Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Angliában vagy Magyarországon érdemes a GYES-t igényelni? fórum

Angliában vagy Magyarországon érdemes a GYES-t igényelni? (tudásbázis kérdés)


11. arrival (válaszként erre: 10. - Pinkvanilia)
2014. aug. 27. 23:15
Nincsmit :)
10. pinkvanilia (válaszként erre: 9. - Arrival)
2014. aug. 27. 22:29
Ez nem hangzik tul biztatoan :( Ugy erzem hogy megiscsak az itthoni rendszer a legbaratibb, marmint legalabb ebben a kerdesben. Koszonom a segitseget!
9. arrival (válaszként erre: 1. - Pinkvanilia)
2014. aug. 27. 22:20

Angliaban a gyerek 9 honapos koraig kapsz gyest, ezt is erdemes figyelembe venni. Utana meg van 3 honap fizetetlen szabadsag, majd a 12. honaptol vagy visszamesz dolgozni, vagy bucsiut intesz a munkatol.

A 9 honap utan heti 20 font a csaladi potlek.

Ezen kivul vannak kulonbozo segelyek, de ezekehez minimum egy ledolgozott ev kell.


Valamint a terheseket nem irjak ki tappenzre hacsak nincs valami nagy gond, itt a 8. honap vegeig dolgozni kell, fizikai munkat ugyanugy, mint szellemit.

8. pinkvanilia (válaszként erre: 6. - Adali)
2014. aug. 27. 22:00
Igen, En is igy szamolgattam, de hat jovo szeptember meg olyann messze van. A parom jo lehetoseget kapott, En felsofoku vegzettsegu vagyok, 2 diplomam van. 2 eve vagyok itt bejelentve, es ezt sajnalom eldobni, marmint amiatt, hogy akkor sokat kell meg varjunk a teherbe esessel :)
2014. aug. 27. 21:55
itthon az első 6 hónapban tgyás van, csak utána jön a gyed 2 éves korig, majd aztán a gyes
2014. aug. 27. 21:54
Szia, itt kint kell minimum fel eves munkaviszony hogy minimalisat kapj, de jobb az egy ev! Tehat en azt mondom a babaprojektet ne a kikoltozeshtol tedd fuggove. Ha szamolsz, januar kikoltoztok, keresel es talalsz munkat (nem tudom milyen kepzettsegu vagy milyen konnyen talalsz majd) szamoljunk marcius aprilis, egy ev azt jelenti hogy kb jovo szeptemberben tudsz leghamarabb terhes lenni, hogy meglegyen a munkaviszonyod...
2014. aug. 27. 21:54

Az ottani szabályt nem tudom.

Az itteni meg le van írva az Oep honlapján, tök ugyanazt tudnám leírni, azt meg minek.

2014. aug. 27. 21:47
Persze lehet mas szemszogbol is nezni. Egyszeruen gyereket szeretnenk, es az O erdekeben nem mindegy mennyit tolthetek vele az elso evekben, es mennyibol.
2014. aug. 27. 21:47
De legalább előre gondolkodik, nem utólag sivalkodik. Ez inkább pizitív.
2014. aug. 27. 21:41
Hát, ez így tényleg projekt :)
2014. aug. 27. 21:14

Anglia-Magyarorszag gyes kerdes? Baba projektet mikor kezdjuk szerintetek?

Sziasztok! 2 eve van bejelentett munkaviszonyom itthon, de januartol Angliaba koltoznenk. Nem tudom hogy mikor kezdjunk a baba projektbe? :) Hogyan jarnek jobban? Ha meg itt teherbe esek, es innen kapom a gyest, es kozben kikoltozhetnenk nyugodtan Angliaba. Vagy elobb keressek ott munkat, es varjam meg azt az idot amikor gyesre lehetek jogosult? Egyaltalan hany hetestol mehetek gyesre itthon, vagy kint? koszonom a valaszokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook