Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Amiota ratelepitettek a Windows Vistat a gepemre az ablakom atlatszo, a megnyitok egy oldalt akkor latom a hatterkepet. fórum

Amiota ratelepitettek a Windows Vistat a gepemre az ablakom atlatszo, a megnyitok egy oldalt akkor latom a hatterkepet. (tudásbázis kérdés)


13. mint
2008. júl. 18. 20:17
Koszonom mindenkinek a segitseget.Azota elvittem a gepet egy szakemberhez es ujra telepitett mindent,igy mar minden szuperul mukodik :).
2008. júl. 12. 20:06
Próbáld meg úgy, hogy jobb kattintás az asztalra majd testreszabás/ablakszín/átlátszóság szerintem az aero opció van bekapcsolna.
11. mint (válaszként erre: 10. - A74de3d08a)
2008. jún. 30. 18:07
Nem sajnos nem.Mindennel probalkoztam de sehogy sem sikerul:(.De ugyis az lesz a vege,hogy elviszem egy szakertohoz,mast nem tudok tenni.Tenyleg koszi a valaszt :).
10. a74de3d08a (válaszként erre: 9. - Mint)
2008. jún. 30. 12:06
sikerült megoldani a problémát?
9. mint
2008. jún. 30. 00:27
Ja es egyebkent teljes kepernyos modban is atlatszo :(.
8. mint (válaszként erre: 6. - A74de3d08a)
2008. jún. 30. 00:26
Bocsi az elozo hozzaszolasod nem lattam.Koszonom neked is es MelisUk-nak is a valaszt.
7. mint (válaszként erre: 6. - A74de3d08a)
2008. jún. 29. 22:28

Szia!

Es azt nem tudod,hogy lehetne kikuszobolni ezt?Borzaszto a szemem mindig faj egy par perc szamitogepezes utan :(.

6. a74de3d08a (válaszként erre: 5. - MelisUK)
2008. jún. 29. 21:18

ez a Windows Vista "specialitása" (azért már volt régebben MAc-en :-)) csak itt elnevezték Avalon Grafikus Rendszernek.

nem a keretek átlátszóságáról van szó, hanem az egész ablak átlátszóságáról. alatta látszik elmosódottan az asztal.

2008. jún. 29. 20:38

Az asztalon az egérrel kattints a Personalization-ra (legalsóra), majd megnyílik egy ablak, azon belül kattints a legfölsőre, a Window Color and Appearance-ra. Itt találsz egy olyat, amit ki lehet pipálni, ennek a neve Enable transpanency, ez ha ki van pipálva, akkor átlátszóak a keretek, ha nincs kipipálva, akkor nem átlátszóak. Egyébként az átlátszóság mértékét lehet változtatni azzal a húzókával, ami szintén ezen az ablakon található.

Remélem segítettem.

Viszont ez csak a felnyíló ablakok keretére vonatkozik, eddig én úgy tudtam, h csak az tud átlátszó lenni, ez azon fog változtatni. De reméljük, h ezzel az egész problémád megoldódik.

Olyan van, h pl a Winamp-ot úgy állítjuk be, h az egész átlátszós legyen, annak is meg lehet a mértékét adni, (nekem is így van átlátszósítva) de olyanról még nem hallottam, h az egész ablak ilyen lenne, még a Mozilla is.

2008. jún. 29. 19:55

szia!

valószínűleg az Avalon Grafikus Rendszer van úgy beállítva, hogy átlátszóak legyenek az ablakok. pontosan nem tudom megmondani, hogy melyik menüpontban mit kell átállítani, mert az én Vistámon nincs Avalon, de keresd meg a gépeden és biztos lesz valamilyen opció, hogy átlátszó ablakok, vagy ilyesmi. állítólag teljes képernyős módban nem átlátszó amúgy.

3. mint
2008. jún. 28. 21:25

Ugytunik senki sem tud segiteni.

Megprobalom megegyszer leiirni mi a problema,hatha nem volt eleg ertheto.

Amikor megnyitom a mozilla-t vagy internet explorer-t akkor ugye bejon egy ablak.Na most nekem ez az ablak atlatszo tehat pl.most mikor nezem a hoxa oldalat kozben latom homalyosan a hatterkepemet,ami nagyon zavaro.Vagy pl.a skype ablakom is homalyos.Esetleg ha valaki tudja hol es hogyan kell beallitani hogy ne legyen atlatszo nagyon orulnek.

2. mint
2008. máj. 31. 20:06
Szoval ha megnyitok egy oldalt,akkor ahogy irtam latom a monitorom hatterkepet.Hogyan lehetne beallitani,hogy ne legyen atlatszo.Elore is koszonom a segitseget.
1. mint
2008. máj. 31. 20:04
Amiota ratelepitettek a Windows Vistat a gepemre az ablakom atlatszo, a megnyitok egy oldalt akkor latom a hatterkepet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook