Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angolul, de hogyan?Manhattan nyelviskola? fórum

Angolul, de hogyan?Manhattan nyelviskola? (tudásbázis kérdés)

1 2
5. 04d410066e (válaszként erre: 2. - Burkuska)
2010. jan. 1. 21:03
Én egyébként nyelviskolában tanultam, még nagyon régen. De nem az a lényeg, hogy melyik nyelviskolába jársz, hanem hogy milyen tanárhoz kerülsz. (Két nyelvből van Rigó utcás középfokúm, az egyik az angol.) És ha egy kicsikét beszélsz már angolul, nem baj, ha csak nagyon-nagyon kicsit, érdemes külföldiekkel beszélgetned, mert ott rá vagy kényszerülve, hogy valamilyen módon kifejezd magadat, és megértsd a másikat. Én így tanultam a legtöbbet. :)
4. Burkuska (válaszként erre: 3. - 04d410066e)
2010. jan. 1. 21:03

Szia!

Köszi a választ!Mindenképpen csoportos oktatásra mennék így kezdőként.Majd nyelvvizsga előtt tuningolok tanárnál:)

Priviben leírod a nyelvsuli nevét?Köszönöm a tippeket!

3. 04d410066e (válaszként erre: 2. - Burkuska)
2010. jan. 1. 21:01

Nekem van egy barátnőm, aki angol nyelvtanár. :)

De tanít nyelviskolában is. Ha gondolod, szívesen megadom az elérhetőségét, ő nagyon jó, imád angolt tanítani. Hogy magán, vagy csoportos, az egyrészt az időbeosztásodtól függ, másrészt hogy egyedül szeretsz-e jobban tanulni, vagy csoportban.

Másik, amit ajánlok neked, hogy ha már egy kicsit tudsz angolul, könyvesboltban lehet kapni ún. short stories könyveket, amikben híres regények vannak röviden, könnyített formákban. Teljesen kezdő színttől középhaladóig vannak a regények kategorizálva. Abból nagyon sokat lehet tanulni. Ill. azt, hogy nézz (az elején magyar felirattal, később, ha már megy egy kicsit, angol felirattal) angol nyelvű könnyű vígjátékokat, ilyesmit, amit valószínű akkor is megértenél, ha egy kukkot sem értenél a szövegből. Így nagyon sokat lehet tanulni pluszban. :)

A másik pedig, hogy a nyelvtanuláshoz szerintem kitartás és eltökéltség kell mentálisan, mert pl. meg kell tanulni rengeteg szót, ami unalmas, de szükséges. :)

2010. jan. 1. 20:54

Sziasztok!


Teljesen kezdő angolos vagyok.Érdekelne,hogy ki milyen módszerrel sajátította el a nyelvet?

Manhattan nyelviskoláról hallottatok Budapesten?

2010. jan. 1. 20:53
Angolul, de hogyan?Manhattan nyelviskola?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook