Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Amilyen az Adjon Isten, olyan a Fogadj Isten..? fórum

Amilyen az Adjon Isten, olyan a Fogadj Isten..? (beszélgetős fórum)


24. Poncho
2010. márc. 14. 18:49
Csak ennyi? Azt hittem, hogy tolongani fog mindenki, hogy véleményt nyilvánítson. Ha egy topik nem fogyókúrás, máris húzza le magát a slozin? :-) :-(
23. winny (válaszként erre: 19. - A14deb9047)
2010. márc. 13. 16:23

Szia Zsóka!

Ez nagyon meglepett.Édesanyád miért nem tud felnőttként elengedni?

22. Poncho (válaszként erre: 21. - Kovaevakiss)
2010. márc. 13. 15:15
Szerintem is...
21. kovaevakiss (válaszként erre: 1. - Poncho)
2010. márc. 13. 14:32
Szerintem a fiatalember és a lány megtették, amit adott esetben az illem, a jólneveltség és a szülő iránti tisztelet kíván. Ezt már ne übereljék, ne alázkodjanak meg, mert annál rosszabb. Ez már az a kor, amikor a felnőtt fiatal járja a maga útját, a szülő esetleg mondja el /kultúráltan/ a maga meglátását, véleményét 1x, de utána hagyja őket békén. Felnőtt, családos gyerekeinkkel normális, jó a kapcsolatunk /4 menyünk és 1 vőnk van/, de első perctől kezdve ehhez tartottuk magunkat. A mai világ már nem öreganyáink világa, ezt tudomásul kellene venni az idősebb korosztálynak is!
20. Poncho (válaszként erre: 19. - A14deb9047)
2010. márc. 13. 14:30
Nos igen, szerintem is. De amikor az ember apja/anyja (netán egyszerre mindkettő) minősíthetetlen stílusban elkezd üvölteni (nem beszélni, üvölteni!), akkor az ember ösztönösen menekül a "meghallgatás" elől, mert ha emberi hang helyett egyből ordítást kap a fejéhez... A tisztelet itt meglenne szerintem, csak a szülők nem képesek "állati ösztöneiket" visszafogni, és normálisan, nyugodtan párbeszédet folytatni. Ebből kifolyólag a lány sem érez késztetést ahhoz, hogy ezt meg/végighallgassa.
19. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Poncho)
2010. márc. 13. 13:50
Van szülő, aki egyszerűen nem tudja elengedi a gyerekét. 30 évvel ezelőtt mentem férjhez, 14 hónap múlva, szülésem után 11 nappal egyedül maradtam, így éltem le az életemet. Fiam jó 3 éve elrepült külföldre dolgozni. Ezt sem tudja elfogadni... Másfél évvel ezelőtt találkoztam a nagy szerelemmel, karácsony előtt megkérte a kezem. Elmondtam ezt édesanyámnak (78. éves) szenteste délután: kiakadt. Az volt az első kérdése, hogy mi az iskolai végzettsége?? (nekem felsőfokú van, de nem tetszik neki). Amikor megmondtam, hogy Zeneakadémia, az volt a válasz, hogy ő nem akar vele találkozni, mert neki kisebbségi érzése van... Egy hónap múlva meglátott az asztalomon egy bonbonos dobozt. "Vetted, itt volt vagy kaptad"?? volt a kérdés. Erre azt válaszoltam, hogy azt mondta, nem akar róla tudni semmit, tehát nem beszélek róla... A munkám miatt sokat nem vagyok itthon hétvégéken. Szentül meg van győződve arról, hogy én "pasizok", amikor nem megyek haza hozzájuk. Ha úgy lenne, akkor sem szólhat semmit. Szóval még mindig úgy kezel(ne), mint egy kisgyereket, akinek meg kell mondani, mikor mit csináljon, ne csináljon, mit vegyen fel és mit ne stb... Ilyenkor alkalmi süketté válok. Az ember élje a maga életét becsületesen, tisztességesen, adja meg nekik a tiszteletet, hallgassa meg és aztán döntsön a saját lelkiismerete szerint.
18. Poncho (válaszként erre: 17. - Bared)
2010. márc. 13. 13:45

A szülők az első perctől ki nem állhatták. Sőt, amikor a lányuk még csak randizott vele (és addig az anyjának sem árulta el, hogy ki is Ő, mert addig minek), az anya kitalálta, és letámadta, ordított vele, hogy na azt neeeem... (a férfi ugyanis 36 éves) A lány meg sokkot kapott úgymond, és ezek után még jobban óvta a magánéletét, nem is mert mesélni semmit, ahogy az egy normális anya-lánya kapcsolatban lenni szokott. A férfi egyébként a 3 év kapcsolatuk alatt 2 évig dolgozott, volt rendes, jól fizető állása. Az utóbbi egy évben sem veszi félvállról a munkakeresést, de sajnos tényleg nincs semmi lehetőség egyelőre. Pedig minden kis sz@r állást megpályáz.

A terv egyébként az, hogy amint lesz állás, lesz összeköltözés is. De hogy mikor lesz állás..? Azt sajnos nem lehet tudni. :-(

17. bared
2010. márc. 13. 13:36
a szülők ellenérzése adódhat abból is, hogy ennyi év után sem jutnak egyről a kettőre,és nem látják a lányuk jövőjét biztosítva e mellett a férfi mellett...
16. 3a92f8d690 (válaszként erre: 14. - Poncho)
2010. márc. 13. 13:30
Na igen.......nem szabad a lányukat félteni el kell engedni hagy boldugoljon ez van felnőtt a lány élje a saját életét!!!!
2010. márc. 13. 13:29
Az én "anyám "akit nem láttam kb 10 éve.......no coment még csak 50 lesz...tehát 12 éve még csak 38 volt nyílván féltékeny volt hogy neki miért nem akadt jobb de ha nem mert lépi így járt!!!!!!
14. Poncho (válaszként erre: 13. - 3a92f8d690)
2010. márc. 13. 13:29
Az anya 55, az apa 53.
13. 3a92f8d690 (válaszként erre: 12. - Poncho)
2010. márc. 13. 13:28
de gáz........öregek a szülők????
12. Poncho (válaszként erre: 10. - Poncho)
2010. márc. 13. 13:27

Bár ez még nem ok szerintem arra, hogy a mérhetetlen fájdalomtól a lányuk apró boldogságát is sajnálják tőle.


Amúgy azt is nehezen emésztik meg, hogy a férfi értelmiségi, ők meg nem. Ugye két különböző gondolkodásmód, és ezt a szülők szintén baromira utálják. Szerintük aki főiskolára, egyetemre megy, az mind meghülyül. Ennek ellenére a lányukat nagyon küldték/küldik továbbtanulni, hogy jobb esélyei legyenek... Érdekes.

2010. márc. 13. 13:27
Menjenek albérletbe és kész.De el abból a mérgező környezetből milyen már az mikor a csaj gyomorideggel megy"haza"
10. Poncho (válaszként erre: 8. - 3a92f8d690)
2010. márc. 13. 13:24

A lány szülei is rengeteget veszekednek, de nem váltak el.


Mondjuk a lány családjában most vannak elég nagy mélypontok is, amik miatt a szülők ki vannak borulva. Mindkét szülő édesanyja (tehát a nagymamák) súlyos betegek. :-(

9. Poncho (válaszként erre: 5. - Bared)
2010. márc. 13. 13:23

Sajnos a férfi már lassan egy éve állást keres, de még mindig nem talált, csak különböző ügynöki munkák lehettek volna, de azokat nem vállalta be. Vagy túlképzett, vagy nem megfelelő a végzettsége. Bizonyos okokból pedig egyelőre nem tud az adott városon és annak 40-60 km-es körzetén kívül másik állást keresni.


Nehéz nekik. :-(

8. 3a92f8d690 (válaszként erre: 6. - FormulaGirl)
2010. márc. 13. 13:21
Nálunk is így volt.............sajnos ő nem jól választott 2 éves voltam mikor elváltak..utána ez a pali (mostoha faret)jutott neki és mivel anyám is menekült otthonról akár az ördöggel is összeállt volna!!!!!!
2010. márc. 13. 13:19

Akkor lássam ezeket mikor a hátam közepét!!!Ellenezték a párom mert jobban álltak anyaglag mint ezek!!!

Választottam !!!!!!!!!

Ilyen megalázó környezetben a csaj ne sokáig maradjon !!!

2010. márc. 13. 13:19
Szerintem az anya féltékeny a lányára...
2010. márc. 13. 13:18

én elköltöznék otthonról... ugyanis bárki lesz a párja, aki nem tetszik neki, ez így fog menni...

ha dolgozik, és a srác is, ennyi idő után talán meg lehetne próbálni együtt...

4. 3a92f8d690 (válaszként erre: 3. - Poncho)
2010. márc. 13. 13:18
Élje a saját életét én elkezdtem ezt az egészet 14 éves koromban .......18 ig türtem!!!!!!!!!
3. Poncho (válaszként erre: 2. - 3a92f8d690)
2010. márc. 13. 13:16
Nekem Ő egy ismerősöm/barátnőm. És csak kíváncsi voltam, más is úgy kiakad-e ezen, mint anno én, amikor hallottam...
2. 3a92f8d690 (válaszként erre: 1. - Poncho)
2010. márc. 13. 13:15

Fogjunk kezet én így jöttem el otthonról 12 éve:-))Meg vagyok elégedve az életemmel azóta is azzal a férfival vagyok :-))

A "szülőket "azóta sem nagyon látom!!!Maradjanak maguknak és a közös fiacskájukkal éljenek úgy ahogy addig !

2010. márc. 13. 13:08

Üdv. Ezzel a címmel csak próbálok rávilágítani valamire, amiben kíváncsi vagyok, ti hogyan gondolkoztok. Adott egy lány, akinek a szülei ki nem állhatják a kedvesét. (holott erre különösebb okuk nincsen) Már 3 éve együtt vannak. Jól megvannak együtt, szeretik egymást.

A lány a múltkor úgy döntött, hogy egyik este a párjánál szeretne aludni. (a lány 23 éves lesz, dolgozik, mellette tanul) Ezt a lány be is jelentette az anyjának, pár nappal korábban. Az anyának nagyon nem tetszett, annyi volt a reakciója, hogy Ő majd tesz ellene. Ja, és lekurvázta a saját lányát. (amúgy csak akkor szoktak együtt aludni a párjával, ha együtt elutaznak valahová 1-2 napra, vagy Szilveszterkor)

Eljött az adott nap. A lány munka után a párjához ment. Az anyja felhívta telefonon, érdeklődve, mikor megy haza. A lány mondta, hogy másnap reggel, ahogy ezt már bejelentette. Az anya ekkor ordítani kezdett, hogy nem, hanem hazamegy, kész passz. Nagyon durva, csúnya, ordítozós hangnemben. A lány próbált emberi hangon kommunikálni vele, de lehetetlenség volt, csak üvöltött, mint a fábaszorult féreg, nem épp kedves hangnemben, és a saját hangjától nem hallott. A lány kinyomta.

Kicsit később megszólalt a lány párjának a telefonja. Ő nem adta oda a telefont a lánynak, hogy nem akar beszélni vele, plusz szépen, emberi hangon, kedvesen (!) próbálta mondani, hogy a lánya elmúlt 22, felnőtt nő, van saját élete, majd Ő eldönti, mit akar. Az anya ekkor megint ordítani kezdett, ronda stílusban, sok ökörséget, pl. hogy kimosta a lánya agyát, meg hasonlókat. (csak azért, mert a lány 22 évesen már vágyik némi magánéletre) Az anya viszont szintén nem hallott a hangjától. Veréssel is fenyegette a lányt. Ekkor a férfi is kinyomta... És fel volt háborodva, hogy milyen jogon beszél így vele, meg a lánnyal. (azon külön is, hogy a lány ezért ágyrajárós kurvának titulálta a saját anyja)

A lány végülis ott aludt. Másnap reggel a párja hazakísérte, hogy a szülei nehogy egy ujjal is hozzáérjenek. A lányhoz az anyja nem szólt egy teljes napig és még Ő volt megsértődve. Az apa pedig, amikor hazaért, leordította a lánya fejét, hogy milyen jogon nyomja ki a telefont, és ha ezt még egyszer meg meri tenni, úgy kivágja otthonról, hogy...

A lány persze ezt is elmesélte a párjának, aki nagyon megharagudott a szülőkre.

A minap összefutott az édesanyával, köszönt neki, de ennyi. Az anya megint meg volt sértődve, plusz beképzelte, hogy a férfi flegma volt vele, és hogy milyen jogon.

Kicsit később az apa botlott bele a férfiba, aki állítólag nem köszönt neki, de ez nem valószínű, mivel inkább csak az történt, hogy nem vette észre Őt. (van ez így, nem egyedüli eset) De ha mégis szándékos volt, akkor akkora bűn volt-e ezek után ez a dolog..?


Szerintetek kell-e a férfinak "behízelegnie" magát a lány szüleihez, vagy mivel úgysem a szülőket tervezi elvenni feleségül, ezért ha a szülők ennyire begyöpösödöttek és kockák, nem is kell foglalkozni a tulajdonképpen megváltoztathatatlan véleményükkel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook