Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Amikor végstádiumú rákot diagnosztizáltak, a sugárkezelés még használ valamit? fórum

Amikor végstádiumú rákot diagnosztizáltak, a sugárkezelés még használ valamit? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
41. wanda8 (válaszként erre: 40. - Globus)
2011. jan. 8. 14:51

Szia!Igen aggódom a fertőzés miatt,mert másik kórház nem vette át,mert elkülönítést igényelne,és nem tudják megoldani.Akkor a családja hogy különítse el?Mi külön élünk tőlük ez igaz,de mit tehetnék ?!

Egyébként a nap nagy részét átalussza....

40. globus (válaszként erre: 39. - Wanda8)
2011. jan. 7. 21:29

Szia!

Ha nagyon aggódsz a fertőzéstől, nyugodtan használj gumikesztyűt. De ne hagyd őt most magára! Minden bizonnyal ezt úgy értették, hogy az ő sebe fertőződött valamivel, kórházban sajnos ez nagyon gyakori. Ha egészségesek vagytok, ne féljetek tőle, csak tartsátok be a szokásos óvintézkedéseket: kézmosás, higiénia, fertőtlenítés, steril kötszer.

Drukkolok érted, nehéz napok jönnek :(

39. wanda8
2011. jan. 7. 20:52

Sziasztok!Köszönöm mindenkinek a hozzászólást és vigasztalást!

Azóta annyit változott a helyzet,hogy ma hazaadta kórház.MErt nem igényel fekvő beteg ellátást,napjai vannak hátra.

A probléma a hazaadásával az,hogy van egy fertőzése,ahol a gégemetszést végezték,az a váladék ami jön fel,fertőzést okozott.Az egyik orvos azt mondja,hogy fertőz(a fertözö osztályon volt elkülönítve),másik doki azt mondja nem fertőz.Félek,mert nem akarok kockáztatni,két kicsi gyerekem van és nem akarok elkapni semmit.

A másik hogy,a kanült tisztítani kell,de az ápoló csak vasárnap tud jönni,addig húgom csinálja,mert nem merem csinálni a fertőzés miatt.

jövő héten szerdán kell menni Kaposvárra,csinálnak egy állapotfelmérést és eldöntik hogy kaphat e sugarat!A szombathelyi kórház nem is fogadta,mert olyan betegségei vannak a gégrák mellett hogy nem látják értelmét a sugár kezelésnek!

Kitartunk,de nem tudom mi lesz....

38. 23c6efbd66 (válaszként erre: 37. - Laura2007)
2010. dec. 29. 16:24
Részvétem! :((((
2010. dec. 29. 11:30

Sziasztok!

Ez sajnos elfogadhatatlan és egyben felfoghatatlan. Nagybátyám 3 éve rákos, olyan helyen van (volt) daganata, amit nem lehetett műteni. 26-án karácsony éjszaka rosszul lett, az egész család hiába akarta rábeszélni, hogy menjen kórházba saját felelősségére a kórházba szállítást megtagadta. Az orvos azt mondta, nem tehet semmit. 27-én reggel eszméletlenül bevitték, ma hajnalban meghalt. 3 éven át küzdött, soha nem adta fel.... csak akkor karácsony éjszaka!

36. szbabi
2010. dec. 28. 20:54

..így van, bármilyen erős a hite valakinek, kell, hogy bátorítsák és hogy legyenek mellette "testtel" is, fogják a kezét, érezze fizikálisan is, hogy vele, mellett mindig van valaki!!!!


Arnica, fogadd együttérzésemet!.


..pedig nem vagyok fiatal, legflejebb egy fáradt fiatalos,és sok mindent láttam már..döbbenet, mennyi magyar családot érint ez a betegség és mennyi korosztályt!!!

2010. dec. 28. 17:08

Kicsi Vanda!!


Ne hagyd Őt egyedül elmenni.....

34. Arnica
2010. dec. 28. 13:35
Kedves Wanda8! Nem tudom, hogy lehet-e az eredeti kérdésedre jó választ adni, mert itt mindenkinek magának kell dönteni. Az én anyukámat márciusban vitte el a rák. Gyakorlatilag az egész hasüregében voltak áttétek. Egy évet küzdött a gyógyulásért, de a kemót, sugarat nem fogadta el. Én a mai napig azt mondom, ha előbb vesszük észre a betegséget, meggyógyult volna. Az utolsó előtti napig harcolt és nem vett tudomást arról, hogy nincs tovább, pedig iszonyú gyenge volt. Volt itthon is, kórházban is. Itthon nagyon nehéz volt ellátni, de megoldottuk családilag + 1 ápolónő segítségével. A kórházban nyilván nem volt annyi gond, de a család ott is végig vele volt. Soha nem hagytuk ott egyedül. Konkrétan az utolsó órában én voltam vele, fogtam a kezét. Anyukám bátor, hívő asszony volt. Mégis úgy gondolom, kellett neki a lelki támasz, segítség, mert ez egy félelmetes harc. Úgíhogy bárhogyan is döntötök, legyen mindíg a beteg mellett valaki a családból. Ha ébren van, beszélgessetek régi szép emlékekről. Ha pedig elalszik és már nem tér magához az utolsó pillanatig sem, akkor is legyen mindíg valaki mellette a szerettei közül. Érintsétek meg, fogjátok a kezét, bíztassátok halkan, mondjátok el, mennyire szeretitek, mert biztos, hogy hallja, érti, és segít neki. Sok erőt és kitartást kívánok.
2010. dec. 28. 11:56
Akármit is csinálnak, akármilyen erősítőt kap a legnagyobb erősítés a család jelenléte... mert biztosan fél és addig se arra gondol amíg vele vannak azok akik szeretik!
32. 23c6efbd66 (válaszként erre: 31. - Szbabi)
2010. dec. 28. 11:32
Hát, azért az a tápszer nem valami finom... papámnak is volt, megkóstoltam...háááááááát... de a lényeg, h jó legyen.
31. szbabi
2010. dec. 28. 10:42

Szép napot, szebb napot mindenkinek!


T4-es stádium: amikor a távoli áttétek megjelennek.

Nekem a végstádium nem tetszik, ugyanis egyáltalán nem biztos, hogy ez a véget jelent. Sohasem szabad a reményt elvenni senkitől, mert lehet ő lesz majd a kivétel, aki javítja a statisztikai átlagot túlélés szempontjából.


Szabadgondolkodó! i

Igenis van olyan sugárkezelés, ami csillapítja fájdalmat!!! béta-sugárzás, vagy izotópterápia, nézz utána a neten, itt nem szabad linkelni, ha jól tudom. és persze van egy másfajta, ami a daganatos sejtek ellen irányul.


wanda8, sok erőt kívánok nektek!!

erőnlétre nem kapott tápszert? nagyon finom italok, szakorvos felírhatja. 2 dl-esek.nem tudom, hogyan tud enni, inni a beteg, ezekben a kis dobozkákban sűrűbb ital van, és kb. 5 doboz fedezi a napi összes kalóriát és tápanyagot.

mi is kaptunk ilyet is.

(sok mindent meg kellett hozzátartozóként tanulnom az elmúlt 6 hónapban.)

a fájdalmat minden esetben csillapítani kell!!!..ha tényleg nagyon gyengén van a beteg, legyetek vele, ne legyen egyedül az utolsó óráiban.


gyógyulást kívánok minden érintettnek! hozzátartozóknak sok erőt, türelmet!!!!

és jó egészséget mindenkinek!!!

ha gondolod, keress meg privátban.

30. wanda8 (válaszként erre: 29. - Globus)
2010. dec. 26. 18:42
Szia!Köszönöm a bíztatástz!Nektek is sok erőt és kitartást!
29. globus (válaszként erre: 27. - Wanda8)
2010. dec. 26. 16:44
Mi hónapok óta ugyanebben élünk :( Minden nap így kelünk-fekszünk-rettegünk-sírunk, miközben kifelé iszonyú erőfeszítéssel mást kell mutatnunk, az élet nem állhat meg. Meg kell őrizni a normális élet látszatát. Sok erőt kívánok!
28. Várhegyi Márton (válaszként erre: 27. - Wanda8)
2010. dec. 26. 16:41
Javulni nem fog, erre készülj föl. Őszintén sajnálom!
27. wanda8 (válaszként erre: 26. - 23c6efbd66)
2010. dec. 26. 15:56
sziasztok.az általános állapota romlik folyamatosan...
26. 23c6efbd66 (válaszként erre: 23. - Wanda8)
2010. dec. 26. 08:34
Nekem papám akkor volt a kórházban, amikor influenza járvány volt, és ezért bejárási tilalom volt, ezért nem hozhattuk Őt haza se.... Először a máv kórházban volt, ott kivették a gégéjéből a csomót, és onnan vittük át a szent jános kórházba, már akkor mondta útközben, hogy hazavigyetek, ne a kórházba.... Érezte Ő már akkor, hogy baj van. Nagymamámat pedig azóta bántja, hogy nem hoztuk haza, és így nem itthon halt meg, nem tudott tőle elbúcsúzni :(
2010. dec. 26. 00:02

Ebben az esetben azt hiszem ne engedjétek a sugárt....mert nagyon elégeti a nyelőcsövét, és mégrosszabb lesz neki.Ezzel csak zsugoritanák a daganatot, és egy kicsit kitolják az elkerülhetetlent...sajnos mivel végstádium..ezzel a szemét rákkal egy a baj...nem veszed észre, csak mikor már késő....nekem szerencsém volt...27 évesen vastagbélrákom volt....két gyermekkel a hátam mögött...egy 8 honapos (aki szintén betegen született, veleszületett zöldhályogja van, többször mütötték)és egy 5 éves gyerkőccel...megmütöttek, és kemot is kaptam..borzalmas volt...egy biztos!MA MÁR NAGYON JÓL KEZELHETŐ ÉS GYÓGYITHATÓ , persze csak ha időben észre veszik.ezért is fontos a szürés.

Nagyon sok erőt kivánok neked, nektek, a családodnak!!!Napsugár...

24. 83e25137af (válaszként erre: 23. - Wanda8)
2010. dec. 25. 21:52

Nekünk a szív rehabról engedték haza hirtelen nagypapám. Veseráknak indult végül mindenhova szétterjedt plusz a szívbetegség.

Emiatt nem értettük hogyhogy hazaengedik. 2 nap múlva megértettük... :,(((


Legyetek vele minél többet az a fontos. A sugárnak itt már sajnos csak állapot rontó hatása lehet :(((

23. wanda8 (válaszként erre: 22. - 3265084553)
2010. dec. 25. 21:32
Igen én is erre gondoltam,hogy ezt kell biztosítani.Ma a doktornő aki bent volt,azt mondta Ő nem írná alá a hazaadását,mert annyira gyenge.Szerettem volna hazahozni.
22. 3265084553 (válaszként erre: 21. - Wanda8)
2010. dec. 25. 21:28
Arra fordítanák sok energiát hogy a szenvedésének csökkentése, a fájdalomcsillapítás a lehető legteljesebb mértékben biztosítva legyen.
21. wanda8 (válaszként erre: 20. - 3265084553)
2010. dec. 25. 21:26
Köszönöm a segítséged........
20. 3265084553 (válaszként erre: 19. - Wanda8)
2010. dec. 25. 21:24

Ha már nektek kell eldönteni...

Csak ezt tudja az orvos felajánlani, tehetetlenségében teszi.

Én nem vinném.

19. wanda8 (válaszként erre: 18. - 83e25137af)
2010. dec. 25. 21:22
Köszönöm.:-(Tudom,hogy fel kell készülni a legrosszabbra,ezért is kérdeztem hogy a sugárkezelésről mi a véleményetek vagy esetleges tapasztalatotok?!Mert az orvos azt mondta hogy döntsük el elvisszük e rá.Sajnos az általános állapota is nagyon rossz.tüdőgyulladása van,gégemetszést végeztek nála,mert nem kapott egyáltalán levegőt.És egyéb szervi gondok is vannak(májnál is,tüdőnél is)!!:-(((
2010. dec. 25. 21:17

Ez esetben lehet hogy fel kell készülni a legrosszabbra. Ami nem neki hanem nektek a legrosszabb.

:( mindenfajta kezelés meghosszabbíthatja az életét. ha nagyon súlyos az állapota az esetben a szenvedését.


Sajnálom a nagypapád. Tudom milyen érzés.. :(

17. wanda8 (válaszként erre: 15. - 23c6efbd66)
2010. dec. 25. 21:11
Nekem is a nagypapám a rákos.Sajnos nem sok jóval biztatnak....
16. wanda8 (válaszként erre: 14. - 3265084553)
2010. dec. 25. 21:10
Értem.Neki a gégében van egy tumor,nem mütik...
15. 23c6efbd66 (válaszként erre: 13. - Wanda8)
2010. dec. 25. 21:09
Hát, nem csak a rossz sejtek pusztítja....tehát gyengíti a szervezetet. Nagypapám kapott kezelést, neki erős volt a szervezete... 2őt bírt. Szintén gégerák.... (Illetve ezzel vittük be, végeztek rajta vizsgálatokat, és a halála után jött meg az egyik: az egész szervezete rákos volt már:( )
14. 3265084553 (válaszként erre: 13. - Wanda8)
2010. dec. 25. 21:08
A sugárkezelés nem fájdalomcsillapításra való.
13. wanda8
2010. dec. 25. 21:04
Köszi mindenkinek.Azt mondták T4-es stádiumú gégerák.Gyenge már az általános állapota is,így úgy gondoltam már a sugár kezelés csak a fájdalom enyhítésére jó,csak nem gyengiti még jobban le az immunrendszert?
2010. dec. 25. 20:36

Ha valaki nem értené: a palliatív kezelés: A fájdalom enyhítése, a beteg életének könnyítése, gyógyulás nélkül..

És igen.. végstádiumú rákból még nem gyógyult meg senki..hiszen már a nevében benne van:"vég"


Azért, hogy "csak csináljanak valamit", felesleges a beteget tovább gyötörni kemoval..(szerintem)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook