Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Angliában tanulna.... fórum

Angliában tanulna.... (beszélgetős fórum)


1 2
33. Zsolty (válaszként erre: 32. - MelisUK)
2009. nov. 10. 11:32

Ha jók az információim akkor ők nem tanulnak geometriát sem.Szerintem lövésük sincs hogyan kel kiszámolni a henger térfogatát.Az tény,hogy az életben nem sokat használjuk.De azért jó kis agytorna.Nekünk a suliban volt szakmai számítás nevű óra.Megtanultuk,hogy hogyan épül fel egy étel eladási ára.Én meglehet soha nem használom majd de van egy kis tudás amihez tudok nyúlni.Ugyan ez az irodalom vagy nyelvtan.Akár a kémia.Ezek szerintem Shakespeare-n kívül más írót nem is ismernek.A barátnőm jár nyelvsuliban és a "tanár" közölte velük,hogy az angol nyelvtant ő sem ismeri ezért ne is kérdezzék.Ezért persze fizet.És kérdem én,Milyen "tanár" az aki ezt így kijelenti,és mit tanult akkor ő ezelőtt 15 évvel ezelőtt????Én aki diszlexiás vagyok azért tudok egy-két helyesírási szabályt elméletben,amit persze nem tudok használni gyakorlatban.


Az én tanácsom még mindig az,ha nem csak "az Angliában tanultam" miatt akar kijönni a lányod hanem tudásszomja van akkor ide ne nagyon engedd ki.De persze ez csak az én véleményem még mindig.

32. MelisUK (válaszként erre: 30. - Zsolty)
2009. nov. 9. 11:19

No de ezeket a dolgokat általános iskolában tanultuk, eddig csak eljutnak a britek is.

Bár tény, hogy sokan azt se tudják lemérni, hogy mekkora egy szoba területe, de még azt sem, hogy mekkora egyáltalán egy oldala.

Kevernek-kavarnak össze-vissza a mértékegységekkel, nem értem mi a fenének kell ide láb, hüvelyk meg stb, mikor fogalmuk sincs hogy hogy mérjék le a szoba egyik oldalát.

Azt se tudják, hogy mennyi egy kiló, hiába itt is lehet kilós cukrot venni, az egy literrel sincsenek tisztában, pedig sok tej bizony itt is egy liter, vagy fél liter, persze van nagyobb is, de mindig rajta van, hogy hány liter és nem könnyebb megjegyezni, hogy pl 1 liter, nem pedig azt, hogy 1 egész akármennyi pint?

Lövésen nincs, hogy pontosan miket tanítanak az iskolákban, de azt tudom, hogy olyan, mint házi feladat az szinte ismeretlen fogalom, heti 1x max 1,5 órányi házit adnak fel...

31. Zsolty (válaszként erre: 29. - MelisUK)
2009. nov. 5. 17:25

Mi béreljük a cellát.Amikor beköltöztem 2 bárszéken kívül más nem volt.Már eléggé belaktuk,sőt néha kicsinek tűnik.A "gyerek" szerencsére még kicsi de ha megnő kiköltözik.Nagy a kert és van hol rohangálnia.

Mi nem nagyon tervezzük az itteni vásárlást mert a páromnak van egy lakása otthon nekem meg befektetésem.Ha minden jól megy akkor ez itt csak egy átmeneti állapot.


De a gyerek türelmetlen,mennem kel.ennek a cipők látják kárát.

30. Zsolty (válaszként erre: 28. - MelisUK)
2009. nov. 5. 17:14

a tanfolyam olyan önképzés volt.Egy kis alap a hobbimnak.

Nekem jól esett amikor egyszer egy kolléga számológéppel számolt egy raklap cuccott.Nekem sikerült fejben amíg ő egyszer rontott és újra kiszámolta.Ez annak köszönhető,hogy régen a matektanárom nem engedte a számológép használatát egyszerű számításokhoz.Az agy olyan,ha keveset használod keveset teljesít később.

És hogy haszontalan?Most készítek a "gyereknek" házat és jó lett volna tudni menyi anyag kel hozzá.Sajnos nem jutott eszembe a kiszámolásának módja ezért Pitagoraszt meg kellett keresnem a netten.Ez nem volt jó érzés.Mert már tanultam.

29. MelisUK (válaszként erre: 27. - Zsolty)
2009. nov. 5. 17:12

Az biztos, itt aztán minden skót büszke arra, hogy skót. :D A hagyományoknak nagyon fontos szerepe van, épp ez az, ami végett rengeteg túrista jár ide, mert őrizve vannak a tradíciók.

Városa válogatja az időjárást, mi Dundee-ban élünk, itt nagyon kellemes az időjárás, Edinburgh 1 óra kocsival, gondolom ott is hasonló lehet még.

Nyáron itt sokkal jobban lehet barnulni, mint pl Cipruson. Éltem ott fél évig és mondhatni kifakultam. Hiába sütött a nap, nem ért semmit.

Itt bezzeg egy fél nap alatt úgy le lehet égni, ha nem kenem be magam naptejjel...

Mi most veszünk épp lakást, egy nagyon jó környéken sikerült találnunk, két hálószoba, nappali, fürdő, konyha ebédlő résszel, hall és a hallból a padlásra is föl lehet menni, ahová még lehet pakolni plusszban. Le van szigetelve, újak az ablakok és a bejárati ajtó, a fürdő szintén új és nem tudom felétek hogy szokás, de itt minden marad a lakásban, ami kell, azaz beépített tűzhely, páraelszívó, hűtő, mosógép, bőr ülőgarnitúra, tv, tv állvány, dohányzó asztal, elektromos kandalló, függönyök, lámpák, stb. Lehet, hogy ez az itteni emberek lustasága, de nekünk nagyon jól jött. :D

28. MelisUK (válaszként erre: 26. - Zsolty)
2009. nov. 5. 17:04

A fotós tanfolyamod bekerül az önéletrajzodba, ergo nem kidobott pénz, újabb munkalehetőségek nyílnak meg előtted. Az pedig, hogy úgy érzed, hogy nem tanultál semmit, az a magyar oktatási rendszer végett van.

Valójában totál fölösleges annyi mindent tanulni, mint amennyit tanultunk, erre már a magyarok is rájöttek, ezért "amortizálják" oly lelkesen az oktatás színvonalát. A brit rendszer viszont úgy vélem túl kevés, valahol a kettő között kéne megtalálni az arany középutat.

27. Zsolty (válaszként erre: 25. - MelisUK)
2009. nov. 5. 17:02

Szerintem mert ott van hagyományőrzés.Itt nem sok "angolt" látsz.

És tényleg süt a nap felétek?A párom az eső miatt nem akar Skóciába költözni.NA meg persze mi nagyon jó helyen lakunk.Egy farmon találtunk egy kis házrészt.

26. Zsolty
2009. nov. 5. 16:58
Visszatérve az alap témához.Én jártam 2 évet fotós tanfolyamra ami fizetős volt.Elég gyenge volt.Most azt mondom,hogy kidobott péz amit otthagytam.
25. MelisUK (válaszként erre: 22. - A1baa7edcc)
2009. nov. 5. 16:55

Jobb időjárás, rengeteget süt a nap. (Legalábbi itt nálunk fantasztikus az időjárás, persze mondhatni városonként változik.)

Kevesebb ember, tisztább levegő, családiasabb légkör, gyönyörű tájak, rengeteg látnivaló, a helyi whisky, a skót dudások felvonulásai, a skót szoknyában látható férfiak, stb. Biztos van előnye Angliábak is, de én soha nem költöznék oda.

Persze itt is ugyanúgy rengeteg a drogos és az alkoholista, itt is vannak nagyvárosok, de valahogy mégis más.

24. Zsolty
2009. nov. 5. 16:54
Én Kecskemétről jöttem ami az alföld otthon.Mindig is szerettem a hegyeket.Itt a környéken nem sok szépet látni.Ha túrázni akarunk legalább 90 mérföldet kel autóznunk.Erdő se sok van.Szeretem az eső utáni friss levegőt ami leírhatatlanul jóízű.Nekem feltöltődés kimenni a tömegből olyan helyre ahol nem sok "birka" fiatal kószál.Ez itt tapasztalatnak nagyon jó.Hol nem szeretnék élni.És,hogy hova nem szeretném,hogy a gyerek szülessen.
2009. nov. 5. 16:50
Én se szeretném, ha a leendő gyermekem itt tanulna, de biztos, hogy itt fog, majd megfelelő magániskolát fogunk választani szerintem. A magyar oktatás jelenleg egyébként épp brit mintára kezd amortizálódni.
22. a1baa7edcc (válaszként erre: 21. - Zsolty)
2009. nov. 5. 16:46
Ott mivel jobb, eltekintve attol, hogy az emberek normalisabbak?
21. Zsolty (válaszként erre: 18. - A1baa7edcc)
2009. nov. 5. 16:44
Van egy Skót kollégám aki kiakadt az itteni fizetésen.Azért van itt mert a barátnője Lincoln-ba kezdett suliba járni.Engem a párom tart itt.Ha nem jött volna az életembe,akkor már északra költöztem volna.De még semmi sincs veszve.
20. a1baa7edcc (válaszként erre: 19. - Zsolty)
2009. nov. 5. 16:43
Mi sem szeretnenk, ha a tanulmanyait itt kezdene el.
19. Zsolty (válaszként erre: 16. - A1baa7edcc)
2009. nov. 5. 16:40
Ok,elnézést.Az életszínvonal lehet valamivel jobb Északon mint itt Angliában.Az okokat lehet keresni.De az oktatás (szerintem) ugyan olyan vacak.Ha egyszer lesz gyerekünk akkor az iskoláit azt otthon kezdi az biztos.Köztük élve tapasztalva átértékelődik sok minden.
18. a1baa7edcc (válaszként erre: 17. - MelisUK)
2009. nov. 5. 16:38
Angliaban jobban lehet keresni.
17. MelisUK (válaszként erre: 16. - A1baa7edcc)
2009. nov. 5. 16:35

Pontosan mit értessz az életszínvonal alatt?

A minimálbér itt is ott is ugyanannyi, Londonban és környékén többet lehet keresni, mint itt, de az árak is magasabbak, szóval ugyanott vagyunk, vagy még inkább könnyebb is az élet a skót vidéken, olcsóbbak az ingatlanok, nyugodtabb a légkör, kedvesebbek az emberek és tényleg gyönyörű a táj.

16. a1baa7edcc (válaszként erre: 13. - Zsolty)
2009. nov. 5. 16:30
Azt nem vitattam, de az eletszinvonal talan Angliaban magasabb. (Bar Skocia szebb)
15. MelisUK (válaszként erre: 13. - Zsolty)
2009. nov. 5. 16:29

Pontosan, már nem is kéne úgy írni vagy beszélni, hogy Anglia, Skócia, Wales, É-Írország, hanem Nagy-Britannia.

De azért az iskolarendszerek mégis kicsit különböznek, de nem nagy a különbség, pl az írek kezdenek a legkorábban suliba járni, a skótok fejezik be a leghamarabb a "gimit" - attól függ hogyan haladnak tovább a bonyolult választási lehetőségek között. De egységes pl mindegyik tagállamban, hogy a 6th form-ot elvégezve teszik le az úgymond "érettségit".

14. MelisUK (válaszként erre: 11. - A1baa7edcc)
2009. nov. 5. 16:26
Komoly. Bár már eléggé a jelentkezési időszak végén voltam, de magam is meglepődtem rajta, hogy egyik nap jelentkeztem (a fősuli honlapján kellett), aztán másnap már kaptam is egy emailt, hogy föl vagyok véve, meg hogy ekkor meg ekkor ezen meg ezen a campus-on lesz az első napom. És helyben is csak egy olyan papírt kellett kitölteni, amin csak a nevünket, címünket kellett feltüntetni.
13. Zsolty (válaszként erre: 12. - A1baa7edcc)
2009. nov. 5. 16:26
Nagy Britannia rész úgy mint Wales és Észak Írország.
2009. nov. 5. 16:21
Na de Skocia azert nem ugyanaz, mint Anglia.
11. a1baa7edcc (válaszként erre: 9. - MelisUK)
2009. nov. 5. 16:19
Komolyan?
10. MelisUK (válaszként erre: 8. - A1baa7edcc)
2009. nov. 5. 16:17
Épp ezért írtam, hogy kivételek vannak, de nem sok.
2009. nov. 5. 16:15

Engem pl ahogy jelentkeztem a fősulira tanulni, már másnap értesítettek, hogy föl vagyok véve.

Nem kellett az érettségi, a diplomáim, semmi. Egyszerűen beiratkoztam és kész. :D

8. a1baa7edcc (válaszként erre: 4. - MelisUK)
2009. nov. 5. 16:15
Azert az attol fug, milyen egyetemrol van szo.
2009. nov. 5. 16:14

Oktatás itt?Egy kollégám kihozta a gyerekeit több mint 3 éve.A legnagyobb 13 volt akkor.A nyelvet hamar felvette mert mást sem kellett tanulnia amíg az"általános" suliba járt.Csupán ennyire alacsony a követelmény.

Az általános iskolásoknak az írást sem tanítják.A szülőin el voltak képedve a kollégámék,hogy ezt így elmesélték.Van aki felnőtt fejjel sem tud írott betűvel írni és betűket egyáltalán összekötni.Én csodálkozom,hogy egyáltalán idáig eljutott ez az ország.Az orvosok nagyon kis százaléka angol.Vagy fekete vagy indiai vagy valamelyik kelet európai országból jött.

Meglehet jól hangzik,hogy Angliában tanul a gyerek de az oktatás minősége nagyon gyenge az otthonihoz képest.Ez az én véleményem,de lehet másnak mások a tapasztalatai.

2009. nov. 5. 16:14
Azt nem tudom, hogy ha valaki át akar menni magyar gimiből brit high school-ba, grammar school-ba vagy secondary school-ba, hogy kell-e tanulmányi átlag, ebben nem vagyok otthon, de azt tudom, hogy az egyetemre jelentkezéshez pl a régi típusú érettségi keményen 1 pont és ezzel az 1 ponttal is be lehet jutni a legtöbb szakra, mert itt nincs túljelentkezés, mint odahaza.
5. MelisUK (válaszként erre: 3. - Khatif)
2009. nov. 5. 16:12

Nem kell a nyelvvizsga, a gyerek még csak high school-ba menne, amikor megérkezik akkor felmérik az angol nyelvtudását, ha nem megfelelő, akkor először angolul fog tanulni, aztán jöhetnek a tantárgyak, vagyis rendesen a suli.

Még college-ba, azaz fősulira se kell nyelvvizsga, én is főiskolán tanulok jelenleg és nincs nyelvvizsgám. Egyedül az egyetemekhez kell nyelvvizsga, középfokú, leginkább elfogadott a Cambridge.


Egyáltalán nem drága a tanulás még egyetemen se, ha nem ösztöndíjas is az ember, átlagban 1000 font egy fél évre, de az egyetem mellett mindekni dolgozik, mivel alig kell járni a suliba, ergo könnyen kifizethető.

4. MelisUK (válaszként erre: 1. - Bucs)
2009. nov. 5. 16:06

Nem ajánlom, hogy kint fejezze be a gimit, mert azzal a tudása nagyon le fog csökkenni. Persze, az angol menni fog, de minden más a magyar színvonalhoz képest nulla lesz...

Én kint élek, igaz nem Angliában, hanem Skóciában, kis különbségek vannak a két iskolarendszer között, de nem egetrengető. A diplomamunkám is a brit és a magyar iskolarendszer összehasonlításáról írtam.

Maradjon csak otthon a gyerek, fejezze be a gimnáziumot, aztán majd az egyetemet végezze el itt. Bár azok színvonala se vmi magas, nevetve elvégezhetőek itt az egyetemek (kivételek vannak), elég ha annyit mondok, hogy 4 tantárgy/félév, azaz összesen 8 óra egy héten... Ennél otthon volt, hogy többet voltam bent az egyetemen egyetlen nap alatt... Szóval képzelheted, hogy milyen a színvonal. Persze könnyen megszerezhető biztos diploma, amivel hazamenve még fel is néznek az emberre, hogy brit diplomás...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook