv

Táplálkozzék helyesen, a vércsoportjának megfelelően című könyvet.

A mi családunkban bevált. Vércsoport szerinti vitaminunk is van :))

A viszketés sokszor ásványi anyag és vitamin hiány jele. Közelről ismerem. Aztán megvettem...

De gyors segítségnek kipróbálhatod az almaecetes fürdőt. Nekem elmúlt tőle a viszketés. Azért utána kend be a szokásos krémeddel!

30. Sylvia81 (válaszként erre: 29. - F64f0d9a69)
2009. szept. 23. 12:35
Szia! Hol tudok ennek a vércsoportos dolognak alaposabban utánanézni? Érdekelne. Pl. az is, miért akartam fél nyáron szétvakarni a lábaimat... Hátha így választ kapnék 1-2 dologra. Előre is köszi!
29. f64f0d9a69 (válaszként erre: 26. - Blerka)
2009. szept. 23. 11:58

Sajnos csakis vérvétellel lehet, de van ahol csinálnak gyors tesztet, mint a műtétek előtt.

1000 Ft körül van az ára.

Nem csak a tej, de a tejtermékek ártanak. A sajt nagy bajkeverő. Azért ez nem azt jelenti, hogy soha nem ehet, de próbáld meg mérsékelni a fogyasztást.

Az asztma meggyógyulhat tőle teljesen.De attól függ mit kell kerülni,hogy mi a vércsoportja.

Én az allergiákat hagytam el. Idén a parlagfű is csak ritkán támadott le. Ami ugye régen több hónapig tartott. Azt mondták ez örökre így marad és szedhetem a gyógyszereket.

28. lengyelnehajni (válaszként erre: 26. - Blerka)
2009. szept. 23. 08:43

Nálunk a kislányomnak az idén már 4-szer volt hörghurutja.

Hogy derül ki ebből,hogy az asztma?Apum asztmás,remélem ő nem lesz az.

2009. szept. 22. 23:45

Sziasztok!

Blerka, látom soproni vagy Te is! Mikor vittétek be az ügyeletre a fiadat? Mert ebben a csúcsszuper kórházban idióta ügyelet van: hétköznap nincs külön gyerekorvos, hétvégén is csak 8.00-20.00 között...

Még régebben mi is jártunk ott egyszer-kétszer, az 1. alkalommal Kataflam cseppet írt a felnőtt doki a 9hónaposomnak... A dobozra is rá van írva, hogy 1éves kor alatt nem adható... Szóval az ügyeletesekről ennyi, bár ez felnőtt doki volt, merthogy hétköznap este mentünk....



Félig idevág: most épp a XXI. századot nézem. Az előbb volt egy '89es bejátszás, tüntetésről. A táblán: "A tej élet, erő, szegénység!"

26. blerka (válaszként erre: 23. - F64f0d9a69)
2009. szept. 22. 22:27

Köszönjük a jókívánságokat!

Olvastam én is,hogy a tej nyálkaképző és rajtad kívül más is javasolta,hogy hagyjam el a tejet.

Ja,a kislányomnál asztmát állapítottak meg (nem a befulladós,sípolós fajtát,hanem azt,amikor a benyelt vírus egyből a légutakra megy,és hörghurutja lesz),lehet,hogy a tejhez is van köze?

A fiamnak középfülgyulladás,a lányomnak hörghurut a gyakori betegsége.

A vércsoport-diétát még nem próbáltam.A mandulaműtét előtt megnézték a vércsoportjukat a vérellátóban,de a papírt az operáló orvos kezébe nyomtam,Honnan deríthatném ki a vércsoportjukat?

25. blerka (válaszként erre: 22. - Erikpipi)
2009. szept. 22. 22:22

Mehettek volna oviba,de még egy évet maradtak a bölcsiben.

Azt hittük,ez az év nem lesz olyan beteges,mint az első,de aug.vége óta Levi másodszor beteg,Hanna először.

Kértem még egy beutalót EKG-ra, előtte kicsit a lelkükre kell beszélnem,hogy nem történik semmi rossz velük a vizsgálaton!


(amúgy mindenkinek mondom,hogy beadtam este is a köv.adag AB-t,meglátjuk,mire jutunk!)

24. blerka (válaszként erre: 21. - _kleo_)
2009. szept. 22. 22:19

Éppen a rizstej jutott eszembe,van is itthon,mert én is szoktam inni.

Megpróbálom elhagyni egy darabig,úgyis sokszor gondoltam már rá!De azért eléggé más az íze,mint a megszokott fehér "valaminek" (nem nevezném tejnek),biztosan lesz sztrájk!

A kislányom meg a sajtot imádja,a kakaóért nem is lelkesedik annyira,vele nem lesz gond!Joghurtot,ilyesmit szívesen esznek...

23. f64f0d9a69 (válaszként erre: 20. - Blerka)
2009. szept. 22. 20:17

Boldog szülinapot és jó egészséget kívánok a csemetéknek!

Ezt a vércsoportos dolgot tapasztalatból írtam.

Mióta a kis unokám megszületett,orvos neki is ajánlotta.

Éppen egy gégész!Akihez csak egy kis ellenőrzésre vitték a gyerkőcöt. Egészen meglepődtünk, pedig nekünk a környezetünkben több orvos is van aki ezt nagyon jól használja az egészség helyreállítására.

Jó lenne, ha egyre többen ismernék ezt az étrendet.

A tej nyálkaképző és így sok lesz a váladék.

22. erikpipi (válaszként erre: 19. - Blerka)
2009. szept. 22. 16:26

Ha komoly lenne a szívzörej,akkor semmi esetre sem hagyták volna annyiban. egy szívbetegségnek, ha komolyabb, mások a tünetek, úgyhogy ne aggódj. Azért időnként nem ártana egy kontroll.

Ovisok? Mennyi ideig voltak bölcsisek?

21. _kleo_
2009. szept. 22. 16:04
Igen, érdemes lenne megpróbálni elhagynotok a tejet pár hónapra, megnézni, hogy változik-e a középfülgyulladásra a hajlam. Tudod helyettesíteni rizstejjel, ha kakaónak készíted, talán észre sem veszik a különbséget. Mi tejet évek óta nem adunk a gyerekeknek, max. sajtot, vagy kefírt kapnak, kakaót rizstejből, macikávé helyett bio gabonakávét. A bolti dobozos utánzat mindennek nevezhető, csak "élet, erő, egészség"-nek nem. De sajnos tejnek se igen.
20. blerka (válaszként erre: 18. - F64f0d9a69)
2009. szept. 22. 15:12

Éppen Béres cseppet kapnak C-vitaminnal.Próbáltuk a Flavon lekvárt, homeopátiát (Echinacea,Schüssler-sók),Broncho-Vaxom port,semmi nem használt.

Gáz,de nem tudom a vércsoportjukat!

Viszont most néztem a zárójelentést a születésük után (éppen ma 3 évesek!),és a Hannában már akkor találtak streptococcus B-t,10 a 4-en csíraszámmal,ami szerintem nem olyan magas és nem csináltak ismételt leoltást.De mivel ikrek,mindketten kapták az AB-t 1 napos korukban,Levi feleslegesen,csak megelőzésként.Gyanítom,hogy ezzel nem tettek jót a gyereknek!

a tejet viszont tényleg szereti,néha két pohár kakaót is megiszik egy nap és én is olvastam,hogy a tej nem mindig "élet,erő,egészség"!

19. blerka (válaszként erre: 17. - Erikpipi)
2009. szept. 22. 14:54

Hát.éppen ettől félek!

Egy sima vírus lehetett,mert a fiamnak kutya baja!

Az ügyeletes gyerekorvos lehetett,de nem szakorvos.

Beadom neki az AB-t és legközelebb nem fog rá reagálni,amikor pedig kellene a gyógyszer!

Amúgy születésük óta szívzörejük van,egyszer elvittük őket szívUH-ra,de nem lehetett kiértékelni,mert végigsírta-hisztizte a fiam.Mi is félünk,hogy a sok láztól kikészül a szíve is!

18. f64f0d9a69 (válaszként erre: 16. - Blerka)
2009. szept. 22. 14:47

Adsz nekik gyerekvitaminokat?

Nekik is fontos a sok C vitamin.Az Echinacea pedig immunerősítő minden formában.

A sok középfülgyulladást a tej okozza legtöbbször. Érdemes utána nézni.

Legtöbb ilyen kisbeteg "A" vércsoportú.Esetleg "AB",de náluk nem a tej a főbűnös.

17. erikpipi (válaszként erre: 3. - Blerka)
2009. szept. 22. 14:38

Akkor bizonyára tévedett az ügyeletes orvos. Az ilyen betegségeket,mindig a szakorvos tudja jobban.

A tüszős mandulagyulladást a streptoccocus baktérium okozza,és ennek is a béta csoportja.penicilin tartalmú antibiotikumot szoktak felírni rá.

Szövődménye nagyon sokféle lehet, nagyon veszélyes a szívre, májra. Ha nem gyógyul rendesen, útóbetegségként, akár szívizomgyulladás, vagy vesetestecske gyulladás is lehet.

Azért gáz, hogy egy ilyen egyszerű betegséget nem ismert fel az orvos, és a mandulán nem létező tüszőket látott. ezek szerint, most egy egyszerű vírusos fertőzésre kaptatok antibiotikumot, amit normál esetben fel sem ír az orvos....

Antibiotikumot azért kell végig szedni,mert ha nem szedi be a felírt mennyiséget, a baktérium nem fog elpusztulni. De a ti esetekben nincs minek elpusztulnia. Ha pedig mégis bakteriális, és nem szeditek végig, akár rezisztencia is kialakulhat, és a következő fertőzésnél, már nem segít az gyógyszer.

16. blerka
2009. szept. 22. 14:33

Köszi mindenkinek a válaszokat!


Ezek szerint kénytelen vagyok beadni neki,de igazából nem is tudom,mi a baja!

Láza vas.óta nincs, az orrából nem folyik semmi,nem köhög,teljesen egészségesnek tűnik.

Normaflore-t adok neki mindenképpen!

Éva!Azt elfelejtettem megkérdezni,hogy rámehet -e a fülére,pedig éppen amiatt vittem a fülészhez.Ui.örökké középfülgyulladása van,ha bekap valami vírust,pedig kivették az orrmanduláját tavasszal.

Kleo!Nagy igazság van abban,amit írtál!Most esett le,hogy a gyerekorvos is mindig azt mondja,3 napot várni kell a lázzal,aztán jöhet az AB.!

Mi a 3.napon vittük az ügyeletre,akkor már csak hőemelkedése volt.Kiváncsi vagyok,mit látott a torkában igazából,mert a gyerek üvöltött,mint a sakál!

És mi lett volna,ha el sem kezdjük a gyógyszert?


Mindegy,a javaslatok alapján beadom neki az AB-t,köszi a segítséget mindenkinek!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook