Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amikor várod... de nem jön... fórum

Amikor várod... de nem jön... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Amikor várod... de nem jön...

1 2
50. Tüdruk (válaszként erre: 49. - A94ac54e89)
2013. jan. 28. 09:30

Igen. nekünk is akkor jött, amikor már lemondtunk róla. Amikor a cikket irtam nem is tudtam, hogy várandós vagyok. Holnap töltöm be a 16. hetet!

Szivből kivánom, hogy mindenkinek összejöjjön a bébi.

49. a94ac54e89 (válaszként erre: 46. - Littlepearl)
2013. jan. 24. 16:51

Sokféle nézet létezik.

Van olyan is, mikor azt mondják, hogy hiába bármilyen hormonegyensúly, férfi - női egészség, ha "nincs itt az ideje" a baba érkezésének.

Vagy nem akkor és nem oda.

És pszichiáterek, pszichológusok a megmondhatói, hány olyan eset van, mikor akkor köszönt be a gyermekáldás, mikor már lemondanak róla, vagyis nincs meg a görcsösség.

2013. jan. 24. 16:39
Szia!tudom mit érzel de ne add fel.mi már nyolc éve várunk a babára de nem akar jönni.jártam már anyi orvosnál és most ugy döntötünk hogy innentől kezdve csak Istenben bizunk!!nem kivànom senkinek ezt a nyolc évet amit én át éltem!!!sok sikert és mihamarabbi babásodást kivánok nektek!!!
2013. jan. 12. 19:48
Szia Én megértem a fájdalmad hisz nekünk semm jönn össze már 5 éve járunk orvosról orvosra de hiába belefáradtam Imátkozom a Jóistenhez hátha csodát tesz bizok benne hogy én is átt élhesem az anyai örömöket de én így nem tudom leélni az életemet nen tudom elfogadni
46. littlepearl (válaszként erre: 25. - Tüdruk)
2012. dec. 11. 23:18

Kedves Kismama! Sok sikert a kisbabához! Két javaslatom van:

1. Van egy könyv, Szeghy Krisztina írta: Ha lelki okok miatt késik a baba a címe. Egy fiatal maga kálváriáját megjárt anyuka gyűjtötte össze mindazt a tudást, ami elérhető, és fontos lehet minden babaváró nő számára. Nagyon hasznos írás kedves közvetlen stílusban közvetítve. Ajánlom mindenkinek. Akár már a "gyakorló" anyukáknak is.

2. A progeszteron egy nagyon mostohán kezelt hormon. Pedig óriási szerepe van . Mit jelent a progeszteron szó? pro=vmiért gestatio=terhesség, azaz a terhességért. Lehet természetes forrásból pótolni.Pl. Progezsteron krémmel. Hihetetlenül jól beszabályozza a hormonrendszert. Az orvosok nem nagyon vizsgálják, Csak mellékesen nézegetik. És a referenciatartományok? : az nem mindig van jól beállítva. Sok jó"lelet" mögött láttam súlyos problémát. Fontosak nemcsak a mért abszolút értékek, hanem a más hormonhoz viszonyított aránya is.

A nők általában érzik, hiszen a testük jelez, és nem értik miért nem tükrözik a mért eredmények a panaszaikat.


Ha egy nőnek problémája van a babavárással, az nem önnön alkalmatlansága, hanem a természet bosszúja az óriási szennyezésért. Mert ez húzódik a mélyben okként. Az orvosok által adott mesterséges hormonok is mérgek, mégha időnként átmeneti eredményt is hoznak, nem oldja meg hormonháztartás problémáját. A számla előbb-utóbb megérkezik más tünet vagy betegség formájában. Ezért nagyon fontos lenne mindenkinek egyensúlyba hozni az ösztrogén-progeszteron balanszt.Ez különösen fontos a lombikos vagy inszeminációs anyukáknál.

Ez egy más gondolkodást és hozzáállást igényel. De ettől lehetünk mi nők jól és egészségesek. A mostani nőgyászat nem arról szól, hogy mi nők egészségesek legyünk.

45. spinneli (válaszként erre: 43. - Tara1103)
2012. dec. 4. 19:55
Nem hinném, hogy a fájdalmakat méricskélni lehet, vagy kéne egyáltalán.
44. Tüdruk (válaszként erre: 43. - Tara1103)
2012. dec. 4. 19:47
ja, elnézést, hogy kiirtam a fájdalmam. Tudom másnak ez semmi... ettől függetlenül jogom van szarul érezni magam!
2012. dec. 4. 12:02

Szia!

Mi 8 év alatt 2-t vesztettünk el, most viszont a 7. hónapban vagyok... szal 2év? szerinted????

42. 4cc4ca78c9 (válaszként erre: 31. - Tüdruk)
2012. nov. 25. 22:09

Akkor ez teljesen jó.:)

Akkor nem kell emiatt aggódnod.

Igazauk van az előttem szólóknak, ha minden rendben van, márpedig úgy tűnik, hogy igen, akkor jönni fog a baba.:)

Remélem azt is megírod majd.:)

41. Tüdruk (válaszként erre: 39. - Bibity)
2012. nov. 25. 10:23

Még nem találkoztam nőgyógyásszal, mert külföldön élek, itt először szülésznőhöz kell menni. az otthoni nőgyógyászomat abszolút megutáltam, amikor nem vette észre, hogy magas a tsh-m és nem küldött el endokrinológushoz.

Én jelenleg főzni sem tudok. (Pedig imádok)Sokat sétálok, mert az émelygés ellen a friss levegő a jó :)

40. Tüdruk (válaszként erre: 38. - Bcicus)
2012. nov. 25. 10:20
Csak májusik adataim vannak, de elküldöm persze.
39. bibity
2012. nov. 25. 07:37
Sok sikert kívánok a picikéhez! Csak kérdezném, jó a mostani nőgyógyászod, vagyis megbízol benne? Szerintem ez nagyon fontos. Remélem, ezúttal minden jól fog menni, csak magatokra figyelj, ez a tanácsom:) Rám volt, aki megsértődött, mert nagy hassal már nem csaptam nagy családi vendéglátást, de éreztem, kell a pihenés. Legyél kicsit "önző" a baba érdekében!
38. Bcicus
2012. nov. 25. 00:07
Nagyon sajnálom. Mi 4,5 évet vártunk. A 3. napi hormonsorod meg tudod írni?
37. anig82 (válaszként erre: 36. - Anig82)
2012. nov. 24. 20:40
Jajj, gratulálok! Meglátod, most minden ok lesz!!!!
36. anig82
2012. nov. 24. 20:36

Kedves Cikk-író!

Kitartás! Édesanyám ugyanebben a cipőben jár(t), megspékelve azzal, hogy neki menzesze se volt.

51 éves, 21-28 és 38 évesen szült, minden második babája maradt meg. Első kettő gyógyszeres rásegítés mellett fogant, maradt meg, 56 kilóról 100 kg-ra hízott közben, majd szülei elvesztése után 37 évesen újra várandós lett, és minden rásegítés nélkül megszületett épen-egészségesen a kishúgunk. Ennek már 13 éve.

Van remény! Spontán elhalás minden 5. emberrel előfordul.

Én szerencsére nem tudtam meg, milyen az, amikor elvesztesz egy babát, de a mi kálváriánk más volt. 8 héten kersztül nem tudtam, hogy az erős magzatomat megszülhetem-e (magas nyakiredő-érték). Szerencsére minden ok.


Jó egészséget kívánok Nektek!

2012. nov. 24. 15:43

Együttérzek veled, én is évekig vártam arra, hogy legyen baba, én is sokszor sírtam, mikor megjött, sokszor fel akartam adni, sokszor éreztem hasonlót, mint te. S mellettem, környezetemben is mindenki terhes volt, mikor én nem.


De hidd el, nektek is sikerülni fog, előbb utóbb össze fog jönni a várva várt pici baba.


Nekünk is meddőségi kivizsgálás lett a vége, s nem természetes úton, inszeminációval, de lett két gyönyörű egészséges kisfiam, az egyik most volt 4 éves, a másik 1 éves.


Szóval hajrá, nem feladni!!!! A remény hal meg utoljára. Persze a kivizsgálásokra engem is úgy kellett elhúzni, én is utáltam, de ha valamit az ember akar, akkor menni kell, kitartóan utána!!!!


Sok erőt kívánok nektek! S egy gyönyörű, egészséges kisbabát!!!!!

2012. nov. 24. 15:32
ja,várandos vagy?szivböl gratulálok!Sok boldogságot!
2012. nov. 24. 15:29
UI:a 3.vagyis mostani terhességem elött nekem is magas volt a prolaktinom ami a missed ab után fél évvel szökött fel..bromocriptint kellett rá szednem,majd a következö honapban jött is a golya.Most 2 és fél honapos a Gyöngyöm:)
2012. nov. 24. 15:27

Szia!

Ne legyél kishitű!Már miért ne lennél anya?Meg van mind2 petefészked és a méhed,most van egy kis hormonális eltérés,azon gyogyszerrel majd segitenek!

Olvasgass történeteket itt a Hoxán,de csak olyat ami reményt ad!Milyen sok problémás eset van és sikerül nekik is!

Ha csak az én példámmal szolgáljak,olvasd el az adatlapom:)

Sok sikert!

31. Tüdruk (válaszként erre: 30. - 4cc4ca78c9)
2012. nov. 24. 08:16

Magas volt a tsh-m, 3,4, amikor teherbeestem. A Prolaktinomat a vetélés után mérték és azért volt még magas, ezt az új endokrinológusom is megerősitette, mivel most már kétszer néztek prolaktint és szerencsére jóval a határértéken belül volt.

Most pedig reméljük a legjobbakat.

2012. nov. 23. 23:15

Szerintem Nálad hormonális oka lehet, hogy nem estél még teherbe, illetve, hogy elhalt a terhességed.

Magas prolactinszintnek az okát mindenképp ki kell deríteni. Lehet a stressz, de egyéb betegség is a háttérben.

2012. nov. 23. 20:37
Ó-ó, csak most olvastam, hogy a kedves író várandós :) Szívből gratulálok és szorítok, hogy minden rendben legyen. :)
2012. nov. 23. 20:33

Szia!


Én is átérzem a lelki vonulatát, mindkét babánkra másfél évet vártam és mindkettőnél banális probléma volt az oka, hogy nem jöttek. Egyszerű vitamin hiány... Az első babánknál teherbeesés előtt két hónappal elkezdtem szedni terhesvitamint (Femibion) és Rutascorbin (egyszerű C vitamin és simaizom görcsoldó - nem vényköteles). Mindkét eseteben a második ciklus végére összejött a baba. :) Lehet, hogy már próbáltad, nem olvastam végig a kommenteket, ne haragudj. Ha leszünk olyan szerencsések, hogy vállalhatunk harmadik babát, így fogok indítani, vitaminszedéssel.

2012. nov. 23. 20:21

Sziasztok!

Mi a párommal most vágunk bele babaprojektbe, nagyon bizakodó vagyok, de sajnos sok olyan történetet hall az ember, ami picit megijeszti az embert és emiatt elkezdünk szorongani, hogy minden rendben lesz-e.

Nekem pajzsmirigy problémám van (kezelt egyébként, szóval teljesen jók az értékeim, de a gyógyszert szedni kell). Ha van köztetek pajzsmirigyes: magzatvédő vitaminból olyat kell választani, amiben van jód, vagy pont olyat, amiben nincs? Azért kérdem, mert az egyik orvos ezt mondja, a másik meg azt...szuper.


Rlibertas, megadnád nekem annak a bácsinak az elérhetőségét? Én nagyon hiszek az ilyen "nyomkodásos" módszerekben, eltenném az elérhetőségét! Aztán majd meglátjuk, lesz-e rá szükség! :-)

Irok egy blogot is a babavárásról (na jó, most még csak a tervezésről), amit remélem folytatok majd ameddig csak tudok. A férjem nem túl lelkes a témától, merthogy szerinte kár ország-világgal megosztani a dolgainkat, én viszont nagyon jó érzésekkel olvasom vissza a kamaszkori naplóimat, és úgy gondolom, erről a mostani korszakomról meg még szívesebben fogok olvasni öregasszony koromban :-)

26. pocokT
2012. nov. 23. 17:28
A lelki hátterét nagyon átérzem, bár mi még nem tartunk 2 évnél. Kitartást, sok erőt kívánok és mielőbbi egészséges babásodást!!
2012. nov. 23. 17:16

sziasztok újra,

bocsánat, de nem válaszolok mindenkinek egyenként.

- Nem voltam inzulinvizsgálaton, egyszerűen a két év alatt senkinek sem jutott eszébe, csak nekem.

- A pm. alulműködés gyanujára is egy barátnőm hivta fel a figyelmem.

- A férjem nem volt spermavizsgálaton még, ez lenne a következő lépés, de ugye most megint várandós vagyok, bár még igen csak az elején járunk. :)


Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a biztatást, nagyon sokat jelent.


Azt nem irtam, de az elmúlt 2 évben kb. 15 kg-t hiztam, amitől sehogy sem tudtam megszabadulni.

Pont most jártam el edzőterembe, kicsit fogyni, de 2-3 kg-nál többet nem tudtam fogyni.

Nem szabad erre gondolni, de ha valami történne ezzel a picikémmel is, akkor nagyon alapos kivizsgálásnak vetnénk alá magunkat, és később az örökbefogadáson is elgondolkoznánk.

DE most érzem, hogy minden rendben lesz. Köszönöm, hogy igy ismeretlenül is támogattok, ez nagyon sokat jelent!

24. Éva82
2012. nov. 23. 15:16

Szia! 6 évet vártam az én kicsikémre!!! Nekem semmi gondom nem volt, egyszerűen nem lettem terhes. Azóta sem tudom, miért. De, hogy nagyon nehezen éltem meg ezt a 6 hosszú évet, az biztos!!! Tudnék mesélni... :( Ott tartottam, hogy bármennyire is szeretem a férjem, elválok, mert változtatnom kell. (Ez nagy hülyeség, tudom, de már nem bírtam idegekkel ezt az életet.)

Akkor jött babókánk! Tegnap ünnepelte a 3. szülinapját. :) Azóta volt egy terhességem még, ami szintén tervezett volt, és 1 hónap alatt összejött!!!! Ő sajnos a 20. héten itt hagyott bennünket... :(((((


Hidd el, van remény, ne add fel!!!! Anya leszel te is, csak tarts ki!!!

Nagyon szurkolok nektek!!!

2012. nov. 23. 15:08

Hidd el SZÜLŐK lesztek Ti is, mindennek oka vannak annak is, hogy várni kell.

Örülj más örömének, fogadd el, hogy nekik már van baba és meglásd hamarabb beköltözik a kis manócska.


Tudom könnyű írni, de tudom mit érzel.

22. Karyka (válaszként erre: 10. - Tüdruk)
2012. nov. 23. 14:22
Jó egészséget kívánok és felhőtlen babavárást! Megérdemled, bízz a babádban és minden rendben kell hogy legyen!!!
2012. nov. 23. 14:06
Azóta olvasom csak, hogy már van eg ypindurka, de jó!!!!!!!!!!!!!!!jó egészséget!!!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook