Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angol beszédfejlesztés - Hogyan fejleszthetném a beszédkészségemet? fórum

Angol beszédfejlesztés - Hogyan fejleszthetném a beszédkészségemet? (tudásbázis kérdés)

20. Katicabogaram (válaszként erre: 19. - Sort)
2011. jún. 26. 15:20

Igen, suli miatt két hónap.

Még van jó pár év a suliból, nyaranta kiakarok menni, utána meg meglátom majd mi lesz.

Ismerősökhöz megyek, ők már kint vannak egy ideje, remélem tudnak segíteni.

Te mióta vagy kint? Mit csinálsz?

19. Sort (válaszként erre: 17. - Katicabogaram)
2011. jún. 26. 13:00

Wow, nem mondod? :DD

Akkor szomszédok leszünk. Na itt tényleg multikulturális a lakosság. -Azért néha fehér embert is látni az utcán.- :D

Miért csak 2 hóna? Mész vissza suliba? Hogyan jössz? ügynökség, vagy ismerőshöz, vagy magadnak intézel mindent?

18. Fille (válaszként erre: 16. - Katicabogaram)
2011. jún. 26. 09:08
Akkor ha hazajösz ne hagyd elfelejtődni :) jó utat!
17. Katicabogaram (válaszként erre: 15. - Sort)
2011. jún. 26. 08:46
Most látom, hogy Wembleyben vagy, oda megyek én is :)
16. Katicabogaram (válaszként erre: 15. - Sort)
2011. jún. 26. 08:45

Londonba megyek, tehát lesz keveredés, de segítségem is lesz.

2 hónapra megyek csak. Akkor kb. mire belejönnék haza is jövök :)

Már az is pozitívum lenne, ha bátorságot kapnék a beszédhez, szerintem ez is nagyon visszahúz.

15. Sort
2011. jún. 26. 00:46
Nem tudom, hova mész külföldre, de egy kettőre bele fogsz jönni, úgy hogy észre sem veszed. Eleinte még görcsösen figyelsz a metrón a 'Next station is...' kezdetű mondatokra, aztán már olvasás közben is tudatosulnak benned ezek, és ehhez csak pár hét kell. Az egyetlen nehézség az lehet, ha erősen multikulturális területre mész, ahol sok nemzet fiai a legkülönfélébb akcentusokkal beszélik az angolt. A másik amire rájössz majd, hogy amit az iskolában tanítanak, annak nem sok köze van a mindennapokban beszélt nyelvhez. But no worries mate, you'll get it, speakin' English will be as easy as ABC for you. :-)
14. Katicabogaram (válaszként erre: 13. - B486c9cf7d)
2011. jún. 25. 21:45
Feliratot nem használok, mert olyankor csak arra figyelek, a hangra nem igazán.
2011. jún. 25. 21:35
Angol felirattal is nezd a filmekeg, akkor olvasod es hallod is, hgy mit mondanak. Segiti a szovegertest.
12. Katicabogaram (válaszként erre: 11. - Fille)
2011. jún. 25. 19:16

Azért azt gondolom annyira nem vészes, csak bátortalan vagyok inkább :)

Folyamatosan angolozok, beszélgetek magamban :), nézek filmeket, csak hát így visszajelzést nem kapok....

11. Fille (válaszként erre: 10. - Katicabogaram)
2011. jún. 25. 19:10
hát akkor sok sikert. de mindenképpen kezdj addig még vmit az angol tudásoddal, ne adjanak el :)
2011. jún. 25. 19:06
2,5 hét múlva megyek külföldre, ott rá leszek úgy is kényszerülve, csak gondoltam előtte beindítok valamit. Köszönöm a válaszokat!
9. Fille (válaszként erre: 5. - Katicabogaram)
2011. jún. 25. 18:49
akor a 2,5 hetet kell intenziven. sajnso nem tudok olyat akivel szóban tudnál beszélni.... csak ha tanárral szerződsz le...
2011. jún. 25. 18:12
ja most látom 2.5 hét? attól nem várnék csodát
7. 07c4794583 (válaszként erre: 6. - Katicabogaram)
2011. jún. 25. 18:12

Én azt javasolnám, tegyél ki egy hirdetést az ELTE angol szakának épületében, hogy harmad-negyedéves diákot keresel mondjuk skype-os gyakorlásra.


Ezek a diákok már elég jól tudnak, én is tanítottam egyetemista koromban, és sokkal olcsóbbak, mint a profi tanárok. A skype-olás kényelmes is, nem kell senkinek sehova menni.

2011. jún. 25. 18:10
Még valaki?
5. Katicabogaram (válaszként erre: 4. - Fille)
2011. jún. 25. 17:45

Köszi a választ!


Tanárhoz már nem megyek, mert 2,5 hétig lenne rá időm. Esetleg tudsz olyan oldalt ajánlani, ahol tudnék valakivel angolul beszélni online?

2011. jún. 25. 17:35
Kell vki akivel egy rövid ideig tudsz beszélni angolul.egy tanár, vagy aki nagyon jól beszél angolul. heti 1-2 alkalommal másfél órára elmenni, szépen szituációkból felépiteni a beszélgetést, de az első perctől az elköszönésig mindent angolul, rákényszerülsz és gyakorolsz. hozzászoksz, és menni fog. kb 10-15 alkalom alatt sokat fejlődhetsz. nekem van olyan tanitványom aki a 3. alkalom után már az idegeimre ment, m lett önbizalma, és szórakozott állandóan angolul. :) szóval müködőképes technika ha a nyelvtan és a szókincs meg van. ezt csak gyakorlással lehet. egyedül nem. persze segit ha szoktál magadban megbeszélni dolgokat. érdemes erőltetni az angolul gondolkodást, m a beszéd előfeltétele h nem magyarul gondolkodsz mikor angolul kell beszélned, hanem angolul.. sok sikert!
2011. jún. 25. 17:30
Nézek filmeket is angolul
2011. jún. 25. 17:30

Sziasztok!

Hogyan fejleszthetném a beszédkészségemet?

Írásban minden jól megy, a nyelvtan ok, viszont a beszéd nagyon lassan megy, és a megértéssel is vannak azért gondok.

A gond, hogy először fordítom magamban magyarra, majd a válasz előtt angolra. Na ezt hogyan tudom magamból kizárni?

2011. jún. 25. 17:28
Angol beszédfejlesztés

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook