Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angliában szeretnénk lakni rövidebb időre. Érdemes e kimenni? fórum

Angliában szeretnénk lakni rövidebb időre. Érdemes e kimenni? (tudásbázis kérdés)

6. kristo_f (válaszként erre: 5. - Kristo_f)
2015. okt. 14. 16:57
Persze ki kell itthon váltani Európai Egészségbiztosítási Kártyát
5. kristo_f (válaszként erre: 3. - Blue24)
2015. okt. 14. 16:53

Nagyon nem merülnék bele

de

ha mint "túrista" kimész semmi nem jár, itthon kell fizetned a tb-t ami után alapellátás jár bármely EU országban, ha ott megbetegszel, vagy a kisgyerek.

A férjednek jár/hat/, ha jól tudom a magyar és az angol gyed/Child benefit/ közti különbség

De többet itt érdeklődhetsz érdemben

[link]

vagy itt olvasgass

[link]

4. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 3. - Blue24)
2015. okt. 13. 13:43

Az oepet kérdezném meg, illetva a mák-ot, vagy hogy hívják. A kinti szociális ellátást szigorították, de ezzel nem vagyok pontosan képben, mivel nem érint. Vagy a férjed a munkáltatóját.

Feltételezem, nem lesztek hivatalosan is letelepedve.

2015. okt. 13. 13:35
Röviden : a párom már kinnt van egy ideje és kamionozik. Van egy másfél éves babánk de szeretnénk még egyet. Mivel nem szeretnénk külön lenni szeretnénk mi is kimenni kb fél vagy 1 évre de én akkor a babával lennék otthon. Mivel én nem dolgoztam kinnt jár e baba után vmi kinnt akár nekem vagy a férjem révén aki dolgozik, nekem kell e fizetni pl TB...ilyesmi. Vagy egyáltalán mi és hogy zajlik ilyenkor? köszönöm a segítségeteket
2015. okt. 13. 13:34
Miért ne?? Próbáld meg, aztán ahogy érzed, ha már a mélyponton is túl vagy.
2015. okt. 13. 13:31
Angliában szeretnénk lakni rövidebb időre. Érdemes e kimenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook