Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Aminosav anyagcsere rendellenesség gyerekeknél! fórum

Aminosav anyagcsere rendellenesség gyerekeknél! (beszélgetős fórum)


5. voltam...leszek (válaszként erre: 4. - Hmkati)
2013. júl. 17. 23:49

Ezen kívül még igen sok anyagcsere-betegség van, ami különböző tüneteket okozhat. Ezek közé tartozik az is, ha a vitamint nem tudja feldolgozni a szervezete.

Mivel a lent említett vitamin megtalálható a zöldségekben, így ritkán fordul elő, hogy a szervezet nem tudja feldolgozni/hasznosítani. Ha mégsem, akkor az is anyagcsere zavar.

2013. júl. 17. 05:51

Helló!

Elég ijesztő a fórumindító anyagcsere rendellenesség kifejezés. Szerencsére itt ilyesmiről nincs szó. Aminosav anyagcserezavar ugyanis veleszületett, s az életkilátásokat és minőséget nagymértékben befolyásolja. Pl: PKU, Hypertirozinémia, Jávorszörp betegség, és több egyéb. Van ami étrenddel kordában tartható, más fatális. PL: A PKU-s a mi étrendünkből csak zsírt, kristálycukrot, vizet, teát /citrom nélkül/ fogyaszthat. Se kenyeret, tejet, húsfélét, gyümölcsöt, zöldséget nem. A többi élelme fehérjementesporokból készül. Fehérjepótlás speciális tápszerrel. jellemzőjük a fehér bőr és igenszőke haj. Újszülöttkorban minden kicsit szűrik. Diéta be nem tartása súlyos agykárosodást eredményez. Van olyan veleszületett aminosav anyagcsere zavar mely diétával sem befolyásolható. S korán halálhoz vezet. Legalábbis így emlékszem a veleszületett fehérjeanyagcsere-zavarokra diákéveimből.

De itt egyszerú vitaminhiányról van szó, szerencsére. Csak érzékeltetni akartam a különbséget az anyagcserezavar és a vitaminhiány között.

2013. júl. 15. 17:15

Ezt találtam neked:

[link]

" A szervezetben leginkább az anyagcserében részt vevő különböző enzimek alkotórészeként szerepel. "

2013. júl. 15. 16:13

A biotin B7, vagy H vitamin. Vízoldékony.


"A vitamin olyan szerves vegyület, amely kis mennyiségben ugyan, de nélkülözhetetlen egy élőlény számára, viszont kellő mennyiségben az előállítására nem mindig képes, ezért tápanyag formájában kénytelen hozzájutni."

2013. júl. 15. 15:34

Kisfiam 1 éves és Biotin hiányos.

Kinek mi a tapasztalata ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook