Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Amit a szoláriumról tudni kell fórum

Amit a szoláriumról tudni kell (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4
12. emagdi (válaszként erre: 11. - 'szti)
2006. ápr. 4. 17:58

látod, az is előny, ha valakinek 4-kor vége a munkaidejének:))))

én még mindig itt ülök az irodában, bár az ablakon keresztül azért süt rám a nap:)

11. 'szti (válaszként erre: 10. - Zse pi)
2006. ápr. 4. 17:50
Jó. Ki is engedett, 4-kor. Persze lehet azért,mert vége lett a munkaidőnek :-))
10. zse pi (válaszként erre: 9. - 'szti)
2006. ápr. 4. 15:10

:-)

'szti főnöke! Engedje ki a csajokat a levegőre, egy kis tavaszi napfény kell nekik!!!

Így jó?

9. 'szti (válaszként erre: 7. - Zse pi)
2006. ápr. 4. 12:51
nem mondanád aezt a főnökömnek? ezer ágra süt a nap...
8. veronitas (válaszként erre: 6. - Zse pi)
2006. ápr. 4. 12:31

szia.


én sem vagyok híve a szoláriumozásnak, a természetes napsütés, napozás híve vagyok, csak sajnos tavaszelőn elég csúnyán kiújul a pikkelysömöröm, és ezért szoktam áprilisban egy néhány alkalommal befeküdni, nagyon kevés percekre, mert elhalványodnak a sömörök. Nekem ezt bőrgyógyász javasolta, és bevált.


Aztán nyáron napozgatok, mert imádom a kánikulát.

A szolicicáktól meg fölfordul a gyomrom - nekem is.

Szeretek amúgy kiülni tavasszal is a napra, és ha tehetném, ma is kiültem volna a Tisza-partra, de hogy nem tettem, annak két oka van:

1. le van zárva a rakpart, mert árvíz van, és nem látszanak ki a lépcsők

2. szakad az eső! :-(

7. zse pi (válaszként erre: 6. - Zse pi)
2006. ápr. 4. 10:50
Javítás: Parkban egy padra. :)))
2006. ápr. 4. 10:49

A minap a helyi Tescoban láttam egy szolicicát, hát iszonyatos volt! A bőre barnasága, ha lehet így nevezni, mert inkább pirosas-bordós-szürkés volt, és a festett "szőke" haja, ami persze nem a természetes szőkét adta vissza, úgy vonzotta a tekinteteket, mintha valamilyen sztár lenne!

Én speciel egy jót mosolyogtam rajta, de láttam szőrnyülködő arcokat is.

Szegény lány, hát milyen barátnői lehetnek, hogy senki sem világosítja fel arról, hogy nagyon gáz a kinézete???

Szerintem a szolárium természetellenes dolog. Persze télen jó lehet a depresszió leküzdéséhez, vagy annak akinek nagyon pattanásos a bőre, és a "nap"fény jót tesz neki.

Dehát lányok, itt a tavasz! Miért nem ültök ki a napra????? (parban egy padra, erkélyre...stb)

2006. ápr. 4. 10:11

igen... ezek az időtartamok a szoliban még akkor voltak igazak, amikor a "régi típusú" szolik voltak (kb 10 éve). ma, a hiper-szuper-* szoláriumok ugyanazt a fénymennyiséget (vagy energiát, vagy nem tudom szakszerűen minek kell mondani) sokkal rövidebb idő alatt adják le. nem véletlenül van a legtöbb szoliban 5 perces egységidő, szóval elsőre 5 percekkel kell kezdeni, aztán ha később már bírja az ember bőre akkor lehet növelni 10-re.

mellesleg az ilyen bőrszín besorolásokat én sem csípem, mert nekem pl nagyonsötétbarna hajam és szemem van, de a bőröm mégis fehér, és sosem barnul le, viszont jól leég az erős naptól vagy szolitól.

2006. ápr. 4. 06:18
Segítség!!! A cikknek, csak a felét vedd komolyan, az intelmeket. A tanácsnak azon részét, hogy mennyi időt tölts a szoliba teljesen felejtsd el. Elsőre 3 percet menj, másodiknak - 48óra elmúltával - 6 percet, és ebben az ütemben fokozd, ha semmi panaszod nincs. 12 percnél többet csak a kreol bőrüek szolizzanak. Ezt csupán a tapasztalat mondatja velem. Én most barnító testápolót használok, nekem ez most jobban bevált, mert tényleg figyelek a bőröm épségére, szépségére. Káros hatást még nem tapasztaltam, hacsak azt nem, ha nem vagyok elég figyelmes és türelmes és nem egyenletesen simítom a bőrömbe a testápolót, csíkos és foltos leszek :) De figyelek!
2006. ápr. 3. 21:32

meg különben is: mi van azzal, aki nagyon sötét, mondjuk fekete hajú, de hófehér a bőre (mint például Hófehérke...:)))?

ezt a típust ugyanis nem sorolja be sehova se. áhhh, nem is tetszik ez a cikk... :-(((

2006. ápr. 3. 21:30
Hm. Érdekes. A cikk vége felé a bőrtípusoknál én kicsit soknak tartom a perceket így elsőre. Én kreol bőrű vagyok, de ha tavasszal néhány alkalommal elmegyek a szoliba, elsőre 5 (!) perccel kezdek, aztán kicsit növelem, de egyszerre 16 percnél többet sohasem vagyok bent.
2006. ápr. 3. 19:38
Tavaszodik. Egyre jobban vágyunk a fényre, vagy így, vagy úgy. A barnulás szerelmesei mindinkább a mesterséges napozásra esküsznek. Egyre több helyen találunk szoláriumokat, de az UV-lámpás házaknak – főleg a bőrgyógyászok szemében – nincs jó hírük.

Ki ne szeretne vonzóan barna, egészséges bőrszínű lenni egész évben? Ennek ma már semmi akadálya – a negyedszázada megjelent mesterséges barnítólámpáknak köszönhetően. Mégis... Az elmúlt években 10 százalékkal nőtt a bőrrákos betegek száma.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook