Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Amit a diétákból kifelejtenek... fórum

Amit a diétákból kifelejtenek... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Amit a diétákból kifelejtenek...

1 2
37. Arel
2011. márc. 23. 13:09

Én is a gratulálók sorához csatlakozom!

Egyrészt azért, mert nem adtad fel, amikor nem működött, hiszen a legkönyebb az lett volna, ha azt mondod: én megpróbáltam, de nem működött, pedig megtettem mindent amit lehet.

Másrészt azért, mert megtaláltad a helyes megoldást, azaz ha magad nem találtad meg a helyes módszert (ami nem a Te hibád volt!!!), akkor elmentél szakemberhez, aki ajelek szerint helyes tanáccsal látott el, és így elérheted a célod!

Szóval gratula a helyes szemléletért!

Egyetértek azzal, hogy mindenki másképp működik, és ami az egyikünknél hatásos, az lehet káros is a másikra.

36. vikucka (válaszként erre: 34. - Anthico)
2011. márc. 23. 12:10

Egyszer sem írtam, hogy fél kg számra tömtem a teljes kiőrlésű cuccokat. Zabfalatból is reggelire max. 3 darabot ettem.

Tisztában vagyok, hogy mit kell megnézni egy "diétásnak hitt étel" összetevőinél.

Azoknak az embereknek szerettem volna leírni ezt a cikket, akik szintén székrekedéssel küzdenek, és ez esetleg a teljes kiőrlésű termékek fogyasztása után kezdődött. Nekem személy szerint nem jönnek be ezek a dolgok, bár néha - néha megeszem egy szelet kenyeret, vagy finn crispit, zabfalatot (a zabfalat is tele van cukorral)

35. zsuko84 (válaszként erre: 34. - Anthico)
2011. márc. 22. 20:07
Én pont ezért magamnak sütöm a kenyeret. Abba legalább tudom, hogy mi van.
34. Anthico (válaszként erre: 11. - 745f85108f)
2011. márc. 22. 16:38

"Sokan abban a tévhitben élnek, hogy teljes kiőrlésű kenyérből fél kilót is meg lehet enni, mert úgysem hizlal, aztán meg csodálkoznak, hogy elakadt bennük a kaja és székrekedésük van már egy hete... Ugyanígy vannak sokan a zabbal, kukoricapehellyel....stb. "


Ezzel a mondattal nagyon egyetértek. Ugyanis én is találkoztam már olyan nővel, aki hasonló tévhitben élt. Normális kaja helyett egész nap a zabfalatokat nassolta (1-2 csomaggal), aztán meg csodálkozott, h baj van.

De ezt nemcsak ezzel követik el a nők. Norbi update rendszerével kapcsolatban is nem egy olyan beszámolót olvastam, ahol az 1-esnek kikiáltott kódot nyakalták a nők egész nap...nagy mennyiségben. És csodálkoztak, h nem fogytak, sőt híztak.


Az a baj, h sok terméken fals reklám olvasható. Sok olyan állítólag teljes kiőrlésű kenyeret lehet kapni, amiben nagyrészt normál liszt van pl, csak ez a hátoldalon olvasható, az összetevőknél. Vagy ilyen olyan nasifalatok, amik kb olyan szinten találkoztak teljes kiőrlésű és zabos adalékanyagokkal, h max megmutatták neki...vagy nagyon minimálisan kevertek beléjük. vagy ha mégis normálisan tartalmaznak ilyeneket, attól ugyanúgy telenyomják pl cukorral. És ebben az esetben is csodálkozik a fogyni vágyó, h miért nem fogy, hiszen ő meg van győződve arról, h diétázik, mert abban a termékben van ilyen és olyan egészséges dolog.

2011. márc. 22. 15:54

Én egyszer elmentem egy kineziológushoz, nem fogyni akartam, babát szerettem volna. Ő csinált egy izomtesztet különböző anyagokkal és azalapján megmondta, mit ne egyek. Először a haskörfogatom csökkent látványosan, majd mentek lefelé a kilók is, ahogy tisztult a szervezetem. Természetesen a kezelések után már ehettem az adott ételcsoportokat.

Amire én fogyókúra címen esküszöm, az a szénhidrát szegény étrend. Nekem az vált be.

2011. márc. 22. 15:23

Teljesen jó a cikked,gratula hozzá!

Ja ás üzenem azoknak akiknek úgy jött át hogy a teljes kiörlésű cuccok rosszak,hogy jobb lenne figyelmesebben elolvasniuk ha már olvasnak!

Nem ez volt a lényege hanem az hogy másak vagyunk és ezáltal mindenkinek másképp reagál a szervezete bizonyos dolgokra ezért előtte mielőtt diétázunk konzultáljunk orvossal!!!

Attól függetlenül egészséges a teljes kiörlésű kaja csak mértékkel kell fogyasztani és előtte nem árt egy kivizsgálás sem hogy milyen diéta ideális nekünk.

ENNYI!

2011. márc. 22. 13:21
saját sőtésű = saját sütésű
2011. márc. 22. 13:21
Tudjátok, hogy nem csak teljes kiőrlésű kenyérrel lehet fogyni, hanem saját sőtésűvel is? Egyik barátnőm mesélte, hogy mikor otthon sütött kenyeret kezdett enni, meglepve tapasztalta, hogy észrevétlenül leadott jó pár kilót. Akkor jött rá, hogy az volt a gond, hogy a bolti felfújt műanyag kenyerekben alig van tápanyag, kalória viszont igen, és nagyon hamar megéhezett egy-egy evés után. Az otthon sütöttből pedig (amiben tudta, hogy liszten és élesztőn kívül nincs más), elég volt egy szelet is arra, hogy órákig ne éhezzen meg. Szóval, aki nem bírja a teljes kiőrlésűt, próbálja meg otthon sütni a kenyeret rendes lisztből, az is nagyon sokat számít. Nem csak a fogyni vágyóknak, hanem aki tényleg kenyeret akar enni és nem műanyag ragacsot.
2011. márc. 21. 22:50

tanulságos cikk, gratulálok hozzá!

azt nem értem, h a fórumozók miért oktatják ki vikuckát, mikor kerek perec leírta, hogy azóta szakember által előállított diétát követ, ami ráadásul hatásos is.

mindenkinek kívánom, h találja meg a számára legmegfelelőbb módszert. és persze kitartást :)

28. vikucka (válaszként erre: 27. - Szabadmadárka)
2011. márc. 21. 12:57
Ilyesmit mondott a dokim is, hogy az az adag, amit megennék, a 20%-át hagyjam ott. NÉha nem árt egy lénapot tartani.
2011. márc. 21. 12:52

Sziasztok!


Én azt gondolom, hogy nem lehet mindig egészséges ételeket enni. A legtöbb ember nem főz külön azért,hogy olyat ehessen, ami egészséges, és diétás. Illetve vásárolni sem megy, csak azért, mert mondjuk fehérkenyér van otthon, és nem barna.


És így is lehet fogyni. Én soksok kilót szedtem fel, amíg gondok votlak a gyomormmal(2évig). Most, hogy jobban vagyok úgy éreztem ideje leadni. 12kgot fogytam tavaly nyár óta. És nem diétázom! Egyszerűen csak mértékletesen eszem!!

És érdemesebb így csinálni, mert nem kell plusz időt fordítani rá,és nem hízom vissza. Csak arra kell figyelni, hogyha kiadósabb az étel, abból jóval kevesebbet kell enni, mint az egészségesebb fajtából... Édességet, lisztet, és krumplit is eszem, ha azt kívánom, csak mértékkel...

És a külön főzőcskézés helyett, inkább elmegyek egyet sétálni,futni, vagy biciklizni...

26. vikucka (válaszként erre: 24. - Rika1)
2011. márc. 21. 07:02
Igen, igazad van. pont azoknak irtam ezt a cikket, akik hasonló helyzetben vannak.
2011. márc. 21. 06:21
Kitartást kívánok és sok sikert.
24. Rika1
2011. márc. 21. 02:44

A cikkhez gratulálok, hiszen kicsit kinyitotta azoknak a szemét, akik csak az ételtől akarnak fogyni és mégsem sikerül nekik. Szerintem amit összeválogattál kaját, azok tökéletesek. A fogyasztásukkal volt gond. A lényeg a mérsékletesség, mint mindenben. Az hogy a szervezetednek kifejezetten nem is volt jó, ezt egyéne válogatja.

Ami a fogyózás lényege, hogy kevesebb kalória jusson a szervezetbe és több legyen elhasználva, mert ettől indul meg igazán a fogyás. Vagyis 30% múlik a mozgáson még a maradék 70% a kaja minőségét és mennyiségét kell hogy kitegye. Ez az én véleményem. Viszont az is fontos, hogy milyen tipusu mozgást végzünk.

2011. márc. 20. 18:07

Nálam a fogyáshoz több dolog együttes hatása kell:

étkezés+mozgás+néha szauna (most jövök rá a jótékony hatásaira) kombó. Nem tudok és nem is akarok lemondani a kedvenc kajáimról, de próbálok némi mértékletességet belevinni.

Kinek ez, kinek az jön be.

2011. márc. 20. 16:23
Egyszer vizsgaidőszakban megettem majdnem egy egész csomag zabfalatot,persze vizet nem ittam,hogy ne menjek 5 percenként wc-re.Olyan hasgörcsöm volt ,mintha szülni készültem volna,ennyit a mértékletességről.Egyébként nekem bejönnek a rostos dolgok,nagyon jól működik tőle az emésztésem, megfelelő mennyiségű folyadékbevitellel.Persze nem vagyunk egyformák.Ezektől viszont fogyást várni nem lehet,hiszen a kalória tartalmuk néha még több mint a fehér cuccoké.Annyi a titka, hogy kevesebbel jóllakik az ember, és hosszabb ideig tart a felszívódása.
21. vikucka (válaszként erre: 20. - Marrr)
2011. márc. 20. 13:43

elképzelhető. Most már rájöttem nem szabad fogyi cuccokat szedni és a mértékletesség a lényeg.

Biztosan jók a teljes kiőrlésű cuccok, én nem is vitatom, de nekem személy szerint nem váltak be.

Csak ezek a fél teljeskiőrlésű cuccok és persze a fekete kenyér.

20. marrr
2011. márc. 20. 10:11
És ahhoz a fogyasztó bogyóhoz mit szólt az orvos? Nem lehet, hogy az is hozzájárult a problémához?
2011. márc. 20. 06:40

Sziasztok!

A teljeskiőrlésű gabona egyik sem rossz!

A probléma azzal van, hogy túl sokat esznek egyesek belőle.

Itt is a mértékletesség lenne a kulcsszó!

2011. márc. 19. 21:57

Este ajánlott másfél dl májvateát langyosan elkortyolni.


Amúgy én akaratgyenge lennék bármelyikőtök diétájához... :) le a kalappal!

Én kenyérimádó vagyok, és szerintem az nem hizlal, csak a sok nasi. Ettől szedtem fel én is a szülés után azt a plussz 5 kg-t, ami azóta is makacsul tartja magát... de erről leszokok!!! A kenyér, tészta, főzelékek, minden egyéb marad.


Amit én fontosnak tartok:

1., gyümölcs és zöldség -- csak külön külön!!! A gyümi ugyanis fél óra alatt megemésztődik, míg a zöldségek sokkal hosszabb idő alatt. Tehát ha együtt fogyasztanád, a gyümi megerjesztené a zöldséget és minden egyebet a gyomorban, ami nem jó!


2., joghurt: kinek mit jelent... nekem A joghurt, a cserpes joghurt. Ezek a szir-szar készítmények a boltban, nem nevezhetők annak... Aki egyszer kóstolt Cserpes joghurtot, az nem vesz több bolti "joghurtot" az tuti.


Na nem osztom az észt tovább. :)

Sok sikert minden diétázónak, fogyózónak!

17. zsuko84 (válaszként erre: 16. - Vikucka)
2011. márc. 19. 21:04
Azért külön irigyellek, mert tudsz sok folyadékot inni. Én a diéta előtt napi 1 litert ittam, a diétával kezdtem el a folyadékbevitelre figyelni, de így is napi 1,5 liter, max. 2 liter megy le.
16. vikucka (válaszként erre: 15. - Naomagic85)
2011. márc. 19. 19:35

Nyilván. Meg persze mozogni, sokat inni.

A tea szerintem magában a legfinomabb.

2011. márc. 19. 19:24

Ne legyetek ennyire szigorúak magatokkal, Lányok, hogy alig esztek valamit délután. Nyilván a vacsi legyen szegényebb szénhidrátban, de a joghurtnál laktatóbbat is szabad enni.

Kalória számolás helyett pedig a napi szénhidrátbevitelünket kell kordában tartani.

14. vikucka (válaszként erre: 10. - 07c4794583)
2011. márc. 19. 19:24

Mindent lehet fogyasztani (levest, tésztát, normális kajákat) persze nem velőspacalt nokedlival, de mértékkel. Lassan enni, naponta max. 3x-4x, sok zöldség és gyümölcs. Tejtermék stb.

Sok folyadékot kell fogyasztani, és naponta 3o-4o percet sétálni. Sétálni a városban, sétálni csak azért, mert jól esik, sétálni a boltba, biciklizni. Nekem ezt ajánlotta az orvos és bevált.

nagyon sokáig tartott, mire egyáltalán képes voltam arra, hogy normálisan wc-zek. (nem hasmenés, nem székrekedés)

A legfontosabb, hogy már megbirom állni, hogy ne egyek, csak a nass kedvéért. A tükrözés előtt másfél napot kellett kibirnom étlen és azóta simán kibirom, hogy ne egyek vacsorát, nem faljam fel a hűtőt.

Tudom, hogy ez nem a spanyolviasz kategória, de annyira egyszerű és kézenfekvő, hogy nem is gondoltam rá.

2011. márc. 19. 19:09

Nem azt irtam, hogy a teljes kiőrlésű cuccok rosszak, hanem azt, hogy nekem nem jött be. Nem napi fél kg kenyeret ettem, max. 1-2 szeletet. Nekem belassitotta az emésztésem, meg nyilván az is, hogy a dohányzást abbahagytam. Tényleg megpróbálom egyensúlyban tartani a dolgokat. Most már, sok-sok hónap kitartó próbálkozása után rátaláltam arra a módszerre, ami nekem hatásos lehet.

Ahogy nincs két egyforma test, ami nektek beválik nem biztos, hogy a harmadiknak be fog válni.

Nem azt akartam irni, hogy a teljes kiőrlésű káros (mostanában nagyon ritkán, ha veszek kenyeret, akkor fél teljes kiőrlésűt veszek, amib még tartalmaz búzalisztet)

Tésztából durumtésztát veszek, és a főzelékeket sem liszttel habarom be.

Vannak olyan tipusú emberek, akik elkezdik a hasonló teljes kiőrlésű cuccokat enni, mert az az egészséges, székrekedésük lesz, és nem tudják, hogy mitől van ez.

Amúgy az orvos diétája pofon egyszerű: kerüljem a zsirt, a cukrot, és sétáljak sokat.

Tehát tényleg nem a teljes kiőrlésű dolgok ellen akartam agitálni, hanem csAk arra szerettem volna rávilágitani, hogy emberek ne kövessék el azokat a hibákat, amiket én elkövettem, mert ugye az okos másén, a hülye sajátján tanul.

Most már sokkal többet mozgok, szaunázni járok, sokat sétálok, biciklizek, ha rossz idő van, akkor itthon taposok. Tényleg próbálok sokkal több levest enni, naponta többet inni, m int 2 liter, és majd meglátjuk, mi fog történni.

Szóval bocs, ha félreérthető voltam, de az akiknek szól, és akikről szól, akár egy ember is legyen, és segitettem neki valahogy, akkor már megérte megirni.

12. zsuko84 (válaszként erre: 11. - 745f85108f)
2011. márc. 19. 16:54

Sok mindennel egyet értek, amit írtál. A cikkből nekem is az jött le, hogy a teljes kiőrlésű cuccok "rosszak". Én is úgy gondolom, hogy nagyon sokan csak belekezdenek a diétába, olvassák, hogy ez a jó, meg az a jó, de nem gondolják teljesen végig a dolgokat.

Vikucka! Sokan tényleg lecserélik a fehér kenyeret teljes kiőrlésűre, és megesznek belőle annyit, mint a fehérből. Utána várják, hogy ettől majd fogynak, közben meg elkezdenek hízni, ami nem csoda, mert a teljes kiőrlésű cuccok, a zab, meg társai hizlalnak. Nem ezért kell a fehér lisztet lecserélni teljes kiőrlésűre, mert attól fogyni fogsz, hanem azért, mert a teljes kiőrlésűben benne vannak az ásványi anyagok és vitaminok, amíg a fehér lisztből a finomítás során minden ilyen eltűnik. Ráadásul a teljes kiőrlésű rostos, ami az emésztőrendszernek jót tesz. Csak ezekkel tényleg nem szabad túlzásba esni, tudni kell bánni velük. Reggelire meg lehet enni egy szelet teljes kiőrlésű kenyeret csirkemell sonkával és sok zöldséggel. A napi étkezésnél meg figyelni kell arra, hogy a szénhidrátot ne egyed együtt zsiradékkal. Pl. ha megeszel egy szelet natúr, sült csirkemellet, akkor ahhoz ne rizst vagy kenyeret egyél, hanem salátát. Estére ehetsz natúr joghurtot, amit ha nem szeretsz, akkor feldobhatod úgy, hogy almadarabokat szeletelsz bele.

Nagyon fontos, hogy rengeteg zöldséget egyél, gyorsítja a sok rost az emésztést. Én január eleje óta diétázok, az ebédnél gyakran párolt zöldséget eszek köretnek, és a reggelihez paprikát, paradicsomot vagy ubit szoktam enni. Amióta rendszeresen eszek zöldséget baromi gyors az emésztésem.

Szerintem a diétához 3 dologra kell nagyon figyelni:

1. Számolni a kalóriákat. Vannak a neten kalória táblázatok, meg rengeteg ételre rá van írva, hogy miben hány kalória van, így ezt nem is nehéz betartani. Egy nőnek max. 1500-1800 kalóriát szabad megennie egy nap ahhoz, hogy fogyjon (de ez súlytól függ).

2. Egészséges ételeket fogyasszunk, rengeteg zöldséget, gyümölcsöt mértékkel, mert cukrosak, és a cukrot kerüljük.

3. Mozogjunk!

És egyáltalán nem kell drasztikusnak lenni, heti egyszer még egy szelet csoki is belefér, vagy most már rengeteg gyártó figyel arra, hogy édesítőszerrel is csináljon dolgokat (pl. tejberizs), és néha ezt is megengedhetjük magunknak.

A lényeg Vikucka, hogy ne add fel! És a teljes kiőrlésű cuccok egészségesek, csak tényleg mértékkel! Ha meg a Te szervezeted tényleg nem bírja, akkor azok nélkül is összeállítható megfelelő étrend. Mindenkinek más a megfelelő megoldás, ki kell tapasztalni.

2011. márc. 19. 14:52

Nekem egyáltalán nem nyerte el a tetszésemet a cikked. Sokan abban a tévhitben élnek, hogy teljes kiőrlésű kenyérből fél kilót is meg lehet enni, mert úgysem hizlal, aztán meg csodálkoznak, hogy elakadt bennük a kaja és székrekedésük van már egy hete... Ugyanígy vannak sokan a zabbal, kukoricapehellyel....stb.


Én január 10-én kezdtem a diétámat, a 90 napossal próbálkoztam. Nem igazán jött össze a dolog, az, hogy egyik nap csak húsféle, másnap csak zöldség nekem nagyon sok savat csinált. Aztán elkezdtem életmódot váltani. Fehér lisztes dolgokat teljesen elhagytam az életemből, nincs kifli, zsömle, bukta, kakaós csiga és társai. Még reggel sem!! Fehér kenyér helyett csak és kizárólag teljes kiőrlésűt fogyasztok, naponta maximum egy nagyobb szeletet amit kettévágva szendvicsként használok fel. A szendvicsbe teszek sonkaszalámit, sajtot és sok-sok csírát! Általában búzacsírát és retekcsírát használok.

Ez szokott a reggelim lenni. Utána tízóraira nyers zöldséget vagy nyers gyümölcsöt fogyasztok. Azért fontos, hogy nyers gyümölcs, mert sokan azt hiszik, hogy a túlcukrozott almabefőtt diétás étel, pedig közel sem az. Ebédre normál adag - tehát egy tányérnyi - főtt ételt eszek, ez sok fehérjét tartalmaz - főtt tojás, főtt-sült-párolt-grillezett husi, sajt - és a köret hozzá: Na itt van a csavar a dologban! Krumpli sztornó! Tömör széndhidrátforrás! Erről volt a legnehezebb leszoknom! Nekem aki krumplimániás vagyok! Napi rendszerességgel ettem krumplit, sütve, főzve, párolva...stb. EGy kiló hasábburgyonyát megsütve képes voltam megenni öt perc alatt! Na ez az amit kizártam az életemből! Tehát krumplit most már maximum kéthetente egyszer eszek, akkor is módjával, és ügyelek az elkészítési módjára! De vissza a körethez! Rizs: Nagyon-nagyon ritkán! Az általam elfogyasztott köretek a husi mellé: párolt vegyesköret - zeller, borsó, kukorica, sárgarépa - vagy savanyúság (savanyúkáposzta, káposztasaláta (édesítőszeres), ecetes uborka, vizes uborka, kovászos uborka. Mivel savanyúságbuzi vagyok, ez nekem nem okoz gondot! Az ebéd mellé soha nem eszem kenyeret! Így mondjuk sertéspörköltet is eszek, de csak savanyú uborkával! Mégis jól lakok! Sőt! Mióta a diétámat csinálom azóta észrevettem, hogy fele adagokkal is tökéletesen jól lakok, és ha mégis megpróbálom a másik felét leerőltetni, akkor rosszul leszek... De szoktam például husilevest enni sok husival, sok zöldséggel, minimális krumplival és levestészta nélkül! Ja, a fentiekhez kapcsolódva: A tészta is sztornó! Nem-nem, soha többet, vagy csak nagyon kis adagokban!


Uzsonna: gyümölcs, vagy zöldség

Vacsora: egy natúr joghurt vagy kefír és alma, vagy sárgarépa, és egy pohár tejcsi.


Itt fontos, hogy natúr joghurt, ne ezek az ízesített vacakságok legyenek! Sose szerettem az ízesített joghurtot, így ez sem okoz nekem problémát!


Napközben rengeteg gyümölcsteát iszom alla natur, vagy édesítővel!

Csokiról és társairól nem mondtam le, de csak mértékkel! Eddig naponta ettem meg négy szelet csokit, most hetente eszek meg egy szeletet! Esetleg ebéd után bekapok egy (szigorúan egy) kocka étcsokit és annyi! A kávémat van, hogy tejszínhabbal iszom, tehát olyan nagy drasztikus elvonásokat nem alkalmazom saját magamnál. Az eredményem: Mínusz hét kiló! Még ötöt szeretnék leadni!


A fentieket nem azért írtam le, mert szentírás, és mindenkinek így kell alkalmaznia de nekem ez vált be. A teljes kiőrlésű liszt szerintem egy csoda, ugyanígy a zab is, de tudni kell mértéket tartani!

2011. márc. 19. 14:09
nem értem ezt a cikket, megírod, hogy a hagyományos diéta rossz volt, de hogy mi volt jó, azt nem...
2011. márc. 19. 13:08

Nagyon jó a cikked.

Ne áruld el, amit az orvos előírt neked. Az csakis a Te diétád, testre szabva.

Ha valaki kíváncsi a sajátjára, akkor keressen fel dietetikust.

Itt sokan vagyunk, sokfélék.

Amit én butaságnak tartok, az másnál a legjobb módszer, és lehet fordítva is.

Lehet tapasztalatokat megosztani, de a legfontosabb, hogy egymást lelkileg segítsük.

Hajrá, sikerülni fog.

2011. márc. 19. 12:47
köszönöm szépen :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook