Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amniocentézis-tapasztalatok, agyi ciszta, tágult belek, felritkult méhlepény fórum

Amniocentézis-tapasztalatok, agyi ciszta, tágult belek, felritkult méhlepény (beszélgetős fórum)


2014. febr. 25. 19:55

Én azért drukkolok, hogy minden rendben legyen.

Az amniocentézissel nemcsak a Down-kórt lehet szűrni.

2014. febr. 25. 12:12

Igen, de azt gondolom, hogy külön-külön ezek nem jelentenek problémát. De így együtt??

Mert külön-külön tényleg elég biztató dolgokat lehet olvasni. De azt is írják, hogy ha más eltéréssel párosul, az már problémásabb.

Igen, ultrahangon vették észre. Ezért kell most amnióra menni.

Bár azt sem értem, ha egyébként down-korra semmi nem utal: sem az orrcsont, sem a nyaki redő, sem az afp-érték, és ha tényleg felszívódik a ciszta, a belek meg "csak" jobban látszódnak, a méhlepény pedig mit sem számít, akkor minek menni hasszurira? Hisz akkor szinte bizots, hogy semmit nem találnak.

Á, nem értem én ezt. Az amnio az nem gyógymód, az vizsgálat, magyarán majd úgyis megállapítják, amit most is tudunk, hogy nincs down-kór, akkor utána mi a teendő. Hisz nekem ne mondja senki, hogy ennyi gyanús jel nem jelent valami problémát. Ne mdown-kórt, hanem valami mást. De a "valami mást" már nem fogják vizsgálni.....

2014. febr. 25. 09:55
A legtöbb esetben felszívódik az agyi ciszta. Ha nem, akkor sem műtik majd meg, ha nem okoz gondot. Ha gondot okoz, akkor meg ott a műtét lehetősége.
2014. febr. 25. 09:20
A kislányomnak a 18. heti genetikai ultrahangon találtak cisztát a buksijában. 1 hét múlva voltam megint UH-on, akkor már nem látták. A barátnőm babájának is volt több kis cisztája is, neki is felszívódott. Nekem azt mondta az UH-os orvos, a nőgyógyász és a védőnő is, hogy ne aggódjak, ez elég gyakori és valószínűleg a következő UH-on már nem fog látszani.
2014. febr. 24. 23:44
AZ agyi ciszta felszívódik még a szülés előtt. Az echodens azt jelenti,hogy vastagabb a szövet, jobban látszik ultrahangon. A felritkult méhlepény sem nagy probléma, de az orvosod majd megmondja, mi a teendőd. Lehet hogy pihenned kell többet.
2014. febr. 24. 23:27

Ez mind amniocentézis során derült ki?

Az echodens egy olyan fogalom, amit ultrahangnál használnak.

2014. febr. 24. 11:27

Volt valakinek hasonló tapasztalata?

A babának az agyában cisztát találtak ,a belei "echodensek", illetve a méhlepény "felritkult".

Kinél hogy rendeződött? Van ,akinél megmaradt szülés után is?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook