Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angliában dolgozni... fórum

Angliában dolgozni... (beszélgetős fórum)


1 2
2008. máj. 6. 21:55

Hat igen. En itt vagyok, de sehogy sem boldogulok ezzel a dollarral!

Amugy szeretem Angliat!

Pusszancs mindenkinek!

26. Anita123 (válaszként erre: 23. - 19d3364658)
2008. ápr. 29. 22:30

Kedves Tigirl17!

Ne haragudj,hogy kijavitalak!De ott nem dollar van hanem font.

25. petrikek (válaszként erre: 23. - 19d3364658)
2008. ápr. 29. 18:28
dollár?
2008. ápr. 19. 21:34

Udv mindenkinek!

En 3 eve elek es dolgozok Angliaban, ha te is meg szeretned probalni, SEGITEK!!!

Email cimem:britsrac@freemail.hu

2007. okt. 9. 14:35
Angliába folyamatosan keresnek/közvetítenek bébiszittereket. Havi 1000-1500 dollár a fizu az elsõ hónapokban. Barátnõm édesanyja már kint van egy éve, azóta rendberakták a lakást meg minden, Mindenképp megéri külföldön melózni.
2007. szept. 27. 23:00
Én tudok most egy bécsi nevelőnői állást, egy orvos házaspárnak kellene a gyerkőcei mellé.
2007. máj. 14. 03:13
Inkább német nyelvterület nyerne.
2007. máj. 7. 13:50
tök jo lenne
19. heyho
2007. ápr. 26. 16:21

sniki2!

a barátnőm ezzel az ügynökséggel ment ki, ez egy tényleg megbízható ügynökség. Nekem azt mondta, érdemes a külföldi ügynökségeknél regisztrálni.

Ők igazából összenézik a jelentkezőket, és a családokat, és összehozzák őket. Nézd meg:

www.aclassaupairs.co.uk

18. heyho
2007. ápr. 26. 16:16
Sziasztok! Látom, nagyon sok tapasztalt ember van itt.Nekem pont erre lennem szükségem. Készülök ki Angliába dolgozni. Ti, akik voltatok kint, hogyan kezdtétek? Hogyan találtatok munkát? Ügynökségen keresztül, vagy házalással? Van valami jó szállás tippetek?(szállászerzés, árak. Vgy esetleg valami ismerős kint, aki segítene ebben. előre is köszönöm a válaszokat....egy kezdő....
17. sniki2
2007. febr. 16. 12:25
Tud valaki egy megbízható magyar au-pair ügynökséget??
16. 7130b15964 (válaszként erre: 15. - 50a6c60d88)
2006. szept. 30. 15:00

Azt írtam, hogy akkor, ha több szabadidőt biztosítanak.


A lényeg, hogy feltaláltad magad és tudtad kezelni a helyzetet. Végülis ez az egyik előnye egy ilyen "próbának"...


(A tehetős nálam a "Rolls Royce sofőrrel" kategória, több ház, személyzet stb. Azért ez a réteg ott is vékony.)

2006. szept. 30. 12:42

En 2000-ben kezdtem el az angliai kalandjaimat. A csalad gazdag volt, anyuka otthon. 4 eves gyerek az iskolaban, a ket eves otthon. Reggel 5-6 ora korul kezdtem, este ejfel korul vegeztem. Takaritas, mosas, vasalas, fozes, bevasarlas + a gyerek. Persze iskolaba heti ketszer elengedtek. Ennyi. Az ejszaka es a legtobb hetvege az enyem volt. Iszonyu volt, 6 honapig birtam. Nem is a napi melo, hanem az anyuka uldozott el. Irigy volt a gyerekekre es az apukara.

Talaltam egy masik csaladot a szulok dolgoznak, 4 tinedzserkoru gyerek, anyagilag: so-so. Napi munkam: kimosni es vasalni 2 adag ruhat, este 6-kor vacsora keszitese. Estek, hetvegek szabadok. Kulon munkakat vallaltam, el kezdett dolni a penz :) Aztan a csalad elkoltozott, en maradtam. Nah, akkor kezdodott az igazi kaland. "Egyedul" maradtam, eletemben eloszor. Buli, melo, suli, buli, melo, suli. Ebbol allt; es minden percet imadtam :D

Szoval egy szo, mint szaz. Az nem jelent 100% aranyeletet, ha a csalad gazdag.

14. 7130b15964 (válaszként erre: 13. - 93a74b44ea)
2006. szept. 26. 20:56

Na, azért ne éld bele magad, hogy mindenkinél ilyen. Ez nagyon családja válogatja.


A tapasztalatom az, hogy jobb egy tehetős család, akár kevesebb pénzért is, ha sokkal több szabadidőt biztosítanak. Ugyanis az ő ismerőseik, egy esti felügyeletért többet adnak (általában a jó bébisintéreket hívják a barátok is), mint amennyivel többet fizet egy átlagos család egész hétre, mert az utóbbiaknál elmegy az egész nap a takarításra, kertre miegyébre. A tehetősebbeknél van mindenre ember és bébisintér tényleg csak a gyerekkel foglalkozik, ha az éppen nincs iskolában.


A legkedvezőbb, amikor a gyerek(ek) iskoláskorúak és az anyuka otthon van. Mert ilyen esetben általában tényleg csak asszisztálni kell, amikor ő nem ér rá, mert a barátnőivel van, vagy sportol, szépítkezik, vásárol stb.

13. 93a74b44ea (válaszként erre: 11. - 7130b15964)
2006. szept. 26. 19:51

Teljesen egyetértek.

Azt nem is gondoltam, h ilyen sok a szabadidő! Mondjuk nekem inkább az esték kellenének. Bár ha meg a hétvége a tiéd, akkor nincs gond.

Ez így tök jól hangzik.

12. 7130b15964 (válaszként erre: 4. - Greentee)
2006. szept. 26. 18:57
Már miért bolondulna meg?
11. 7130b15964 (válaszként erre: 8. - 93a74b44ea)
2006. szept. 26. 18:54

Azért nagyon nem mindegy, hogy milyenek a körülmények. Én anno Angliában kaptam egy kocsit korlátlan saját használatra, kb. heti 20 liter gázolajat fizettek bele, a többit magam pótoltam. Volt saját lakrészem (egy könnyűszerkezetes kisház) a villával egy telken. Reggel 9-től szabad voltam délután 4-ig, illetve a legtöbb estém, és szinte az összes hétvége az enyém volt.


Abba a suliba járhattam, ami nekem tetszett. Az ismerősök pedig mindig kerestek, hogy ha van időm, kedvem, akkor néha vigyázzak az ő gyerekeikre is vagy vasaljak. Ezekért óránként 5 fontot kaptam kb. 10 éve. Most ennyi a minimálbér.


Az Au-pair-kedést nem pénzkeresésre találták ki, hanem nyelvtanulásra, másik kultúra megismerésére.


Ha valaki pénzt akar keresni, akkor munkát kell vállalni, manapság ez sokkal könnyebb.

10. 4726e582cf (válaszként erre: 7. - 67796372eb)
2006. szept. 26. 18:47

Szorítok a tesódnak :), tény és való, hogy meg fogja tanulni az önállóságot, megtanulja beosztani a pénzét, bár ahogy Lettyt olvasom nem nagyon sokra elég az, amit keresnek.

De azért ne vedd el a kedvét a tesónak, ha menni akar, had menjen, gondolom visszajöhet, ha nem jön be :).

9. 93a74b44ea (válaszként erre: 8. - 93a74b44ea)
2006. szept. 26. 18:04
Bocsi, növéred...:D
8. 93a74b44ea (válaszként erre: 7. - 67796372eb)
2006. szept. 26. 18:03
Viszont pénzt szinte alig kap kézbe, mert az ugye csak zsebpénz. Én olyan heti 70-80 fontról tudok, ami 30.00 forint. Angliában nem sok mindenre elég. Nekem a bébiszitterkedés ezért nem vonzó, lennék inkább a magam ura. Persze nem tudom, a húgod hány éves, én már azért idősebb vagyok.
2006. szept. 26. 12:58
Megnyugtattatok. Mondjuk az biztos, hogy sok önnállóságot fog tanulni ott, és biztos talpraesettebb lesz. (Ami neki nem árt) A magyar kösséget bizti mondom majd neki, mert nekem biztos hiányozna az, hogy valaki magyarul beszéljen hozzám. Akkor szerintetek sincs miért aggódni. :) Különben most bébiszitternek fog kimenni és az talán abból jobb, hogy szállásra és kajára nem kell költenie :)
2006. szept. 23. 09:15

En 3 evet eltem Angliaban. Ki merem jelenteni eletem legszebb 3 eve volt.

Jol kerestem, rengeteg haverom volt. En meg a "vizumidoszakban" voltam kint. Igyekeztem angolul megtanulni, nem szintentartani a magyart, ugyhogy en szemely szerint kerultem azt a keves magyart is, aki akkor volt kint. De nem art, ha ugy megy ki a testvered, h ismer valakit. Ha bajba kerulne, vagy szuksege lenne valakire...

Az elejen nehez lesz, foleg ha nem beszeli jol a nyelvet, de aztan elvezni fogja az egeszet. En legalabbis nagyon-nagyon ajanlom minden fiatalnak, h ha legalabb egy kis idore is, de menjenek kulfoldre "felnoni".

2006. szept. 22. 23:28
Tegnap jöttünk ki a párommal. :)
2006. szept. 22. 21:12

A barátnőm 2 éve van kint, és ugyanúgy megvannak az árnyoldalai, mint az itthoni életnek. Én is jártam Angliában, és amit elmondhatok, hogy konkrétan teljesen más az élet, mint itt.

Lehet élvezni, hiszen jobb. De más. Egy idő után hiányozni kezdenek a jóféle magyar baromságok, amelyek mindig szembejönnek.


Ami biztos, hogy ha nincs munka, és kicsúszik a lábad alól a talaj, akkor nulla a létbiztonság. De ez bármely országra vonatkozik.


Daphney, ha a nővéred kimegy, keressen előtte magyar közösséget, mert nagyon kellenek a magyar barátok, különben megbolondul. Ha Londonba készül a tesód, tudok e-mailcímet adni, ha szeretné valakivel tartani a kapcsolatot, aki már hosszabb ideje él ott. Jó, ha van valaki, aki néhány dologban okosabb ott.

3. 93a74b44ea (válaszként erre: 1. - 67796372eb)
2006. szept. 21. 20:11

A párom 3 éve kint van, nem keres csillagászati összegeket, de mégis marad pár évet, csak és kizárólag a pénz miatt, mert az így is többszöröse az itthoninak.

Ismerek pár magyart, aki kiment, közülük senki nem bánta meg.

Ha a honvágyat és a családtól való elszakadást az ember kibírja, szerintem megéri.

Ha tehetném, én is mennék, már sok éve álmodom erről, de nem megy sajnos...

2. zena01 (válaszként erre: 1. - 67796372eb)
2006. szept. 21. 19:59
A hugom igen. Anyagilag nem érte meg, de élményekben igen.
2006. szept. 20. 09:29
A nővérem szeretne ki szeretne menni Angliába dolgozni. Az Anyukánk kétségbe van esve, hogy kint is fog maradni és többet haza sem jön. Dolgozott már valaki külföldön? Mik a tapasztalatok?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook