Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angol mellé melyik másik nyelve(ke)t célszerű tanulni az alábbi helyzetben? fórum

Angol mellé melyik másik nyelve(ke)t célszerű tanulni az alábbi helyzetben? (beszélgetős fórum)


21. 03e8385f6c (válaszként erre: 1. - Agi03)
2011. dec. 19. 05:52

Miért nem tanulsz szláv nyelvet vagy kínait például?

Van élet az unión kívül is, bár sokan azt hiszik az a jövő - de ott Oroszország és Kína felé újabban elég érdekes dolgokat látni, nem?

20. timycat (válaszként erre: 19. - 5239d91094)
2011. dec. 18. 13:54
persze; lehet belemagyarázás; csak anno az orosz (orosz származású is volt és tanított még angolul és németül) tanárnő is felhívta a figyelmet, hogy na ez hasonlít az olaszra, ez a németre... végül is mindegy könnyebb volt megjegyezni
19. 5239d91094 (válaszként erre: 18. - Timycat)
2011. dec. 17. 23:00

szerintem nem hasonlítanak :)

Akkor azt is lehet mondani, hogy az olasz a törökhöz hasonlít, pl: bagno, ascensore...

18. timycat (válaszként erre: 17. - 5239d91094)
2011. dec. 17. 21:48
Pl az egyik alap a gyümölcslé (dzsúz) oroszul cok; olaszul succo
17. 5239d91094 (válaszként erre: 16. - Timycat)
2011. dec. 17. 21:01
Például? Nekem így hirtelen egy sem ugrik be :)
16. timycat (válaszként erre: 15. - 5239d91094)
2011. dec. 17. 20:57
nem nyelvtani, pusztán szavakbeli hasonlóságok
15. 5239d91094 (válaszként erre: 14. - Timycat)
2011. dec. 17. 14:21
Miféle hasonlóságokat fedeztél föl olasz- orosz között ? Mert én semmit :)
14. timycat (válaszként erre: 12. - Agi03)
2011. dec. 17. 13:12

Ez jó kérdés; franciául nem tanultam nem tudom a két nyelv közötti hasonlatosságot/különbséget/keverhetőséget megítélni.

Amúgy szerintem nem keverednek; én angol-német vonalon "futok" felsőfokú szinten; olaszul, oroszul makogok; utóbbi kettőt soha sem kevertem, noha meglepő hasonlóságok vannak a két nyelvben.

Angol-németet néha van hogy bekeverem a szavakat-nyelvtant sosem(szerintem azt nem is lehet), de főleg írásban van az, hogy basszus tudom hogy van ez angolul, de németül hogy is? Szóban valahogy nem keveredik nálam

13. Agi03 (válaszként erre: 11. - B486c9cf7d)
2011. dec. 16. 21:47

Angolul már beszélek, felsőfokúm van, és napi szinten használom. Tehát azt már "nem tanulom", csak használva szinten tartom...


Ami nyelvet már megjelöltem, az talán a francia, és még az mellé keresek egy másikat, hogy két nyelvet tanulnék párhuzamosan. Tehát még egy nyelven gondolkozom, hogy melyik lenne célszerű, esetleg egy egészen másik nyelvpáron, amit az angol mellé tanulnék.

12. Agi03 (válaszként erre: 10. - Timycat)
2011. dec. 16. 21:44
Nem áll fenn az a veszély, hogy a franciát keverném az olasszal? Most franciából alapfokon vagyok, és az olaszt nulláról kezdeném (ha azt választanám). Vagy ez csak tévhit, hogy valaki kever két nyelvet?
2011. dec. 16. 21:26

Szerintem ahogy irtad a nyelveket, mindet, sorban...

Vagy az alapjan fogsz dolteni itt ki, mit mond?

10. timycat (válaszként erre: 5. - Agi03)
2011. dec. 16. 21:05
Hát akkor a francia a tuti; én mellé az olaszt választanám; az szinte "ragad" az emberre.
9. Ami.
2011. dec. 16. 20:58

jajj,irigyellek titeket.Én is szeretnék nyelveket tanulni,időmből kitelne,de nem tudok nekikezdeni.Inspirálhatna h könnyebben boldogulok majd,munkalehetőség stb,de valahogy nem.

Ti hogy csináljátok?

8. Agi03 (válaszként erre: 7. - Vberni01)
2011. dec. 16. 13:55
Angol mellé akarok két másik nyelvet, amelyek közül a németet mellőzném. :) De köszi a válaszodat, és irigyellek, hogy neked bejött a német. Nekem angol után nem. :)
7. vberni01 (válaszként erre: 1. - Agi03)
2011. dec. 16. 13:31

Német, angol

Nekem ez a kombi jött be. A német nyelvtana után az angolé gyerekjáték.


Ráadásul ezt a két nyelvet általában mindehol beszélik. (kv. Ukrajna, Oroszország, és Olaszországba és úgy vettem észre, hogy eléggé lusták nyelvtanulás terén, de eddig mindenhol így vagy úgy megértettek.)

6. 5239d91094 (válaszként erre: 5. - Agi03)
2011. dec. 16. 13:05
Nekem speciel nem okozott gondot két nyelv párhuzamos tanulása. Bár olyan nyelveket tanultam, amiket hát nem lehet összekeverni : angol- orosz, majd olasz- német.
2011. dec. 16. 12:48

Köszi az eddigi gyors válaszokat!


Az biztos, hogy az egyik nyelv a FRANCIA. Mert az érdekel is, hasznos is, még ha nehéznek is tűnik. De az angol sem volt könnyű a kezdetek kezdetén...


Így a francia mellé melyik másik nyelvet lenne ajánlott tanulni? Illetve lehet/célszerű úgy felvenni egy másik nyelvet is, amit nulláról kezdek, és a franciával párhuzamosan tanulmnám úgy, hogy franciából már alapfokon (vagyis nem nulláról indulva) tartok most? Gondolom, így már nem keverném úgy, mintha pl. két nyelvet kezdenék egyszerre teljesen a nulláról... :)

2011. dec. 16. 12:43

Szerintem tanulj egy latin és egy szláv nyelvet. Vagy kínait, ha van hozzá szorgalmad.

Én is beszélek nyelveket mindhárom nyelvcsaládból ( germán, latin, szláv) és egész európában , söt világon elboldolgulok.

Személyes tapasztalatom, hogy az olasz nagyon könnyü, nem bonyolult a nyelvtana, mint a németnek. Ha beszéled az olaszt, akkor megérted a spanyolt és az írott franciát is.

2011. dec. 16. 12:41

Franciát tanulnám! Utána olaszt. Franciával többre mész az EU-ban!

Én is egyszerre tanulom az angol+franciát,sok sikert:)

2011. dec. 16. 12:39
olasz jó!
2011. dec. 16. 12:37

Most jelenleg magyarul és angolul beszélek. Angolból van felsőfokú képesítésem, angoltanárként és fordítóként dolgozom.


Közben elvégeztem egy számítógépes szoftverüzemeltetői tanfolyamot (nem a laza 2-3 hónaposat!), amiből jelenleg van egy középfokú szakképesítésem. Ezen a téren autodidakta módon képezem magam tovább. Weboldalak készítésével akarok foglalkozni.


De szeretnék nyelveket tanulni, mert úgy érzem, csak az angol nem elég. Illetve érdekel maga a nyelvtanulás is. Viszont nem tudom, hogy ezzel a háttérrel melyik nyelvbe lenne érdemes belekezdeni?


Melyik úton érdemesebb elindulni?


A) Megtanulni még két EU-ban fontos nyelvet, ami a német és a francia?


B) Megtanulni olaszul, spanyolul vagy skandináv nyelveket?


C) ha ezek egyike sem, akkor merre folytassam az utat nyelvtanulást illetően?



(Németet tanultam, érettségiztem is belőle, DE hányingerem van, valahogy nem születtem arra, hogy azt tanuljam...többszöri nekifutásra alapozom ezt, személyes élményem.


Franciát itthon tanulgattam már egyedül, most kb alapfokon vagyok belőle. Sokkal jobban érdekel mint a német, csak nehezebbnek tűnik, de érdekel. Olaszul, spanyolul soha nem tanultam még.


Lehet esetleg két nyelvet egyszerre tanulni - francia + egy kisebb nyelvet? Kisebb nyelvekből melyiket lenne célszerű?)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook