Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Androgén alopecia hajhullás.... fórum

Androgén alopecia hajhullás.... (tudásbázis kérdés)


1 2 3
22. rovely (válaszként erre: 18. - Teltzsu)
2009. nov. 25. 10:42
Akkor szerintem én is beszerzem a Neocapilt, és köszi :-)
2009. nov. 25. 10:39

Nem hallottam még erről, hogy a merckformin hajhullást okoz. Betegtájékoztatón nincs rajta, de megnézem az interneten az orvosi tájékoztatót.

Aki inzulinrezisztens, annak több inzulint termel a szervezete, ez pedig több tesztoszteron termeléshez vezet. Ez már elég, hogy hulljon a haj.

A gyógyszer csak diétával és mozgással együtt hat.

Nem tudom, hogy a nick neved utal-e valamire. Akin súlyfelesleg van, az mindenképpen inzulinrezisztens.

Én Avandiát szedek, a Merckformintól fogytam sajnos, pedig az XR változatot szedtem.

20. teltzsu (válaszként erre: 19. - 5faebefd67)
2009. nov. 25. 10:24
Inzulinrezisztenciám nekem is van. Arra Merckformint kapok, ami állítólag szintén okozhat hajhullást... :D
19. 5faebefd67 (válaszként erre: 18. - Teltzsu)
2009. nov. 25. 09:33

Szia! A nők kb. 10%-ka pcos.

www.pcos.hu honlapon sok infot találsz.

Kritériumai:

- androgén tünetek ( hajhullás, pattanások, szőrösödés stb. )

- mensturációs zavar

- ciszták a petefészekben.

Ha ebből a háromból kettő megvan és kizárható a pajzsmirigy probléma ( TSH,T3,T4), mellékvese adenóma( nagyon magas tesztoszteron szint) és az agyalai mirigy adenóma ( magas prolaktin szint), akkor az PCOS. A pcos diagnosztizálása kizárásos alapon történik.

Alapja minden esetben az inzulinrezisztenica, ezt kell kezelni.

Egy jó intézmény erre, bár nem ólcsó, de legalább értenek hozzá. www.mensmentis.hu

Én is pcos vagyok, a fele hajam kihullott mire rájöttem. A nöklapján a pcos topikban majdnem mindenki a mensmentisbe jár.

18. teltzsu (válaszként erre: 17. - Rovely)
2009. nov. 24. 17:56

A betegtájékoztatók alapján a Neocapil összetétele ugyanaz, mint a Regaine-é. A Regaine 60ml-es kiszerelésével szemben azonban a Neocapil "csak" 50 ml...Viszont szerintem nem mindegy, hogy 2.500 Ft vagy 9.000...

Amint meglesz a szövettan, írok. Beszéltem a sebésszel, kértem volna időpontot. Kiderült, ő is a reggeli 8 pasi között volt, úgy is állt hozzám...Majd meglátjuk. A sebész is azt mondta, úgysem lesz semmi eredmény, meg hogy a modern orvostudomány nem tud ezzel a problémával mit kezdeni...sugallta, hogy forduljak az alternatív gyógyítás felé...No comment. :D

Nekem PCOS-em annyiban van, hogy a tünetek nagy részét mutattam, ugyanakkor nőgyógyászati ultrahanggal nem mutatták ki egyértelműen a cisztákat...de erről is olvastam valahol, hogy simán lehet vki PCOS-es anélkül, hogy lennének látható cisztái...Life sucks... :D

A Belara kapcsán: én már nem vagyok hajlandó semmilyen hormonnal tömni magam...

17. rovely (válaszként erre: 16. - Teltzsu)
2009. nov. 24. 17:26
Szia!:-) Én pont most gondolkozom, hogy elkezdem újra a Regaine-t (régen is használtam egy ideig), de borsos az ára és akkor láttam a neten a Naocapilt, szerinted tényleg azonos a Regainnel a hatása?, mert árban jócskán nagy a különbség...egy biztos ha elhagyod a minoxidilt visszatér az eredeti állapot...és a hajnövekedésed is ennek tudható be. A Diane-t amúgy sok bőrgyógyász örökké szedhetőnek tartja...nevetséges...engem is figyelmeztetett anno egy orvos, hogy 6 hónap után csak szigorú felügyelet mellett szedhető. A Belara ugyanazt a komponenst tartalmazza, és az szedhető tovább, erről nem hallottál? És Neked PCOS-d van? Még annyi, hogy légyszi írj ha van eredménye a szövettanak, mert nekem ilyet nem végeztek és hátha okosabbak leszünk tőle :-)
2009. nov. 24. 14:01

Sziasztok!

Nekem 14 éves korom óta ez a problémám (idén leszek 35). Számoljátok ki, mióta kínlódom ezzel... :(

Nincs olyan szer, kapszula, amit ne kentem volna a hajamra - hú, ez most idétlenül hangzik :D - vagy ne szedtem volna be...Az eredmények változóak voltak.

Én is szedtem Diane35-t, kb. másfél évig folyamatosan, amikor szólt egy orvos, hogy ezt talán nem kéne, mert max. 6 hónapig szedhető egy huzamban. A Diane használt, átmenetileg, mint minden más.

Ami még nekem "bejött", az a Regaine oldat, ill. annak most jelent meg egy olcsóbb változata, a Neocapil. Jelenleg ezt használom, ill. járok egy hajgyógyászhoz is.

Tény, hogy nő a hajam, a környezetem is megerősíti ezt, csak épp jó lenne tudni, hogy a Neocapiltól, vagy a hajgyógyász akupunktúrás kezelésétől, vagy esetleg a kettőtől együtt? De ez az, amit már sosem fogok megtudni...

Sosem hanyagoltam el ezt a problémát, 20 évig ugyanahhoz az orvoshoz jártam, aki idén jelentette ki, hogy menthetetlen a helyzet... (Persze, tudott volna egy plasztikai sebész társaság magánrendelőjében egy baromi drága injekciókúrát, ami szerinte most a legjobb, de nem éltem a lehetőséggel...)

Ma voltam a Bőrklinikán, ahol 8 férfiorvos - egy doktornő sem volt benn!!! - előtt próbáltam bizonygatni, hogy ugyan vegyenek már egy szövetmintát...nagyon nem akarták, kifejezettem tahó volt az orvos, aki vitte a prímet. 2 percenként elmondta, hogy a férfiak is kopaszodnak...csessze meg, én NŐ vagyok!!!

Annyit mondott, hogy szteroidokat kell folyamatosan használni, és azzal szinten tartható az állapot...menjen a fenébe!

Végül addig erősködtem, hogy megcsinálják a szövettant, de előre borítékolta az orvos, hogy úgysem hoz eredményt...Majd meglátjuk. Aztán még vár rám egy másik vizsgálat - ami elől viszont nem zárkóztak el-, amikoris majd 50-50 hajszálat tépnek ki a fejtetőről és a tarkóról is...aztán azt vizsgálgatják majd...Kíváncsi leszek.



Elnézést, hogy kicsit hosszúra nyúlt a hozzászólásom. Sok mindent tudnék még írni, de nem rabolom senki idejét...

Ne hanyagoljátok el a problémát, és ne hagyjátok magatokat az orvosoknál sem! Sajnos nem foglalkoznak ezzel, mert nem halálos betegség, de akkor is!

Ja, és még valami! Ha ilyen problémátok van, lehet, célszerű nőgyógyászhoz elmenni, és megnézetni magatokat, nincs-e PCO-tok. Mert az is okozhat hajhullást.

Üdv,

Zs.

15. rovely (válaszként erre: 13. - Marlenee)
2009. nov. 23. 16:39
meddig szedted a Diane35-öt? És az endokrinológusnál a leleteid jók lettek? CT-re miért küld, mit néznek meg? Bocsi a kédészáporért, csak kíváncsi vagyok...:-)
14. marlenee (válaszként erre: 12. - Annika21)
2009. nov. 20. 23:32
Ezt hogy értették, hogy eddig rosszul mostál hajat?
2009. nov. 20. 23:31

Sziasztok,

Úgy tűnik én is ezzel a problémával állok szemben, legalábbis a jelenlegi álláspont szerint. De nem értem a dolgokat... szerdtem diane35öt, de nem javult tőle, pedig ha ilyen lenne, akkor a fogamzásgáló változtatna rajta. De mégis a fejtetőmön hullik vészesen, hátul szép.Hazsnálok alpecin C1 sampont, forcapil kapszulát (a körmeim nagyon erősek, és a kapszulától még gyorsabban nőnek, így nem hiszem, hogy vitaminhiány lenne az oka), és persze alpicort f et, amiben ösztrogén van - ennek is változatnia kellene rajta. 21 éves vagyok, és kb 4 5 éve hullik, nem durván, csak szép lassan vesztem el a hajszálaimat. Hallottam sok mindent, próbálkozom, ezt a lecitint is kipróbálom. Igyekszem sokat mozogni - ez állítólag segíthet, ha hormonális a problémád. Decemberben megyek CTre, az endokrinológusom szerint ott hátha kiderül valami... Csak lenne meg, hogy miért!

2009. nov. 15. 15:10

szedek most A vitamint ,vasat, B vitamin komplexet, ezeket mind magamtól. Most voltam egy másik bőrgyógyásznál a héten és megint alpicort f -et irt fel. (ugy látszik ezt nagyon kedvelik a dokik). meg valami gyógysampont és valami kénes valamit amit hajmosás után kell a hajamra kenni. azt mondja simán visszanöveszthetem a hajam, nem szabad összektni, hordjak sapkát télen, és hogy eddig rosszul mostam hajat :S

és mikor azt mondtam nem szeretnék jövőre megkopaszodni mert akkor lesz az esküvőm, azt mondta gyártanak már elég jó parókákat. hát mondhatom nagyon jó kedvre derített hogy viccelődik a bajomon....

11. f64f0d9a69 (válaszként erre: 10. - Rovely)
2009. nov. 13. 16:15

Nem tudom, de az biztos, hogy nem ilyen gyors a javulás. Nálunk senki nem a haja miatt szedte, de mindenkinek megjelentek az apró új hajszálak és szépen meg is nőttek. A szempillák és a szemöldök is dúsabb lett. Nálunk ez ne ismert mellékhatás lett, de azóta tudom, hogy hajhullásra javasolják.

Még egy kis türelem !

10. rovely
2009. nov. 12. 19:37
Szójavit fortét szedek egy hónapja lassan, de én nem érzek semmilyen változást, bár abban lehet, hogy nincsen lecitin?
2009. nov. 12. 14:28

Nekem ugyan nincs ilyen gondom, de ismereteim vannak, remélem rajtad is segíthetnek. Én a lecitint használom és bevált nagyon jól.

"... Ugyanezen kutatások során megállapították, hogy szójából származó beta-szitoszterol képes gátolni a tesztoszteron hormon dihydro-tesztoszteron-ná alakulását. Így megállítható, sõt akár vissza is fordítható az androgen alopecia, a kopaszodás."

A "genetikailag " örökölhető dolgokról időnként kiderül, hogy vitaminok és ásványi anyagok kellenének.

Mert a hormonok is ezzel működnek. Orvos mondta ezt.

8. sárgakörte (válaszként erre: 2. - Annika21)
2009. nov. 12. 14:03

Szia!


Én pont most hallottam a fűrészpálma kapszuláról. Nézz utána itt a neten. Pár napja hagytam abba a Cypromixet mert semmit sem használt (kivéve az arcom nem aknés és nem zsíros)Nekem nem volt magasabb a tesztoszteron szintem a határértéknél, így azt mondta az endokrinológus, hogy valószínüleg érzékenyebben reagálok rá. A Diane-ról konkrétan azt mondta, hogy hatása az én esetemben kétséges, mivel e tabletta mellett is lesz tesztoszteronom(igaz, hogy kevesebb) ami át tud alakulni DHT-vá. Viszont a hajam annyira hullik és már annyira kétségbe vagyok esve, hogy kipróbáltam, hátha szerencsém lesz, de sajna nem vagyok egy szerencsés alkat ezen a téren. Te mit teszel a hajhullásod ellen, vagy mit javasoltak neked az orvosok?

7. 5e48d37001 (válaszként erre: 5. - Annika21)
2009. nov. 6. 16:27

Azt nem tudom,de az orvosom azt mondta,hogy minden fogamzásgátló elkezdése és abbahagyása hajhullással jár.

Ja és a dinat csak úgy hagyhatom abba,ha utána elkezdem szedni a yadinet levezetésképpen.

6. 5e48d37001 (válaszként erre: 5. - Annika21)
2009. nov. 6. 16:24
Én nem is írtam,hogy ezt kell rá szedni,csak,hogy ezeket írják fel rá.
2009. nov. 6. 16:23

azt hiszem egy másik topicban pont lebeszéled az embert a diane 35ről.

azt biztos nem merném szedni

minden eredményem jó lett,a doki mondta h ez van,a hajam is a fejem tetején ritkul ár látszik eléggé a fejbőröm is

most hagytam abba a tri regolt közel 6 évnyi szedés után.ettől nem lehet?

4. 5e48d37001 (válaszként erre: 3. - Annika21)
2009. nov. 6. 16:20

Szia:)

Miből állapították meg,hogy ilyened van?

Nem volt jó a tesztoszteron eredményed?

Hormonális fogamzásgátlóval lehet csak kezelni.

Diane35,Cypromix,Balera,Minerva.

Nekem is ezt állapították meg februárban ,a kiváltó ok a tesztoszteron érzékenység.De most visszavonták, hogyégsem ez ,mert a fogamzásgátló amit szedek rá nem hozott javulást,csak a Hair clinik kapszula.

2009. nov. 6. 16:07
csak olyan hotzzászólást várok akinek ilyen betegsége van mert ezt teljesen másképp kell kezelni,nem elég rá egy kis revalid meg a többi szarság.........
2009. nov. 6. 16:06
23 éves vagyok ilyen tíousú a hajhullásom. sok cikket olvastam már róla,genetikailag örökölhető. szinte menthetetlen. vagy mégsem?
2009. nov. 6. 16:05
Androgén alopecia hajhullás....
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook