Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Angyalok, égiek kísérik az életemet fórum

Angyalok, égiek kísérik az életemet (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
15043. 906015745b (válaszként erre: 15015. - Tumbo2)
2021. ápr. 27. 07:57

NEKEM IS VAN EMLÉKEM MÉG GYEREKKOROMBÓL DISZNÓVÁSÁGRÓL! NEM ÉPPEN POZITÍV!


ADDIG MÉG NEM VOLTAM VIDÉKEN, A SZÜLEIMMEL MENTÜNK LÁTOGATÓBA, AKKOR TUDTAM MEG, HOGY SZEGÉNY DISZNÓT LE AKARJÁK VÁGNI.


ELHATÁROZTAM, HOGY KIENGEDEM ÉJJEL, AMIT MEG IS TETTEM.


EL TUDOD KÉPZELNI, HOGY MIT KAPTAM IGAZ:))))))


KÉSŐBB MEG LETT A DISZNÓ, ÉS SAJNOS BETELJESÜLT A SORSA!

15042. 906015745b (válaszként erre: 15012. - Lolita2112)
2021. ápr. 27. 07:53

Lolita! Már mondtam, hogy nem gond, ha belecsicseregsz bármibe is, ahol én ott vagyok!


Kimondottam szeretem, ha mindenki ír mindenkinek és mindenhova, nem csak oda, ahol éppen megszólítják, mert az kötött és merev! Ha már beszélgetünk egy "asztalnál" akkor mindenki mindenhez hozzá szól!


Inkább arra kérek mindenkit, hogy beszéljen szóljon hozzá, ahová szeretne!


Csicsergős, Te pedig úgyis mindenhol ott vagy, és ez csodajó!


Igen tudom, hogy miért jöttél el! Ha megengedsz egy tanácsot, soha nem a miért a fontos, hanem, hogy meglépted, és léptél! Mindegy, hogy miért! Bátor voltál, és megértetted, hogy a két út közül, melyiket kell, érdemes választani. Mások azt hiszik, hogy ha félnek és nem hoznak döntést, nem fogadják el a kihívást, akkor jól döntöttek! NEM! A LEGNAGYOBB TÉVEDÉS, AMI LÉTEZIK! UGYANIS A NEM VÁLTOZTATOK SEMMIT SEMMIN, AZ AZ EGYIK LEGSÚLYOSABB DÖNTÉS, AMI LÉTEZIK! AZT VÁLASZTOTTAD, HOGY NEM HALADSZ, NEM VÁLTOZTATSZ, ÉS EZÉRT BENNE MARADSZ, SOK NEHEZÍTÉSSEL, ABBAN A HELYZETBEN, AMI MÁR SOK ÖRÖMET NEM AD! HOGY MIKOR JÖN ÚJABB LEHETŐSÉG, ÉS JÖN E AZ ÉVEK KÉRDÉSE, ÉS LEHET, HOGY OLYAN MÁR SOHASEM.


BÁTOR VOLTÁL, ÉS FELESLEGES MENTEGETŐZNI. AMIKOR A PANDÉMIA ELŐTT KINT ÉLTEM KÜLFÖLDÖN. AZ EGYIKNÉL MINDÖSSZE 10 PERCEN VOLT DÖNTENI, ÉS KÉT ALATT KINT KELLETT LENNEM! DÖNTÖTTEM ÉS KINT VOLTAM IDŐBEN. A CSALÁDOM IS AKKOR TUDTA MEG, AMIKOR MÁR KINT VOLTAM, HOGY ELJÖTTEM! ENNYI!


A PANDÉMIA ELŐTT KÖZVETLENÜL NORVÉGIÁBA VÁRTAK 1 ÉVRE! SAJNOS EZ NEM JÖTT ÖSSZE! AMIKOR AZ AJÁNLATOT KAPTAM KÉT PERCIG SEM GONDOLKOZTAM, MERT TUDTAM, HOGY ISMÉT EGY KIHÍVÁS! EZ AZ ÉLET LÉNYEGE! AKI FÉL, AZ SOHA NEM LESZ IGAZÁN BOLDOG! TE AZ LETTÉL NEM?


VOLT EGY SORSOD, VOLTAK UTAK ÉS ÉLTÉL VELE! BÁTORSÁGRA VALL.


A TENGERI HERKETYÜKET MELLŐZZÜK:)))))

15041. 906015745b (válaszként erre: 15010. - Asinel 75)
2021. ápr. 27. 07:44

Asinel !


Most megfogtál, de megpróbálom elmondani, hogy milyen volt! Azt hiszem, hogy grilles!


A csoporttal egy érdekes, de tündéri sütőde előtt álltunk meg, ahol már mindenki fogyasztotta csak én! A hátam közepére sem kívántam, mert azt hittem, olyan, mint itthon. Vacak és mócsingos! Ám az illata fenséges volt, majd az idegenvezető közölte, hogy ha idejön, ki nem hagyná!


Gondoltam megpróbálom, de majd hátra vonulok, és ha nem ízlik, akkor lesejtezem szép óvatosan!


Nos a kolbász egy nem túl nagyméretű, grillezett, azt hiszem picit inkább világosabb színű volt, és zsömlével adták + saláta! Rendkívül finom volt! Igy a végén "szégyenszemre" ismét beálltam a sorba és ettem belőle! Állítólag ott ez a legnépszerűbb finomság! Talán így ráismersz.


Hát azért most is kimennék, ahogy Milánóba sütikért, Törökországba a salátákért, a gyümölcsökért, és sorolhatnám. Szerbiában a fánk és forrócsoki!

Görögönél imádtam a pitát, de sok mindent!


Szóval sok helyen volt kedvencem!

Ha hiszed,ha nem, imádtam a csehek fánkját! Isteni és könnyű!!

15040. 906015745b (válaszként erre: 15011. - Lolita2112)
2021. ápr. 27. 07:34

Szia Lolita!


Örülök, hogy itt látlak:))) Igen Neked köszönhetően, most picit újra lendült a fórum! Hogy meddig lesz, azt majd meglátjuk, de őszintén örülök neki. Nekem mindíg az volt a fontos, hogy aki idejön jól érezze magát, és érezze azt a megfoghatatlan szeretetet, amit talán Te is érzel. Hogy kinél, hogyan jelentkezik ennek az érzésnek a tapasztalása, az egyén függő! Halottam már olyanról, hogy aki bejött, nézegette, könnyeket csalt a szemébe és végtelen szeretet érzett! Ezt jelezték Nekem.


Nos hát valahol ez a fórum tényleg angyalos, és vigyáznak is Rá!

15039. 906015745b (válaszként erre: 15010. - Asinel 75)
2021. ápr. 27. 07:31

Mint említettem, kevésbé szeretem a magyarkonyhát, mert nehéznek érzem! Amit kedvelek, a levesek, főzelékek, a tészta félék, és a könnyű ételek, pl. saláták.


Újra gondoltam sok ételféleséget, melyet ha meg is csinálok, sokkal diétásabbnak, illetve könnyebbeknek készítem el. Pl. nem szeretem a hagyományos rizseshúst, mert nekem nehéz és zsíros!


Átalakítottam és így már tökéletes, és családom is, barátaim és vendégeim, örömmel és szívesen fogyasztják!


Imádok ízesíteni, fűszert használni, ami szerintem remek.


Nézd, hogy a húsfogyasztás mennyire zavarja meg a rezgés szintet, azt nem tudom, nem vagyok benne kompetens, de nem hiszem, hogy így lenne, mert akik húsfogyasztok, azoknak is ugyanúgy sikerül magasabb dimenziókra ráhangolódik, mint annak aki vegetariánus. Egyébként a hús fogyasztás hiánya miatt, már viszont hallottam komoly betegségekről. Érdekes dolgok ezek.

15038. 906015745b (válaszként erre: 15009. - Asinel 75)
2021. ápr. 27. 07:25

Bár én nem szeretem a húst, de tudod, hogy az ember mindenevő, ezért a szervezetében szükség van azokra, amit a húst fogyasztása által nyer! Ezek is vitaminok!


Kannibalizmusnak semmiképpen nem érzem, mert ahogy sokan mondják is ez is a természet rendjéhez tartozik! Más kérdés, hogy lassan többen lesznek, akik a vegán ételek mellett voksolnak.

15037. 906015745b
2021. ápr. 27. 07:22

Szép reggelt Mindenkinek! Látom Lolita aktív lettél itt is, aminek nagyon örülök!


Milyen érdekes az élet, azért javasoltam, hogy olvasgasd, hogy könnyebb legyen a gyógyulás, vagy műtét előtti időszak, és lám beindult az élet ezen az Angyalos fórumon. Már nem is tudom, hányszor indul újra és újra, majd ismét elcsendesedik. Hogy van e még ehhez hasonló fórum azt nem tudom, de erre szerintem az égiek vigyáznak.


Most elérte az a célját, amit az indításakor szerettem volna, bejönni, beszélgetni mindenről, egy tea, kávé, vagy forró csoki mellett, ami persze jelképes! Akár este is.


Szeretettel köszöntök mindenkit, aki idejött, vagy idejön. Érezzétek jól Magatokat! Jó magam is jövök, amikor tudok, de gondolom Lolita kézben tartja a dolgokat! Sok puszi érte:)))

15036. lolita2112 (válaszként erre: 15032. - Asinel 75)
2021. ápr. 27. 02:58
ismetelten megintcsak azt tudom mondani/irni/,hogy egyetertek veled!ugy orulok,hogy ujra feleledt ez a forum,mert ugy magaval ragadja az embert es vhogy ugy atmelegiti az ember lelket az itt olvasottak!
15035. lolita2112 (válaszként erre: 15026. - Asinel 75)
2021. ápr. 27. 02:54
szia kedves asinel!minden egyes szavaddal egyetertek!
15034. lolita2112 (válaszként erre: 15025. - Tumbo2)
2021. ápr. 27. 02:53
en sem ettem sose kurtos kalacsot,nekem edessegnek a gyumolcsok tokeletesen megfelelnek!
15033. lolita2112 (válaszként erre: 15024. - Tumbo2)
2021. ápr. 27. 02:52
szia erzsike!a zsirt,azaz zsiros kenyeret nem szerettem en sem,de hasznalom viszont ha sutok vmit,,mint pl.bukta,kalacs ,mert sokkal finomabb zsirral elkeszitve,mint vajjal.mi annak idejen koran megtanultam fozni,mint te is.a kocsonya finom s lehethogy csinalok is jovo heten.
15032. Asinel 75
2021. ápr. 26. 21:47

Én úgy gondolom nem kell a paphoz szaladgálni gyónni, egyszerűen arra kell törekedni, hogy ne tegyünk olyat másokkal,amit nem szeretnénk, hogy velünk tegyenek és törekedjünk arra, hogy ne tegyünk olyat, amiről eleve tudjuk, hogy helytelen és ártalmas.


A hibák, ( bűnök) kiegyenlítésére pedig ott a karma törvénye, vagyis amint vetsz úgy aratsz. Itt már befigyel a reinkarnáció is.

15031. Asinel 75 (válaszként erre: 15030. - Janszi)
2021. ápr. 26. 21:22
Jajj, ennek még egyszer nekifutok🤔😁
15030. janszi (válaszként erre: 15029. - Asinel 75)
2021. ápr. 26. 18:34

Biztos kikapok,de nem baj,nem jártam még itt "nálatok"...Pont ma reggel ébredtem arra,hogy hová vezet a jelenlegi kiélés a szorgalmas munka helyett am blokk,és mellesleg az egyház kapcsán a bűntudat elfogadása és megváltása jutott eszembe,hogy ez meg minek?De arra jutottam rövid időn belül,hogy az egyház szolgája is ember,és emiatt gyarló,ám ha az Úrhoz szól,vagy róla beszél,vagy az Úr nevében szóla,akkor Ő addig feddhetetlen forrása az igének,így le kell vetkeznie emberi gyarlóságát az igehirdetés előtt,megbánva bűneit,ami alapján feloldozást nyer az Úrtól,így ismét szeplőtelenként szólhat az Úr-ról,az Úr nevében.

Remélem nem bonyolult,valahogy jött ez nekem reggel.

Nektek is vannak napok,ilyen napok,reggelek?

15029. Asinel 75 (válaszként erre: 15028. - Tumbo2)
2021. ápr. 26. 11:07

Valóban óriási szerencséje volt a lányodnak. Nagyon valószínű, hogy valami olyan erő vigyázott rá, ami ész érvekkel nehezen magyarázható.


A vallásnak, vagy vallásosságnak meg nem sok köze van sem az angyalokhoz, sem a szellemi világokhoz, mert azok attól függetlenül is léteznek.

Sok esetben inkább a bűntudatot erősítik az emberben.


Én sem vagyok vallásos, mert szerintem inkább korlátoz egy bizonyos szinten túl a valóság megismerésében.

15028. tumbo2 (válaszként erre: 15026. - Asinel 75)
2021. ápr. 26. 10:23
én nem vagyok vallásos,nálunk senki nem az,de mikor a lányomat elütötte egy autó,aránylag kevés sérüléssel megúszta,mondtam,rá valaki vigyáz.akkor mondta az nn.hogy repülhet valaki.hát ennyi részvétlenséget,cinizmust kevés emberben látni.
15027. Asinel 75
2021. ápr. 26. 09:54

Királyangyalok


Atlantiszi királyangyalok

Atlantiszban 144 angyalnak volt kitüntetett helye; az ő szerepük meghatározó volt a kontinens életében. Közülük is kiemelkedik a 12 királyangyal, akik segítették, irányították és tanították a királyokat, és együttesen fáradoztak azon, hogy a birodalomban azok az alapelvek, amelyek a harmónia, jólét és virágzás zálogai voltak, maradéktalanul megvalósuljanak. E 12 angyalt nem nevükön, hanem feladatkörük alapján szólították.

15026. Asinel 75
2021. ápr. 26. 09:50

Egyáltalán kik is azok az angyalok? Az angyal szó (angolul: angel. latinul: angelus) eredetileg atlantiszi szóösszetétel: "Ang": élet (az egyiptomi szimbólum, az Ankh - az élet kulcsa - szintén innen ered), az "El": Isten fénye. Szabad fordításban tehát "Élő Istenfény" vagy "Életet adó isteni Fény".


Gyermekkorunkból még emlékszünk az angyalokra. Ennek ellenére legtöbben a mesebirodalom képzeletvilágába száműzték őket.


Az angyalokkal való munkálkodás minden nehéz helyzetben megsegít, és semmi káros visszaütő hatása nincsen, valamint semmilyen más vallást nem sért. Aki az angyalokat szereti és tisztelni, becsben tartja, rossz ember nem lehet.

15025. tumbo2 (válaszként erre: 15021. - Lolita2112)
2021. ápr. 26. 09:02
kürtős kalácsot életemben nem ettem, nem nekem való.cukros,mázas,diós brr.
15024. tumbo2 (válaszként erre: 15020. - Lolita2112)
2021. ápr. 26. 08:58
véreshurkát mi nem szoktunk csinálni,senki sem szerette.visszaemlékszem talán 6 éves voltam,mikor egy kisvárosban laktunk.volt egy ól,abban egy disznó.de a hurka-kolbász zsírt mindig egy cigányasszony kapta.arra is emlékszem,hogy volt egy hosszú zöld asztal,tele kocsonyával.hogy milyen volt,arra már nem emlékszem,de nyolcadikos koromban finomabbat főztem ,mint ő.
15023. lolita2112 (válaszként erre: 15018. - Tumbo2)
2021. ápr. 26. 01:20
mikor otthon eltunk anyukam es anyosom mindig ellatott edesseggel igy en sem tudtam sutni es itt kint au-ban tanultam meg aztan.
15022. lolita2112 (válaszként erre: 15017. - Asinel 75)
2021. ápr. 26. 01:18
nos ezt sutok en is csutortokon mikor fiam jon haza,mert azt kert,en is megeszem orommel hisz kb par eve nem sutottem ezt.
15021. lolita2112 (válaszként erre: 15016. - Asinel 75)
2021. ápr. 26. 01:17

szia kedves asinel!igy igaz ez minden konyhaval.egy pelda ra.par eve elkezdtek arulni itt kurtos kalacsot es mondtak magyar suti es en megcsak soha nem is hallottam rola.nos google-ban beirva utana neztem es igenis magyar suti,de nem mindegtyik reszen persze magyarnak sutik ezt.a 2 konyha kiegesziti/olasz es magyar/de hogycsak olasz eteleken eljek nekem nem menne,de a 2 jol kiegesziti egymast.egy eteluket nagyon nem szeretek,az a paradicsomosteszta.ok,mert rengetegszer ettem,

1,olcso es nagyon gyors elkesziteni,ez nem lenne baj persze hisz tudjuk az egyszeru etelek nagyon finomak hanem

2,nalunk meg jeles unnepen ,mint pl,hazassagi evfordulo,szulinap is ez van biztosan mindenkinel.

15020. lolita2112 (válaszként erre: 15015. - Tumbo2)
2021. ápr. 26. 01:12
szia erzsike!rokonok eltek videken es en is emlekszek a disznoolesekre!azt a sok finomsagot!imadtam a vereshurkat amit az utobbi 30 evben sajnos csak 1szer sikerult ennem es akkoris beteg lettem tole.igaz en hibam volt,hogy miertis akartam en ezt a hurkat enni 40 fokban.tudom otthon Magyarban kapni even at bpesten ilyen disznosagokat,de nem vitt ra a lelek,hogy vegyek es egyek a rossz emlekem miatt,
15019. lolita2112
2021. ápr. 26. 01:09
sziasztok!orommel latom,hogy meg egy ismerosom is van itt,erzsike/tumbo2/.szeretettel koszontlek itt!
15018. tumbo2 (válaszként erre: 15017. - Asinel 75)
2021. ápr. 25. 15:19
én 69.buktát nem tudok sütni,a süteményekre is csak 40 éves korom után szántam rá magam,mikor a lányom kollégiumba ment.mondom,csak meg tudom csinálni.
15017. Asinel 75 (válaszként erre: 15015. - Tumbo2)
2021. ápr. 25. 12:58

Én 45 éves vagyok és nálunk is volt szinte minden évben disznóvágás. Annyira én nem szerettem sose, de az tény, hogy mindig sok finomság volt utána. Párja nincs annak a füstölt kolbásznak ,ami akkor készült.🙂


Én viszont a tészta féléket is nagyon szeretem, mamám isteni buktát tudott sütni.

15016. Asinel 75 (válaszként erre: 15013. - Lolita2112)
2021. ápr. 25. 12:49

Szia kedves Lolita. Igen, te valóban testközelből tapasztaltad meg milyen is az olasz étkezés, bár nyilván ott is ahány ház annyi szokás. Lehet én is bajban lennék, ha teljes egészében csak az olasz konyhára hagyatkozhatnék, de így a magyar konyhát kiegészítve nagyon jól tud esni egy egy olaszos fogás.


Örülök, hogy tetszik ez a fórum és én is csak bátorítani tudlak, hogy írj nyugodtan 🤗😘

15015. tumbo2 (válaszként erre: 15010. - Asinel 75)
2021. ápr. 25. 09:25
nem tudom,ki hány éves,de nekünk a disznóvágás öröm volt.volt bőven hús,aztán tartósítottuk,már ahogy lehetett ,füstölve,vagy zsírban sütve.mit is ettünk,a babot utáltam,buktát és társait szintén,maradt a zsíros kenyér.meg a talkedli,egy falatot nem tudtam megenni.
15014. lolita2112
2021. ápr. 25. 09:16
mara elkoszonok toletek,mert megyek vissza.helyesbitve folytatom a forum olvasasat.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook