Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Angolpólyát hol vegyek? fórum

Angolpólyát hol vegyek? (tudásbázis kérdés)


2012. nov. 16. 10:28
Igen, tényleg a sima pólyára gondoltam a leírásotok szerint :). Köszönöm a segítséget mindenkinek!
11. Zizisicc (válaszként erre: 6. - Érzéki)
2012. nov. 16. 10:16

Áááá, akkor sima pólyát keresel, nem angolt! :o)))

Gyereke válogatja, hogy beválik-e vagy sem. Van olyan baba, aki a születés után pár napig, hétig jobban érzi magát, ha szorosabban be van csomagolva, mert úgy érzi magá biztonságban, de van olyan is, aki már újszülöttkorától igényli a nagyobb mozgásteret. De a pólya az első esetben is kiváltható azzal, ha egy plédbe bugyolálod be.

Viszont, ha kicsi a baba, vagy az anyuka az elején kicsit bizonytalanabb, akkor a szoptatáshoz szokták használni a pólyát, mert úgy jobb tartást ad a babának. De ez is megoldható úgy, hogy egy kispárnára fekteted a babát, és egy vékonyabb pléddel körbetekered, míg szoptatsz.

Szóval, nem létkérdés a pólya, helyettesíthető. És a kórházak sem ragaszkodnak már hozzá hazaadáskor. Vigyetek rugit, overallt, egy vastagabb babaplédet, és a csecsemősök majd ügyesen "bepólyázzák". A mózessel tökéletes lesz. :o))

2012. nov. 16. 10:11

Az angolpólya és a pólya nem egy.

A vastag, kemény tartású, elől három helyen megkötős a sima pólya. Az angolpólya vékonyabb anyagból készült. Olyan, mintha egy kising alja hátulról meg lenne hosszabbítva. Azt kell előre véve a gyerekre ráhajtani és hátul megkötni. Sokáig használták kórházakban, de nagyon macerás.

Te szerintem a pólyáról írtál. Én sem vagyok nagyon oda érte, mert ahhoz képest, hogy mennyi ideig használod túl drága. Ráadásul, ha autóval viszed haza (márpedig legtöbben így teszünk, tettünk), akkor nem is tudod a gyereket bekötni a gyerekülésbe. (Anélkül a rendőr megbüntet és nem utolsó sorban nem is biztonságos.)

Ha csak hazavitelhez kell a pólya én nem ajánlom. Van olyan bundazsák (50-es mérettől lehet kapni), hogy lábközépen ki van alakítva a babahordozó biztonsági övének a helye. Ez praktikus, meleg és kényelmes is.

Ha viszont otthon is használni akarod, akkor nagyon jó szolgálatot is tud tenni. Ha például koraszülött a baba még nagyon sokáig helyettesítheti az anya pociját. Az én kisfiam pl. hasfájós volt és csak úgy tudtam elaltatni, hogy pólyában ringattam el és így észrevétlenül le tudtam rakni az ágyba, nem kelt fel rá.

9. weberkitti (válaszként erre: 6. - Érzéki)
2012. nov. 16. 10:07
Akkor te rendes pólyára gondolsz, nem az angolra. Az angol nagyon praktikus altatáshoz, nálunk a kórházban abban vannak a picik. NAgyon jó mert nincsenek gúzsbakötve, mint a keményebb társaiban. Szerintem a gyereknek a legjobb, ha te tartod a kis hátát fejét, és nem egy idegen anyag. Én pl. nem szeretem a babákat pólyában fogni. Szerencsére barátnőim is tudják, és nem veszik zokon, hogy ha az én kezembe kerül a pici, akkor én kiveszem belőle, még akkor is, ha ő még nem merte! :D
8. Cucicsillag (válaszként erre: 6. - Érzéki)
2012. nov. 16. 10:04
Igen, inkabb a felesleges kategoria, ma mar sokkal praktikusabb holmik vannak. Magamtol en sem vettem volna:)
7. Zizisicc (válaszként erre: 1. - Érzéki)
2012. nov. 16. 10:01
Angolpólyára gondolsz vagy a rendes pólyára?
2012. nov. 16. 10:00
Lehet hogy én sem veszek, mivel utána olvastam ki miben hozza haza és nekünk is van mózesünk, ezenkívül jó meleg kezeslábasaink, meg minden.Csak mivel olyan jó tartást ad, gondoltam beszerzek egyet, de lehet hogy felesleges.
2012. nov. 16. 09:53
Szia! Szerintem a pólya nem igazán kényelmes egy párnapos babónak. Mi mózesban hoztuk haza, bár nyár közepe volt.
4. Cucicsillag (válaszként erre: 2. - Szafaripók)
2012. nov. 16. 09:45
Talca tojas,.... Ez joooo XD
3. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Érzéki)
2012. nov. 16. 09:44

En eleinte nem gondoltam polyara, de rokonsagbol kaptunk egyet ajandekba, nem is a hazahozatalhoz, hanem az azt koveto idoszakra ajanlottak,hogy biztonsagosabban foghassuk meg a picit. Sztem vatyeran nezz korul vagy vmelyik has.oldalon vagy itt az aprohirdetesek kozott, haaatha:)

Sok boldogsagot!

:)

2012. nov. 16. 09:43

Szerintem a pólya nem praktikus, de persze kinek mi jön be. Az én fiam egyébként is nagy volt a pólyázgatáshoz...:)

Mi 3 funkciós babakocsit vettünk, annak a hordozójában hoztuk haza a gyerkőcöt. Meg persze jól felöltöztetve...:)Párom úgy vezetett, mintha egy tálca tojás lenne az anyósülésen!:)))))))

Nekem személy szerint nagyon tetszenek ezek a puha anyagból készült (plüss-szerű) kezeslábasok, az még praktikus is a hordozóba... Mi tavasszal vittük, szóval mi nem "vehettünk" ilyet...

2012. nov. 16. 09:39

Sziasztok!

37 hetes kismama vagyok. A picit úgy gondolom hogy angolpólyában hoznám majd haza a kórházból, de nem vettem még. Van valakinek alig használt eladó? Illetve Ti miben hoztátok/hoznátok haza a picit?

Köszi! K.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook