Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angol tanulás 2-3 év alatt fórum

Angol tanulás 2-3 év alatt (beszélgetős fórum)

14. moonlight13 (válaszként erre: 13. - Fisica)
2013. jan. 22. 21:03
Nem tudtam, változnak az idők ezek szerint! :)
13. Fisica (válaszként erre: 11. - Moonlight13)
2013. jan. 22. 19:50
a Rigó utca az Origó
12. moonlight13 (válaszként erre: 10. - Fisica)
2013. jan. 22. 19:05
Nem arról van szó, hogy nem sokat ér, ő érzi kevésnek. Egyébként meg dícsérik a nyelvtudását.
11. moonlight13 (válaszként erre: 10. - Fisica)
2013. jan. 22. 19:04
Nem tudom, milyen az ITK Origó, én a Rigó utcai angolt írtam, ami tudtommal a legelismertebbek egyike.
10. Fisica (válaszként erre: 8. - Moonlight13)
2013. jan. 22. 17:54

"Az ITK Origó vizsga túlnyomó többségében akadémikus, a valós nyelvhasználattól fényévnyi távolságra levő idealizált nyelvet követel"


Ezek alapján elhiszem, hogy nem sokat ér a nyelvvizsgája az ismerősödnek odakint. Sok helyen el se fogadják ezt a nyelvvizsgát, mert komolytalannak tartják, attól függetlenül, hogy milyen a követelmény.


Egyébként fél év alatt is simán meglehet tanulni egy nyelvet ha kellő odafigyeléssel és energiával tanuljuk.

2013. jan. 22. 17:22

Köszönöm a válaszokat!:)

Fél év szerintem kevés ahhoz a szinthez, hogy az ember megfelelően boldoguljon kint. 2 év múlva végzek. Utána egy kis meló, már amennyiben lesz. Most is dolgozom. Szóval addig tervezem a tanulást.

A tippet köszönöm, fogok venni miniregényt.:)

Bármilyen más tapasztalatot, tanácsot szívesen fogadok!:)

8. moonlight13 (válaszként erre: 7. - Kismanó86)
2013. jan. 21. 20:00
Fél év? Tanultál Te nyelvet? Egy ismerősöm kint van, felsőfokú Rigó utcai angollal, és azt mondja, hogy nagyon kevésnek találja!
7. Kismanó86 (válaszként erre: 1. - Bibuba)
2013. jan. 20. 23:22
Ne hülysékedj, 2-3 év? Szerintem ami kintre kell, ahhoz egy félév elég, a többit majd ott.
2013. jan. 20. 16:49
Szerintem sikerülhet.
2013. jan. 20. 15:56

A legfontosabb a kezedben van, és az pedig a MOTIVÁCIÓ.


Némi kitartás, és eléred az álmod, ez nem kérdés. Más okosságok pedig csak mellékesek már.

4. 0e83a78045 (válaszként erre: 1. - Bibuba)
2013. jan. 20. 15:49

nekem ismerőseim 4 hónap alatt napi 8 órában tanulták,és középfokút tettek le.

1 év?gondolj bele,napi 10 szót megtanulsz,van egy min 3500 as szókincsed.Mivel valamennyit ha nem használod elfelejted.én magamba tanulom,és nagyon hasznosnak tartom az OXFORD által kiadott mini regényeket.800 ft a könyvesboltban,remek tanuláshoz,direkt erre van.1-6 os szintű.1 év alatt szerintem ha nem sokat foglalkozol vele,akkor is megvan a középfokú.

Londonnal kapcsolatban meg az a véleményem,hogy xar.3szor voltam bent a városban.este valóban szép,de barcelonához de főleg párizshoz köze nincs,meg se közelíti,de még pest is szebb.ha beakarsz menni múzeumokba vagy látványos helyekre,nyisd ki jó tágra a pénztárcád.ha ott akarsz élni,még aznap kapsz ilyen 1000 fontos melókat,amiből tény,megélsz,még talán marad is valamennyi,de nekem szúrta a szemem a rengeteg náció.

2013. jan. 20. 15:31

Ha szorgalmasan taulsz gyorsan megtanulhatod.

Az én angol tanárom mesélte, hogy munkanélkülieknek tanított angolt. Ők soha nem tanulták a nyelvet, fél év után letették az alapfokú nyelvvizsgát, 1 év után pedig a középfokút. Szóval nem lehetetlen válllalkozás:)

2. b486c9cf7d (válaszként erre: 1. - Bibuba)
2013. jan. 20. 15:22
Igen, siman es mindenkeppen menj ki, ha van ra lehetoseged.
2013. jan. 20. 15:19

Kölyökkorom óta minden vágyam eljutni Londonba. Idén kezdtem a főiskolát, és még nem tanultam angolt. :/ Általános iskolában nem tanították, középiskolában pedig a tanár semmit nem csinált, szó szerint. :(

Arra gondoltam elkezdek angoltanárhoz járni, és a szokásos ház körüli teendők mellett(plusz a tananyag) ráhasalnék az angolra. Alapvető dolgokat tudok közölni angolul, néha-néha filmeknek kisebb részletét is megértem, mert gyakran nézek feliratosan filmeket.

A kérdésemre nem lehet konkrét választ adni, de mindenképpen szeretnék véleményeket olvasni.

2 - 3 év alatt elsajátítható megfelelő szinten az angol? Egy közeli ismerősöm által könnyedén kijuthatnék Londonba. Mivel ez az egyetlen olyan életcélom, amiről ha eszembe jut, hogy nem sikerülhet, a rosszullét kerülget, úgy érzem muszáj mindent megtennem érte.

Rengetek dolognak utána néztem a neten, ami segíthet a tanulásban, már csak a tanár hiányzik, aki remélhetőleg hamarosan meg lesz.


Sokat írtam, lehet, hogy el sem olvassátok.:) Remélem tudtok hasznos tanácsot adni!

Előre is köszönöm!

Manyi:) (Nem Bibuba vagyok, csak használhatom a profilját.)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook