Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angol nyelv elsajátítása, de hogyan? fórum

Angol nyelv elsajátítása, de hogyan? (beszélgetős fórum)

2010. jan. 12. 20:05

Sziasztok!

Abban tudnátok segíteni,hogy honna tudnék zene szövegeket letölteni.

Mert hátha úgy jobban megy a szavak gyakorlása. Nem tudom van e olyan oldal,hogy fent van a szöveg és maga a szám is, esteleg a dal fordítása is,hogy tudjam majd ellenőrizni.

Ebben kérném a segítségeteket.

Előre is köszönöm és további szép estét mindenkinek!!!

12. cicmic87 (válaszként erre: 11. - Dandika70)
2009. dec. 28. 20:11

Szia!

Köszönöm szépen a segítségedet!!!

Utánazékek!!

2009. dec. 28. 11:42

Van egy oldal ahol nagyon jó leckék vannak.

www.5percangol.hu

Különböző szintű feladatok, kis cikkek vannak fent. A nyelvtant is nagyon egyszerűen magyarázza el. Sok hanganyag van a leckékhez.

Szerintem nagyon klassz.

Van egy magazinuk is. Az ehhez tartozó hanganyagot is innen lehet letölteni. Fel lehet iratkozni hírlevélre és akkor küldik is az új feladatokat. Nekem ahogy van egy kis időm akár munka közben is, ránézek egy-egy leckére. Mindig megragad egy-két új szó.

10. 07c4794583 (válaszként erre: 9. - Cicmic87)
2009. dec. 27. 19:27

ez így kicsit nehéz, mert én csak olyan filmeket szeretek nézni, amit filmként is jónak tartok, pl képtelennék lennék végigülni egy titanicot, ergó egy csomó filmet ebből a kommersz kategóriából nem láttam. azt biztosan tudom mondani, hogy a brit akcentust sokkal nehezebb megérteni, még nekem is gondot okoz egy film, tehát amerikai filmeket javaslok.

amit én egyben letöltöttem és végignyomtam a barátommal, az a komplett született feleségek sorozat angolul, de magyar felirattal. lehetőleg olyan lejátszóval nézd (pl BSplayer) a gépen, amiben van lehetőség jóó nagyra állítani a feliratot és nem kell hunyorogni hozzá.

de ha téged nem szórakoztat a született feleségek, akkor nézheted bármelyik sorozatot, amelyiket szereted, mondjuk egy South Parkot azért sokkal nehezebb megérteni, próbálkozhatsz a Jóbarátokkal, vagy nemtom, miket szeretsz, nekünk még a 24 jött be nagyon, mint sorozat, de abban viszont kevesebbet beszélnek, mert sok az akció ugye, de gyakorlásnak jó.


filmből nagyon szeretem a george clooney filmeket angoltanulás céljából, a pasas elképesztő tisztán beszél. próbáld meg az Ocean's 11-t például, bár nem árt, ha láttad előtte magyarul, mert ugye a sztoriban van csavar is...


talán legelső próbálkozásnak azt mondanám, tölts le egy olyan filmet angolul, amit nagyon szeretsz és szinte "kívülről tudsz". az a legjobb, mert tudod, hogy mikor ki mit fog mondani.

9. cicmic87 (válaszként erre: 8. - 07c4794583)
2009. dec. 27. 19:05

Szia!

Köszönöm a biztatást!

Tudsz filmet ajánlani amiben könnyű megérteni az anol szöveget?

8. 07c4794583 (válaszként erre: 6. - Cicmic87)
2009. dec. 27. 18:56
hát nem is elsőre fog menni, ez hosszú hónapok alatt alakul ki, tessék feliratot olvasni hozzá, meg megnézni ugyanazt a filmet többször. olyan, mint a sport. nem holnapra nőnek ki az izmok, és az eleje a legszarabb :) kitartás! :)
7. 07c4794583 (válaszként erre: 4. - Cicmic87)
2009. dec. 27. 18:55
én amíg egyetemista voltam, harmadáron tanítottam angolt. jöttek is a tanítványok dögivel. egy csomó tehetséges angol szakos fiatal van, aki igenis tud tanítani (meg egy csomó béna is, pár óra alatt kiderül, tudtok-e együtt dolgozni és haladni.)
2009. dec. 27. 18:54
Nézek angolul filmet,vagyis próbáltam,de csak 1-2 szó amit értek,vhogy nagyon bot fülem van.
2009. dec. 27. 18:53
azt nem is mondom, hogy angolul olvasni (neten is), angol szövegű zenét hallgatni, utánanézni, mit jelent a szöveg, megtanulni a számot, ha szeretsz énekelni (és elviseli a család:Ddd), tehát legyen az angol HASZNÁLVA napi szinten és nem ELŐVÉVE heti kétszer x percre.
2009. dec. 27. 18:52
Elfelejtettem írni,hogy sajnos nem tehetem meg,hogy tanárhoz járjak,aki 45 percért 4000 Ft-ot elkér!!!
2009. dec. 27. 18:52
Kizárólag a magántanár hozott eredményt, plusz a rendszeres (heti 2-3) feliratos filmnézés, eleinte magyar felirattal, később angollal. Az aktív szókincsnek ugyanis a folyamatos használat a titka. A heti 2x45 perc pedig nem az...
2009. dec. 27. 18:51
én fordítva vagyok, nekem a szavak maguktól megmaradnak(mindig is jól ment pl a verstanulás) de a nyelvtant sehogy sem értem meg nem vagyok logikus tipus hanem inkább vizuális
2009. dec. 27. 18:50

Sziasztok!

Nekem az a problémám,hogy már régóta tanulom az angolt,de nem megy. Egyszerűen a szavak nem maradnak meg!!

Segítségeteket szeretném kérni,hogy aki magától elkezdte tanulni,neki milyen módszerrel sikerült és hogyan?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook