Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Amit a szoláriumról tudni kell fórum

Amit a szoláriumról tudni kell (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4
2009. szept. 24. 15:29
hát én iszonyatosan fehér bőrű vagyok, de tényleg, és nagyon szeretnék, hogy ez változzon. Persze nem szeretnék fekete lenni, csak egy kicsit emberi színű :D jártam is szoliba, sokan meg is jegyezték, hogy látszik rajta, de az arcomon kicsit sem látszódott... A hasam meg minden más már tök szép volt, de az arcom ugyanolyan maradt. Lehet ez ellen tenni valamit? :S
2009. aug. 2. 12:31
Na..de végül is azt akartam kihozni ,hogy minek még fokozni...ezeket a káros hatásokat??!! :$
2009. aug. 2. 11:55
Eddig se voltam sokat szoliba....de mostmár biztos nem is megyek többet...:SSS szerintem Ti se mennyetek...!:-)Így is rengeteg káros dolog van..ami ellen viszont nem is tudunk semmit sem tenni..:((
69. syria (válaszként erre: 67. - Dóra92)
2009. aug. 2. 09:28
Sokan rákban halnak meg, pedig nem is szoliztak "csak" napoztak. Te még fizetni is akarsz, hogy mielőbb hozzájuss a kórsághoz?
68. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 67. - Dóra92)
2009. aug. 1. 11:13
Nem hallgatsz rádiót, olvasol újságot mostanában? Olvasd el az előbb belinkelt cikket! 18 év alatt be is akarják tiltani.
2009. aug. 1. 11:10
sziasztok, szeretnék szoliba menni, mert hiába napozom nem akarok lebarnulni a vállamon és a hátamon, csak a karom van lebarnulva a póló vonalától lejjebb és elég hülyén néz ki. Az a kérdésem hogyha most megyek elsőre akkor hány percre menjek be, és állóba vagy fekvőbe. Köszi előre is létszi privibe irjatok
2009. júl. 29. 19:49
2009. febr. 16. 10:42
Ha megfelelően van használva még jót is tesz.Télen mikor nem igazán jutunk napfényhez jól esik beállni egy kicsit és feltöltődni.Biztonságosabb mint a nap (de csak akkor ha megfelelő használat mellett) mivel csak pár perc kell hozzá!
64. ALLICS (válaszként erre: 52. - B37711f5f0)
2009. jan. 26. 13:42
Nekem is szárítja egy kicsit a bőrömet én is beszoktam magamat kenni testápolóval,jót tesz.
2009. jan. 26. 12:30
Sziasztok!Volt már valaki CADILLAC szoliban.Ha igen mi a tapasztalata?
62. eb367c2660 (válaszként erre: 60. - B37711f5f0)
2009. jan. 21. 09:36
Velem még nem volt...
61. pinpilla (válaszként erre: 60. - B37711f5f0)
2009. jan. 21. 00:48
A szolárium nem veszéjtelen.Én is jártam,imádtam,ha jó szinem volt.Amióta ugynézki,hogy eggyenlőre sikerült a bőrrákbol kigyógyulni,azóta örülök,hogy időben észre vettem.Mütétek és kezelések nem kivánom senkinek,ezért óva intek mindenkit a tulzott szolitól és a tulzott napozástol.Addig jó,mig csak piros foltjaid vannak,de a bőr nem felejt:pinpilla
2009. jan. 20. 23:44
fu csajok..volt már veletek olyan hogy szolizás után (a könyökömnél) megjelent egy piros folt és mintha kis kiutések lennének..8 percre mentem be már 4szer..mindig kicsit kipirultam,de elmult másnapra.ma délután is voltam és most vettem észre ezeket az apro kiutéseket.mitol lehet??
59. eb367c2660 (válaszként erre: 58. - F4086168de)
2009. jan. 20. 09:21
És elő lehet segíteni valahogy ,hogy jobban barnuljon?:))
2009. jan. 19. 15:03
Általában az arc és a vállak nehezen barnulnak,sajnos ez velem is így van :(
2009. jan. 19. 13:06
oh,köcci már megvolt:))..mostmár csak az a gondom,hogy az arcom nem barnul..a többi igen..pedig már egy jó párszor voltam..
56. Franc22 (válaszként erre: 51. - Eb367c2660)
2009. jan. 10. 10:51
mivel szokatni kell a bőröd, így a legkisebbre menj, aztán 2hét után, már megpróbálhatod a második szintet.
55. Franc22 (válaszként erre: 52. - B37711f5f0)
2009. jan. 10. 10:51
elötte kend be a bőröd vmilyen krémmel, akkor nem szárad ki annyira. Lehet már kapni olyan krémeket a boltokban is.
2009. jan. 6. 17:59
nekem azt mondták testápolóval kenyem magam utána...:)
2009. jan. 5. 00:03
szerintem jo. bizonyara jot tesz ha mar testapolo a neve :)
2009. jan. 4. 23:36
sziasztok! azt szeretném megtudni hogy sztetek az jo vagy rossz ha szolizás után betestápolozom magam,sima testápoloval mert nagyon száritja a boromet!?
2008. nov. 30. 14:35

Sziasztok!

Én előszőr készülök szoliba menni..akkor elsőre mennyi időt lehet bent lenni??Meg milyen kencét kenjek magamra,és elötte vagy utána?

Megköszöném ha válaszolnátok!:)) ja,meg ha van valami tippetek...:$$

2008. nov. 13. 09:54

már irtó régen voltam. Egy szoliba dolgoztam és egy hónapba 10szer 6percet kaptunk. Én mindig úhgy mentem egy, 2hetente 12percre, 2hetente 6percre. Ha maradt, akkor a köv hónapban az egyik 6perces helyett12percre mentem. Nekem nagyon fehér a bőröm, de a szolitól szép barna lettem. Régen a nap soha nem fogott meg, inkább megégetett, de mióta szoliztam, azóta bepirulok aztán szép sszínem lesz. Lassan egy éve nem voltam szoliba, így olyan fehér vagyok mára már, mint a fal. Most hogy jön a hideg és a borongós idő, így újra sütetni fogom a hasam.

Kezdésnek mindig 6percel kell kezdeni, így tudja meg az ember mennyire érzékeny a bőre és ehez is szoktatni kell a bőrt.

49. lill
2007. jún. 10. 22:34

6-7 éve rendszeresen jártam szoliba, télen 2-3hetente nyáron időfüggö volt a dolog, ha 2 hétig csak esett, akkor muszáj volt vhogy pótolni a napocskát!

sajnos fél éve kiderült, fényallergiám van, erre ilyen olyan homeopátiás bogyókat szedek,de még ugy néz ki egy évig nem lehet szolizni :o((. a nap sem tul jo most, de annyira nem hozza ki azt a millió apró hólyagocskát, amit a szoli igen.

2007. máj. 12. 21:34

Hát, estére kicsit bepirultam, de nem annyira, mint múltkor. Nem fájt, csak látszott az arcomon, és nagyon melegem volt.

De az tuti, h mégegyszer nem megyek 9 percre!

47. alma20
2007. máj. 10. 12:07

A percek nem attól függnek, hogy mások mennyire mennek, hanem ,hogy a te böröd hogy bírja, ha ma nem égtél le, akkor jó vagy! :-)

Én is szoktam menses közben szolizni, nekem nincs különbség. A barátnőm szerint erősebb a vérzés, ha akkor szolizik, nekem nem lett erősebb.

Ez is egyénfüggő!

2007. máj. 10. 10:35

9-re. Azt mondta a csaj hogy a 6 perc, az csak szoktatás, és ha már úgyis bebarnultam, nem kell félnem a leégéstől. Hát úgy legyen!

3 percenként van egy zseton, és van, aki 30 percre szokott menni, tehát nem találtam soknak a 9 percet. Remélem, nem cseszek rá! :-)


Még egy kérdés: ha megvan a "havilavina" akkor van értelme bemenni? Befolyásolja a barnulást? Mert ugye hajat se dauerolnak akkor.

Egy barátnőm régen ment úgy is, de sose kérdeztem, hogy van-e értelme... (ő mindig barna volt, tehát nem látszott rajta túl nagy változás)

45. alma20
2007. máj. 10. 10:22

Nem kell mellőznöd a tusfürdőt meg ilyeneket! Ha szolizás után 4 órát vársz, akkor bármivel fürödhetsz!

Szerintem nincs összefüggés!

Most hány percre mentél be?

2007. máj. 10. 10:00

Lementem, és azt mondta a szolis csaj, hogy első hosszabb "menet" után lehet kipirosodás, de ha már bebarnult, akkor utána már nem valószínű, vagy csak enyhe. Hát, majd meglátjuk! Ha estére megint rák színem lesz, többet nem megyek oda!

Azt is monda, hogy egyes termékek (krémek, tus- és habfürdők) is okozhatnak kipirosodást. Én kb. 3 órakor voltam szoliban, és este belecsüccsentem a kádba. Bár már akkor is piros voltam, de lehet, h ez is rátett egy lapáttal? :-O

Csak sima vízzel kellett volna zuhanyoznom?

(tök ciki, úgy csinálok, mint aki még sose szolizott! :-P Pedig régen jártam, csak akkor nem voltak ilyen problémáim... :-S )

43. alma20
2007. máj. 10. 09:51
Ha régi a cső megéget és nem barnít, ha jó a cső, akkor nem éget!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook