Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angoltanár vs. nyelvtanfolyam. Vajon mind anyagilag, mind tudásilag melyik éri meg jobban? fórum

Angoltanár vs. nyelvtanfolyam. Vajon mind anyagilag, mind tudásilag melyik éri meg jobban? (tudásbázis kérdés)

11. csgybzs (válaszként erre: 5. - Érdeklödő88)
2012. dec. 11. 09:44

Én nemrég csináltam meg egy egy hónapos szuperintenzív tanfolyamot 5x5 órásat, iszonyú sokat fejlődtem és az órák kb 450 Ft-ra jöttek ki.

A tanár nagyon jól képzett volt, kb 8-10 ember, beszédcentrikus órák. Nagyon élveztem.

Magántanárt még nem próbáltam, de ha "ütni" kell a tanuláshoz, akkor inkább azt ajánlom.

10. Zsú1965 (válaszként erre: 4. - 5674644b5d)
2012. dec. 11. 09:34

Én németet és angolt is abszolút nulláról kezdtem (a suliban még oroszt tanultam), nyelviskolában sehol sem tudtak velem mit kezdeni. Nekik az a kezdő, aki már tanult valamennyit, csak elfelejtette.

Nulláról magántanárral érdemes, legalábbis nekem ez a tapasztalatom.

2012. dec. 10. 22:13
Én magántanárhoz járnék.
8. Érdeklödő88 (válaszként erre: 7. - 9d7907a17a)
2012. szept. 11. 08:58
Nagyon köszönöm a hosszú választ! :)
2012. szept. 11. 08:54

Ugyan nem Budapesten, de pár hónappal ezelőtt ezt a dilemmát én végig játszottam.

A nyelviskola vezetője régi jó ismerőse a páromnak, így némi engedménnyel 30000Ft-ra jött ki egy hónap. Kb. 10 fős lett volna a csoport. Hetente háromszor három óra (két szünettel). Tanfolyam megkezdése előtt eldöntendő, hogy délelőtt vagy délután és hétfő/szerda/péntek vagy kedd/csütörtök/szombat.

Ha közbe jön valami, akkor lehet jegyzetet szerezni a csoport tagjaitól, de másik csoportba nem lehet beülni pótolni. A délelőtti és délutáni időpont sem átjárható, stb. Amelyik óra valami miatt kimarad, azt is ki kell fizetni, mert ugye havi díj van.

A magántanárnál 60 perces egy óra és 2500Ft-ba kerül. Ráadásul célirányosan szaknyelvi nyelvvizsgára készít, merthogy arra van szükségem.


A magántanár mellett döntöttem. Addig amig alapoztunk, hetente háromszor jártam, így kb. 30000Ft volt egy hónap. Tehát annyi mint a nyelviskolában, de itt egyedül vagyok, csak velem foglalkozik és nincs lehetőségem linkelni, mint csoport esetében. Most már csak hetente kétszer járok, finomítani és beszélni. Ez a felállás viszont megköveteli tőlem, hogy itthon előre dolgozzak. Tehát foglalkozom annyit vele mint amikor hetente háromszor jártam, csak kevesebbe kerül.


A nyelviskola saját könyve benne lett volna a nyelviskolás díjba, a magántanárnál megbeszéltük, hogy melyik könyv lenne a legoptimálisabb és azt vettem meg, munkafüzettel 5500Ft volt. A hozzá kapcsolódó hanganyagot megvette a tanárom, mondván hogy azt később másnál is tudja használni.


Azóta saját kiváncsiságomtól vezetve szereztem még be három könyvet, akcióban kb. 5000Ft-ért. Szótáram régebbről volt, mert nyelviskolával már próbálkoztam egyszer tizenévesen.


Bocs ha kicsit hosszú lett.

6. Judit36 (válaszként erre: 4. - 5674644b5d)
2012. szept. 11. 08:52

Ennek ellent kell,hogy mondjak.

Minden esetben hatekonyabb, ha az oktato kizarolag egy max ket emberrel foglalkozik egyszerre.


A forumkiironak pedig az arakkal kapcsolatban annyit, hogy tanfolyamok barmi aron :), magantanar pedig 1200-1500-tol folfele.

Judit

2012. szept. 11. 08:48
és árban ezek hogy alakulnak?
2012. szept. 11. 08:44
Ha 0-ról indulsz, akkor szerintem jobb a nyelvtanfolyam, egy bizonyos szint felett viszont jobb a tanár, mert a nyelvtanulás alatt fokozatosan kiderül, hogy mi megy jobban és mi kevésbé és így célirányosan tudtok tanulni.
2012. szept. 11. 08:43

Szia!


Szerintem ha tanárhoz jársz jobban jársz. Ő csak veled, a te tudásoddal és igényeiddel törődik, nem tart fel a sok lemaradt ember illetve te sem érzed magad lemaradtnak ha van jobb nálad a csoportban. Beszélni ugyanúgy tudsz vele is. És ő még időben is igazodni fog hozzád.

2012. szept. 11. 08:39

Sziasztok!


Arra a kérdésre keresem a választ, hogy mind anyagilag, mind tudásilag melyik éri meg jobban!

Legfőképpen beszélni akarok jól megtanulni, de a nyelvvizsga sem hátrány!

Kérlek segítsetek! :)

2012. szept. 11. 08:37
Budapest - Angoltanár vs nyelvtanfolyam?!?!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook