Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amniocentézis vélemények, tapasztalatok fórum

Amniocentézis vélemények, tapasztalatok (beszélgetős fórum)


10. Zia2
2023. márc. 3. 10:44

Köszönöm szépen, hogy írtatok tapasztalatokat. Nem mondhatom, hogy megnőtt a bátorságom, továbbra is nagyon tartok tőle, bár gondolom, kevés kismama állít oda könnyedén és örömmel. Bízom benne, hogy minden rendben lesz.


Sajnos a Prena adhat hamis pozitív eredményt, ezt nekünk is mondták korábban.

9. birebora (válaszként erre: 5. - Charlize)
2023. márc. 2. 16:39

Nekünk hamis eredményt adott. A frász jött ránk.


Kedves FI!


Ne félj tőle. Ha ajánlották meg kell csinálni. Nem lesz baj. Aláiratják, hogy vetélés és koraszülés, de nem volt gond. Eredmény 2-3 hét múlva volt.

Jó egészséget kivánok nektek.

2023. márc. 1. 19:04

Nekem is volt amniocentézis vizsgálatom a terhesség 20-dik hetében.A férjemnek is és nekem is alá kellett írnunk,hogy tudomásul vesszük a vetélés kockázatát.Az orvosom bátorított,hogy nem lesz semmi baj,ne féljek,és ez a vizsgálat azért fontos ,mert tulajdonképpen egészséges gyereket szeretnénk.

Rettenetesen féltem,de semmi probléma nem volt.Pár órát kellett csak pihennem ,utána hazajöhettem .

Akkor 1 hónap múlva tudtuk meg az eredményt,ami megnyugtatott bennünket,hogy nincs semmi probléma ,és egészséges kisfiam született.

Azt még hozzá kell tennem ,hogy ez a vizsgálat 28 éve volt.

7. Zia2 (válaszként erre: 5. - Charlize)
2023. márc. 1. 14:33
Az orvosom olyasmit mondott magyarázatképp, amikor ezt megkérdeztem tőle, hogy sokkal több problémát kiszűr és sokkal biztosabb, mint a vérvételen alapuló tesztek. Azt vettem észre, utóbbiakkal kicsit szkeptikus. Még nem döntöttünk, még a Panorama teszt is szimpatikus, egyelőre tájékozódom, még van egy pici időm..
2023. márc. 1. 13:59

Nekem chorinboholy mintavétel volt, már 15 éve. Azt korábban végzik, 13 hetesen már volt eredmény. Mondták, hogy papíron van ez az 1%-os vetélési arány, de annak mindig van vmi oka.

Nekem nem okozott különösebb lelki problémát, bíztam az orvosokban és legalább korán megtudtam, hogy másodszorra kislányom lesz. :-) Mindent rendben találtak, így is lett, azt nem láthatták, milyen szörnyella lesz. :-)

5. Charlize (válaszként erre: 3. - Zia2)
2023. márc. 1. 13:25
Miért nem opció a teljes Prena?
2023. márc. 1. 13:21

Nekem volt, aláírtam egy papírt, hogy tudomásul veszem a vetélés 1-2 %-os kockázatát. Éppen egy gyakorló doktornőt fogtam ki, akit a főorvos irányított. Közben ultrahangoztak folyamatosan, hogy lássák merre szúrnak. Kicsit fájt csak, inkább kellemetlen volt. Semmi utóhatását nem éreztem, méhösszehúzódásom sem volt. Kolléganőm jópár napig utána kínlódott, fájásai voltak, de nem szült meg.

Eredmény 3-4 hét után volt.

3. Zia2
2023. márc. 1. 12:53

Köszönöm! Eddig nekünk is Prena teszt készült, de most az orvosom erősen tanácsolja, anyai életkor indokával. Ismerősi körömben, igaz nálam picit idősebb kismamánál (43 éves volt) pozitív volt a vélemény, de szeretnék kicsit szélesebb körben tájékozódni és nem csak az orvosi oldalról nézve.

Legutóbbi sikeres várandósságom alatt hasonló volt az életkorunk, csak egy Prenát csináltunk, abból is csak a leggyakoribb kromoszóma rendellenességet nézték. Most, hogy már elmúltam negyven, jobban aggódom.

2023. márc. 1. 12:08

Szia Zia!


Túl sokat hozzátenni sajnos nem tudok, ebben tapasztalatom nincs.

38 éves múltam, ma 21 hét betöltve, egy szóval nem mondta senki (annak ellenére sem, hogy 2 sikertelen prena eredményünk lett), hogy mennem kellene rá.


Ismerősi körben volt, akinek beindult utána a szülés, és bár extrém koraszülött lett a pici, ma már 10 év körüli nagylány (az ezt követő terhességet aztán anyuka problémamentesen kihordta) - nyilván itt gondolom számít az, hogy azért 10 év alatt ez a mintavételi eljárás is fejlődhetett.

Másik 2 esetben mindketten 39 évesen szülték az első babát, és senki nem küldte őket erre a vizsgálatra, a terhesség szépen lezajlott.

1. Zia2
2023. márc. 1. 12:02
Sziasztok! Szeretnék valós tapasztalatok alapján tájékozódni erről a beavatkozásról. Érdekel, hogy akik átestek rajta, hogyan élték meg testileg, valóban van vetélési kockázata és milyen gyorsan született eredmény. Köszönöm szépen!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook