Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amniocentézis után... fórum

Amniocentézis után... (beszélgetős fórum)


13. Mandula71 (válaszként erre: 12. - Melcsi17)
2009. okt. 23. 21:19

Szia!


Javaslom, hogy a Bajcsy kórház genetikai tanácsadóját keresd fel! A tapasztalataimat a naplómban június-július környéki beírásokkal megtalálod.


A SOTE-n ambulánsan végzik a beavatkozást (időpontra mész, megcsinálják a mintavételt, ami kb. 10 perc, aztán már mehetsz is haza), a Bajcsyban 1 napos benttartózkodással (reggel 7-től délután 2-ig kell bent maradni). A kórház genetikai tancsadásának elérhetőségét, rendelési időt szintén leírtam a naplómban.


Ha még bármilyen kérdésed lenne a vizsgálattal, kórházzal kapcsolatban, írj privát üzenetet, nagyon szívesen válaszolok mindenre, amire tudok.

(Holnap nem leszek gépközelben, így legkorábban vasárnap tudok csak jönni.)

2009. okt. 23. 17:46

Sziasztok!

Én Integrált tesztet csináltattam, és ma reggel kaptam egy email-t, hogy minél hamarabb vegyem fel a kapcsolatot az orvosommal, hogy a további lépéseket megbeszéljük...... Úgy tűnik nekem is amniocentézist fognak végezni.......... Nem vagyok nyugodt ezzel kapcsolatban egyáltalán...... Elovastam a hozzászólásaitokat a témában......

Nekem ez a 3. terhességem. Van egy nagylányom, akinél 1 évesen derült ki, hogy veleszületett betegsége van (igaz nem lehet kimutatni a terhesség során), a dokik azt mondják, szerencsétlen genetikai mutácóról van szó az esetében...... A kisfiam, most lesz másfél éves novemberben, teljesen egészséges, nála már elvégeztettük a kombinált tesztet, most integráltat ajánlottak, és sajnos valamelyik kockázati tényező pozitív lett, de még nem tudjuk, hogy melyik.

Mennyi ideig tart egy ilyen vozsgálat? Szeretném, hogy a férjem bejöhessen velem, nem tudom ez lehetséges-e.... főleg, hogy a kicsit még soha nem bíztuk senkire....... gyerekkel nem hiszem, hogy beengedik :(........

11. bancsa1981 (válaszként erre: 10. - Bzsé)
2009. ápr. 3. 13:52
Nekem 23-án lesz eredmény, illetve akkorra rendeltek vissza kontrollra. Az több mint 3 hét a vizsgálattól számítva:( Ezért akarok én is a jövő hét végén érdeklődni, hátha lesz már eredmény. Elvileg 2 hét amíg a kiértékelés elkészül, legfeljebb nem mondják meg.Szeretnék már túl lenni az egészen és élvezni a terhességem minden percét. Örömmel olvasom, hogy a többségnek happy-end lett a végeredmény, ez ad reményt!
10. bzsé
2009. ápr. 3. 11:44

Szia !

örömmel olvasom, hogy végre megnyugodtál, szerintem ez a legtöbb, amit tehetsz. Én lassan 2 hónapja estem át az amnión, sokat pihentem, de nem szedtem semmit, most sem szedek. Az utolsó napok teltek nehezen, felhívtam a korházat, és mondták mikor érdeklődhetek, de érdemes, mert másodszorra már közölték, hogy minden rendben, és kiküldték a levelet, ami a postának köszönhetően még egy hét múlva érkezett meg.

Ne aggódj, örülj annak, hogy biztosat fogsz tudni, és a terhességed hátralévő idejét boldogságban és kétségek nélkül töltheted:-)

Ja egyébként nekem ezért nem ajánlotta a doki a tesztet, mert mondta ha ott kijön valami, ami gyakran előfordul, csak megijedünk, és mindenképpen amnió lenne, igy meg megspóroltunk egy halom pénzt.

Ne aggódj, nem lesz baj!

9. bancsa1981 (válaszként erre: 8. - Csera)
2009. ápr. 1. 14:53

Az olvasás mellett tényleg csak a TV marad, de már fáj minden porcikám a fekvéstől:( Netezni sem merek sokat, mert ülnöm kell a gép előtt, nem tudom azt szabad-e sokáig...Az unalom egyébként a legrosszabb, már várom haza a férjemet, mert nincs kihez szólnom. Szerencsére már nem vagyok elkeseredve, úgy döntöttünk ráérünk akkor aggódni, ha valóban lesz rá okunk. Így csak a babánknak ártok a stresszel, aki mellesleg egy gyönyörű EGÉSZSÉGES kislány (másra nem is szabad gondolnunk).

Nagyon jól estek a megnyugtató szavaid, köszönöm, ez most nagyon sokat jelent nekem!!!!!

8. csera (válaszként erre: 7. - Bancsa1981)
2009. ápr. 1. 13:35

Persze kell néhány napot pihenni, csak utána gondoltam a sétát.

Nekem a gyógyszertárban ajánlották a Béres Magnézium+B6-ot, mert 5x-ös hatóanyag tartalma van és jóval olcsóbb! Így csak napi 1-2 kapszulát kellett bevenni.

Amíg otthon fekszel, marad a net és egy-két jó film. Mindenképp vígjáték.

Ja ne lepődj meg, ha a következő UH-on, több magzatvíz lesz, mert védekezésképp többet termel vissza a szervezet, legalábbis nekem ezt mondták. Végig több volt a víz, pláne a második magzatvízvétel után. Egyébként az már nem fájt annyira (nekem az első nagyon), biztos nagyobb volt a hely és a víz.

Nincs valaki aki ott tudna lenni veled, persze ha jól esik a társaság!

7. bancsa1981 (válaszként erre: 6. - Csera)
2009. ápr. 1. 12:57

Én 4X2 szem Magne B6-ot szedek a héten, ezt javasolta a doki. Sétálni nagyon szeretnék, főleg ilyen gyönyörű időben, de egyelőre nem nagyon merek a fekvés mellett mást csinálni. Bár én nem görcsölök, azért igyekszem minél többször vízszintben lenni.

Valakinek van valami tippje hogy mit tehetek még?

2009. ápr. 1. 11:17

Szia! Nem irigyellek és nem is tudom írjam-e le az én esetemet?

Szóval tőlem a 3. babánál vettek és a kutya se mondta, hogy emelt dózisba szedjem a Magnézium+B6-ot. Görcsöltem pár napig, nekünk még 4 hetet kellett várni az eredményre. Nehéz volt, de tudtuk, hogy nem lesz semmi baj. Bár meg kellett ismételni, a magzatvízvételt, a végeredmény tökéletes lett!

Foglald le magad, ha tudod! Menj sétálni, végre itt a jó idő! Jó egészséget nektek!

5. bancsa1981 (válaszként erre: 3. - Rinike)
2009. ápr. 1. 11:16
Köszönöm a megnyugtató válaszodat, és gratulálok a nagyfiadhoz! Én is a kombinált teszt eredményében bízok, főleg hogy a Down szindróma kockázat lett rossz, amit elvileg pont kizár (mármint a kombinált teszt).
2009. ápr. 1. 11:13
Nekünk első baba lesz, az uh- minden rendben volt eddig mindig, de a 16 hetes vérvételi eredményem nagyon rossz lett. A családban mindenki egészséges, de azért félek, hiszen a korom miatt semmi keresnivalóm nem lett volna genetikai tanácsadáson. Te mennyit feküdtél-pihentél?
2009. ápr. 1. 11:11

Szia! Másik fórumon olvastam, hogy a kombinált teszt eredményed jó lett, az AFP a rossz. A jó kombinált teszt eredmény azért mindenképpen bizakodásra ad okot, mert a kombinált teszt sokkal pontosabb vizsgálat, mint az AFP. Nekem van egy 16 éves fiam, akivel a terhességem alatt végig aggódnom kellett, mert azt mondogatták, lehet, hogy gond van vele. Jelenleg válogatott és élsportoló. A második terhességem most idén január elején sajnos elhalt, a kombinált teszt jelezte a bajt (valószínűleg a 18-as kromoszómán). Én akkor eléggé utána néztem, és azt állapítottam meg, hogy az AFP feltűnően sok kismamának rossz, és a babával mégsincs baj.


Amennyire lehet, próbálj meg ne aggódni, ugyanis már eldőlt rég, hogy van-e gond vagy sem, csak Te nem tudod még az eredményt. Remélem, hogy egészséges a kisbabád. Szerintem a jó kombinált teszt eredményben jobban megbízhatsz, mint a rossz AFP-ben.

2009. ápr. 1. 11:10
Nekünk csak 2 hét volt, valahogy átéltem, elég gyorsan telt az idő, igaz már a 3. baba volt, és a gyermekorvos megnyugtatott, hogy ha van 2 egészséges, hibátlan gyerekünk, akkor nagy a valószínűsége, hogy harmadszor is így lesz. Így is lett, még a formája is pont olyan, mint az első kettőnek.
2009. ápr. 1. 11:02
Sziasztok! Hétfőn végeztek nálam amniot, nagyon rettegünk az eredmény miatt. Ha valaki már átélte ugyanezt, kérem nyugtasson meg, mert nagyon aggódunk. Kemény lesz a következő 3 hét várakozás!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook