Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Amit a szoláriumról tudni kell fórum

Amit a szoláriumról tudni kell (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4
42. f124753f33 (válaszként erre: 39. - Kangaroo)
2007. máj. 10. 09:10
Írok privit, mert nem akarom ideírni annak a terméknek a nevét, ami nekem bevált.
2007. máj. 10. 09:02

Akkor asszem, marad csak 6 perc...

Remélem, azért lesz vaami változás. :-)


Régen nem voltak ilyen "gondjaim", de sok volt az a kb. 1 év kihagyás a bőrömnek, úgy látszik.

2007. máj. 10. 08:19

A 6 és 9 perc közt nagyon nagy különbség van.Elég ha csak percenként emeled.

Amúgy ha régi a cső akkor nem éget.Éppen akkor nincs hatása.

2007. máj. 9. 23:01

Valami olyan krém kéne, ami visszaállítja a bőr normális 'vízháztartását" vagy mit, de ne ilyen full zsíros legyen, mert azt nem szeretem! Eleve utálom magam kenegetni, de ha már muszáj, akkor valami gyorsan beszívódót, és tényleg hatásosat szeretnék. Sokat kipróbáltam már, de semmi sem volt az igazi. :-( És olyan cserepesnek tűnik a bőröm, annyira száraz.

Álló gép volt, de hogy mélybarnítós, azt nem tudom. Fura volt, h az első 4 alkalommal semmi sem látszott (6 perc volt alkalmanként), és egy 9 perces után meg "egyből" volt látszata! :-O

Lehet, h kipróbálok egy másik gépet is, de mennyi időre merjek bemenni?

38. f124753f33 (válaszként erre: 36. - Kangaroo)
2007. máj. 9. 14:48
Szerintem sok volt hirtelen a 9 perc, mert már rég nem voltál. Ha viszonylag világosabb bőrű vagy, lehet azért is.
37. alma20 (válaszként erre: 36. - Kangaroo)
2007. máj. 9. 14:41

Szia!

Valószínűleg azért lettél estére piros, mert mélybarnítós gépbe mentél, ami jó, viszont ha megégtél, az utalhat arra is, hogy régiek a csövek, nem lett időben cserélve!

Ha van lehetőséged, próbálj ki más gépet.

Krémekből meg elég sok féle van! Milyet szeretnél?

2007. máj. 9. 11:29

Kérnék egy tanácsot, hátva valaki tud adni.

Elkezdtem járni kb egy év kihagyás után szoliba. Csak pár percekre (szoktatás képpen), kb. 4 alkalommal, de semmi látszata nem volt. Aztán bemerészkedtem 9 percre, és eleinte nem is láttam semmit, de estére olyan voltam, mint a sült malac. Még másnap is piros volt a bőröm, és égett. De aztán gyorsan bebarnult, és most szép is, de szeretnék még egy kicsit barnítani rajta. Be merjek menni megint 9 percre? Vagy újra leéghetek?

Amúgy elég száraz a bőröm, tud valaki valami kencét ajánlani (akár márkanévvel is privátban - hogy ne legyen reklám)?

Előre is köszi! :-)

35. alma20
2007. febr. 22. 19:44

Az én barátnőmet is eltiltotta a doki a szolitól meg a naptól, meg mindentől.

Persze, én is használok izzadásgátlót, mert ezek a szerek szerintem életünk részei, mint annyi más is, ami régen nem volt és károsak.

Tudomásul kell vennünk, hogy mi nem fogunk addig élni egészségben, mint nagyanyáink, de azért mindent meg kell tenni, amit csak lehet! :-)

2007. febr. 22. 12:52

Egyszer egy mentőorvos mondta, hogy az izzadásgátlók károsak, és tényleg elősegítík a rák kialakulását.

Megkérdezte a mai fiatal lányok miért kezdenek hamarabb menstruálni?Mert a samponok, izzadásgátlók hormonálisan hatnak a szervezetre, és felgyórsítják a működését.

De most legyünk büdösek?Félek én is a hatásuktól,de tök mindegy mit kenek magamra, mit eszek, ma már semmi sem egészséges!

Én azt gondolom a szolival elsősorban azoknak kell vigyázni, akiknek sok anyajegyük van.Egy ismerősömet a bőrgyógyász el tiltott a szolitól,pont a rengeteg anyajegye miatt.minden nyáron hófehér, biztos nem szereti, de fontosabb neki, hogy egészséges legyen!

Ezt mondom, és közben én is járok, de már írtam, csak mértékkel.

33. alma20
2007. febr. 22. 09:57

Én egyet értek darokival!

Ha már a bőrráknál járunk, szerintem sokkal több olyan ember van, aki azért lesz bőrrákja, mert az izzadásgátlók eltömítik a mirigyeket és az elkezd terjedni, ettől az emlőrák is ki tud alakulni!

Szerintem is fontos lenne, hogy vigyázzunk az egészségünkre, de ebben a világban senki sem tudhatja, hogy mivel tesz jót vagy rosszat!

Az én elméletem szerint minden betegség fő okozója lelki eredetű! Hiszem, hogy a test jeleket sugároz a tudatnak, hogy valamin változtatni kell!

32. daroki
2007. febr. 21. 21:14
Én nem érzem úgy,hogy támadtál volna minket,leírtad a tapasztalataidat,véleményedet.Meg mi is a miénket.Rengeteg ember napimádó és amíg ezek az emberek vigyáznak magukra és muszáj vagyok magam ismételni,ésszel teszik ezt,nem hiszem,hogy bármi bajuk eshetne.Különbözőek vagyunk,vki azt szereti ha hófehér a bőre télen-nyáron(ettől én rosszul vagyok)ezért járok szoliba,sokkal egészségesebbnek nézek ki,nekem a fehér bőröm télen már átmegy szürkés színűbe amitől rosszul érzem magam.A bőrdokim szerint nem kell félnem a korai ráncosodástól,mert olyan a bőröm,hogy még 40 évesen is irigyelhetik a 20 éves szárazbőrű csajok:)Szóval rendes vagy,hogy hallgattál a lelkiismeretedre és leírtad nekünk amit gondolsz!De ezt szerintem azok fogják leginkább magukra venni akik ész nélkül teszik ki magukat eme káros hatásoknak.
2007. febr. 21. 13:24

Nem allitottam, hogy nem kell hasznalni, de nemelyik napozoszernel, talan jobb, ha inkabb egunk, mint azt a borunkre kenve annak hatoanyagai az uv sugarakkal reakciora lepve a borben rakkelto anyagkent raktarozodnak. (ezt az anyagot nappali kremekbe is teszik, testapolokba stb)

Fura mod egyre tobb a borrakos, es szinte mindegyik boreben kimutattak ezt az anyagot.

Hogy a gyogyszereszek es orvosok mit mondanak, fogalmam sincs, en egy olyan markaju napozoszert vettem tavaly, amit egy gyogyszergyar keszit, abban is benne volt ez az anyag.

En most befejeztem errol az "okoskodast", mert mindenki tamadasnak veszi meg a segiteni akarast is. Napozzon mindenki ugy, ahogy akar.

Ha valakit megis erdekel, szivesen megadok link cimet privatba.

30. daroki
2007. febr. 21. 07:55
Azért vannak a bőrgyógyászok,a normálisabb gyógyszerészek,hogy segítsenek nekünk a megfelelő krém kiválasztásában.Én legalábbis mindig megkérdezem bármit veszek és nem vagyok biztos a dolgomban.Szerintem sokkal többet ártunk a bőrünknek azzal,ha nem használunk semmiféle védőkészítményt,de azt hiszem ezzel sok bőrgyógyász egyetértene.Legalábbis az enyém biztos,hiszen ő is mindig ezt papolja nekem mielőtt beindul a nagy nyári szezon.
2007. febr. 20. 20:05
Nem vitatkozni akarok, de ha elhallgatnam, amit tudok, azzal a lelkiismeretemnek ugy erzem artanek.
2007. febr. 20. 20:04
Vajon tudjatok melyik krem megfelelo? Milyen anyagok vannak benne, amiket ha feny er, hogyan reagalnak a borben? Ha kakaovajat kentek magatokra, vagy oliva olajat, hat akkor esetleg elhiszem hogy tesztek valamit a borotokert. Be lehet kajalni a sok reklamot a napozokrol, ha a hexyl cinnamate bennuk van (marpedig szinte mindbe belerakjak), tobbet tesztek a borrakert, mintha vedelem nelkul suttetnetek magatokat a mediterran napon.
27. daroki
2007. febr. 20. 18:37

Én is elkezdtem járni 2 hete és baromira csípem,hogy nem hófehár arccal járok-kelek:)Jó a bőröm,hamar meglátszik rajtam a szoli.

Én még mindig azt mondom,hogy igen is jó dolog járni,mert nekem bizony elűzi a depis napokat.Eleve más,ahogy a tükröbe nézek.Az úszással nem érném el ugyanezt a depi űzőt,mivel hófehér bőrrel sosem mentem és nem is mennék úszodába,strandokra.Sajna vannak visszereim amiknek nem árt ha fedésben vannak.Ezzel ne értsetek félre,nem azt akarom mondani,hogy fehér bőrrel,meg visszeres lábban senki ne mozduljon ki fürdőrucis helyekre,de én feszályezve érzem magam és ha csak úgy érzem magam jobban,ha szép barna színem van akkor jöhet a szoli,napozás.

De én is ismétlem a többieket.Megfelelő naptejekkel a napra és megfelelő olajokkal,krémekkel a szoliba!

Amúgy nekem is azt tanácsolta a bőrgyógyászom,hogy nyugodtan járjak(persze ésszel!!!)De ezekben is nagyon megoszlik a bőrdokik véleménye.Ki ezt mondja,ki azt mondja.

2007. febr. 20. 12:17

Én is járok de csak tavasszal, mert nem szeretem ha nyáron vakító fehéren kell mászkálnom.

Nekem egy tavasszal perforált vakbél műtétem volt, és nem mehettem szoliba, de még a napra sem, akkor kérdeztem meg az orvosomat, hogy mi lesz ha mégis elmegyek.Azt mondta szolizni egy évben 10alkalommal elég, és főleg télen mikor nincs napfény.

A barátnőm folyamatosan jár, és ráadásul nem iszik elég folyadékot sem, és észrevette, hogy a combján ráncosodik a bőre, 27éves!

Örült!Jó ez neki?Ráadásúl észrevettem rajat, hogy egy idő után már nem barna, hanem sárga.Nem veszi észre, hogy már ez nevetséges, nem szép!

Nem vetem meg én sem a szolit, de nem esem túlzásba, és anyagilag sem egy olcsó dolog.

25. alma20 (válaszként erre: 24. - 1a50c86bb0)
2007. febr. 20. 11:27

Igazad is van meg nem is!

Orvosok is elismerték, hogy télen, amikor az emberek nem jutnak napfényhez, jót tesz a szolárium depresszió ellen!

Szerintem nem tesz rosszat, ha valaki odafigyel magára és szépen keni a testét és az arcát is, és persze nem esik túlzásokba! :-)

2007. febr. 18. 02:56
Szep tud lenni a barna bor, de szerintem az egeszseges bor meg szebb. Ha valakit a napozoszer megnyugtat, az szerencses. Ha valaki depresszio miatt megy szoliba, annyi erovel elmehet egy uszodaba is. Ez a fajta feny nem tesz senkinek jot, maximum atmenetileg, ahogyan a napozas sem. Fura hogy arra senki nem gondol, hogy 20 ev mulva ugy nezhet ki, mint egy madarijeszto. Soha nem szolariumoztam, es mindig kerultem a napot. Lehet nem voltam olyan meno egyesek szemeben feher borrel (speciel nekem a makulatlan tiszta bor tetszik, es inkabb feher mint barna), de 28 eves koromra egyetlen ranc sincs a nyakamon, ami mar 20 eveseken is van, az arcomat nem is irom. A bor meghalalja ha vigyaznak ra, de ha nem, benyujtja a szamlat, elobb vagy utobb.
23. alma20
2007. febr. 17. 23:19

Örülök, hogy egyetértés született! :-)

Én is nagyon fehérbőrű vagyok, de nem szoktam leégni, mert használok krémet és nem megyek be 10 percnél többre, még, ha úgy is gondolom, hogy a bőröm többet is kibírna!

Én heti 2x szoktam bemenni, de ha jó színem van, nem rongálom feleslegesen a bőrömet, csökkentem at "adagot" heti 1, vagy 2 heti 1-re.

22. moncsicsi83 (válaszként erre: 17. - Alma20)
2007. febr. 17. 12:59
Depresszió ellen tényleg jó. Én totál depis voltam és kolleganőim nyösztetésére elmentem szolizni. Hol heti kétszer, hol egyszer megyek hetente és jót tesz. Igaz még csak kb 1 hónapja kezdtem el, de azóta nem vagyok olyan magambazuhanós, sírós, depis nőszemély.... És már hófehérke sem vagyok :) Alkalmanként a 4 perc bőven elég..... Nem szabad túlzásokba esni :)
2007. jan. 30. 14:03
Sziasztok. Én általában március környékén szoktam elkezdeni szolizni. Nagyon fehér bőrü vagyok és ovatosan kell hozzá kezdenem Szerencsére eddig kifogtam a "normális" dolgozókat. Senki nem akart még átverni sőt voltak kifejezetten segítőkészek is.
20. daroki
2007. jan. 30. 13:06

Én jövő7-re bejelentkeztem a komzmetikusomhoz,miután megtörtént az arctisztítás akkor veszek egy szolibérletet és a halálsápadt külsömből megpróbálok vmi nekem tetszőt varázsolni:)Ahogy alma20 jól mondta,ha mértékkel és ésszel jársz nem lehet bajod belőle.

Én nyáron is elszoktam menni,nem mindig van rá lehetőségem,hogy kifeküdjek(vagy csak kiüljek a napra)de szoktam tartani pár hónap szünetet amikor egyáltalán nem megyek.Februárba szoktam elkezdeni és miután szépen lebarnultam utána már csak heti 1-1 alkalommal megyek,hogy megmaradjon a színem.Tényleg jó a depi ellen,a bőrnek is jót tesz,szóval én csak ajánlani tudom mindekinek!Mértékkel!:)

19. 3c3fbabb4e (válaszként erre: 17. - Alma20)
2007. jan. 29. 21:55

Teljesen igazat adok abban amit írtál.

Mértékkel kell szolizni!!!

És bárcsak több ilyen hely lenne ahol felvílágositják a vendéget.

Ismerek olyat is aki arra megy,hopgy minnél több zsetonra menjen be.Mert akkor több a bevétele.

2007. jan. 29. 20:26
Szerinted egészséges a szolárium? Vagy csak esztétikailag leszel egy kicsit szebb, ha barnulsz? Egyáltalán jársz szolizni? Mit gondolsz róla?
17. alma20
2006. nov. 7. 20:09

Ismét régi fórumhoz szólok hozzá...

Szerintem a szolárium is olyan dolog, mint minden más!

Mértékkel kell csinálni!

Az elöttem szólókhoz annyit fűznék, hogy én is szoláriumban dolgozom, mindig szólunk a vendégeknek, hogy ne menjenek be túl sok időre, figyelmeztetjük, hogy ha csőcsere volt!

Volt több olyan vendég, aki megsértődött és elment, mert mondtam neki, hogy nem tudom beengedni 15 percnél többre, erősek a csövek!

De most is azt mondom, hgoy helyesen tettem!

Nem az alényeg, hogy egyszer jól lehúzzuk a vendéget, hanem hogy meg legyen elégedve és visszajöjjön máskor is, szívesen!

Ez az én efgyéni véleményem!

Orvosok azt is bebizonyították, hogy télen jót tesz depresszió ellen kéthetente szolizni.

Lehet velem egyetérteni vagy nem!

16. aa5534ab52 (válaszként erre: 6. - Zse pi)
2006. jún. 3. 14:47
én szivesen kifeküdnék a napra, mert nagyon szeretem a meleget...de mondja meg vki nekem..hol a nap?hol a nyár?:(
15. emagdi (válaszként erre: 14. - Emagdi)
2006. ápr. 5. 22:33
hozzáteszem: bocsánat azoktól a szoláriumi dolgozóktól, akik odafigyelnek a vendégekre, és lelkiismeretesen adnak tanácsot nekik, nyilván nem velük van a probléma.
14. emagdi (válaszként erre: 13. - Ekka)
2006. ápr. 5. 22:31

a kozmetikus lehet hogy szól, ha valaki túl sokat szeretne egyszerre szolizni,

de ezekben a mai, hipermodern szolárium-stúdiókban a hirtelenszőke cicababák nem hiszem hogy vizsgálgatnák kinek mi a jó. (legalábbis én már több ismerősömtől hallottam, hogy simán beengedték 10-15 percre első alkalommal olyan gépekbe, ahol még az 5 perc is sok.. volt is olyan aki utána nem tudott menni nyaralni, úgy megégett)

13. Ekka
2006. ápr. 5. 19:18

Én úgy gondolom, hogy a szolárium és a természetes napfény is rejt magában veszélyeket. Szóval mindkettőt ésszel.

Én, pl. járok szoliba, de nem "órákat" töltök benne. Használok krémeket/géleket és a legfontosabb: előtte bőrgyógyász felkeresése, anyajegyek megvizsgáltatása.

Még valami: a jó kozmetikus pl. bőrtípusodnak megfelelő időre enged be a gépezetbe, ha tetszik, ha nem. Legalábbis az enyém így tesz:D

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook